Dodaj do ulubionych

Brak cukru oznacza dla producenta, że jest za tani

20.07.22, 18:19
Totalnie zatkało mnie. Zobaczycie ,że cukier przez te wykupywanie wzrośnie o 200 procent. I dobrze ,przecież to biała śmierć.
Obserwuj wątek
    • pepsi.only Re: Brak cukru oznacza dla producenta, że jest za 20.07.22, 18:28
      Oczywiście, że biała śmierć, zwłaszcza, że nie tylkow sokach, oranżadach czy w pieczywie, również w nabiale czy wędlinie, i wielu innych produktach pochłaniasz go, nawet nie zdając sobie sprawy, ze ten cukier jest wszędzie.
      A zatem, jak cukier podrożeje o 200zł, to cała reszta produktów żywieniowych również!
      • szmytka1 Re: Brak cukru oznacza dla producenta, że jest za 20.07.22, 18:31
        A mnie papierówki.spadaja z drzewa, trza przerabiać a u mnie cukru nie ma. Będę urządzać karawanę aut do miasta obok, za cukrem 😁
        • pepsi.only Re: Brak cukru oznacza dla producenta, że jest za 20.07.22, 18:55
          Napisałam o 200zł. Miało być o 200%

U mnie też papierówki- wyjątkowo dużo na drzewie. Taki urodzaj pamiętam może raz, kilka lat temu. Trochę spadają- ze spadów robię na bieżąco kompot, studzę, i wypijamy.
          Ale faktycznie co z resztą? Trzeba to będzie jakoś przerobić smile
          (niech tylko ochłodzi się!)
          • szmytka1 Re: Brak cukru oznacza dla producenta, że jest za 20.07.22, 19:01
            Tak, u mnie też szaleństwo na drzewie. Ja obieram, które na pół, gniazda wyrażam, połówki do gara z cukrem, przykrywam przykrywką i się praży. Dzieciak je do naleśników. Ja czasem do pieczenia używam.
            • pepsi.only Re: Brak cukru oznacza dla producenta, że jest za 20.07.22, 19:07
              O, fajny sposób. Może też tak zrobię. Zwłaszcza, że mam dużo słoików do zapełnienia, i nawet nowe miejsce wygospodarowałam na przetwory, więc wszystko mi się zgadza smile
              Jak się ochłodzi w pierwszej kolejności chcę zrobić pikle albo inne ogóreczki w occie na słodko-kwaśno, bo kiszenie robię na bieżąco, jak rośliny wydają mi ogóreczki wink
              No i do kiszenia nie potrzeba cukru, a do pikli całkiem sporo pójdzietongue_out tak nawiązując do tematu wątku tongue_out
              • szmytka1 Re: Brak cukru oznacza dla producenta, że jest za 20.07.22, 19:18
                Ogórki dopiero się zaczynają, 5 przynioslam sztuk. W tym roku mam w nowym miejscu i jakoś słabo rosną. Kisić w całości nie będę, tylko przecier planuje. A z innych to nie wiem, moze korniszony, bo do zrazow uzywam...
    • s12345s Re: Brak cukru oznacza dla producenta, że jest za 20.07.22, 19:12
      A oświećcie mnie dlaczego cukru brakuje w Biedronce, a w innych sklepach chyba jest.
      Wydaje mi się, że jest w innych sklepach, bo cukru nie kupuję ponieważ nie słodzę, nie piekę, nie robię przetworów.
      • szmytka1 Re: Brak cukru oznacza dla producenta, że jest za 20.07.22, 19:16
        U mnie nie ma w żadnym sklepie. Napadli wariaci nawet sklepy takie typowo alkoholowe 24 h i tam po 6.40 wykupili. Wiem, bo markety typu lidl, biedra, inter, dino, netto sama objechałam i nie ma. Stokrotki tylko nie sorawdzilam. W takim alkoholowym pracuje kuzynka i doniosła, że wykupiony, a poza tym przekrzykują się na internetach gdzie po ile kto kupił a reszta im odpisuje, że tam już nie ma.
      • panna.nasturcja Re: Brak cukru oznacza dla producenta, że jest za 21.07.22, 00:24
        Nie wiem, ale byłam wczoraj w sparze i cukier stał, kilka rodzajów. Taki najzwyklejszy po 4,59
      • kk345 Re: Brak cukru oznacza dla producenta, że jest za 21.07.22, 00:25
        W mojej Biedrze cukru ile chcieć, wysłać wam?
        • szmytka1 Re: Brak cukru oznacza dla producenta, że jest za 21.07.22, 00:27
          Paczkomatem poproszę 😁
    • panna.nasturcja Re: Brak cukru oznacza dla producenta, że jest za 21.07.22, 00:22
      Znaczy napisanie tego w jednym wątku Ci nie wystarczyło, musiałaś specjalnie założyć drugi?

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka