Dodaj do ulubionych

praca biurowa - gadżety ułatwiające

20.07.22, 20:59
macie jakieś swoje ulubione biurowe akcesoria, które Wam ułatwiają/uprzyjemniają pracę, bez których nie wyobrażacie sibie funkcjonowania w biurze?
Obserwuj wątek
    • abecadlowa1 Re: praca biurowa - gadżety ułatwiające 20.07.22, 21:05
      1) Drugi monitor na biurku: jeden do czytania dokumentów drugi do pisania. Nie trzeba przełączać ani zmniejszać okien.
      2) klękosiad i piłka rehabilitacyjna do siedzenia
      3) kolorowe karteczki indeksujące
      4) ustawiony co godzinę przypominacz o konieczności ćwiczenia oczu i szyi
      • panna_lila Re: praca biurowa - gadżety ułatwiające 20.07.22, 21:18
        o tak drugi monitor jest supersmile
        a ten przypominacz to coś specjalnego? czy aplikacja w telefonie?
        • abecadlowa1 Re: praca biurowa - gadżety ułatwiające 20.07.22, 21:24
          Budzik 😀
      • odnawialna Re: praca biurowa - gadżety ułatwiające 21.07.22, 00:42
        abecadlowa1 napisała:

> 1) Drugi monitor na biurku: jeden do czytania dokumentów drugi do pisania. Nie
        > trzeba przełączać ani zmniejszać okien.

A nie wystarcza podzielenie ekranu na dwa okna?
        • evee1 Re: praca biurowa - gadżety ułatwiające 21.07.22, 03:52
          Jak sie na naraz 10 okienek, to nie pomaga wink.
          • incel-core Re: praca biurowa - gadżety ułatwiające 21.07.22, 04:17
            evee1 napisała:
            > Jak sie na naraz 10 okienek, to nie pomaga wink.
            >

Są już monitory dwa w jednym.
            https://m.natemat.pl/eeedf3bcd6f5284d3b0c75d3b2b83578,1500,0,0,0.webp
            natemat.pl/423553,lg-dualup-korzysci-z-pracy-na-kwadratowym-monitorze-o-formacie-16-18
        • profes79 Re: praca biurowa - gadżety ułatwiające 21.07.22, 13:13
          Nie wystarcza. Jak pracowałem przy tłumaczeniach to tez miałem podpiete dwa monitory - jeden do wyświetlania tekstu a drugi do pracy.
    • chococaffe Re: praca biurowa - gadżety ułatwiające 20.07.22, 21:08
      Słuchawki - jak muszę skupić się na dłużej - muzyka mi to ułatwia
      Kołonotatnik brzydki (ładnych mi szkoda niszczyćwink big_grin)
      Miękki długopis
      Kalendarz Muji
      • chococaffe Re: praca biurowa - gadżety ułatwiające 20.07.22, 21:09
        p.s. plus wygodne krzesło/fotel - rzecz oczywista i przestronne biurko
        • panna_lila Re: praca biurowa - gadżety ułatwiające 20.07.22, 21:19
          masz dużo papierów, czy po prostu lubisz przestrzeń na biurku?
          • chococaffe Re: praca biurowa - gadżety ułatwiające 20.07.22, 21:29
            I to i to. A biurka mamy wszyscy takie same. Mam szczęscie, że wybierający wybrał własnie takie.
    • sandy_cheeks Re: praca biurowa - gadżety ułatwiające 20.07.22, 21:11
      Teleskolowy drapak do pleców 😁 mój ulubiony biurowy pomocnik…
    • clk Re: praca biurowa - gadżety ułatwiające 20.07.22, 21:12
      Biurko z regulowana wysokością - czasem siedzę, czasem stoję.
      Dobre długopisy - chrzanię pracodawcę i kupuje sama.
      Notatniki Moleskine.
    • kaki11 Re: praca biurowa - gadżety ułatwiające 20.07.22, 21:14
      Podkładka pod laptop. Nie muszę wtedy patrzyć na ekran na dół i mniej dokucza mi szyja po takim dniu pracy.
    • abecadlowa1 Re: praca biurowa - gadżety ułatwiające 20.07.22, 21:18
      No i koniecznie jeszcze zestaw niezbędnych pieczątek
      • panna_lila Re: praca biurowa - gadżety ułatwiające 20.07.22, 21:20
        jakże praktycznesmile
      • przeslicznawiolonczelistka Re: praca biurowa - gadżety ułatwiające 21.07.22, 16:13
        O, muszę poprosić szefa, by sfinansował zakup.
    • brenda_bee Re: praca biurowa - gadżety ułatwiające 20.07.22, 21:29
      Malutki przenośny wiatraczek
      Ulubiony długopis- sama sobie kupuję
      Ekspres do kawy
      Porządne krzesło
    • perspektywa Re: praca biurowa - gadżety ułatwiające 20.07.22, 21:37
      Mały kubek. W sumie to zalecenie okulisty żeby częściej spacerować do kuchni. Drugi monitor. Długopis zmazywalny.
    • mika_p Re: praca biurowa - gadżety ułatwiające 20.07.22, 21:56
      Temperówka! Lubię robić notatki ołówkiem, ołówki pracodawcy najczęściej kupują (jak nie, to mażę długopisem, nie ma problemu), ale temperówka to dobro reglamentowane i ostatnio kupione w prehistorii. Kupuję własną smile

Duży monitor, z dwoma się nie polubiłam, ale duży monitor to jest to, po lewej stronie piszę, po prawej czytam i za cholerę nie rozumiem ludzi, którzy otwierają pełnoekranowego worda i mają po 1/4 pustego okna z każdej strony.

Zszywacz na dlugie zszywki.

Duże biurko, na którym można rozłożyć hałdę makulatury otwartej każda na właściwej stronie, i jeszcze mieć miejsce na notatki, kubek i materiały piśmiennicze. Nie lubię szukać długopisu, który zdążyłam czymś przywalić, a owo coś jest rozłożone warstwami w optymalnym układzie (tzn., optycznie jest burdel, ale rozróżniam co które jest i pod czym leży)
    • aurinko Re: praca biurowa - gadżety ułatwiające 20.07.22, 23:24
      Duże biurko z szufladami i szafką, duży monitor, taki wielki notatnik z kalendarzem co kładzie się na biurko i się na nim bazgroli, robi notatki, rysuje kwiatki podczas rozmowy przez telefon, stojak do tel komórkowego, podgrzewacz do kubka na USB- kawę mam zawsze ciepła, wink no i mega wygodny fotel. Mam jeszcze balkon, jak jestem zmęczona to wystawiam krzeslo na balkon, rozsiadam się na kwadrans i odpoczywam smile
      • panna_lila Re: praca biurowa - gadżety ułatwiające 20.07.22, 23:31
        aurinko napisała:

> Duże biurko z szufladami i szafką, duży monitor, taki wielki notatnik z kalenda
        > rzem co kładzie się na biurko i się na nim bazgroli, robi notatki, rysuje kwiat
        > ki podczas rozmowy przez telefon,
        stojak do tel komórkowego, podgrzewacz do kub
        > ka na USB- kawę mam zawsze ciepła, wink no i mega wygodny fotel. Mam jeszcze balk
        > on, jak jestem zmęczona to wystawiam krzeslo na balkon, rozsiadam się na kwadra
        > ns i odpoczywam smile

nie wiedziałam, że ktoś jeszcze tego używa, kiedyś to był rarytas i w firmie walka o taki meganotatniksmile
        • aurinko Re: praca biurowa - gadżety ułatwiające 20.07.22, 23:41
          panna_lila napisała:

> nie wiedziałam, że ktoś jeszcze tego używa, kiedyś to był rarytas i w firmie wa
          > lka o taki meganotatniksmile

Ja to uwielbiam (nazwa mi uciekla), dostaję od różnych firm jako bezpłatny gadżet, niektóre mają wbudowane uchwyty na długopisy, karteczki indeksujące. Mnie zadowoli nawet skromna wersja z samym kalendarzem, uwielbiam, meganotatnik idealny na notatki, na szybkie zanotowanie nr tel, na podliczanie pisemne, na bazgrołki kocham i używam na okraglo wink
          • aurinko Re: praca biurowa - gadżety ułatwiające 20.07.22, 23:43
            Biuwar to się nazywa! smile
    • arkanna Re: praca biurowa - gadżety ułatwiające 20.07.22, 23:26
      Telefon z internetem 😏
    • berdebul Re: praca biurowa - gadżety ułatwiające 21.07.22, 00:18
      Kolorowe długopisy
      Tablica suchościeralna. Mam kilka, w domu również. Notuję, liczę, bazgrzę, zapisuję. Jak nie miałam, to robiłam notatki na drzwiach i oknach.
    • evee1 Re: praca biurowa - gadżety ułatwiające 21.07.22, 03:53
      Sluchawki bezprzewodowe. Mozna isc sobie zrobic herbaty jak nudny meeting (pracuje stale z HO).
    • mama-ola Re: praca biurowa - gadżety ułatwiające 21.07.22, 07:16
      Plastikowe pudełko na długopisy, ołówki, spinacze, zszywacze, karteczki, temperówkę itp. W standardzie są kubki, które nadają się tylko do długopisów i ołówków, a te mniejsze rzeczy ludzie mają albo na dnie kubka (bez sensu, trzeba wysypywać, gdy się potrzebuje) albo luzem na blacie, albo w szufladzie. Ja ma wszystko w pudełku (otwartym, niskim).
    • purchawka2020 Re: praca biurowa - gadżety ułatwiające 21.07.22, 08:38
      Czajnik i herbata Impra.
    • gris_gris Re: praca biurowa - gadżety ułatwiające 21.07.22, 11:50
      panna_lila napisała:

> macie jakieś swoje ulubione biurowe akcesoria, które Wam ułatwiają/uprzyjemniaj
      > ą pracę, bez których nie wyobrażacie sibie funkcjonowania w biurze?

Moze nie gadżet, bo to droższa sprawa, ale testuje e-notatnik, czyli tablet do pisania i przechowywania notatek z funkcja rozpoznawania pisma ręcznego. Idea jest taka, zebym mogla robic notatki ręcznie i jesli trzeba, automatycznie zmieniać je na dokument tekstowy, czyli np. o wiele szybciej wysylac notatki ze spotkań, wykorzystywać swoje notatki w ostatecznych dokumentach itp. Poza tym moge notować, podkreślać itd. w dokumentach, zamiast je drukować. Jeszcze nie wiem, czy sie ostateczne zdecyduje (mam okres próbny, ktory sie kończy niedlugo), bo nie wszystko mi sie podoba, ale pisze sie idealnie, jak po papierze, i rozpoznanie pisma ręcznego jest prawie bezbłędne. Wybrałam e-ink tablet, nie iPad, zeby nie miec tego uczucia pisania po szkle, ale chyba pojde do Apple Store sprawdzic, jak to jest w praktyce, zeby porównać i sie zdecydować (i tak jest mi potrzebny nowy iPad). Ma ktos doświadczenie z wykorzystaniem go w ten sposób?
      • berdebul Re: praca biurowa - gadżety ułatwiające 21.07.22, 13:04
        Pisanie na iPadzie jest do bani, Apple pen jest ciężki i słabo leży w reku.
        • gris_gris Re: praca biurowa - gadżety ułatwiające 21.07.22, 16:08
          berdebul napisała:

> Pisanie na iPadzie jest do bani, Apple pen jest ciężki i słabo leży w reku.

Dzieki za opinie!
    • mid.week Re: praca biurowa - gadżety ułatwiające 21.07.22, 12:01
      Ematka bardzo mi uprzyjemnia pracę biurowa 😊
    • nevertheless123 Re: praca biurowa - gadżety ułatwiające 21.07.22, 12:39
      Karteczki typu post-it oraz notatnik z listą to-do.
      Karteczki służą mi jako "ściągi" przy zadaniach, gdzie zawsze zapominam, jak się coś robi albo jak się coś nazywa. Przyklejam je do mojej pionowej ścianki przy biurku i zerkam, kiedy ich potrzebuję.
      Z kolei lista to-do służy mi do zapisywania i wykreślania zadań niestandardowych, które są ważne, ale nie pilne. Jak mam trochę więcej luzu, to odpracowywuję zadania z tej listy.
    • kachaa17 Re: praca biurowa - gadżety ułatwiające 21.07.22, 14:12
      Kalendarz trójdzielny, kupuję z własnej kieszeni. Muszę mieć w zasięgu wzroku, mimo, że korzystam z Outlooka.
    • daszka_staszka Re: praca biurowa - gadżety ułatwiające 21.07.22, 15:10
      Pionowa mysz do kompa
    • przeslicznawiolonczelistka Re: praca biurowa - gadżety ułatwiające 21.07.22, 16:20
      Kalendarz biurkowy, długopis, ołówek, karteczki, wygodne krzesło.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka