Dodaj do ulubionych

Nie mogę patrzeć na ludzi

20.07.22, 18:39
Czy ja mam jakieś zaburzenia czy może ktoś ma podobnie? Od jakiegoś czasu dosłownie nie mogę patrzeć na ludzi a dokładnie chodzi mi o ich twarze w 90% widzę na nich złość, wkurw, nie wiem jak to dobrze określić chodzi o ogólne skrzywienie, wyraz twarzy który działa na mnie negatywnie i nie odpowiada mi to. Nie wiem czy już sobie sama wkręcam czy to są jakieś zaburzenia narcystyczne ale męczę się patrząc ciągle na te dziwne miny bo odbieram to zawsze jako reakcje na mniejeśli ktoś patrzy mi w oczy. Czy do was ludzie są przyjemni lub neutralni?
Obserwuj wątek
    • daniela34 Re: Nie mogę patrzeć na ludzi 20.07.22, 18:41
      W 95% przyjemni bądź neutralni. Nie widzę dziwnych min.
      • zona_mi Re: Nie mogę patrzeć na ludzi 20.07.22, 19:23
        daniela34 napisała:

> W 95% przyjemni bądź neutralni. Nie widzę dziwnych min.

U mnie tak samo.
        Jestem pogodna i wesoła, promieniuję szczęściem, więc może dlatego tak ładnie reagują 😏
        • rosapulchra-0 Re: Nie mogę patrzeć na ludzi 21.07.22, 00:56
          Mam tak samo. Poza tym, gdy już o tej chorej godzinie, między 6 a 7 rano jesteśmy z psem na spacerze, to do każdej mijającej mnie osoby uśmiecham się szczerze, mówię dzień dobry i życzę dobrego dnia smile Nie ma osoby, która by mi odburknęła. A potem z prędkością burzowej wichury oddalam przy pomocy chodzika na najbliższą ławkę, aby odpocząć.
          • zona_mi Re: Nie mogę patrzeć na ludzi 21.07.22, 08:20
            rosapulchra-0 napisała:

> A potem z prędkością burzowej wichury oddalam przy pomocy chodzika na najbliższą ławkę, aby odpocząć.

Heh, też ostatnio chodzę tempem, jak z chodzikiem, ale na szczęście bez wink
    • mashcaron Re: Nie mogę patrzeć na ludzi 20.07.22, 18:43
      W większości zupełnie nie zwracam uwagi na twarze mijanych osób. Na tyle, że potrafię minąć bez słowa kogoś znajomego :p
      Może przestan się gapić na ludzi, to się twój problem rozwiąże:p
      • taniax Re: Nie mogę patrzeć na ludzi 20.07.22, 18:49
        Niestety faktycznie nie ma innej rady jak traktować innych jak powietrze ale to też jest męczące i nienaturalne oraz są sytuacje gdy muszę się na kimś skoncentrować i wypadałoby mu też patrzeć mu w oczy. Cóż min ludzi znieść nie mogę.
        • mashcaron Re: Nie mogę patrzeć na ludzi 20.07.22, 18:52
          Ja nie traktuje ludzi jak powietrze, po prostu się im zbytnio nie przyglądam bez potrzeby:p ich obecność odnotowuję, ale szczegółów mimiki już absolutnie nie :p no chyba, że ktoś się krzywi w trakcie rozmowy ze mną, to bym zauważyła, ale to raczej dość rzadkie zjawisko :p
      • mid.week Re: Nie mogę patrzeć na ludzi 07.08.22, 22:46
        Ja podobne, nie przypatruje się ludziom, którym przpatrywac sie nie muszę. Ale pozostali mają całkiem neutralne bądź pozytywne miny
    • asia_i_p Re: Nie mogę patrzeć na ludzi 20.07.22, 18:51
      Jak dla mnie to jest jakaś forma fobii społecznej. Z obserwowaniem min się jeszcze nie spotkałam, ale już z interpretowaniem każdego śmiechu jako skierowanego w stronę zainteresowanego - tak
      • taniax Re: Nie mogę patrzeć na ludzi 20.07.22, 18:57
        Nie widzę pozytywnych uśmiechów raczej coś nieprzyjemnego ale nawet jeśli chodziłoby o uśmiech to powiedz jak z poziomu nawet całkiem zdrowego człowieka nie interpretować że jest skierowany do zainteresowanego jeśli ten ktoś dodatkowo patrzy w oczy?
        • asia_i_p Re: Nie mogę patrzeć na ludzi 20.07.22, 19:22
          Nie o uśmiech mi chodziło, tylko o śmiech. Ta dziewczyna z fobią, o której piszę, ilekroć na ulicy czy na korytarzu słyszała, jak ktoś się śmieje, przekonana była, że śmieje się z niej. To twoje widzenie u wszystkich zirytowanych min wygląda mi na podobne zniekształcenie poznawcze.
          • taniax Re: Nie mogę patrzeć na ludzi 20.07.22, 19:45
            A o co chodzi z fobią społeczną tzn że jeśli ją mam to mi się wydaje i to się nie dzieje?
            • szorstkawelna Re: Nie mogę patrzeć na ludzi 20.07.22, 19:50
              Tak. Idź do psychiatry, to nie brzmi zbyt zdrowo.
              • taniax Re: Nie mogę patrzeć na ludzi 20.07.22, 20:10
                Może powinnam ale też powiedziałam o tym ostatnio koleżance która ma pracę z ludźmi i usłyszałam od niej że są coraz gorsi po pandemii.
                • zajedenusmiech Re: Nie mogę patrzeć na ludzi 21.07.22, 05:19
                  Przecież tu masz żywy przykład zachowań ludzkich.
            • asia_i_p Re: Nie mogę patrzeć na ludzi 21.07.22, 07:54
              Tak może być. Nie w sensie że masz halucynacje, tylko ktoś na przykład marszczy się, bo go razi światło, a ty odczytujesz tę minę jako wyraz złości.
    • kanna Re: Nie mogę patrzeć na ludzi 20.07.22, 22:37
      Brzmi niepokojąco.
      Może Ty jesteś wkurzona i przypisujesz to innym?
      Trochę lekowe, trochę depresyjne, trochę autystyczne.

Na pewno warto skonsultować, jeśli Cię martwi, na początek psycholog (żeby rozkminić o co chodzi).
      • taniax Re: Nie mogę patrzeć na ludzi 20.07.22, 22:46
        Czyli to wszystko to mogą być moje zniekształcenia, nadinterpretacje a to się nie dzieje? Widzę krzywe miny na twarzach a tylko mi się wydaje że są krzywe i nieprzyjemne? Brzmi jak zaburzenie.
        • kanna Re: Nie mogę patrzeć na ludzi 20.07.22, 22:50
          Może być tak, ze wyszukujesz (nieświadomie) osoby z nieprzyjaznymi twarzami.
          • taniax Re: Nie mogę patrzeć na ludzi 20.07.22, 22:58
            Wyszukuję? To też nie jest tak że wszyscy mi tak wyglądają jakiś odsetek nie wink
            Jeśli to zaburzenie to marzę żeby mnie ktoś naprawił.
            • zajedenusmiech Re: Nie mogę patrzeć na ludzi 21.07.22, 05:10
              taniax napisała:

> Wyszukuję? To też nie jest tak że wszyscy mi tak wyglądają jakiś odsetek nie ;-
              > )
              > Jeśli to zaburzenie to marzę żeby mnie ktoś naprawił.
              Myślę że nie masz zaburzeń .Patrząc na to forum
            • angazetka Re: Nie mogę patrzeć na ludzi 07.08.22, 18:09
              Kobieta w ciąży widzi wszędzie kobiety w ciąży. Przełóż to na siebie wink
    • aandzia43 Re: Nie mogę patrzeć na ludzi 20.07.22, 22:51
      W 90% neutralne lub sympatyczne.
    • ga-ti Re: Nie mogę patrzeć na ludzi 21.07.22, 00:33
      Jest taka bajeczka o piesku, który pierwszy raz zobaczył lustro, a jak zobaczył to się najeżył, nasrożył, szczeknął i przeraził, bo ten drugi pies zrobił bardzo groźną minę i na niego naszczekał.
      Inny piesek na widok lustra i odbicia w nim się uśmiechnął, pomerdał ogonkiem i pozytywnie zadziwił, że ten drugi piesek jest taki przyjazny, uśmiecha się, merda ogonkiem.
      Tadam.
      • taki-sobie-nick Re: Nie mogę patrzeć na ludzi 21.07.22, 00:38
        Mmmm. Bajeczki mają to do siebie, że są bajeczkami.

Łapię przesłanie utworu, ale tak naprawdę jest znacznie trudniej.
        • zajedenusmiech Re: Nie mogę patrzeć na ludzi 21.07.22, 05:08
          taki-sobie-nick napisała:

> Mmmm. Bajeczki mają to do siebie, że są bajeczkami.
          >
          > Łapię przesłanie utworu, ale tak naprawdę jest znacznie trudniej.
          Bajeczki .Ludzie teraz są podli i wcale mnie to nie dziwi
          • angazetka Re: Nie mogę patrzeć na ludzi 07.08.22, 18:10
            Są? Teraz? Hm.
    • incel-core Re: Nie mogę patrzeć na ludzi 21.07.22, 00:49
      taniax napisała:
      męczę się patrząc ciągle na te dziwne miny bo odbieram to zawsze jako reakcje na mniejeśli ktoś patrzy mi w oczy.

Nie patrz wszystkim w oczy, to nie będą robić dziwnych min.
    • zamyslona_ona02 Re: Nie mogę patrzeć na ludzi 21.07.22, 05:15
      Bardzo często ludzie reagują jak lustro, jak masz miłą przyjazną minę to oni też, skoro patrzysz im w oczy, może już robisz to w jakiś nachalny, nieprzyjemny sposób?
      • ajaksiowa Re: Nie mogę patrzeć na ludzi 21.07.22, 07:46
        Nie przejmuj się taniax,też widuję totalnt wkurw od samego rana(nie w lustrze),i to przewaźnie u dam w wieku ematkowym lub młodszym,starszyzna widać bardziej pogodzona z rzeczywistością😀😀😀
    • purchawka2020 Re: Nie mogę patrzeć na ludzi 21.07.22, 08:36
      Nie przyjechałaś może ostatnio z jakiegoś miłego kraju?
      ja tak mam po powrocie do Polski z Danii czy Z Holandii.
      Wszyscy wydają mi się wkurzeni i nabuzowani, robią j kies gwałtowne ruchy, szczególnie Polacy za kierownicą.
      • ariathedevil Re: Nie mogę patrzeć na ludzi 21.07.22, 09:47
        Też tak mam. Przez jakiś czas, później się aklimatyzuje. Na ludzi nie zwracam większej uwagi, nie przyglądam się im. Odnotowuje ich obecność, gdyby ktoś nachalnie gapił mi się w oczy tez byłabym wkurzona.
        • mashcaron Re: Nie mogę patrzeć na ludzi 21.07.22, 09:58
          Hah, mi się ostatnio tak uparcie gapił w oczy pewien staruszek w kawiarni:p
          Nie wkurzyło mnie to :p
          Ja w ogóle ostatnio jakoś przyciągam emerytów 🤣 to już ten wiek?:p
    • maly_fiolek Re: Nie mogę patrzeć na ludzi 21.07.22, 09:25
      99% ludzi odbieram pozytywnie w tym zupełnie obcych, i tych z którymi coś mnie łączy bezpośrednio - kierowca autobusu dowożący mnie do pracy czy sprzedawca dzięki któremu mam świeże bułeczki.
      Ktoś musi coś zrobić negatywnego abym zaczęła go oceniać negatywnie smile. Nawet i kobieta co mi drogo wynajęła domek na wakacjach - przecież gdyby nie ona to nie miałabym domku wogóle...
      • taniax Re: Nie mogę patrzeć na ludzi 07.08.22, 17:44
        Zastanawiam czy iść w związku z tym do psychiatry ale co mu powiem że ludzie na mnie źle wpływają, że mają miny które mi nie odpowiadają? Mówiłam to kilku osobom i usłyszałam no tak ludzie są męczący i mają wykrzywione twarze większosć jest wku..na i co w związku z tym, takie jest teraz życie.
        • taniax Re: Nie mogę patrzeć na ludzi 07.08.22, 17:54
          W skrócie zostało mi odradzone latanie po lekarzach z tego powodu bo to element rzeczywstości, problem w tym że ja przestaje mieć ochotę na kontakty z ludźmi.
          • nangaparbat3 Re: Nie mogę patrzeć na ludzi 07.08.22, 18:01
            Może przydałaby Ci się pomoc psychologa? Na Twoim miejscu poszłabym do kogoś pracującego metodą TSR (terapia skoncentrowana na rozwiązaniach). To jest terapia krótkoterminowa, w konkretnych sprawach bardzo skuteczna.
          • maly_fiolek Re: Nie mogę patrzeć na ludzi 08.08.22, 10:55
            Twoje podejście ociera się to o fobię.
            Problem z fobiami jest taki że nieleczone narastają, dlatego uważam że warto zgłosić się do specjalisty po pomoc.
    • cegehana Re: Nie mogę patrzeć na ludzi 07.08.22, 18:09
      Może to być objaw lęku społecznego. Raczej nie zaburzeń narcystycznych bo wtedy by Cię raczej cieszyły (prawdziwe czy wyimaginowane) wyrazy zainteresowania Tobą. Poobserwuj w jakich sytuacjach się te objawy nasilają a w jakich słabną.
      • taniax Re: Nie mogę patrzeć na ludzi 07.08.22, 19:50
        Może to jest jakiś faktycznie lęk społeczny czyli ludzie bez tego zaburzenia po prostu nie zwracają uwagi na miny innych tak a ja zwracam bo jestem lękowa?
        • taniax Re: Nie mogę patrzeć na ludzi 07.08.22, 19:52
          Z drugiej strony nie bardzo rozumiem jak można nie patrzeć ludziom w oczy, czy nie patrzeć na twarz jak z kimś rozmawiasz przecież widzisz jego mimikę bo to jest naturalne.
          • angazetka Re: Nie mogę patrzeć na ludzi 07.08.22, 19:55
            Nie no, wtedy się patrzy - i serio wtedy widzisz te wkurwione twarze? Bo myślalam raczej o takim patrzeniu na ulicy, a nie podczas rozmowy f4f.
            • taniax Re: Nie mogę patrzeć na ludzi 07.08.22, 20:06
              Różnie i tak i tak. Też nie u wszystkich ale u większości.
          • cegehana Re: Nie mogę patrzeć na ludzi 07.08.22, 21:48
            Może tak być, że jesteś lękowa z jakiegoś powodu którego sobie nie uświadamiasz i negatywne odczucia tlumaczysz sobie wykrzywionymi minami, a w rzeczywistości płyną one z Twojego wnętrza.
    • angazetka Re: Nie mogę patrzeć na ludzi 07.08.22, 18:13
      Nic takiego nie widzę. Ludzie są raczej neutralni do spoko. Na miny im nie patrzę.
    • bene_gesserit Re: Nie mogę patrzeć na ludzi 07.08.22, 18:27
      A jakbyś tak zaczęła się uśmiechać do tych wykrzywionych? Przez jeden dzień, w ramach eksperymentu.
      • ajaksiowa Re: Nie mogę patrzeć na ludzi 08.08.22, 07:25
        Taniax nie jesteś zaburzona🙂poprostu widzisz więcej niż inni ,najgorsze że mina ,,bez kija nie podchodź,, przekłada siè na przypadkowy kontakt z innymi,wiem z doświadczenia🙂
    • krwawy.lolo Re: Nie mogę patrzeć na ludzi 08.08.22, 07:55
      Na kozy się gap. tongue_out

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka