Dodaj do ulubionych

pralka mi cuchnie :(

22.07.22, 08:22
zgnilizną. i niestety wyprane rzeczy tym zapaszkiem przechodzą. z porad internetowych wypróbowałam już:

-pranie w 90st z octem w bębnie
- czyszczenie filtra (nie był bardzo brudny)
- pranie z 3 tabletkami do zmywarki.

może macie jeszcze jakieś dobre metody czy kupować nową pralkę? ta ma ok 10 lat ale działa dobrze...
Obserwuj wątek
    • alpepe Re: pralka mi cuchnie :( 22.07.22, 08:25
      Od kiedy tak jest? Używasz płynów do prania i płynów zmiękczających? Zostawiłaś kiedyś przez przypadek pranie?
      • swiezynka77 Re: pralka mi cuchnie :( 22.07.22, 09:21
        od paru dni. nie używam płynów do prania i zmiękczania, tylko proszek. jakiś tydzień temu pranie stało parę godzin, ale smród nie pojawił się po tym incydencie tylko później.
    • pani_tau Re: pralka mi cuchnie :( 22.07.22, 08:27
      Miałam tak z poprzednią pralką i też po dziesięciu latach. Pralka ładowana od góry, ktoś ją zamknął i po tygodniach nieużywania nastąpił zapachowy Armageddon.
      Pomógł płyn do czyszczenia pralek dr Beckman.
      • pani_tau Re: pralka mi cuchnie :( 22.07.22, 08:30
        A jakbyś kupowała nową to wybierz taką z funkcją czyszczenia bębna i powiadamiania o zaleceniu jej użycia.
        Pralka wyświetla ikonkę, wtedy włączasz czyszczenie i jest spokój.
        • incel-core Re: pralka mi cuchnie :( 22.07.22, 08:35
          pani_tau napisał(a):
          > A jakbyś kupowała nową to wybierz taką z funkcją czyszczenia bębna i powiadamia
          > nia o zaleceniu jej użycia.
          > Pralka wyświetla ikonkę, wtedy włączasz czyszczenie i jest spokój.

To czyszczenie to nic innego jak długie pranie w maksymalnej temperaturze.

• pani_tau Re: pralka mi cuchnie :( 22.07.22, 09:25
            Maksymalna temperatura to 90 stopni, czyszczenie odbywa się w temperaturze 70 stopni i nie można jej zmienić.
          • krypteia Re: pralka mi cuchnie :( 22.07.22, 09:25
            incel-core napisał:

> To czyszczenie to nic innego jak długie pranie w maksymalnej temperaturze.

Nie.
            Przynajmniej jeśli chodzi o pralki Samsung.
    • incel-core Re: pralka mi cuchnie :( 22.07.22, 08:32
      swiezynka77 napisał:
      > - czyszczenie filtra (nie był bardzo brudny)

Ale śmierdział.

> - pranie z 3 tabletkami do zmywarki.

Spróbuj z jedną tabletką do zmywarki i jedną do czyszczenia zmywarek. Tabletki oczywiście wrzucone do bębna. Temperatura na 90 stopni.
      • swiezynka77 Re: pralka mi cuchnie :( 22.07.22, 09:22
        incel-core napisał:

> swiezynka77 napisał:
        > > - czyszczenie filtra (nie był bardzo brudny)
        >
        > Ale śmierdział.
        >
        nie śmierdział
    • eliszka25 Re: pralka mi cuchnie :( 22.07.22, 08:45
      Wyjmij i wyszoruj wszystkie szuflady na proszek/płyn, a potem włącz pranie w maksymalnej temperaturze ze środkiem do czyszczenia pralek. Bez prania oczywiście, po prostu długi program z wysoką temperaturą, a do bębna odpowiedni środek.
    • kamin Re: pralka mi cuchnie :( 22.07.22, 08:45
      Kup preparat do czyszczenia pralek (są w rosmanie czy na allegro).
      Czasem trzeba powtórzyć dwa razy
      • swiezynka77 Re: pralka mi cuchnie :( 22.07.22, 11:20
        przed chwilą zrobiłam i dalej śmierdzi sad
    • mallard Re: pralka mi cuchnie :( 22.07.22, 08:56
      Mieliśmy tak całkiem niedawno, - nic nie pomagało. Kiedy dogłębniej przyjrzałem się tematowi, okazało się, że pralka po prostu nie grzeje! Pralismy cały czas w zimnej wodzie! Pralka jest w zabudowie i nikt wcześniej tego nie zauważył.
      Pomogło zakupienie nowej.
      • alpepe Re: pralka mi cuchnie :( 22.07.22, 08:59
        Myślę, że faktycznie zepsuta grzałka to może być ten trop.
        • swiezynka77 Re: pralka mi cuchnie :( 22.07.22, 09:23
          sprawdzę, ale raczej grzałka działa
          • swiezynka77 Re: pralka mi cuchnie :( 22.07.22, 11:28
            może to być trop. puściłam przed chilą 90st z domestosem i na razie pralka jest zimna. po jakim czasie prania powinna osiągnąć tę temperaturę?
            • alpepe Re: pralka mi cuchnie :( 22.07.22, 11:32
              Jak przed chwilą, to trochę musisz poczekać, grzanie nieco trwa. Ciężko powiedzieć, jak masz pralkę z bulajem, to po prostu sprawdzaj co jakiś czas temperaturę szkła.
              • swiezynka77 Re: pralka mi cuchnie :( 22.07.22, 11:54
                jednak grzeje, pralka aż parzy.
    • indianeczka Re: pralka mi cuchnie :( 22.07.22, 08:58
      Moja 9 letnia pralka też zaczęła delikatnie śmierdzieć, więc zrobiłam pranie z octem, następne z sodą, następne z jakąś tabletką do czyszczenia pralek, tabletka z Rossmana. Teraz pranie wstawiam na długie cykle, co najmniej dwu godzinne i na jak najwyższą temperaturę, od trzech miesięcy mam spokój z brzydkim zapachem
    • mariola233 Re: pralka mi cuchnie :( 22.07.22, 08:58
      U mnie też tak było i pomogła tabletka do zmywarki, proszę nastawić na 90 stopni, wrzucić tabletkę i włączyć pranie bez ubrań oczywiście
    • buka-123 Re: pralka mi cuchnie :( 22.07.22, 09:08
      To będzie głupie pytanie, ale czy zostawiasz otwarte drzwiczki i szuflady po praniu? Większość problemów zapachowych bierze się stąd, że ludzie zamykają pralkę i nie ma cyrkulacji powietrza do wysuszenia.
      • swiezynka77 Re: pralka mi cuchnie :( 22.07.22, 09:20
        tak, zawsze dobrze suszę po praniu + wyjmuję szufladkę i też suszę, jest zawsze czysta.
        • hugo43 Re: pralka mi cuchnie :( 22.07.22, 12:41
          U mnie zdechła myszą waliło.zastosowałam wszelkie dostępne porady,najbardziej pomogła nonstop wysunięta szufladka i otwarte drzwiczki.
    • mebloscianka_dziadka_franka Re: pralka mi cuchnie :( 22.07.22, 10:22
      A wyczyściłaś filtr w wężu przy odpływie, czy tylko ten w pralce? Wyczyściłaś porządnie kołnierz gumowy? Może spróbuj zamiast octu, czy tabletek do czyszczenia pralki (które też tylko kamień usuwają), zrobić pranie ze środkiem bakteriobójczym przeznaczonym do prania?
      • swiezynka77 Re: pralka mi cuchnie :( 22.07.22, 11:20
        kołnierz jest czysty we wszystkich zakamarkach. nie wiem gdzie jest filtr w odpływie, ale smród dociera z bębna, więc raczej to nie to źródło...
    • memphis90 Re: pralka mi cuchnie :( 22.07.22, 10:36
      Ja wlałam szklankę domestosa i puściłam pralce gorący program wink
      • swiezynka77 Re: pralka mi cuchnie :( 22.07.22, 11:21
        ok, próbuję jako następny krok
        • 35wcieniu Re: pralka mi cuchnie :( 22.07.22, 12:01
          Tylko jak wlewasz ten ocet, Domestos czy cokolwiek to lej go przez szufladkę po jakimś czasie od włączenia. Starsze pralki mają jako pierwszy etap odpompowywanie resztek wody z poprzedniego prania więc jak lejesz do bębna i włączasz to tak jakbys nic nie wlała.
          • 35wcieniu Re: pralka mi cuchnie :( 22.07.22, 12:02
            (to jest też powód dlaczego niektórzy mówią że tabletka działa a ocet nie)
          • swiezynka77 Re: pralka mi cuchnie :( 22.07.22, 12:04
            ok, wlałam do bębna ale jest mnóstwo piany więc wszystko nie odpłynęło
    • dido_dido Re: pralka mi cuchnie :( 22.07.22, 11:47
      Do każdego prania dodaję miarkę odplamiacza - oxy, formil czy inny tego typu
      Pranie (nawet zostawione na kilka godzin w pralce) nie śmierdzi.
      Rozwiązał się też problem 'zapaszku' w przypadku suszenia grubych rzeczy czy zimą gdy pranie tak szybko nie schnie
    • swinka-morska Re: pralka mi cuchnie :( 22.07.22, 11:49
      Domestos i ocet mogą zniszczyć uszczelki. Lepiej spróbuj z kwaskiem cytrynowym albo z płynem do czyszczenia pralek.
      • swiezynka77 Re: pralka mi cuchnie :( 22.07.22, 12:00
        hmmm za późno, ocet już był grany a Domestos właśnie się pierze
    • kachaa17 Re: pralka mi cuchnie :( 22.07.22, 11:57
      Spróbuj jeszcze specjalne kapsułki do czyszczenia pralki. Mniej też ani ocet ani soda nie załatwiły problemu a kapsułki likwidują problem na jakiś czas.
    • swiezynka77 Re: pralka mi cuchnie :( 22.07.22, 12:11
      pralka is dead. po tych kuracjach zaczęła przeciekać drzwiczkami sad
      • aankaa Re: pralka mi cuchnie :( 22.07.22, 12:43
        zaproś fachowca, może pomoże (pewnie wymieni fartuch i zajrzy pralce głęboko w trzewia)
      • alpepe Re: pralka mi cuchnie :( 22.07.22, 13:47
        Czyli ją dobiłaś. Musiała być gdzieś mała nieszczelność, gdzie gromadziły się resztki wody i były przyczyną cuchnięcia.
        • kira02 Re: pralka mi cuchnie :( 22.07.22, 14:53
          Obawiam się, ze po zestawach: ocet, domestos itd. uszczelki mogły puścić....
          • alpepe Re: pralka mi cuchnie :( 22.07.22, 14:58
            szczególnie w dziesięcioletniej pralce.
          • neospasmina Re: pralka mi cuchnie :( 22.07.22, 15:00
            a ja dziś zgodnie z ww. radami uprałam kostki do zmywarki w 90 stopniach i mam pralkę cudnie wyświeżoną
            dziękuję
            • alpepe Re: pralka mi cuchnie :( 22.07.22, 15:06
              Śmierdziało ci z niej?
              • neospasmina Re: pralka mi cuchnie :( 22.07.22, 15:09
                z lekka
      • lot_w_kosmos Re: pralka mi cuchnie :( 22.07.22, 15:08
        Super! Kupisz sobie nową smile
        • swiezynka77 Re: pralka mi cuchnie :( 22.07.22, 15:24
          no właśnie, w sumie liczyłam że wreszcie padnie.
          • majenkir Re: pralka mi cuchnie :( 22.07.22, 15:31
            Kup ładowanà od góry. Ja już nigdy takiej od frontu nie kupię, też mi śmierdziało nie wiadomo skàd.
            • chatgris01 Re: pralka mi cuchnie :( 22.07.22, 15:36
              Ładowane od góry to zuo! (oprócz amerykańskich ładowanych od góry, ale ich nie ma w sprzedaży w Europie).
            • alpepe Re: pralka mi cuchnie :( 22.07.22, 15:43
              No mnie akurat śmierdziało z ładowanej od góry, a nie, wróć, tam były jakby tłuste czarne plamy i tylko białe rzeczy obrywały, to było od płynów do prania i płukania...
    • mama-ola Re: pralka mi cuchnie :( 22.07.22, 16:30
      To może minąć. Moja pralka kiedyś cuchnęła, a potem przeszło. Nie wyrzucałabym.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka