Dodaj do ulubionych

Jak szybko poprawić obwody - praktyczne rady ;)

21.07.22, 08:59
Serio pytam, chyba wreszcie dojrzałam do tego, żeby popracować nad własną sylwetką.

Jem zdrowo i regularnie od dobrych paru lat, nie zapycham się słodyczami, dość dużo chodzę, poza tym niestety bardzo dużo siedzę nad kompem. Od jakichś 4-5 lat waga sama z siebie lekko schodzi wciąż w dół, ale właśnie - lekko (typu co jakiś dłuższy czas okazuje się, że ważę ze 2 kg mniej, ale to naprawdę nie robi wielkiej różnicy).
Mam chyba dobrą wytrzymałość i jestem dość rozciągnięta, no ale gruba jestem, więc może bardzo intensywne ćwiczenia to nie na początek. Na pewno nie mogę wywijać lewym kolanem.

Większym problemem są ramiona w tej chwili niż nawet dupa czy biodra, jakoś tak się porobiło, mam potężne, ręce, szerokie plecy (hormony, czy co?).

Jestem kompletnym laikiem, czasami przerzucacie się tu nazwami ćwiczeń, które nic mi nie mówią, nie wiem, za co się brać, wakacje to świetna okazja, bo mało jem (jest za gorąco).

Podpowiedzcie coś, żebym nie uznała, że to nudne/wykańczające/nie dostała nadciśnienia i nie zrezygnowała migusiem.
Obserwuj wątek
    • extereso Re: Jak szybko poprawić obwody - praktyczne rady 21.07.22, 09:55
      Ćwiczenia z obciążeniem. Kup sobie zestaw sztangielek na początek i rób z Agata Zając, chyba że wolisz siłownię.
    • ichi51e Re: Jak szybko poprawić obwody - praktyczne rady 21.07.22, 09:56
      trening silowy
    • g.r.uu Re: Jak szybko poprawić obwody - praktyczne rady 21.07.22, 10:01
      Nie ma przebacz. Jak jesteś gruba, cokolwiek to oznacza, to musisz po prostu zrobić redukcję to Ci zejdzie z obwodów. Potem możesz sobie rzezbic konkretne partie. Z ćwiczeń w domu możesz robić różne z gumami i hantlami. Jest taki trener Michał Bieńko - zobacz na FB i Instagramie, ma ciekawe zestawy ćwiczeń na wysmuklenie górnych partii ciała. Ja robię treningi z team zuzannkov, ale tam bardziej na dół są.
    • berdebul Re: Jak szybko poprawić obwody - praktyczne rady 21.07.22, 10:32
      Szczotkuj się. Do tego trening (gumy + obciążenie).
    • primula.alpicola Re: Jak szybko poprawić obwody - praktyczne rady 21.07.22, 10:36
      Ile kalorii zjadasz w tym zdrowym jedzeniu i jakie jest Twoje zapotrzebowanie?
      Chodzenie jest super, ale nie zastąpi ćwiczeń wzmacniających.
    • aqua48 Re: Jak szybko poprawić obwody - praktyczne rady 21.07.22, 12:18
      Idź na siłownię i trenuj w grupie BPU albo z indywidualnym trenerem.
    • cosinuss Re: Jak szybko poprawić obwody - praktyczne rady 21.07.22, 13:04
      z wieloletnich obserwacji to na szybko najlepiej zmienia sylwetkę pływanie. Tylko trzeba pływać, a nie chodzić na basen smile 2km robi się w spokojnym tempie ok 45 min, więc relatywnie wbrew obiegowym teoriom, basen nie jest czasochłonny. Swego czasy pływałam 5 razy w tygodniu, więc logistykę mam niezłą. Sporo znajomych namówiłam i efekty były wow, u obu płci. Jak nie umiesz pływać, to wybierasz sobie ratownika na basenie, albo pytasz kogoś wyglądającego na bywalca basenowego, kogo by polecił, bo chcąc nie chcąc widzi się ich lekcje itp i uprzejmie pytasz czy się podejmie. 1 lekcja w tyg na poczatek, 2 dodatkowe razy utrwalasz i po 3 miesiącach masz ładnego kraula, a po pół roku rozpaczliwego delfina, ale jednak delfinasmile
      A długoterminowo to niezmiennie pole dance. Super sprawa, taka siłownia w miłym towarzystwie.
      • wapaha Re: Jak szybko poprawić obwody - praktyczne rady 22.07.22, 10:45
        cosinuss napisał(a):

> z wieloletnich obserwacji to na szybko najlepiej zmienia sylwetkę pływanie. Tyl
        > ko trzeba pływać, a nie chodzić na basen smile 2km robi się w spokojnym tempie ok
        > 45 min, więc relatywnie wbrew obiegowym teoriom, basen nie jest czasochłonny.

1. Lily jest raczej niepływajaca w ogóle więc rada totalnie nietrafiona bo 2 km w 45min spokojnie to pływa osoba "wypływana" i pływająca regularnie
        2. W moim przypadku pobyt na basenie zajmuje ok +90 min. Do tego dojazdy (ok 30-40min ). Więc z 45 min o których piszesz robi się ok 2,5 h. Na to trzeba mieć czas wink

Jak nie umiesz pływać, to wybierasz
        > sobie ratownika na basenie, albo pytasz kogoś wyglądającego na bywalca basenow
        > ego, kogo by polecił, bo chcąc nie chcąc widzi się ich lekcje itp

ratownik jesli juz kogoś poleci to kumpla/siebie a nie kogoś kto jest dobry i rzetelny. Niestetyto dobry sposób na łatwy zarobek

i uprzejmie p
        > ytasz czy się podejmie.
        big_grin
        jasne
        to nie miejsce na uprzejmości i wyławianie chętnych , którzy nauczą
        Biznes- klient płaci i wymaga

1 lekcja w tyg na poczatek, 2 dodatkowe razy utrwalasz
        > i po 3 miesiącach masz ładnego kraula, a po pół roku rozpaczliwego delfina, ale
        > jednak delfinasmile
        zgadzam się- ale to tylko w przypadku zdolnych ruchowo i sprawnych ludzi. Nie ujmując nic Lily- raczej nie podpada ona pod tę kategorię ( problemy zdrowotne, brak sprawności, problem stawowy itp)

• lily_evans011 Re: Jak szybko poprawić obwody - praktyczne rady 22.07.22, 15:48
          Pływam, pływam, raczej poprawnym kraulem, nauczona kiedyś w samych początkach LO, basenu się nie boję (innych akwenów to już tak) - ale jak mam np. jesienią czy zimą jeździć komunikacją miejską, zanurzać w zimną wodę, suszyć głowę itp., to mi się odechciewa takiej aktywności regularnie.
          Te ćwiczenia z taśmami i ciężarkami mi się podobają, bo mogę sobie sama w domu to robić, nigdzie nie jeździć i nikt nie będzie się wgapiał w mój gruby zadek wink.
          Mam jeszcze kijki... leżą... nie mam pojęcia, jak prawidłowo się nimi posługiwać.
          • wapaha Re: Jak szybko poprawić obwody - praktyczne rady 22.07.22, 16:59
            Jesli umiesz pływac-to będe namawiać do pływania - drobne niedogodności znajdziesz zawsze, nie ma aktywności chyba w 100% bezproblemowej- zawsze pojawia się logistyka/finanse/przedmioty/miejsce itd

W grube zadki wgapiac się moze wgapiacz nałogowy ale on będzie się wgapiał w każdy-chudy, gruby, kościsty, zwalisty, czarny, biały etc.
            Sama w domu z cięzarkami i tasmami- na początku możesz się uszkodzic- wiec tu tez trzeba drugiej osoby która kilka razy pokaze prawidłowy wzór ruchu

Idź na spacer bez kijków zatem
        • cosinuss Re: Jak szybko poprawić obwody - praktyczne rady 25.07.22, 13:07
          Na forach dla facetów ( przeprowadziłam kiedyś skrupulatne badania ) po tekście mam 30 kilo do redukcji ( nigdy nie pada tam słowo nadwaga tylko właśnie redukcja) i chcę poprawić muskulaturę pada cała masa rad i każda komentowana jest w stylu, ze super, dasz radę, a te okołobasenowe to już w ogóle fajne są. A tu wypowiada się ktoś, kto komentuje Lily w sposób koszmarny i niczym nie podparty ( "Lily jest raczej niepływajaca w ogóle więc rada totalnie nietrafiona"), bo Lily pływać umie. a już to: "ale to tylko w przypadku zdolnych ruchowo i sprawnych ludzi. Nie ujmując nic Lily- raczej nie podpada ona pod tę kategorię ( problemy zdrowotne, brak sprawności, problem stawowy itp)" to serio słabe jest.

Jakby ktoś chciał podążyć za radą o pływaniu, to na basenie warto podpytać i popatrzeć na lekcje, bo wtedy można wybrać sobie tego, kto Ci pasuje ( starszy, młodszy, kobieta, mężczyzna, były zawodnik itp) Zakładanie, że na basenie pracują jakieś chytre ćwoki, to w ogóle jakiś kosmos.
          2 km w 45 min robią emerytki z 15 kg nadwagą, po pół roku chodzenia na lekcje ( indywidualne, 2 razy w tygodniu + raz przychodziły same) a jak przyszły to praktycznie nie umiały pływać, co miałam okazję obserwować. Pływając od wielu lat poznałam na "moim" basenie wiele osób, którym pływanie świetnie zrobiło na sylwetkę, schorzenia ruchowe czy na psychikę. Za naukę techniki trzeba zapłacić, tego się samemu nie wymyśli, ktoś musi nagrać, pokazać, korygować, wspomóc sprzętem.
          Można umilać sobie trening słuchaniem muzyki/audiobooka itp Sporo osób pływa rano przed pracą, sporo wykorzystuje przerwę w pracy, jeśli ma taka możliwość - zaleta jest taka, ze rano i w dzień ma się tor dla siebie i generalnie cicho i spokojnie jest.
          Oczywiście basen nie jest najodpowiedniejszą formą dla każdego, ale jeśli nie ma sie problemów z infekcjami pęcherza, skóra dobrze reaguje na wodę basenową, nie ma sie włosów do pasa, czy też ogromnego oporu przed wodą, to warto rozważyć, bo efekty są fajne.
          • wapaha Re: Jak szybko poprawić obwody - praktyczne rady 26.07.22, 08:55
            Komentuję to, co Lily sama o sobie napisała ( zdrowie ) . Z pływaniem przestrzeliłam ale znając Lily i tak nie sięgnie po tę formę ruchu

Odnośnie 2km w 45km i emerytek albo osób uczących się pływac od pół roku- nie chce mi się rozpisywac,ogromnego oporu pod wodą - napisze tylko LOL

z resztą nt sylwetki/schorzen/umilaniu czasu/rozważenia- zgadzam sie
          • cegehana Re: Jak szybko poprawić obwody - praktyczne rady 26.07.22, 16:53
            Basen jest super też chodzę, a o emerytkach robiących takie postępy powiem raczej WOW. Ale jakby mnie ktoś podpytywal o ratowników i instruktorów to nie mam pojęcia bo przeważnie podczas pobytu mam uszy w wodzie i nie mam czasu przyglądać się ludziom.
    • wapaha Re: Jak szybko poprawić obwody - praktyczne rady 21.07.22, 13:39
      Figura zaczyna się w lodówce
      Ćwiczenia to dodatek

Może najpierw dietetyk -i rzetelne spojrzenie na to co jesz i jesz- a potem ruch ?
      Spróbuj zacząć od zwykłych porannych ćwiczeń- rozgrzewka wielostawowa, rozciąganie, bez żadnego cardio czy siłówki ale codziennie -i może jazda rowerem ?
      • mysiulek08 Re: Jak szybko poprawić obwody - praktyczne rady 21.07.22, 17:39

Figura zaczyna się w lodówce
        Ćwiczenia to dodatek

i to jest swieta prawda!
      • g.r.uu Re: Jak szybko poprawić obwody - praktyczne rady 21.07.22, 18:58
        Już mówiłam Lilly żeby do Ciebie na priv uderzała smile
        • wapaha Re: Jak szybko poprawić obwody - praktyczne rady 21.07.22, 19:03
          ja z dietą nie pomogę niestety-mam wiedze ogólną i praktyczną,
          lily musiałby iśc do dietetyka-zrobić rzetelny wywiad , zrobić badania i ogarnąć lodówkę i przede wszystkim pogadać
          bo jak czytam że ktoś mało je ( a jest gruby i go to cieszy ) to już wiem, że nie jest dobrze
    • incel-core Re: Jak szybko poprawić obwody - praktyczne rady 21.07.22, 15:41
      lily_evans011 napisała:
      Jak szybko poprawić obwody - praktyczne rady wink

Szybko znaleźć elektryka.
    • anorektycznazdzira Re: Jak szybko poprawić obwody - praktyczne rady 21.07.22, 17:24
      Może pilates?
      Nie zabija laików, ale sporo robi z sylwetką jeśli nie zrezygnujesz w ciągu pierwszego miesiąca. Wzmacnia, rzeźbi, a nie wymaga rozrusznika serca żeby nadążyć za grupą. Oszczędza stawy. No i ktoś go prowadzi, nie musisz móżdżyć jaki przysiad zrobić za chwilę i ile razy wink
    • mallard Re: Jak szybko poprawić obwody - praktyczne rady 21.07.22, 17:58
      Kurde wszedłem, bo myślałem, że chodzi Ci o instalację elektryczną!
      • lily_evans011 Re: Jak szybko poprawić obwody - praktyczne rady 21.07.22, 19:00
        big_grin
        Moja instalacja ma się świetnie!
    • konsta-is-me Re: Jak szybko poprawić obwody - praktyczne rady 21.07.22, 17:59
      Żadne ćwiczenia ci nie pomogą na schudnięcie tylko w ramionach czy plecach.
      To jest hormonalne.
      Tzn.schudnac sobie możesz ,ale proporcje będą te same.
      A ćwiczenie ich spowoduje jeszcze większy przyrost masy mięśniowej i będą jeszcze większe.
      • wapaha Re: Jak szybko poprawić obwody - praktyczne rady 21.07.22, 18:42
        konsta-is-me napisała:

> Żadne ćwiczenia ci nie pomogą na schudnięcie tylko w ramionach czy plecach.
        > To jest hormonalne.
        > Tzn.schudnac sobie możesz ,ale proporcje będą te same.
        > A ćwiczenie ich spowoduje jeszcze większy przyrost masy mięśniowej i będą jeszc
        > ze większe.

Szerokość i budowa ramiona mają być uwarunkowanie hormonalnie ?
        A ćwiczenia u kobiety po 45rż, który nigdy nie ćwiczyła siłowo mają spowodować większy przyrost masy mięsniowej ?
        big_grin
        • konsta-is-me Re: Jak szybko poprawić obwody - praktyczne rady 21.07.22, 23:20
          Przecież napisala- że ma szersze ( grubsze) ramiona i ogólnie plecy.
          Jak zacznie je ćwiczyć, to myślicie że schudnąć?
          Mnie ćwiczenia na brzuch poszerzyły mocno talię ( ale ani trochę nie splaszczyly).
          A co szczególnego w przyroście masy?- przecież nie twierdzę że zacznie wyglądać jak Pudzian- serio jak ćwiczycie to nie ma różnicy w przyroście mięśni, choćby trochę??
          • g.r.uu Re: Jak szybko poprawić obwody - praktyczne rady 21.07.22, 23:25
            To widocznie ja mam dziwną anatomię 🙄 Miałam masywne uda, teraz mam szczupłe i umięśnione po ćwiczeniach. Po prostu te napięte mięśnie mają mniejszą objętość niż wcześniejszy tłuszcz. Ćwiczenia na brzuch mi wyszczupliły talię i spłaszczyły brzuch. Przyrost w obwodach to miałam jak miałam bardzo niską wagę wyjściową i bardzo intensywny ruch typu wyprawa rowerowa i przejechanie 1300 km.
            • konsta-is-me Re: Jak szybko poprawić obwody - praktyczne rady 22.07.22, 00:31
              Ćwiczenia na brzuch nie spłaszcza brzucha ani talii, co najwyżej schudłas od ćwiczeń to i brzuch się zmniejszył.Uda jak sama piszesz są szczuplejsze ( mięśnie przecież i tak były wcześniej pod tym tłuszczem,skoro mogłaś chodzić).
              Ja mówię o czymś innym- nie istnieją ćwiczenia które wysmukla czy spowodują schudnięcie tylko jednej partii ciala
              • fornita111 Re: Jak szybko poprawić obwody - praktyczne rady 22.07.22, 06:33
                Omg po co sie klocisz, jak sie nie znasz? Nigdy tego nie pojme. Oczywiscie, ze sa cwiczenia, ktore rzezbia konkretne partie ciala. A na ile efektywnie, to tez zalezy od tego co sie je od indywidualnych predyspozycji.
                • wapaha Re: Jak szybko poprawić obwody - praktyczne rady 22.07.22, 09:35
                  fornita111 napisała:

> Omg po co sie klocisz, jak sie nie znasz? Nigdy tego nie pojme. Oczywiscie, ze
                  > sa cwiczenia, ktore rzezbia konkretne partie ciala. A na ile efektywnie, to tez
                  > zalezy od tego co sie je od indywidualnych predyspozycji.

Fornita, liczyłam że zabierzesz głos w tym wątku
                  ale kurfa jesteś po jasnej stronie mocy

kiss

chyba trzeba się z tym godzić
                  suspicious
                  • fornita111 Re: Jak szybko poprawić obwody - praktyczne rady 22.07.22, 09:58
                    Akurat w kwestii ruchu i odzywiania wole sie nie klocic z forumkami, ktore ewidentnie w tym "siedza" wink Ale nie daj sie zwiesc, moje pazury i zeby jadowe sa nadal na swoim miejscu 😈😈😈
                    • wapaha Re: Jak szybko poprawić obwody - praktyczne rady 22.07.22, 10:15
                      kiss
          • wapaha Re: Jak szybko poprawić obwody - praktyczne rady 22.07.22, 09:34
            konsta-is-me napisała:

> Przecież napisala- że ma szersze ( grubsze) ramiona i ogólnie plecy.
            > Jak zacznie je ćwiczyć, to myślicie że schudnąć?
            > Mnie ćwiczenia na brzuch poszerzyły mocno talię ( ale ani trochę nie splaszczyl
            > y).
            > A co szczególnego w przyroście masy?- przecież nie twierdzę że zacznie wyglądać
            > jak Pudzian- serio jak ćwiczycie to nie ma różnicy w przyroście mięśni, choćby
            > trochę??

ty myślisz że tak łatwo jest zbudować masę mięsniową ? big_grin
            to się wypracowuje latami, czasem od wczesnych lat nastoletnich
            ty ten brzuch zaczęłaś ćwiczyć i napieprzać jako 47 latka rozumiem ? big_grin a twoja budowa i predyspozycje nie mają nic do rzeczy ? tongue_out

Ćwiczę-przyrosty mam słabe, generalnie bardziej jets to utrzymanie niż praktyczny przyrost- bo nie pizgam codziennie cięzarami, nie mam ćwiczeń ustawionych na przyrost masy ( tylko rzeźbę), nie mam diety ułatwiającej przyrost masy ( wysokobiałkowa)
            weź nie siej defetyzmu

( po 35rż człowiek traci rokrocznie ok 1% tkanki mięsniowej .)
            • piataziuta Re: Jak szybko poprawić obwody - praktyczne rady 22.07.22, 10:17
              >po 35rż człowiek traci rokrocznie ok 1% tkanki mięsniowej

i to jest takie przykre!
              napieprza się coraz więcej i z coraz większym trudem, a potem dwie sekundy nieuwagi, tylko dwa tygodnie przerwy, i patrzysz, a tu już coś wisi 😭

• wapaha Re: Jak szybko poprawić obwody - praktyczne rady 22.07.22, 10:22
                tak, jest to przykre - ale to nie wyrok, można zbudowac masę mięsniową chyba w każdym wieku -jesli człowiek sie uprze i nastawi tylko na taki cel

przykro mi gdy widzę zasuszone staruszki/staruszków, którzy giną w swoich ubraniach..bo noszą je latami a ich samych z roku na rok ubywa....
                moja babcia miała cukrzycę ( moze i coś jeszcze , kto wie) była gruba , umarła gruba a mimo to i tak w za luźnej za dużo sukience ( sukienka do trumny była szyta kilka dekad wcześniej..)

Co do lily - poza problemami z tarczycą być może weszla też w (pre)menopauzę, wszystkie hormony się poyebały. Dlatego wg mnie-najpierw wyniki i ustawienie diety, potem ruch
                No i ustawienie głowy
                By uniknąć - chcę się ruszać, hurra mało jem
                Pierwszy grzech piekielny
                • piataziuta Re: Jak szybko poprawić obwody - praktyczne rady 22.07.22, 10:43
                  No niby wiem...
                  Ale jak po dwutygodniowej przerwie (znowu byłam chora 🙄) zsiadłam z roweru, poszłam do łazienki obmyć gębę z potu, podniosłam twarz znad umywalki i spojrzałam w lusterko, to odskoczyłam z krzykiem.
                  Luźny ZWIS, który zrobił mi się pod pachą przy linii stanika sportowego, jebnął mnie z plaskacza w ryja.
                  • wapaha Re: Jak szybko poprawić obwody - praktyczne rady 22.07.22, 10:47
                    ojej, przykro mi uncertain

no niestety-stracić mięsnie jest łatwo, nadrobić już trudniej'
                    coś o tym wiem bo moja "czwórka" ciągle w lekkim zaniku
                    • piataziuta Re: Jak szybko poprawić obwody - praktyczne rady 22.07.22, 11:03
                      żartuję sobie trochę (z tym robieniem dramy, bo że wisi, to nie żartuję) wink

idę dzisiaj na sztangi wink

spieszmy się kochać biceps, tak ciężko się na niego pracuje, a tak szybko znika 🙄
                      • wapaha Re: Jak szybko poprawić obwody - praktyczne rady 22.07.22, 11:05
                        piataziuta napisała:

> spieszmy się kochać biceps, tak ciężko się na niego pracuje, a tak szybko znika

u ciebie akurat obręcz barkowa piękna, szybko nadrobisz smile
                        > 🙄
                        • piataziuta Re: Jak szybko poprawić obwody - praktyczne rady 22.07.22, 12:01
                          Nie nie, tylko kaptury mam rozyebane - lata podkurczania barków ze stresu, plus lata niewłaściwie wykonywanych ćwiczeń na górne partie (większość ćwiczeń ciągnę swoim najmocniejszym mięśniem - czyli kapturem).
                          Bardzo trudno mi wyizolować biceps i naramienny, żeby je podbudować, jednocześnie nie rozpierdzielając jeszcze bardziej kapturów. Jak się tylko coś zarysuje (zwłaszcza naramienny) to skaczę z radości.

• wapaha Re: Jak szybko poprawić obwody - praktyczne rady 22.07.22, 12:04
                            a ćwiczyłaś kiedyś z taśmami ?
                            no i
                            fajnie jest ćwiczyć ramiona/przedramiona w wodzie
                            • piataziuta Re: Jak szybko poprawić obwody - praktyczne rady 22.07.22, 12:53
                              na zajęciach używamy taśm, ale głównie do ud, tricepsa i najszerszego grzbietu
                              na biceps i naramienny nie próbowałam taśm
                              • wapaha Re: Jak szybko poprawić obwody - praktyczne rady 22.07.22, 17:00
                                spytaj prowadzącego- niech ci pokaże - cuda można robić-co jest ogromnym plusem zwłaszcza na wyjeździe, gdy nie masz pod ręką ciężarków
            • konsta-is-me Re: Jak szybko poprawić obwody - praktyczne rady 22.07.22, 12:21
              Ja nie wiem jakich wyników się spodziewasz i jak ćwiczysz ?
              Nikt przy zdrowych zmysłach nie twierdzi że ci się jakoś ogromnie rozrośnie masa masa mięśniową ( nawet u mężczyzn nie).
              Nie wiem czemu wszystkie sobie nagle wyobrazily że same ćwiczenia zrobią z kogokolwiek kulturyste...
              No ale to jest właśnie ekspercka wiedza ematki...
              Napisałam że nie da się SCHUDNAC ćwiczeniami z jednej tylko partii ciala- przychodzi ematka i udowadnia że "da się wyrzeźbić .."- ja nie mówię o rzeźbieniu ,tylko o schudnięciu !
              Mówię że intensywne ćwiczenie brzucha (6 Weidera ) poszerzyły mi talie- ematka krzyczy że niemożliwe bo jak SCHUDLA- to ma szczuplejsze nogi 😂
              No i taka to dyskusja na ematce...
              • wapaha Re: Jak szybko poprawić obwody - praktyczne rady 22.07.22, 12:25
                naucz się pisać i czytać wink
                bo co innego pisałaś i co innego napisałaś
                i moze nawet co innego myślałas big_grin
              • anorektycznazdzira Re: Jak szybko poprawić obwody - praktyczne rady 22.07.22, 17:02
                no ja widzę, że co innego napisałaś
          • fornita111 Re: Jak szybko poprawić obwody - praktyczne rady 22.07.22, 09:55
            Konsta, twoj przypadek jest inny i dobrze o tym wiesz. Sama pisalas, ze nawet majac prawidlowa wage mialas brzuch jak w ciazy. Mialas tlumaczone, ze problemem jest kortyzol i same cwiczenia i dieta nie zalatwia sprawy. Problemem watkodajki nie jest otylosc brzuszna, ktorej cwiczenia nie daja rady, tylko za duzo ciala. Wiec przestan ja zniechecac swoimi madrosciami, bo golym okiem widac, ze biologiczne herezje sadzisz.
            • konsta-is-me Re: Jak szybko poprawić obwody - praktyczne rady 22.07.22, 12:35
              fornita111 napisała:

> Konsta, twoj przypadek jest inny i dobrze o tym wiesz. Sama pisalas, ze nawet m
              > ajac prawidlowa wage mialas brzuch jak w ciazy. Mialas tlumaczone, ze problemem
              > jest kortyzol i same cwiczenia i dieta nie zalatwia sprawy. Problemem watkodaj
              > ki nie jest otylosc brzuszna, ktorej cwiczenia nie daja rady, tylko za duzo cia
              > la. Wiec przestan ja zniechecac swoimi madrosciami, bo golym okiem widac, ze bi
              > ologiczne herezje sadzisz.

Akurat w moim przypadku okazało się że przyczyną jest insulinoodpornosc ( i leki na to pomogły- brzuch się zmniejszyl !) i zespół policystycznych jajników, więc to co mi ematka ekspertka od siedmiu boleści "tłumaczyła" można sobie o kant tyłka...
              Kortyzol miałam minimalnie podwyzszony akurat.

Watkodajka narzeka na zbyt gruba "górę" ciała ( dół może i też ale chodzi o proporcje).
              Ja twierdzę tylko że nie da się schudnąć wyłącznie z określonej części ciała, nie chudnąc przy okazji z innych i tylko tyle. Odniosłam się konkretnie i ekskluzywnie do tego.
              Niczego mniej i niczego wiecej.
              Resztę sobie dopisalyscie teraz, popisując się historiami w ogóle nie na temat, bo ja nie dyskutuje co da się rzeźbić i jak i po czym najlepiej się chudnie.

• wapaha Re: Jak szybko poprawić obwody - praktyczne rady 22.07.22, 12:40
                aha
                i to nie ty napisałaś

A ćwiczenie ich spowoduje jeszcze większy przyrost masy mięśniowej i będą jeszcze większe

big_grin
                • konsta-is-me Re: Jak szybko poprawić obwody - praktyczne rady 22.07.22, 20:49
                  Ok, ćwiczenia jak świat światem powodują SPADEK i ZANIK masy mięśniowej, tak ?
                  No niech ci będzie, skoro się upierasz ...😄
                  • wapaha Re: Jak szybko poprawić obwody - praktyczne rady 22.07.22, 21:03
                    nie brnij
                    walnęłaś babola wink
                  • 21mada Re: Jak szybko poprawić obwody - praktyczne rady 22.07.22, 21:05
                    Też myślałam ze od ćwiczeń mięśnie przyrastają a nie zanikają ale na ematce jest odwrotnie. Jak to wyjaśnić?
              • fornita111 Re: Jak szybko poprawić obwody - praktyczne rady 22.07.22, 14:09
                A to sorry, akurat ta ekspertka czasem sadzi madrosci z dupy, fakt. Nie masz kortyzolu wysokiego to nie masz, chociaz twoje forumowe wystepy mogly sugerowac co innego big_grin (Generalnie jestem przeciwna diagnozowaniu przez internet, chociaz podpowiedzi jesli nieglupie, sa mile widziane, wiadomo)
          • snakelilith Re: Jak szybko poprawić obwody - praktyczne rady 22.07.22, 10:00
            konsta-is-me napisała:

>
            > Mnie ćwiczenia na brzuch poszerzyły mocno talię ( ale ani trochę nie splaszczyl
            > y).

Po pierwsze - cała masa ludzi przecenia wartości spalanych kalorii podczas ćwiczeń. Często nawet urządzenia służące do liczenia tych kalorii potężnie te wartości zawyżają. A że trening podkręca apetyt, to także uprawiając sport możesz przytyć. Nie ty pierwsza i nie ostatnia skończyła więc swoją krótką przygodę ze sportem większym brzuchem. Sport bez diety daje też efekty dopiero po dłuższym czasie i wymaga konsekwencji, mało kto, kto chciałby szybkiej poprawy tak długo w ogóle wytrzymuje.

Po drugie - źle wykonywane ćwiczenia na brzuch mogą mięśnie wypchnąć na zewnątrz i robić tzw. męski bęben. Ćwiczenia na skośne mięśnie mogą też talię poszerzać, to wykorzystują niektóre sportsemenki, dla których talia osy jak kontraproduktywna, szersza męska talia/silniejszy core są przy wielu sportach korzystniejsze. Dlatego przy takich ćwiczeniach ważna jest technika/precyzja wykonania oraz dokładnie określenie celów/dobranie ćwiczeń. Jak robisz coś tam, to może też coś przypadkowego wyjść.
            • konsta-is-me Re: Jak szybko poprawić obwody - praktyczne rady 22.07.22, 12:47
              I ja nie napisałam niczego innego- mi akurat poszerzyły właśnie te skośne, bęben może też przy okazji, poza tym ogólnie schudłam wtedy (wszędzie).
              I 6 Weidera ( która ćwiczyłam sumiennie) uważam za nieodpowiednia dla kobiet, ale to moja opinia.
              Więc że wszystkim co napisałaś się zgadzam, chodziło mi o widzenie przez wiele osób ćwiczeń , jako magiczny sposób zawsze działający na schudnięcie wybranej partii ciała.
      • anorektycznazdzira Re: Jak szybko poprawić obwody - praktyczne rady 21.07.22, 21:45
        Przyrost masy mięśniowej w obrębie pleców i ramion u kobiety mającej bliską zeru historię treningową???
        To chyba jak jest na hormonalnej terapii w celu zmiany płci.
      • piataziuta Re: Jak szybko poprawić obwody - praktyczne rady 22.07.22, 10:11
        >A ćwiczenie ich spowoduje jeszcze większy przyrost masy mięśniowej i będą jeszcze większe.

jak ja lubię czytać na ematce takie bzdury!😂
      • thank_you Re: Jak szybko poprawić obwody - praktyczne rady 03.08.22, 15:10
        Taaaak, powiększy sobie plecy, ale najpierw bedzie miała kilkuletnia historie kulturystyczna. 😅
        • thank_you Re: Jak szybko poprawić obwody - praktyczne rady 03.08.22, 15:11
          Sorry, dopiero spojrzałam na date, ktoś to wykopał
    • fornita111 Re: Jak szybko poprawić obwody - praktyczne rady 21.07.22, 18:50
      Ja bym radzila zrezygnowac z "szybko" na rzecz "trwale" wink
      • lily_evans011 Re: Jak szybko poprawić obwody - praktyczne rady 22.07.22, 10:06
        Oczywiście.
        Nie chciało mi się rozpisywać, a widzę, że osoby znające się na tym lepiej mnie tu korygują.
        Chciałabym mieć "szybkie" poczucie drobnego sukcesu dla motywacji - czyli schudnąć trochę/troszkę (ze 3 kg?), a właśnie szybko, poczuć się lepiej jeszcze w tym sezonie letnim, poczuć swoją sprawczość. A na trwałe wprowadzić nawyki, które będą zmierzały po prostu do stałej niższej wagi i zdrowszej sylwetki, ale też w rozsądnych granicach.
        Docelowo chciałabym mieć jakieś 10-12 kg mniej, bardziej umięśnioną sylwetkę i być zdrowsza, i sprawniejsza. Tyle. Nieważne, czy to zajmie rok, czy dwa.
    • suki-z-godzin Re: Jak szybko poprawić obwody - praktyczne rady 22.07.22, 07:55
      "Szybko" 😂😂😂
    • piataziuta Re: Jak szybko poprawić obwody - praktyczne rady 22.07.22, 10:04
      wreszcie jakiś wątek o odchudzaniu!

czipsy mi leżą pod biurkiem i nie wiem czy otwierać
      • wapaha Re: Jak szybko poprawić obwody - praktyczne rady 22.07.22, 10:17
        piataziuta napisała:

> wreszcie jakiś wątek o odchudzaniu!
        >
        > czipsy mi leżą pod biurkiem i nie wiem czy otwierać

prawda ? jest potencjał suspicious
      • borsuczyca.klusek Re: Jak szybko poprawić obwody - praktyczne rady 22.07.22, 10:39
        A ja zgubiłam paczkę (a raczej tubę chipsów). Przeszukałam cały dom i nie ma 🙄
        • wapaha Re: Jak szybko poprawić obwody - praktyczne rady 22.07.22, 10:47
          borsuczyca.klusek napisała:

> A ja zgubiłam paczkę (a raczej tubę chipsów). Przeszukałam cały dom i nie ma 🙄
          >

masz czas do wieczora ( licze na apogeum)
          jak nie znajdziesz kupisz nową
          • borsuczyca.klusek Re: Jak szybko poprawić obwody - praktyczne rady 22.07.22, 10:52
            Nie kupię, bo to był smak z limitowanej edycji, który cudem dorwałam na promocji w Lidlu 🙄
            Innych nie chce 😒
            • wapaha Re: Jak szybko poprawić obwody - praktyczne rady 22.07.22, 10:59

> Nie kupię, bo to był smak z limitowanej edycji, który cudem dorwałam na promocj
              > i w Lidlu 🙄
              > Innych nie chce 😒
              >
              jaki to smak ?
              • borsuczyca.klusek Re: Jak szybko poprawić obwody - praktyczne rady 22.07.22, 14:56
                Pringelsy krewetkowe w różowej tubie.
                • piataziuta Re: Jak szybko poprawić obwody - praktyczne rady 22.07.22, 14:58
                  łoooot??
                  ale cuda!
                  • borsuczyca.klusek Re: Jak szybko poprawić obwody - praktyczne rady 22.07.22, 15:07
                    A wiesz jaka pycha? Kupiłam 4 paczki. 3 zeżarłam na pewno (nie na raz ofkors) a czwarta zaginęła w akcji 😒
                    • piataziuta Re: Jak szybko poprawić obwody - praktyczne rady 22.07.22, 15:14
                      no muszę spróbować
                • wapaha Re: Jak szybko poprawić obwody - praktyczne rady 22.07.22, 17:00

> Pringelsy krewetkowe w różowej tubie.
                  >
                  znam !!!
                  dobre
                  jadłam raz ale faktycznie nie widziałam w stałej sprzedaży
        • mashcaron Re: Jak szybko poprawić obwody - praktyczne rady 22.07.22, 10:55
          Borsuk zeżarł
          • borsuczyca.klusek Re: Jak szybko poprawić obwody - praktyczne rady 22.07.22, 10:57
            Stary Borsuk prędzej by z głodu padł niż wziął do pyska chipsy 🙄

Za to regularnie wyżera mi batoniki i co gorsza makaroniki 😒
          • piataziuta Re: Jak szybko poprawić obwody - praktyczne rady 22.07.22, 11:04
            właśnie to chciałam napisać!
        • lily_evans011 Re: Jak szybko poprawić obwody - praktyczne rady 22.07.22, 11:25
          Nie zgubiłaś, borsuczyco, tylko zjadłaś i nie pamiętasz big_grin.
          • borsuczyca.klusek Re: Jak szybko poprawić obwody - praktyczne rady 22.07.22, 12:05
            To jest najgorszy możliwy scenariusz 🙄
            • lily_evans011 Re: Jak szybko poprawić obwody - praktyczne rady 22.07.22, 15:50
              Ale całkiem prawdopodobny...
      • mashcaron Re: Jak szybko poprawić obwody - praktyczne rady 22.07.22, 10:55
        Ziuta, stałam się szczęśliwą posiadaczką bieżni 😅Właśnie sobie po niej chodzę, jest ok, będzie na jesień -zime jak znalazł:p
        Tym samym mam już w domu mini siłownię 🤣 ( orbitrek, toto do wiosłowania a teraz jeszcze wielka jak smok bieżnia:p) to już chyba nie mam wymówek, muszę być mega fit do następnego lata:p
        • mashcaron Re: Jak szybko poprawić obwody - praktyczne rady 22.07.22, 11:01
          O, ma takie różne bajery i na razie stoi w salonie bo ciężka w uj i musimy kogoś zwerbować kto pomoże chłopu ja wtargac na poddasze:p
        • wapaha Re: Jak szybko poprawić obwody - praktyczne rady 22.07.22, 11:14
          mashcaron napisała:

> Ziuta, stałam się szczęśliwą posiadaczką bieżni 😅Właśnie sobie po niej chodzę,
          > jest ok, będzie na jesień -zime jak znalazł:p
          > Tym samym mam już w domu mini siłownię 🤣 ( orbitrek, toto do wiosłowania a ter
          > az jeszcze wielka jak smok bieżnia:p) to już chyba nie mam wymówek, muszę być m
          > ega fit do następnego lata:p

ale zazdroszczę smile - mamy w planach w naszym nowym domu urzadzić na poddaszu mini siłownię- bieżni raczej tam nie będzie -a chciałabym
          coś jeszcze będziecie kompletować ?
          • mashcaron Re: Jak szybko poprawić obwody - praktyczne rady 22.07.22, 11:18
            Nie, na więcej nie mamy już miejscawink
            • mashcaron Re: Jak szybko poprawić obwody - praktyczne rady 22.07.22, 11:20
              Ta bieżnia to w sumie przypadek. Chłop chciał, ja mówiłam nie, bo i tak nie będzie używałsuspicious a ja generalnie biegam raczej na zewnątrz. Ale zrobiłam sobie półgodzinny program i w sumie to mi się to podoba smile
              Tylko trochę się boję, że mnie zmiecie jak na śmiesznych filmikach i jak tempo skoczyło do 10km/h to jednak zwolniłam do 8 :p
              • mashcaron Re: Jak szybko poprawić obwody - praktyczne rady 22.07.22, 11:25
                A, przypadek, bo koleżanka się nagle musi przeprowadzić do mniejszego mieszkania i musiała się jej szybko pozbyć, więc sprzedała nam za symboliczne 100€.
                Wy się znacie, bieżnia to BH cayenne dual, dobra czy nie dobra?suspicious Jest na prawdę wielka:p
                • wapaha Re: Jak szybko poprawić obwody - praktyczne rady 22.07.22, 11:33
                  fajny przypadek smile
                  ja nie znam tej firmy , biegałam na innych ale...to nieważne przecież
                  ja lubię bieżnię - bo i pogoda różna i możliwości czasowe i nie zawsze chce się wychodzić i biegać na zewnątrz. Zimą i w deszcze genialne i komfortowe rozwiązanie - możesz zmieniać sobie kąty nachylenia i ustawiać tym poziom pracy siłowej, możesz biegać interwały - do tego muzyka w uszy/film lub po prostu własne myśli

Ogarnij od razu serwis ( co jakiś czas w zależności od zużycia)powinnaś wymienić taśmę , zakonserwować rolki
                  • mashcaron Re: Jak szybko poprawić obwody - praktyczne rady 22.07.22, 12:09
                    No ja to wychodzić muszę i tak, czy mi się chce czy nie, bo pies, ale biegać w deszczu i błocie faktycznie nie bardzo lubię :p
                    No nic, jak chłop nie będzie używał, to mam kolejny sprzęt na wyłączność:p
                    Ja z tego wszystkiego chciałam tylko orbitrek a koniec końców wszystkiego używam w sumie tylko ja. 🙄
                    • wapaha Re: Jak szybko poprawić obwody - praktyczne rady 22.07.22, 12:18
                      mashcaron napisała:

> No ja to wychodzić muszę i tak, czy mi się chce czy nie, bo pies, ale biegać w
                      > deszczu i błocie faktycznie nie bardzo lubię :p
                      > No nic, jak chłop nie będzie używał, to mam kolejny sprzęt na wyłączność:p
                      > Ja z tego wszystkiego chciałam tylko orbitrek a koniec końców wszystkiego używa
                      > m w sumie tylko ja. 🙄

wszystko jest fajne i fajnie może sobie poplanować
                      z psem możesz wyjśc połazić ale na bieżni ustawisz sobie kąt nachylenia 9st i popierdalasz jak po górach smile
                      a ergometr bardzo lubię- też cuda można na nim robic ( sprawdz tylko na jutubie technikę ruchu)
                      • g.r.uu Re: Jak szybko poprawić obwody - praktyczne rady 22.07.22, 23:32
                        Ostatnio miałam okazje poćwiczyć i ustawiłam maksymalne nachylenie (15) a po kwadransie takiej wspinaczki jeszcze podkręciłam mocno tempo. Ależ to było cudownie wykańczające smile
                    • piataziuta Re: Jak szybko poprawić obwody - praktyczne rady 22.07.22, 12:20
                      bieżnia i orbitrek to idealne narzędzia tortur, jeśli kiedyś byście mnie chciały bardzo ukarać
                      • wapaha Re: Jak szybko poprawić obwody - praktyczne rady 22.07.22, 12:22
                        to widać jestem masochistką

poza tym nic nie robi tak dobrze na głowę i ciało- jak wprowadzane co jakiś czas zmiany wink
                • piataziuta Re: Jak szybko poprawić obwody - praktyczne rady 22.07.22, 12:14
                  a no to przynajmniej nie przepłaciliście smile

ja się nie znam, NIENAWIDZĘ bieżni
                  bardziej nienawidzę tylko orbitreka
                  • mashcaron Re: Jak szybko poprawić obwody - praktyczne rady 22.07.22, 12:18
                    A ja orbitrek bardzo lubię.
                    Nie przepadam za tym wiosłowaniem, ale i tak czasem używam:p
                    • piataziuta Re: Jak szybko poprawić obwody - praktyczne rady 22.07.22, 12:23
                      ja kiedyś trafiłam na bieżnię (w turcji na wakacjach), w której był wbudowany wyświetlacz z grami typu pasjans i mahjong titans
                      udawało mi się wtedy wytrzymać na niej, dzięki temu, nawet godzinę dziennie 🤣

ale dzisiaj jak sobie to przypomnę, to mi słabo
                      dziś chyba bym jednak wybrała bieganie w 40stopniowy upał, wzdłuż plaży
                      • mashcaron Re: Jak szybko poprawić obwody - praktyczne rady 22.07.22, 12:32
                        Ja nigdy nie biegałam na bieżni i wyobrażałam sobie to znacznie gorzej, dlatego też tak chłopa z tym pomysłem:p ale jednak nie jest to wcale takie, jak sobie wyobrażałam :p
                        • mashcaron Re: Jak szybko poprawić obwody - praktyczne rady 22.07.22, 12:39
                          Stopowałam chłopa z tym pomysłem*
              • piataziuta Re: Jak szybko poprawić obwody - praktyczne rady 22.07.22, 12:13
                mashcaron napisała:

> Ta bieżnia to w sumie przypadek. Chłop chciał, ja mówiłam nie, bo i tak nie będ
                > zie używałsuspicious a ja generalnie biegam raczej na zewnątrz.

Tak właśnie myślałam! big_grin

>Ale zrobiłam sobie
                > półgodzinny program i w sumie to mi się to podoba smile

Entuzjazm nowicjusza. big_grin

> Tylko trochę się boję, że mnie zmiecie jak na śmiesznych filmikach i jak tempo
                > skoczyło do 10km/h to jednak zwolniłam do 8 :p

Nie zmiecie. Jeśli masz te boczne takie rączki, spróbuj się na nich podciągnąć (w sensie oderwać nogi i przytrzymać się na rękach), od razu będziesz spokojniejsza.
                • mashcaron Re: Jak szybko poprawić obwody - praktyczne rady 22.07.22, 12:15
                  Ma rączki, spróbujęsmile
        • piataziuta Re: Jak szybko poprawić obwody - praktyczne rady 22.07.22, 12:10
          mashcaron napisała:

> Ziuta, stałam się szczęśliwą posiadaczką bieżni 😅Właśnie sobie po niej chodzę,
          > jest ok, będzie na jesień -zime jak znalazł:p

🤦🤣

Ekhm....ten...Gratulacje. big_grin

Niech zgadnę: mąż postanowił, że kupi? tongue_out

> Tym samym mam już w domu mini siłownię 🤣 ( orbitrek, toto do wiosłowania a ter
          > az jeszcze wielka jak smok bieżnia:p) to już chyba nie mam wymówek, muszę być m
          > ega fit do następnego lata:p

Eche... Żeby tylko to tak działało. big_grin
          • mashcaron Re: Jak szybko poprawić obwody - praktyczne rady 22.07.22, 12:13
            Trafiła się tanio, to nie mogl przejść obojętnie 🤣
            • piataziuta Re: Jak szybko poprawić obwody - praktyczne rady 22.07.22, 12:15
              jak za darmo!
              • mashcaron Re: Jak szybko poprawić obwody - praktyczne rady 22.07.22, 12:19
                No:p bo do tej pory to go chyba tylko cena blokowała.. bo przecież nie kupi byle jakiej, tylko od razu taka za 1500€ :p
        • mashcaron Re: Jak szybko poprawić obwody - praktyczne rady 22.07.22, 13:24
          Słuchajcie, takie jeszcze pytanie techniczne
          Czy ja mogę wierzyć wyliczeniom maszyny w kwestii spalonych kalorii?
          Czy 200 kcal/30min/2 km z lekkim wzniesieniem po drodze i zmianami tempa ( 3/5/8km/h) to wiarygodne jest? Bo jakoś mi się nie wydaje...
          • piataziuta Re: Jak szybko poprawić obwody - praktyczne rady 22.07.22, 13:28
            200 kcal w 30 min uważam, za jak najbardziej możliwe.
            Ja spalam w 30 min około 250, biegnąc 4-5 km.
            • mashcaron Re: Jak szybko poprawić obwody - praktyczne rady 22.07.22, 13:31
              No właśnie, 4-5, a ja zrobiłam tylko 2 🤷 większość w tempie 5km/h. Tylko kilka minut z tego było 8km/h. ( Wg programu miało być 10 ale zwolniłam, bo strach mnie ogarnął że mnie wyebie w kosmos:p)
              Nachylenie było 2-3%, więc też nie jakieś góry :p
              • piataziuta Re: Jak szybko poprawić obwody - praktyczne rady 22.07.22, 14:52
                Jeśli biegłaś 30 minut, to albo przebiegłaś 2 km z wolniejszą prędkością niż 5km/h plus kilka min 8 km/h, albo przebiegłaś około 2,5- 3 km.
                Te bieżnie trochę zafałszowują pomiary.
                Niemniej, 200kcal w 30 minut, to jak najbardziej prawdopodobny wynik. Tyle byś też spaliła podczas godziny spaceru.
                ...i tyle ma maleńka paczuszka 40g czipesków, którą przed chwilą pożarłam. uncertain
                • mashcaron Re: Jak szybko poprawić obwody - praktyczne rady 22.07.22, 14:58
                  Prędkość była zmienna, jak pisałam:p
                  Początek spacerek 3km/h, potem 5km/h, potem kilka minut 8km/h, znów 5 i na koniec znów 3:p
                  W trakcie się podnosiło i opuszczało:p
                  • piataziuta Re: Jak szybko poprawić obwody - praktyczne rady 22.07.22, 15:02
                    a masz oprócz prędkości czyli km/h, pomiar tempa, czyli w ile minut pokonujesz 1 kilometr?
                    • mashcaron Re: Jak szybko poprawić obwody - praktyczne rady 22.07.22, 15:04
                      Nie, tego nie mam.
                      • piataziuta Re: Jak szybko poprawić obwody - praktyczne rady 22.07.22, 15:14
                        A pomiar tętna? suspicious

Chociaż mnie raz mój band wskazywał tętno 160, a bieżnia, że mam 200 🤔.

Łorewer - jeśli się spociłaś, to spaliłaś 200kcal, jeśli nie bardzo, to raczej 173, ok? big_grin

Już się nie mogę doczekać nowego smartłocza - wtedy dopiero się zacznie mierzenie wszystkiego!
                        • mashcaron Re: Jak szybko poprawić obwody - praktyczne rady 22.07.22, 15:20
                          Tętno tak 🤣
                          Spocilam się trochę. Nie jakoś bardzo, ale też nie byłam całkiem świeża:p
          • wapaha Re: Jak szybko poprawić obwody - praktyczne rady 22.07.22, 17:05
            mashcaron napisała:

> Słuchajcie, takie jeszcze pytanie techniczne
            > Czy ja mogę wierzyć wyliczeniom maszyny w kwestii spalonych kalorii?
            > Czy 200 kcal/30min/2 km z lekkim wzniesieniem po drodze i zmianami tempa ( 3/5/
            > 8km/h) to wiarygodne jest? Bo jakoś mi się nie wydaje...

e, chyba coś nie tak
            2km w 30 min to tempo 15min/km
            i się spociłaś ? suspicious

jakie tętno ci pokazał
            • piataziuta Re: Jak szybko poprawić obwody - praktyczne rady 22.07.22, 17:11
              musiała by nie iść tylko się czołgać
              • wapaha Re: Jak szybko poprawić obwody - praktyczne rady 22.07.22, 17:21
                no...3 km w h to prawie czołganie...( 1km w 20 min....to ja z ortezą i skręconym kolanem bez krzyżowego chodziłam szybciej..)

mashcaron- nie czytaj a jak czytasz to nie obrażaj się
                elektronika cosik chyba kłamie
                • piataziuta Re: Jak szybko poprawić obwody - praktyczne rady 22.07.22, 17:38
                  przecież jej nie obrażamy, tylko coś jej źle się wyświetla 🙄
                • piataziuta Re: Jak szybko poprawić obwody - praktyczne rady 22.07.22, 17:39
                  ile ważysz??? suspicious
                  • wapaha Re: Jak szybko poprawić obwody - praktyczne rady 22.07.22, 17:43
                    tak, na pewno coś maszyna źle pokazuje- może trzeba wprowadzić ustawienia użytkownika

p.s. pytanie o wagę do mnie czy mashcarona ?
                    • piataziuta Re: Jak szybko poprawić obwody - praktyczne rady 22.07.22, 17:44
                      do Ciebie, Wapaho suspicious
                      Mashkaron to waży teraz zdaje się 62 kg
                      • wapaha Re: Jak szybko poprawić obwody - praktyczne rady 22.07.22, 17:57
                        odpisałam niżej
                        55-56 ( 2 kg za dużo )
                • mashcaron Re: Jak szybko poprawić obwody - praktyczne rady 22.07.22, 18:56
                  No ja właśnie dlatego pytam, bo mi się to w ogóle nie spina.
                  Dlaczego mam się niby obrażać?:p
                  • wapaha Re: Jak szybko poprawić obwody - praktyczne rady 22.07.22, 19:00
                    no widzisz
                    ja zapomniałam ze ty normalna a nie czepialska jestes wink
                    • mashcaron Re: Jak szybko poprawić obwody - praktyczne rady 22.07.22, 19:28
                      No tak, na ematce można zapomnieć, tu wszyscy czepliwi :p
                • mashcaron Re: Jak szybko poprawić obwody - praktyczne rady 25.07.22, 11:54
                  wapaha napisała:

>
                  > elektronika cosik chyba kłamie

Chyba się coś niecoś zresetowało, bo dziś już pokazało tak. I to mi się wydaje jakieś bardziej prawdopodobne,bo czas ten sam, dystans o 600m dłuższy, prędkość 5-6-5km/h a kalorie spalone to też 200.
                  • piataziuta Re: Jak szybko poprawić obwody - praktyczne rady 25.07.22, 12:04
                    Widzę, że też biegasz do "okrągłych liczb"? wink

Ja (jak już się zmuszę do bieżni) najpierw biegnę, żeby pykło 30 min, potem, żeby pykło 300 kcal, a potem, żeby pykło 40 minut tongue_out.
                    No chyba, że wyjdzie równa liczba tu i tu, jak u Ciebie, to wtedy schodzę. 🤣
                    • mashcaron Re: Jak szybko poprawić obwody - praktyczne rady 25.07.22, 12:06
                      Tak, lubię symetrię w życiu 🤣 nie dla mnie bluzki z jednym rękawem 🤣🤣
                      • wapaha Re: Jak szybko poprawić obwody - praktyczne rady 25.07.22, 12:28
                        Ja nie lubię w bieganiu 4.6 ( ! nienawidze),8, 11, 13,14,17,23 ( totalnie bezsensu liczba tongue_out ) potem to już wszystko mi pasuje tongue_out

W pływaniu z kolei ( na basenie bo OW nie zawsze sie da wymierzyc aczkolwiek ostatnio miałam 2330 no i bezsensu tak skonczyc to jeszcze popłynełam kawałek ) nie lubię nic poniżej 1000 a z wyższych bezsensu jest 1100, 1400, 1700, 1900 , 2,4 ( potem już biore wszystko wink )
                        no i rzecz jasna te durne końcówki - 50. ( 1250 m) albo 4, 46 ( no co to jest w ogóle ?)

• piataziuta Re: Jak szybko poprawić obwody - praktyczne rady 25.07.22, 12:43
                          Mój monolog wakacyjny do Miecia:

"Słuchaj, wiem, że każdy mięsień dzisiaj boli, ale proponuję przynajmniej potruchtać i rozgrzać zbite mięśnie. Pobiegniemy tą krótszą trasą, co ma dwa kilometry przez las i jeden plażą. Tą plażą możemy w razie czego wracać już pieszo."

Piętnaście minut później:

"Wiesz co, chodź jednak tą trasą, co ma trzy kilometry przez las, a dwa plażą. Przydałoby się przebiec przynajmniej te trzy kilometry, a mnie się nie chce dzisiaj biec po piachu."

Po trzech kilometrach:

"Jest 3 200 m, dawaj jeszcze 800!"

Po czterech:

"Ścigamy się!"
                          • wapaha Re: Jak szybko poprawić obwody - praktyczne rady 26.07.22, 08:56
                            big_grin
                            znam to
                            big_grin

• piataziuta Re: Jak szybko poprawić obwody - praktyczne rady 25.07.22, 12:30
                        albo sukienki z dołem ciętym po skosie 🤦
                  • wapaha Re: Jak szybko poprawić obwody - praktyczne rady 25.07.22, 12:31
                    mashcaron napisała:

> Chyba się coś niecoś zresetowało, bo dziś już pokazało tak. I to mi się wydaje
                    > jakieś bardziej prawdopodobne,bo czas ten sam, dystans o 600m dłuższy, prędkość
                    > 5-6-5km/h a kalorie spalone to też 200.

dla mnie nadal dziwne - 5 kilometrów w godzinę to jest chód. Nie jakiś mega szybki z językiem na szyi- po prostu szybki marsz. Na pewno nie na wysokim tętnie
                    200 kcal w pół godziny samym chodzeniem ? Jakoś mi nie pasuje coś
                    ( a to też było pod górkę ? a mierzysz tętno?- zmęczyło cię to w ogóle ?)
                    • piataziuta Re: Jak szybko poprawić obwody - praktyczne rady 25.07.22, 12:52
                      A czy jak na bieżni się stopniuje prędkość programem 1,2,3,4,5, itd. to 5 oznacza 5km/h?

Bo jeśli tak, to biec się zaczyna faktycznie dopiero po 7.
                      • mashcaron Re: Jak szybko poprawić obwody - praktyczne rady 25.07.22, 13:00
                        Nie wiem, ja ustawiam konkretnie prędkość i tak, biec się zaczyna po 7 :p
                      • wapaha Re: Jak szybko poprawić obwody - praktyczne rady 26.07.22, 08:56
                        różne są ustawienia- można ustawić program a można wszystkie parametry ręcznie
                    • mashcaron Re: Jak szybko poprawić obwody - praktyczne rady 25.07.22, 12:56
                      Było pod górkę ( 9), i tak, chód, taki szybszy ( 5 km/h pierwsze i ostatnie 2 minuty, reszta 6km/h) bo ja się przy tym uczę słówek, a jak biegnę, to nie rozumiem co do mnie mówią 🤣
                      Zmęczyło dość, nie do umarcia i utraty tchu, ale jak po szybkim marszu:p swoje robi na pewno też to, że jest gorąco, mam 27 stopni w domu.
                      • wapaha Re: Jak szybko poprawić obwody - praktyczne rady 26.07.22, 08:57
                        mashcaron napisała:

> Było pod górkę ( 9), i tak, chód, taki szybszy ( 5 km/h pierwsze i ostatnie 2 m
                        > inuty, reszta 6km/h) bo ja się przy tym uczę słówek, a jak biegnę, to nie rozum
                        > iem co do mnie mówią 🤣
                        > Zmęczyło dość, nie do umarcia i utraty tchu, ale jak po szybkim marszu:p swoje
                        > robi na pewno też to, że jest gorąco, mam 27 stopni w domu.

to jak pod górkę i 9 st to może być i 200
                        • wapaha Re: Jak szybko poprawić obwody - praktyczne rady 26.07.22, 15:22
                          Maschcaron- oświeciło mnie
                          czy ty jestes na tej bieżni podpięta do tętna ?
                          Bo jak nie to wskazania zawsze będą orientacyjne

jesli chciałabyś rzetelnie te kalorie liczyć a nie dla fun to jednak podpięcie pod pasek by się przydało albo sw z mierzeniem tętna z nadgarstka.

A oświeciło mnie bo zeszłam z rowerka i pokazał wypedałowane 684 kcal ( a zegarek 300 )
                          • mashcaron Re: Jak szybko poprawić obwody - praktyczne rady 26.07.22, 15:55
                            W tej bieżni tętno się mierzy trzymając uchwyty a mi tak niewygodnie, więc raczej nie mierzę:p
                            Chyba czas kupić zegarek:p
                            • wapaha Re: Jak szybko poprawić obwody - praktyczne rady 26.07.22, 15:59
                              wszystkie bieżnie mają ten czujnik ( rowery też ) - on raczej służy kontroli niż żeby robic stały pomiar
                              kupuj kupuj
                              bedzie fajnie big_grin
                              • mashcaron Re: Jak szybko poprawić obwody - praktyczne rady 26.07.22, 16:04
                                No pewnie wszystkie, ale za pewne jakąś ich częśc ma też coś, co mierzy stale, moja tego nie ma :p
                              • mashcaron Re: Jak szybko poprawić obwody - praktyczne rady 29.07.22, 19:33
                                Kupiłam, przyjedzie we wtorek:p
                                Padło na Xiaomi Mi band 6 , bo miałam 50€ kartę podarunkową do pewnego internetowego sklepu ze wszystkim i mieścił się w cenie :p i jeszcze na maseczkę glinkową z Nacomi zostało 🤣
            <