Dodaj do ulubionych

Regulamin domków letniskowych

21.07.22, 09:56
Standardowy regulamin:

Punkt pierwszy:
Z domku mogą korzystać tylko osoby zgłoszone przy rezerwacji (maksymalnie - i tu właściciel wpisuje liczbę).

Nie wiem skąd przekonanie, że wynajmując domek, można zaprosić pułk wojska 😜

Tak przypominam (niektórym) szanownym ematkom że pomysł dokoptowania pociotków może zakończyć się wykopaniem całej szczęśliwej gromadki bez zwrotu kosztów.
Obserwuj wątek
    • arista80 Re: Regulamin domków letniskowych 21.07.22, 10:09
      A jak przypominam, abyś nauczyła się czytać ze zrozumieniem zamiast udawać wielce "mundrej".
      Pomysł dokoptowania rodzinki był pomysłem partnera Hrabiny. Ematki jednomyślnie ten pomysł skrytykowały.
    • gama2003 Re: Regulamin domków letniskowych 21.07.22, 10:15
      A to jest argument, ktorym powinna Hrabina partnera walnąć.
      Chyba, że jest to domek ze stała ceną, policzony np na 8 osób a oni go wzięli dla trojga. I wtedy wystarczy zgloszenie włascicielowi, ze jednak zaludni domek komplet. To tez nie jest niemozliwe.
      Ciekawi mnie rozmiar tego domku. Jak to cuś jakby Brda to prawie pokotem tam w tyle osób mieszkac bedą
      A przy fatalnej pogodzie zwariują.
      • lauren6 Re: Regulamin domków letniskowych 21.07.22, 11:37
        Dwie sypialnie i salon? Rok temu w czymś takim spędziliśmy część urlopu. Idealne rozwiązanie dla rodziny z dziećmi. Trzeba nie mieć mózgu by uznać, że w takich warunkach da się upchnąć 2 kolejne osoby dorosłe i 2 dzieci.
        • kamin Re: Regulamin domków letniskowych 21.07.22, 16:27
          My też w czym takim mieszkaliśmy. I o dziwo w sąsiednim domku (z zewnątrz identycznym) mieszkały przez tydzień dwie rodziny. Razem widywałam 4 osoby dorosłe i troje dzieci. O tyle "łatwiej" że dzieci to byli sami chłopcy.
        • leni6 Re: Regulamin domków letniskowych 22.07.22, 21:21
          Byłam w te wakacje w apartamencie z dwoma sypialniami i salonem z aneksem. Nas była czwórka, ale apartament był przewidziany na 8 osób.
    • slonko1335 Re: Regulamin domków letniskowych 21.07.22, 10:20
      Ogarniasz ze są ośrodki gdzie płaci się za domek ? Jedziemy do domu 8 osobowego w niedzielę i płacimy za domek ta sama cenę którą zapłaci 8 osób mimo że będzie nas tylko 4. Mało tego jedna osoba również zapłaciłaby tyle samo...
      • little_fish Re: Regulamin domków letniskowych 21.07.22, 10:24
        A 16 osób?
        • slonko1335 Re: Regulamin domków letniskowych 21.07.22, 10:31
          W regulaminie jest ze może być maksymalnie 8 osób domku 8 osobowym. Nie ma minimum. W tej samej cenie możemy zabrać dodatkowe 4 osoby ale ja dziękuję bardzo po to wzieliy duży domek żeby mieć komfort.
          • little_fish Re: Regulamin domków letniskowych 21.07.22, 10:46
            No właśnie. Z mniejszą liczbą osób nigdy nie ma problemu. A bardzo wątpię by opisany domek był 8 osobowy.
            Chyba, że miejsca w salonie też są liczone jako sypialne, to wtedy może da się tam wepchnąć 7 osób.
            • slonko1335 Re: Regulamin domków letniskowych 21.07.22, 10:52
              Oczywiście że tak są liczone dlatego właśnie zawsze bierzemy domek na więcej osób bo na 4 to zwykle jed o po.ieszczenie najwyżej dwa maleńkie liczą że spaniem w" salonie"
      • 3-mamuska Re: Regulamin domków letniskowych 22.07.22, 22:35
        Tyle ze ten hrabiny to raczej docelowo był domkiem 6 osobowym 2 os. 1 sypialnia, 2 os. druga sypialnia i 2 w salonie. No chyba ze jedna sypialnia ma 2 łóżka piętrowe.
        Jak jeździliśmy do domków to było właśnie 2 osoby na pokój. Jedna małżeńska w tych większych na 8 z własna łazienka lub toaletą. W mniejszych bez.
        Przy 8 osobach były już 3 sypialnie 2 łazienki , plus salon z kichania z rozkładaną kanapą.

Myśle ze pomyśli ze on hrabina 1 sypialnia, brat żona i dzieci druga a młoda na kanapie. Albo młoda w 2
        Sypialni jeśli są 2 pojedyncze łóżka na drugim 7 latek, a rodzice z 3 latkiem na rozkładanej kanapie na dole.

W sumie w miarę ok ,jeśli chce się siedzieć czas razem.
    • g.r.uu Re: Regulamin domków letniskowych 21.07.22, 10:27
      Ja na przykład wynajmowałam domy w których płaciłam po prostu za dom i nie było żadnego regulaminu dotyczącego liczby osób. Gdybym miała ochotę spędzić wakacje z pułkiem wojska to najwyraźniej właściciel uważał, że to nie jego sprawa.
      • ukulele129 Re: Regulamin domków letniskowych 21.07.22, 10:36
        Tez tak mialam. Jak wlasciciel powiedzial, ze domek kest na 8 os9b to byla informacja dla mnie, ze bedzie tam 8 lozek, 8 kompletow poscieli, 8 talerzy itp.... jakby przyjechalo nas 15 to zwyczajnie nie dolozylby kolejnego lozka ale nie czepialby się(chyba) tego, ze ktos spi na podlodze.
        • little_fish Re: Regulamin domków letniskowych 21.07.22, 10:50
          No właśnie, chyba....
          Osoba z rodziny wynajmowała kiedyś dom letniskowy. Bardzo duży, dla kilkunastu osób, wynajmowany jako całość. I mówiła, że parę razy zmuszona była przeprowadzić rozmowy z wynajmującymi, że 17 osób to jednak nie 24...
          Cena wynajmu była skalkulowana dla tych kilkunastu osób - dodatkowe osoby to dodatkowe zużycie wody, prądu, szybsze zużycie sprzętów itp.
          • g.r.uu Re: Regulamin domków letniskowych 21.07.22, 10:58
            Zamiast przeprowadzania rozmów powinna zawrzeć jasną umowę
            • little_fish Re: Regulamin domków letniskowych 21.07.22, 11:20
              Umowy nie widziałam, więc się nie wypowiem, czy była mało precyzyjna i czy zostały wprowadzone zmiany. Natomiast w ogłoszeniu jasno było napisane dla ilu osób jest dom. No ale jak państwo przyjechali jednego roku i zobaczyli, że dom jest przestronnych, to widocznie uznali, że w następnym roku mogą wziąć jeszcze znajomych. To trochę tak, jakby do dwuosobowego pokoju hotelowego wprowadzić jeszcze dwie osoby z karimatami ...
              • g.r.uu Re: Regulamin domków letniskowych 21.07.22, 11:22
                Nazwa oferty to nazwa oferty. To, że napisane jest "klimatyczny apartament dla nowożeńców" nie oznacza, że nie mogę pojechać z konkubentem czy koleżanką smile
                • little_fish Re: Regulamin domków letniskowych 21.07.22, 11:31
                  To nie nazwa, tylko opis oferty. Jak masz w hotelu pokój dwuosobowy to też uznajesz, że to tylko nazwa i jedziecie pięcioosobową rodziną?
                  • g.r.uu Re: Regulamin domków letniskowych 21.07.22, 11:37
                    Ostatnio byliśmy w hotelu w pokoju nazwanym trzyosobowym w pięcioro - nie widzieli problemu, a wyraźnie to zaznaczyliśmy przy rezerwacji, że będziemy z trójką dzieci.
                    • little_fish Re: Regulamin domków letniskowych 21.07.22, 11:45
                      Ale zaznaczyliście to przy rezerwacji i właściciel obiektu wyraził zgodę. To różnica
                    • 3-mamuska Re: Regulamin domków letniskowych 22.07.22, 22:48
                      g.r.uu napisała:

> Ostatnio byliśmy w hotelu w pokoju nazwanym trzyosobowym w pięcioro - nie widzi
                      > eli problemu, a wyraźnie to zaznaczyliśmy przy rezerwacji, że będziemy z trójką
                      > dzieci.

Serio dziwi cię to ze do pewnego wieku dzieci nie są liczone. Bądź liczone są jako połówki. Wiec tak można.
        • hande Re: Regulamin domków letniskowych 22.07.22, 22:03
          Oczywiście że mógł się czepiać, te dodatkowe osoby nie będą zużywać wody, prądu? Ludzie wynajmują domki żeby zarabiać a nie charytatywnie

• 3-mamuska Re: Regulamin domków letniskowych 22.07.22, 22:46
          ukulele129 napisała:

> Tez tak mialam. Jak wlasciciel powiedzial, ze domek kest na 8 os9b to byla info
          > rmacja dla mnie, ze bedzie tam 8 lozek, 8 kompletow poscieli, 8 talerzy itp....
          > jakby przyjechalo nas 15 to zwyczajnie nie dolozylby kolejnego lozka ale nie c
          > zepialby się(chyba) tego, ze ktos spi na podlodze.

No nie sadze, no chyba ze za użycie wody gazu płaci się według liczników przy wyjedzie.
          Nikt normalny nie wynajmuje 8 osobnego domku dla 15 osób bo wiadomo zużycie wszystkiego idzie x2.
          A przecież nie płacisz tylko za miejsce a za media tez. Co to byłby za interes dla właściciela.
    • mhanutka Re: Regulamin domków letniskowych 21.07.22, 11:20
      A jak byście radziły rozwiązać taką sytuację. Wyjazd na 2 tygodnie. Ustaliłam cenę za apartament dla 3 osób (ja i dwóch nastolatków) przez 15 dób + 5 dodatkowych noclegów dla męża który z nami jedzie, ale musi wrócić do pracy. Zakładam, że na miejscu będzie do pdpisania umowa o treści jak wyżej. A teraz zaczynają się schody, bo prawdopodobnie mąż będzie mógł zostać tylko 2 doby, albo nie pojedzie z nami tylko dojedzie w środku pobytu na przedłużony wekkend (to też niepewne). Za to chęć odwiedzin wyraziła nasza pełnoletnia córka, ale nie na pewno bo coś tam. Wersja najbardziej prawdopodobna jest taka, że tych dodatkowych noclegów będzie nie 5,a 6 czy 7. Lokum jest nowe i śliczne, więc zakładam, że właściciele na wszystkie sposoby zabezpieczą się w umowie przed najazdem szwadronu wojska, a ja nikogo nie zamierzam nocować pod łóżkiem i oszukiwać, tylko dopiero w połowie pobytu będę wiedziała na czym stoję. Czy informacja mailowa/sms-owa do właściciela wystarczy i uchroni przed zarzutem, że stan faktyczny nie zgadza się z tym w umowie?
      • rb_111222333 Re: Regulamin domków letniskowych 21.07.22, 13:06
        Napisz maila do właściciela jeśli cię to stresuje. Za męża musiałaś dopłacić? Myślę, że - jeśli są miejsca - właściciel tylko przyklaśnie lepszemu zarobkowi.
      • dougie_johnes Re: Regulamin domków letniskowych 21.07.22, 19:50
        Ja dzwonię i pytam. Nocuje przeważnie noc, dwie kiedy zawożę dzieci z moja mama. Zdarza mi się wpaść na noc w środku turnusu i przeważnie śpię noc przed końcem pobytu. Nigdy nie policzono mi za mnie. Ale zawsze pytam.
      • leni6 Re: Regulamin domków letniskowych 22.07.22, 21:25
        Napisz że jednak chciałabyś apartament na 4 osoby za cały pobyt. Albo nawet na 5 jeśli oczekujesz 5 kompletów pościeli.
      • 3-mamuska Re: Regulamin domków letniskowych 22.07.22, 22:53
        Weź apartament na 15 dni plus 7 nocek. Zgłosić ze zamiennie te noce będzie mąż lub córka. Będą korzystać z tego samego spania.
    • leosia-wspaniala Re: Regulamin domków letniskowych 21.07.22, 11:22
      Zawsze można zadzwonić, zgłosić więcej i dopłacić różnicę w kwocie.
      • lauren6 Re: Regulamin domków letniskowych 21.07.22, 11:40
        Nie zawsze. W przypadku domku opisywanego przez hrabinę limit osób to góra 6: 2x2 sypialnie + 2 na rozkładanej kanapie w salonie. 3 latek nie wszędzie będzie traktowany jako dziecko śpiące z rodzicami.
        • slonko1335 Re: Regulamin domków letniskowych 21.07.22, 13:02
          Mogą być piętrowe lozka w sypialniach co jest dość częste w domkach gdzie właściciele próbują upchnąć jak najwięcej osób...
          • kamin Re: Regulamin domków letniskowych 21.07.22, 16:38
            No właśnie. W zeszłym roku mieliśmy:
            sypialnia 1: łóżko podwójne (tak naprawdę dwie jedynki obok siebie), dałoby się rizdzielić plus łóżko pojedyncze
            sypialnia 2 dwa łóżka pojedyncze
            salon: duża rozkładana rogówka
        • leosia-wspaniala Re: Regulamin domków letniskowych 22.07.22, 11:58
          Zadzwonić można zawsze. Nie wiemy jaki regulamin ma ten hrabinowy domek, oprócz tego, ze historia zapewne zmyślona.
        • leni6 Re: Regulamin domków letniskowych 22.07.22, 21:27
          Nie konieczne, czteroosobowe sypialnie wcale nie są rzadkie w domkach.
    • bywalec.hoteli Re: Regulamin domków letniskowych 21.07.22, 11:43
      właściciel domków może mieszkać kilkaset kilometrów dalej i interesować go tylko kasa a sprzątanie robią wynajęte Ukrainki
    • swinka-morska Re: Regulamin domków letniskowych 21.07.22, 12:54
      Właściciele domków zapewne już nie jedno widzieli - próby zakwaterowania 10-osobowej ekipy remontowej w 4-osobowej kwaterze, przyjazd z pociotkami "bo przecież się zmieścimy jakoś", hektolitry wody i podłogi zniszczone jak po przemarszu wojska. Do kwater czasem przynależy też jakaś infrastruktura - parking, basen itd. i ona też jest z reguły obliczona na normalne obłożenie.
      • little_fish Re: Regulamin domków letniskowych 21.07.22, 12:59
        To, że niejedno widzieli nie oznacza, że muszą wszystko tolerować. Podobnie jak inni wypoczywający. Jeśli np do każdego domku przypisane jest jedno miejsce parkingowe, a przyjadą dwa auta, to dla kogoś miejsca zabraknie...
        • swinka-morska Re: Regulamin domków letniskowych 21.07.22, 13:13
          Czy z mojego postu wynikało w jakikolwiek sposób, że mają się godzić?
          Upychanie ludzi powyżej pojemności kwatery (za wyjątkiem może małego dziecka, jeśli jest miejsce i warunki ku temu) to buractwo i januszostwo.
    • nenia1 Re: Regulamin domków letniskowych 21.07.22, 13:09
      hrabina nie do końca przemyślała trollo wątek.
    • krwawy.lolo Re: Regulamin domków letniskowych 21.07.22, 15:55
      Poza tym, w cywilzowanych krajach płaci się za każdy litr zużytej, tudzież wysranej wody, za każdą kilowatogodzinę ... Na pewno jest to uwzględniane w cenie wynajmu, w zależności od tzw. "obłożenia".
      • sol_13 Re: Regulamin domków letniskowych 21.07.22, 20:09
        Są też domki, w których na koniec jest rozliczane zużycie wody i prądu i płaci się dodatkowo, byliśmy w takim w Borach Tucholskich. Był salonik z aneksem i dwie sypialnie i z tego co pamiętam był przewidziany dla max 6 osób. Dla naszej czwórki byl idealny.
        • krwawy.lolo Re: Regulamin domków letniskowych 22.07.22, 11:55
          Może w Czernicy, w byłym ośrodku Marynarki Wojennej? smile

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka