Dodaj do ulubionych

Rekrutacja do szkoły średniej - odwołanie

20.07.22, 13:08
No i stało się.
Progi podskoczyły w tym roku tak bardzo, że syn dostał się do szkoły którą miał jako szóstą na liście.

Do szkoły numer 4 (która mu dużo bardziej pasuje) zabrakło mu 0,1 punktu.

Macie jakieś doświadczenie z taką sytuacją? Jest możliwość dostania się z odwołania do szkoły do której się nie dostało? Kiedy i w jakiej formie należy takie odwołanie napisać?

Nie mogę się dodzwonić do szkoły, żeby dopytać u źródła.
Obserwuj wątek
    • ga-ti Re: Rekrutacja do szkoły średniej - odwołanie 20.07.22, 13:18
      Musisz złożyć oryginał świadectwa i wszystko, co trzeba w szkole, do której się dostał i tak. A z odwołaniem/podaniem o ponowne rozpatrzenie (sprawdź, co lepiej pasuje) pojechałabym osobiście jutro rano wink
    • fyshka_hop Re: Rekrutacja do szkoły średniej - odwołanie 20.07.22, 13:20
      Wyślij mailem już. Odwołanie skierowane do dyrektora, napisane przez syna ( albo ty napisz jako twoje dziecko) i niech syn podpisze.Napiszcie, że ta szkoła jest jego marzeniem, etc. + ile punktów zdobył i ile mu brakuje. Powodzenia😊
      • fyshka_hop Re: Rekrutacja do szkoły średniej - odwołanie 20.07.22, 13:21
        I osobiście zanieś jutro.
        • grey_delphinum Re: Rekrutacja do szkoły średniej - odwołanie 20.07.22, 13:59
          Jeśli tylko zabrakło 0,1 pkt to szanse są duże. Próbujcie!
      • arwena_11 Re: Rekrutacja do szkoły średniej - odwołanie 17.08.22, 10:33
        Podanie składa opiekun prawny a nie dziecko.
    • segregatorwpaski Re: Rekrutacja do szkoły średniej - odwołanie 20.07.22, 14:15
      Przy tak małym deficycie punktów masz szansę, ale: szybko podanie, ładnie napisane, bez błędów, opisać ilość punktów w stosunku do progu ale także coś w stylu zainteresowania danym kierunkiem (co i jak dlaczego taki wybór a nie inny, coś w stylu: od dziecka kocham rozwiązywać zagadnienia matematyczne jak wybrał klasę matematyczną, czy od wielu lat uczę się angielskiego, byłem członkiem koła językowego itp argumenty). Napiszcie, syn podpisze ładnie, wyślijcie na adres szkoły mailem już, a jutro zawieźcie rano do sekretariatu. Adresujcie na dyrektora szkoły. Powodzenia!
    • joxanna1 Re: Rekrutacja do szkoły średniej - odwołanie 20.07.22, 14:31
      a skąd wiesz jakie były progi? Ja na wulkanie widzę wprawdzie informację, że W „Plikach do pobrania” znajduje się plik z informacją o oddziałach oraz minimach punktowych, czyli liczbą punktów, z jaką został zakwalifikowany ostatni kandydat.

ale nie mam nigdzie tych "plików do pobrania" - kiedyś były na liście z boku, a teraz nie masad
      • ga-ti Re: Rekrutacja do szkoły średniej - odwołanie 20.07.22, 15:32
        Bo było niedostępne, jak kilka innych funkcji, ale już jest. Choć w PDF niedostępne.
        • joxanna1 Re: Rekrutacja do szkoły średniej - odwołanie 20.07.22, 19:13
          Tak, juz się pojawiło
      • joana.mz Re: Rekrutacja do szkoły średniej - odwołanie 21.07.22, 09:55
        progi są podane na listach wywieszonych w szkole. Ostatnie lata takie listy były na stronach internetowych ze względu na pandemię
    • aga_sama Re: Rekrutacja do szkoły średniej - odwołanie 20.07.22, 14:58
      nie odwołanie, tylko podanie/ prośba. moim zdaniem jest szansa
    • slonko1335 Re: Rekrutacja do szkoły średniej - odwołanie 20.07.22, 16:05
      Wszystkie znane mi dzieci "które pisały" odwołania dostały się z tego odwołania do szkół.
    • kanna Re: Rekrutacja do szkoły średniej - odwołanie 20.07.22, 17:54
      Ja napisałam pismo do dyrektora - z ilością punktów, oraz generalnie laurka - że miły, brał udział w konkursach, ma zachowanie wzorowe itp.

Myślę, ze pismo przeczytali, bo dzwonili do mnie przed oficjalną rekrutacją uzupełniającą.
    • deszczu_kropelka Re: Rekrutacja do szkoły średniej - odwołanie 21.07.22, 09:24
      Słuchajcie, ale skąd wezmą się te dodatkowe miejsca??
      Nie bardzo wyobrażam sobie powodów, z jakich ktoś, kto dostał się do wybranej przez siebie klasy, miałby teraz rezygnować i zwalniać miejsce (poza losowymi przypadkami).
      Nie sądzę też, że dyrektorzy będą chcieli jeszcze zwiększać liczbę osób w klasie, 32 to i tak jest przecież bardzo dużo...
      • slonko1335 Re: Rekrutacja do szkoły średniej - odwołanie 21.07.22, 09:31
        Zawsze jest zostawionych kilka miejsc na ewentualne odwołania i część osób nie potwierdza przyjecia bo rekrutuje także do szkół poza systemem rekrutacji i tam się dostaje.
        • grey_delphinum Re: Rekrutacja do szkoły średniej - odwołanie 21.07.22, 09:45
          slonko1335 napisała:

> Zawsze jest zostawionych kilka miejsc na ewentualne odwołania

Niekoniecznie. Teraz podobno rzeczywiście w niektórych szkołach zostawiono parę miejsc, ale dla Ukraincow.

W klasie (pierwszego wyboru) mojego syna przyjęcia nie potwierdziła 1 osoba, a na jej miejsce podanie zlozylo chyba z 30 osób.

Próg do klasy był (o ile dobrze pamiętam) 172,33 pkt (syn miał 171,33), na wolne miejsce dostała się osoba, która miała 172, 30... - wiem z pierwszej ręki).

Różnica 1 punktu w tym wypadku okazała się przepaścią, ale w mniej obleganych klasach i szkołach może to nie być taki problem.
          • slonko1335 Re: Rekrutacja do szkoły średniej - odwołanie 21.07.22, 10:28
            U nas na pierwszych listach było zakwalifikowanuch po 30 osób. Po potwierdzeniu na przyjętych i rozoatrzeniu odwołań juz po 32-33 dopiero wtedy ruszała rekrutacja dodatkowa ale w szkole corki juz w niej udziału nie brała bo nie miała miejsc ale te 2-3 w każdej klasie na entualnebodwołania były zostawione. W każdej klasie też jakieś dziecko/dzieci przyjęcia nie potwierdziło w tym przyjaciółka corki którą zdecydowała się na szkole niepubliczna oraz koleżanka z podwórka którą po odwołaniu zakwalifikowała się do szkoly 1 wyboru i tam potwierdziła chęć.
    • ursula.iguaran Re: Rekrutacja do szkoły średniej - odwołanie 22.07.22, 08:36
      No to napisaliśmy ładne podanie do dyrekcji, załączyliśmy odpis świadectwa i wyników i zawiezlismy do szkoly w której synowi zabrakło 0,1 punktu.
      Panie z komisji rekrutacyjnej miały już chyba ze 20 takich podań, większość na szczęście z wynikiem niższym niż syn, jeden tylko z takim samym wynikiem był. Chyba były przygotowane na takie podania bo sprawnie wpięły nasze podanie do teczki, zakreśliły na kolorowo ilośc punktów i dopisały syna do tabelki. Kazały czekać do końca sierpnia na informację.
      No to czekamy.

Syn cały nieszczęśliwy bo szkoła do której się dostał to technikum, a on chciał do liceum. Nie pytajcie dlaczego wrzucił tą szkołe na swoją listę wyboru, ja tego również nie wiem. Co ciekawe szkoła do której się dostał też była oblegana, w jego klasie próg był 161 punktów czyli też całkiem wysoki. Młodemu nie przyszedł do głowy taki scenariusz w którym nie dostaje się do z pierwszych 4 szkoł, zapasu w stosunku do zeszłorocznych progów miał tam od 2 do 10 punktów. No cóż jesteśmy przykładem tego że trzeba układać listę z głową i na dalsze wybory dawać szkoły które nam też w razie czego pasują.
      • nuka_2 Re: Rekrutacja do szkoły średniej - odwołanie 22.07.22, 08:40
        Trzymam kciuki, żeby się udało
        • ursula.iguaran Re: Rekrutacja do szkoły średniej - odwołanie 22.07.22, 13:14
          Dzięki.
      • grey_delphinum Re: Rekrutacja do szkoły średniej - odwołanie 22.07.22, 08:44
        Ursula, ale złóżcie jeszcze w pozostałych trzech szkołach, jeśli to technikum odpada.
        • ursula.iguaran Re: Rekrutacja do szkoły średniej - odwołanie 22.07.22, 09:15
          Nie jestem pewna czy w pierwszych dwóch ma to sens bo tam brakuje mu 4-5 punktów. Nad szkołą numer 3 się zastanawiamy bo tam zabrakło 0,5.
          • jla-2 Re: Rekrutacja do szkoły średniej - odwołanie 22.07.22, 12:37
            z mojego doswiadczenia, co prawda sprzed 3 lat, ale mysle, ze niewiele sie zmienilo: nie uda sie teraz, próbujcie jeszcze pod koniec wakacji i w pierwszych dniach wrzesnia, moj syn tak sie przeniosl. na rozpoczecie roku poszedl do jednej szkoly, a kolejny dzien byl juz w docelowej szkole, po nim, w kolejnych dniach wymienily sie dwie osoby
            ps
            do szkoly nr 3 tez zlozylabym terez podanie
            • ursula.iguaran Re: Rekrutacja do szkoły średniej - odwołanie 02.08.22, 12:34
              W szkole numer trzy podanie też złożyliśmy.
              Syn był 278 osobą która złożyła takie podanie. Do jego klasy 78 osób chetnych smile Na szczęście syn miał najwięcej punktów z tej listy więc trzymamy kciuki żeby w jednej ze szkół się udało. Jak nie to we wrześniu będziemy jeszcze szukać czy gdzieś jest miejsce.
              Plus złożyliśmy też podanie o wgląd do pracy z polskiego (dostał tylko 70%) i będziemy próbowali wyskrobać brakujące punkty w ten sposób. Wiem że to trochę późno, ale może to też coś pomoże.
              • judymoody Re: Rekrutacja do szkoły średniej - odwołanie 12.08.22, 22:19
                No i jakie są skutki podań? Udało się czy nie?
                • paskap Re: Rekrutacja do szkoły średniej - odwołanie 12.08.22, 23:31
                  My zlozylismy podanie w szkole też po wynikach i cisza. Żadnej odpowiedzi ze szkoły. Nie wiem czy składać drugi raz ...
                  • grey_delphinum Re: Rekrutacja do szkoły średniej - odwołanie 12.08.22, 23:40
                    No ale skoro cisza, to chyba nic z tego? Rozumiem, że nie braliście udziału w oficjalnej rekrutacji uzupełniającej ( ta chyba jeszcze trwa), lecz tylko złożyliście podanie?
                  • ursula.iguaran Re: Rekrutacja do szkoły średniej - odwołanie 16.08.22, 07:07
                    Na razie jeszcze rekrutacja uzupełniająca się nie skończyła. Nam kazali czekać do końca sierpnia.
                    • blaszany_dzwoneczek Re: Rekrutacja do szkoły średniej - odwołanie 16.08.22, 15:13
                      Moja się dostała, gdzie chciała, właśnie w rekrutacji uzupełniającej. Właśnie przyjechałam z wakacji na jeden dzień, żeby przenieść papiery.
                      • zwyczajnamatka Re: Rekrutacja do szkoły średniej - odwołanie 16.08.22, 15:48
                        blaszany_dzwoneczek napisała:

> Moja się dostała, gdzie chciała, właśnie w rekrutacji uzupełniającej. Właśnie p
                        > rzyjechałam z wakacji na jeden dzień, żeby przenieść papiery.
                        Gratulacje!
                        Czyli który wybór? Udał się pierwszy?
                        • blaszany_dzwoneczek Re: Rekrutacja do szkoły średniej - odwołanie 16.08.22, 16:34
                          W zasadzie drugi wybór z rekrutacji podstawowej, ale w międzyczasie stał się pierwszym, tzn. gdyby w rekrutacji uzup. dostała się do pierwszego i drugiego, to wybrałaby drugi smile Dzięki. Dziecko zadowolone i dowartościowane.
                          • blaszany_dzwoneczek Re: Rekrutacja do szkoły średniej - odwołanie 16.08.22, 16:37
                            I polecam z podaniami prędziutko, jak ktoś by chciał jakieś miejsce jeszcze złapać, bo teraz się zwalniają/będą zwalniać. Ja dziś zwolniłam miejsce w klasie, do której córka dostała się w rekrutacji podstawowej.
                          • geoardzica_z_mlodymi Re: Rekrutacja do szkoły średniej - odwołanie 16.08.22, 16:40
                            Fajnie. Gratuluję! Jeszcze została Wam resztka wakacji bezstresowychsmile
                            • grey_delphinum Re: Rekrutacja do szkoły średniej - odwołanie 17.08.22, 10:02
                              Wielkie gratki, że się udało.

Ale swoją drogą, Kraków wypada bardzo niekorzystnie na tle innych miast, bo tutaj trzeba (przynajmniej w zeszłym roku tak było) zrezygnować ze szkoły, którą przydzielił system, by brać udział w rekrutacji uzupełniającej, a czytam, że gdzie indziej można "zatrzymać" miejsce w szkole i wziąć udział w kolejnej rekrutacji. To jednak bardzo duże ułatwienie i zdecydowanie mniej stresu w razie niepowodzenia.
                              • zwyczajnamatka Re: Rekrutacja do szkoły średniej - odwołanie 17.08.22, 10:09
                                U nas też trzeba było zrezygnować, czyli nie potwierdzić woli, żeby brać udział w rekrutacji uzupełniającej.
                                Swoją drogą taki wymóg wydaje mi się logiczny, miejsca wracają do puli i są rozdzielane drugi raz. Nie wiem jak to wszystko funkcjonuje gdy można sobie zostawić zaklepane miejsce?
                                • blaszany_dzwoneczek Re: Rekrutacja do szkoły średniej - odwołanie 17.08.22, 10:57
                                  Jest po prostu kolejna nieoficjalna rekrutacja na te miejsca zwolnione po oficjalnej rekrutacji uzupełniającej. Faktycznie generuje to bałagan, ale w sumie dla dzieciaków lepiej. Gdyby nie można było zatrzymać pierwotnego miejsca, to dużo mniej osób brałoby udział w rek. uzup., tylko składało podania o przyjęcie w szkołach. A wolnych miejsc byłoby mniej, bo każdy by do samego końca trzymał w odwodzie to najpierw przyznane, więc finalnie więcej osób pozostałoby tam, gdzie trafili pierwotnie, a niekoniecznie, tam gdzie chcieli, a gdzie by mogli się dostać w rekrutacji uzup. A tak, po pierwsze można na luzie próbować, a jak się uda, to zwalnia się miejsce.
                                  Gorzej, że u nas ta rekrutacja uzupełniająca, jak za króla ćwieczka, bez systemu, z wnioskami w zębach do poszczególnych szkół i teoretycznie można zostać zakwalifikowanym do kilku szkół naraz - to już jest bezsensowne blokowanie miejsc.
                          • zwyczajnamatka Re: Rekrutacja do szkoły średniej - odwołanie 17.08.22, 09:03
                            Gratulacje, to już macie z głowy smile
                      • la_mujer75 Re: Rekrutacja do szkoły średniej - odwołanie 17.08.22, 09:05
                        Super!

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka