Dodaj do ulubionych

Darmowe alko w miejscu pracy

22.07.22, 09:33
Starzeję się. W open space, do którego mnie na początku tego tygodnia rzucili jest darmowy alkohol przez dwie godziny (od 17). Dobre czeskie piwo. Moim zdaniem to skandaliczne. Naprawdę jestem oburzona, chociaż koledzy z zespołu sugerują mi wyjęcie kija wiadomo skąd. Czy to nie jest jednak jakaś promocja i przyzwolenie na alkoholizm? Ja wiem, że dorośli ludzie, że każdy odpowiada za siebie, ale do open space'a przychodzą też nieletni, rodzice z dziećmi. Poza tym nie każdy ma ochotę na zapach piwska i wyziewów jego konsumentów. A co już przelewa czarę goryczy to fakt, że większość pijących i to dużo, to wcale nie są stereotypowi faceci janusze (może dlatego, że w ogóle tam takich nie ma), ale właśnie kobiety, niegłupie, młode i z fajną pracą. Mnie jest przykro. Starzeję się faktycznie czy to obecnie norma?
Obserwuj wątek
    • profes79 Re: Darmowe alko w miejscu pracy 22.07.22, 09:38
      Jak pracowałem w UK to niczym dziwnym nie było wyskoczenie na lunch i wypicie do tego małego piwa. W godzinach pracy.
      • sylwus34 Re: Darmowe alko w miejscu pracy 22.07.22, 15:19
        Anglicy zaczynają i kończą każdy weekend od chlania w pubach co nie oznacza, że mamy brać z nich przykład.
    • ritual2019 Re: Darmowe alko w miejscu pracy 22.07.22, 09:39
      Od 17 to juz jest po pracy. Tak, wyjmij kij z tylka. Tobie tego piwa nikt ma sile nie bedzie do gardla wlewal.
      • lauren6 Re: Darmowe alko w miejscu pracy 22.07.22, 10:57
        Może w UK. W polskim korpo często o 17 to się dopiero zaczyna crunch.
        • ritual2019 Re: Darmowe alko w miejscu pracy 22.07.22, 13:03
          lauren6 napisała:

> Może w UK. W polskim korpo często o 17 to się dopiero zaczyna crunch.

Mowisz ze w Polszy wyjscie z pracy o czasie wciaz niemile widziane
          • lauren6 Re: Darmowe alko w miejscu pracy 22.07.22, 13:40
            Nie wszędzie, ale zdarzają się takie miejsca. W mojej byłej korpo prezes przemawiał do ludzi, że jeśli ktoś chce pracować od 9 do 17 to niech się od razu zwolni.
            Wielu posłuchało, ja również.
            • ritual2019 Re: Darmowe alko w miejscu pracy 22.07.22, 15:19
              lauren6 napisała:

> Nie wszędzie, ale zdarzają się takie miejsca. W mojej byłej korpo prezes przema
              > wiał do ludzi, że jeśli ktoś chce pracować od 9 do 17 to niech się od razu zwol
              > ni.
              >
              Skoro nie wszedzie to w jakim celu wstawiasz glupie komenatrze
              • lauren6 Re: Darmowe alko w miejscu pracy 22.07.22, 18:21
                Nie użyłam słowa "wszędzie " najma. Widać, że przez lata umiejętność czytania się u ciebie nie poprawiła big_grin
          • g.r.uu Re: Darmowe alko w miejscu pracy 22.07.22, 16:37
            Wyjście o czasie nie musi oznaczac wyjścia o 17
      • homohominilupus Re: Darmowe alko w miejscu pracy 22.07.22, 11:11
        Ja to bym jej chętnie wlała 🤭
    • zosia_1 Re: Darmowe alko w miejscu pracy 22.07.22, 09:42
      Moje zdanie jest podobne do Twojego. Ludzi powoli przyzwaczaja sie do pewnych zachowan, na początku :niedopuszczalnych:", które później stają sie regułą. Piwo to też alkohol, który uzależnia. A alkoholicy to nie tylko żule spod budki z piwem, bezdomni, a patologia, to nie tylko ci mieszkający w popegeerowskich wsiach.
    • leosia-wspaniala Re: Darmowe alko w miejscu pracy 22.07.22, 10:37
      >wcale nie są stereotypowi faceci janusze (może dlatego, że w ogóle tam takich nie ma), ale właśnie kobiety, niegłupie, młode i z fajną pracą.

I zamiast haftować i popijać herbatkę, piją piwo? Skandal. I to na oczach rodziców z dziećmi! Co to za firma? Chcę tam pracować.
    • kk345 Re: Darmowe alko w miejscu pracy 22.07.22, 10:45
      Co w open spejsie robią rodzice z dziećmi i nieletni?
      • mamkotanagoracymdachu Re: Darmowe alko w miejscu pracy 22.07.22, 10:49
        kk345 napisała:

> Co w open spejsie robią rodzice z dziećmi i nieletni?

Tez mnie to zastanowiło nawet bardziej niż alkohol.
        • lauren6 Re: Darmowe alko w miejscu pracy 22.07.22, 10:57
          Mnie też big_grin
        • kropkaa Re: Darmowe alko w miejscu pracy 24.07.22, 15:07
          I mnie wink
      • eriu Re: Darmowe alko w miejscu pracy 22.07.22, 10:54
        Dokładnie o to chciałam zapytać - co tam robią nieletni. Ale równie dobrze w domu też są nieletni a piwo w lodówce. I co? Zabierzesz rodzicom dzieci z tego powodu?

I tak, wyjmij kij z tyłka. Kobiety piją alkohol.

Mnie nie szokuje to, że w robocie jest lodówka z piwem. Znam to. To czy ktoś wypije czy nie to jego wybór.

Rozumiem, że piwo jest dostępne po godzinach pracy? No to nie możesz się czepiać. A jeżeli to nadal godziny pracy to albo zmienisz swoje nastawienie albo zmień pracę bo z girną Ci nie po drodze zupełnie.
        • eriu Re: Darmowe alko w miejscu pracy 22.07.22, 10:54
          Z Firmą.
      • snajper55 Re: Darmowe alko w miejscu pracy 22.07.22, 11:02
        kk345 napisała:

> Co w open spejsie robią rodzice z dziećmi i nieletni?

Przychodzą na piwo.

S.
        • ichi51e Re: Darmowe alko w miejscu pracy 23.07.22, 17:23
          kto by na darmowe piwko nie wpadł?
          • eriu Re: Darmowe alko w miejscu pracy 24.07.22, 10:47
            No to to jest nienormalne. Jeszcze nie widziałam żeby ludzie z zewnątrz przychodzili j żłopali.
    • kadfael Re: Darmowe alko w miejscu pracy 22.07.22, 10:54
      Ale ty pracujesz w knajpie czy gdzie? Bo domyślam się, że ci nieletni i dzieci to nie są pracownicy owego biura.
    • ms.piggy Re: Darmowe alko w miejscu pracy 22.07.22, 10:59
      hmm...nawet nie najgorszy trolling, styl wczesny januszek/gazet co to go wszystko oburzało i dziwiło

pisz dalej, jestes fajniejszy niz wątki <zieeew> edukacyjno-bombelkowe, tylko rob akapity, bo tak sie lepiej czyta
      • asia.sthm Re: Darmowe alko w miejscu pracy 22.07.22, 11:17
        > hmm...nawet nie najgorszy trolling, styl wczesny januszek/gazet co to go wszystko oburzało i dziwiło

Ototo, ten sam typ.
        I nie umie sie zdecydowac czy to ma byc przedszkole czy wypasiona koorporacja
    • sumire Re: Darmowe alko w miejscu pracy 22.07.22, 11:05
      Co to za firma, co wpuszcza na open space nieletnich i rodziców z dziećmi? Wesołe miasteczko?
    • leanne_paul_piper Re: Darmowe alko w miejscu pracy 22.07.22, 12:34
      U mnie też jest alko w służbowej lodówce, do picia po 17:00, no i w czym problem? Lepsze niż owocowe wtorki. Znaczy, ja niestety zwykle nie korzystałam, bo jestem zmotoryzowana, ale czemu innym bronić? Punkt 17:00 zamyka się komputer i jest czas wolny.
      Btw. Molly u was nie ma? Chyba jestem przebodźcowana serialem Industry ostatniowink.
      • roks30 Re: Darmowe alko w miejscu pracy 23.07.22, 09:58
        😂 😂 😂 Ciekawe co na to ubezpieczalnia jakby ktoś miał wypadek w pracy po tymże alku.
        • alicia033 Re: Darmowe alko w miejscu pracy 23.07.22, 10:45
          roks30 napisała:

> 😂 😂 😂 Ciekawe co na to ubezpieczalnia jakby ktoś miał wypadek w pracy po tym
          > że alku.

proste: uzna przyczynienie się poszkodowanego do spowodowania wypadku.
          • ludzikmichelin4245 Re: Darmowe alko w miejscu pracy 23.07.22, 20:08
            Oraz chyba po to wypełnia się timsheety i te inne pierdy, żeby firma mogła wykazać, że jeżeli wypadek miał miejsce o 17:20, a pracownik kończy pracę o 17.00, to nie był już w pracy.
            • alicia033 Re: Darmowe alko w miejscu pracy 23.07.22, 20:21
              ludzikmichelin4245 napisała:

> Oraz chyba po to wypełnia się timsheety i te inne pierdy, żeby firma mogła wykazać, że jeżeli wypadek miał miejsce o 17:20, a pracownik kończy pracę o 17.00,
              > to nie był już w pracy.

No naiwna, jak dziecko we mgle.
              Timesheety i inne pierdy wypełnia się wyłącznie po to, żeby pracownik: po pierwsze - mógł się wykazać ilością fakuturowalnych na klienta a po drugie po to, żeby firma nie musiała wypłacać pracownikowi dodatku za nadgodziny.
              • ludzikmichelin4245 Re: Darmowe alko w miejscu pracy 23.07.22, 20:55
                Timesheet ma wiele funkcji, również te o których wspominasz (owszem, powinnam była napisać "między innymi", ale protekcjonalny ton jest tu całkowicie zbędny).
                W jednej z moich firm standardem było zaczynanie o której bądź, byle w granicach rozsądku (6:00-10:00). W timesheecie każdy pracownik jak jeden mąż wpisywał ustandaryzowane godziny - załóżmy 9:00-17:00. Problem pojawił się właśnie przy audycie BHP. Tłumaczono nam, że przykładowemu pracownikowi, który miałby wypadek w drodze do pracy o godz. 5:30 nie przysługiwałyby te specjalne świadczenia przewidziane przez KP - bo według systemu do pracy powinien jechać dopiero trzy godziny później (analogicznie, jeśli spadłby w pracy ze schodów o 18.30 /miał wypadek w drodze z pracy, a w systemie nie ma adnotacji o nadgodzinach).

Teraz chyba wszyscy mają na to wywalone, bo do biura (przynajmniej w tych firmach, które znam) chodzi może 2 procent pracowników, a nie przepisy o wypadkach przy pracy w domu jeszcze niedoprecyzowane - chyba, że w najnowszej nowelizacji KP coś jest.
    • myelegans Re: Darmowe alko w miejscu pracy 22.07.22, 12:59
      Raz w miesiacu mamy Happy hour 15-17, piwo, wino, hard seltzer…. W lodowce piwo jest prawie zawsze, tak jak loty w zamrazarce, ale w godzinach pracy sie nie pije…. Ludzie o 17 wylatuja do domu
    • leanne_paul_piper Re: Darmowe alko w miejscu pracy 22.07.22, 13:02
      Tak btw. autorko, jedyne, co mi zgrzyta w Twoim opisie, to właśnie te dzieci. I jak rozumiem, że okazjonalnie rodzic przyjdzie z dzieckiem do biura na koniec pracy, bo coś tam mają do załatwienia na mieście, tak tego typu stałe praktyki już budziłyby mój sprzeciw. I to należałoby ukrócić.
      • snajper55 Re: Darmowe alko w miejscu pracy 22.07.22, 23:02
        leanne_paul_piper napisała:

> Tak btw. autorko, jedyne, co mi zgrzyta w Twoim opisie, to właśnie te dzieci. I
        > jak rozumiem, że okazjonalnie rodzic przyjdzie z dzieckiem do biura na koniec
        > pracy, bo coś tam mają do załatwienia na mieście, tak tego typu stałe praktyki
        > już budziłyby mój sprzeciw. I to należałoby ukrócić.

Może to biuro to pokój nauczycielski w szkole? wink

S.
        • ga-ti Re: Darmowe alko w miejscu pracy 23.07.22, 10:57
          Wtedy to nie tylko piwo powinno się znaleźć wink
    • mashcaron Re: Darmowe alko w miejscu pracy 22.07.22, 13:15
      W siedzibie mojej firmy to i coś mocniejszego się znajdzie, o każdej porze, nie tylko o 17 :p
      Ale tam raczej rodzice z nieletnimi się nie pałętają. Raczej, bo mnie się ze dwa razy zdarzyło pojechać do firmy z córką...
    • swiezynka77 Re: Darmowe alko w miejscu pracy 22.07.22, 13:29
      oburzona bym nie była, ale IMO to nie jest dobre, nie z powodu dzieci (co robią dzieci w biurze?) Firma nie powinna promować/zachęcać do picia. wiadomo, że każdy może sobie to piwo kupić wracając do domu, ale to już własna decyzja i odpowiedzialność, a jak jest pod ręką i za darmo to łatwiej po nie sięgnąć.
    • trut_u Re: Darmowe alko w miejscu pracy 22.07.22, 13:45
      Lepsze to niż praktykowane wciąż gdzieniegdzie imieniny i inne takie okazje, również z alko, wcale nie słabym i wcale nie po 17.00.
    • kryzys_wieku_sredniego Re: Darmowe alko w miejscu pracy 22.07.22, 14:27
      Wystarczy zadzwonić okolo 18h na policję, że są piani ludzie w pracy.
      • leanne_paul_piper Re: Darmowe alko w miejscu pracy 22.07.22, 14:39
        LOL
        A policja się przejmie, że dorośli ludzie piją piwo w swoim PRYWATNYM czasie
      • alicia033 Re: Darmowe alko w miejscu pracy 22.07.22, 17:41
        kryzys_wieku_sredniego napisał(a):

> Wystarczy zadzwonić okolo 18h na policję, że są piani ludzie w pracy.

noi co twoim zdaniem policja zrobi z takimi pracownikami biurowymi w stanie wskazującym na spożycie?
        • asia.sthm Re: Darmowe alko w miejscu pracy 22.07.22, 18:08
          Ustawi się za rogiem z alkomatem.
          Nigdzie tylu mandatów nie uklepiá jak po biurowych bibkach.
          • leanne_paul_piper Re: Darmowe alko w miejscu pracy 22.07.22, 18:20
            LOL2
            Nie ma przepisów zabraniających spożywania alkoholu w czasie wolnym, po pracy.
            • alicia033 Re: Darmowe alko w miejscu pracy 22.07.22, 22:57
              leanne_paul_piper napisała:

> LOL2
              > Nie ma przepisów zabraniających spożywania alkoholu w czasie wolnym, po pracy.

W pracy też. Pomijając parę zawodów typu kierowca, lekarz czy operator dźwigu.
              • snajper55 Re: Darmowe alko w miejscu pracy 22.07.22, 23:07
                alicia033 napisała:

> leanne_paul_piper napisała:
                >
                > > LOL2
                > > Nie ma przepisów zabraniających spożywania alkoholu w czasie wolnym, po pracy.
                >
                > W pracy też. Pomijając parę zawodów typu kierowca, lekarz czy operator dźwigu.

Mylisz się. W Polsce jest zakaz spożywania alkoholu w czasie pracy

Kodeks pracy:

Art. 108. § 2. Za nieprzestrzeganie przez pracownika przepisów bezpieczeństwa i higieny
                pracy lub przepisów przeciwpożarowych, opuszczenie pracy bez usprawiedliwienia,
                stawienie się do pracy w stanie nietrzeźwości lub spożywanie alkoholu w czasie pracy
                – pracodawca może również stosować karę pieniężną.

isap.sejm.gov.pl/isap.nsf/download.xsp/WDU19740240141/U/D19740141Lj.pdf

S.
                • alicia033 Re: Darmowe alko w miejscu pracy 22.07.22, 23:14
                  nie ogarniasz znaczenia słowa "może"?
                  No, smuteczek. Ale w twoim przypadku nie dziwi NIC.
                • memphis90 Re: Darmowe alko w miejscu pracy 26.07.22, 09:57
                  Sugerujesz, że pracodawca celowo stawia lodówkę z piwem, a jak ktoś skorzysta, to wszystkim rowno leci po premii...?
          • alicia033 Re: Darmowe alko w miejscu pracy 22.07.22, 23:00
            asia.sthm napisała:

> Nigdzie tylu mandatów nie uklepiá jak po biurowych bibkach.
            >

gdyż?
            Uważasz, że pracownicy biurowi nie ogarniają, że nie należy przemieszczać się autem po spożyciu alkoholu?
            • asia.sthm Re: Darmowe alko w miejscu pracy 24.07.22, 11:20
              alicia033 napisała:

> asia.sthm napisała:
              >
              > > Nigdzie tylu mandatów nie uklepiá jak po biurowych bibkach.
              > >
              >
              > gdyż?
              > Uważasz, że pracownicy biurowi nie ogarniają, że nie należy przemieszczać się
              > autem po spożyciu alkoholu?

Wszyscy przeciez ogarniaja, a tylu pijakow co policja lapie to z kosmosu sie bierze. Wybitne zjawisko big_grin
    • silenta Re: Darmowe alko w miejscu pracy 22.07.22, 14:42
      Milden, to ty?
    • login.na.raz Re: Darmowe alko w miejscu pracy 22.07.22, 14:50
      Darmowe alko zachęca do picia alkoholu. I sorry, ale dla mnie jest to skandaliczne. Pewnie, że nie ma przymusu picia, ale dużo osób tak ma, że jak coś jest za darmo - to trzeba brać. I tak osoby, które normalnie by wypiły piwo raz - dwa razy na miesiąc, zaczną pić 5 razy w tygodniu - bo za darmo.
      • kryzys_wieku_sredniego Re: Darmowe alko w miejscu pracy 22.07.22, 16:55
        To akurat miałabym gdzieś.
        Ale przebywanie z osobani drinkującymi czy o zgrozo już na "bani" w miejscu pracy, nawet raz na miesiac, bo chcę coś skonczyć skutecznie mnieby zniechęciło do nadgodzin.
        • eriu Re: Darmowe alko w miejscu pracy 24.07.22, 10:50
          To to nawet na zdrowie by Ci wyszło. Miałabyś motywację żeby nadgodzin nie robić 🤣
      • amast Re: Darmowe alko w miejscu pracy 23.07.22, 11:02
        > Darmowe alko zachęca do picia alkoholu.
        > jak coś jest za darmo - to trzeba brać.

Serio? Dorosłych ludzi? Nie zauważyłam.
    • kachaa17 Re: Darmowe alko w miejscu pracy 22.07.22, 15:14
      Mnie też szokuje. Jestem ciekawa czy w regulaminie nie ma zakazu spożycia alkoholu? Bo u nas jest. Kiedyś można było za to dostać dyscyplinarkę. Jestem przeciwna takiemu luzowaniu. Piwo to że można wypić w domu, po pracy. Z czego wynika ta godzina? Ludzie już są po pracy czy ewentualnie też pracują i piją?
      Ciekawe jak się wydarzy jakiś wypadek po alkoholu to co wtedy?
      • yadaxad Re: Darmowe alko w miejscu pracy 22.07.22, 15:25
        Sprawdzą kogo wywalić, bo wyssał lodówkę. Sprawdzone - naukowo-, kieliszek wódki przed wystąpieniem pobudza sprawność umysłu do wygłoszenia referatu i obrony tez. Uzależnionemu pewnie nie, bo się rozgląda za drugim kieliszkiem, mając już referat w doodzie. Czechy nie upadły, choć już za komunizmu przy pracach wysiłkowych robotnicy mieli "od państwa" do picia nie wodę, tylko niskie piwo.
    • 18lipcowa3 Re: Darmowe alko w miejscu pracy 22.07.22, 16:34
      A szukają ludzi do pracy.?
      Jestem chętna.
    • budyniowatowe Re: Darmowe alko w miejscu pracy 22.07.22, 16:39
      A kto bedzie odpowiadal za wypadek w miejscu pracy jak sie takiemu pijacemu delikwentowi cos stanie. Wystarczy, ze sie o cos potknie i glowa o biurko przylozy.
      • kryzys_wieku_sredniego Re: Darmowe alko w miejscu pracy 22.07.22, 16:58
        Jeszcze ubezpieczenie obejmuje drogę do domu z pracy, alkomat, pod wplywem, gdzie pan pił, w pracy, bo mozna ;P.
      • roks30 Re: Darmowe alko w miejscu pracy 23.07.22, 10:02
        He he he, ciekawe co na to ubezpieczalnia?
      • memphis90 Re: Darmowe alko w miejscu pracy 26.07.22, 10:04
        "O tym, czy spożycie alkoholu przez pracownika powoduje zerwanie związku z pracą, decyduje więc ocena, czy do zdarzenia doszłoby również w sytuacji, gdyby pracownik alkoholu nie spożył i w sposób prawidłowy wykonywał swoje obowiązki pracownicze.

Sąd Najwyższy uznał, że wprawienie się pracownika w stan nietrzeźwości w drodze z miejsca wykonywania obowiązków wynikających ze stosunku pracy do siedziby pracodawcy środkiem lokomocji należącym do pracodawcy i kierowanym przez innego pracownika nie powoduje zerwania związku z pracą, gdyż w takiej sytuacji stan nietrzeźwości pracownika nie ma żadnego wpływu na zaistnienie wypadku.

Należy zauważyć, że nawet gdy pracownik nie znajdował się w stanie nietrzeźwości, ale pozostawał w czasie wypadku pod wpływem alkoholu (choćby nieznacznym), może również zostać pozbawiony świadczeń z ubezpieczenia wypadkowego. Nastąpi to wówczas, gdy wyłączną przyczyną wypadku było udowodnione naruszenie przez pracownika przepisów dotyczących ochrony życia i zdrowia, spowodowane przez niego umyślnie lub wskutek rażącego niedbalstwa. "

Codozasasy.pl
    • nutella_fan Re: Darmowe alko w miejscu pracy 22.07.22, 17:16
      Starzejesz się. Nieletni w open space? To dopiero dziwne.
      • kryzys_wieku_sredniego Re: Darmowe alko w miejscu pracy 22.07.22, 18:22
        Ematko, gdzie ty pracujesz?
        U nas w wakacje co chwile jakies dziecko w biurze, oczywiscie nie na caly dzień, ale ktoś odstawia na półkolonie na 8:30, ktoś musial się zaopiekowac na 2h bo drugi rodzic musiał jechać gdzieś na chwilę, i zawsze są to dzieci 7-11 lat, za stare na przedszkole, za małe na zostań sam w domu na cale dnie.
        Nigdy nie byliscie w pracy u rodziców?
        Dzisiaj córka koleżanki przez godzinę niszczarkę obsługiwała - wszyscy zlecieli się z pudlami papierów do zniszczenia ;P
        • panna.nasturcja Re: Darmowe alko w miejscu pracy 22.07.22, 19:46
          W normalnych firmach ze sensowną polityką bezpieczeństwa i rozsądnym pracodawcą.
          Zdajesz sobie sprawę z rozmiaru afery i odpowiedzialności karnej gdyby ta ta córka koleżanki na terenie firmy za pomocą firmowej niszczarki uszkodziła sobie rękę?
          • kryzys_wieku_sredniego Re: Darmowe alko w miejscu pracy 23.07.22, 19:19
            Nie wiem gdzie dziewczyny pracujecie ale my mamy niszczary najnowsze, cięzko 5 kartek papieru włożyć, pierdylion zabezpieczeń, ostrza są dopiero na 5 cm pod mocno obudowaną pokrywa, nierozbieralną.

• kryzys_wieku_sredniego Re: Darmowe alko w miejscu pracy 23.07.22, 19:23
              Nawet identyfikator na smyczy tam nie wejdzie, bo nie raz bylyby sceny z "oszykać przeznaczenie" ;P
        • anilorak174 Re: Darmowe alko w miejscu pracy 22.07.22, 19:53
          Jakis bezmózg na to pozwolił. Ciekawa jestem reakcji jakby dziecko uszkodziło palce w tej niszczarce.
          • sasha_m Re: Darmowe alko w miejscu pracy 23.07.22, 15:46
            Palce dziecka w wieku 7-11 lat już nie zmieszczą się do niszczarki, sprawdzone, u nas też główną atrakcją dzieci współpracowników jest obsługa niszczarki, ku obopólnej radości. Dziecko prędzej przeszyje sobie palce zszywaczem, ale taką krzywdę to i w domu może sobie zrobić.
            • eriu Re: Darmowe alko w miejscu pracy 24.07.22, 10:54
              I oby tak zostało, że żadne dziecko nie sprawdzi skutecznie, że jednak można obejść zabezpieczenia niszczarki. Niszczarka to jest sprzęt biurowy dla dorosłych, a nie zabawka dla dzieci. Na miejscu pracodawcy zrobiłabym ogromną awanturę za takie akcje hak dopuszczanie dzieci do takiego sprzętu.
    • katriel Re: Darmowe alko w miejscu pracy 22.07.22, 17:29
      Darmowe piwo (jako dodatek do lunchu konferencyjnego) to ja pamiętam sprzed 20 czy 25 lat. Do lunchu, więc nie od 17, tylko ok. 13, z założeniem że ludzie po tym piwie pójdą dalej wygłaszać i wysłuchiwać referatów (a zanim dzien konferencyjny się skończy, piwo im z głów wywietrzeje, więc kto potrzebuje, bedzie mógł odjechać samochodem).
      Czyli nie starzejesz się, tylko masz stabuizowany stosunek do alkoholu.
    • figa_z_makiem99 Re: Darmowe alko w miejscu pracy 22.07.22, 17:48
      Mnóstwo ludzi jest uzależnionych od alkoholu, choroba przebiega z różnym nasileniem i jest ukrywana w rodzinach. Gdy człowiek porozmawia z sąsiadem, prawie każdy miał w rodzinie kogoś, kto miał problem z alkoholem, albo ma. Najtańsze pół litra kosztuje niewiele więcej ponad 20 zł, prawie tyle co paczka papierosów. Alkohol jest dostępny wszędzie i o każdej porze. Taki mamy klimat niestety.
      • nutella_fan Re: Darmowe alko w miejscu pracy 22.07.22, 18:07
        Tak samo mnóstwo ludzi jest uzależnionych od słodyczy, fast foodów, telefonów, gier.
        • figa_z_makiem99 Re: Darmowe alko w miejscu pracy 22.07.22, 18:16
          Porównujesz alkoholizm i związaną z nim przemoc w rodzinach do uzależnienia od słodyczy? Jednak to nieco innych kaliber i inne skutki.
        • roks30 Re: Darmowe alko w miejscu pracy 23.07.22, 10:03
          To nie jest to samo. To nie są substancje psychoaktywne. Przestańcie to mylić. 🤦‍♀️
          • nutella_fan Re: Darmowe alko w miejscu pracy 23.07.22, 17:55
            Cukier uzależnia tak samo jak heroina, były nadania na ten temat.
            • roks30 Re: Darmowe alko w miejscu pracy 23.07.22, 20:51
              Taaa, a słyszałaś kiedyś, żeby ktoś kogoś zabił po cukrze, miał wypadek czy rozpieprzył swoją rodzinę. 🤦‍♀️
    • stephanie_harper2 Re: Darmowe alko w miejscu pracy 22.07.22, 18:03
      Wiesz jak pracowałam z 16 lat temu w instytucji kultury tak to nazwijmy to na otwarciu wystawy zawsze było wino, na różnych śledzikach świątecznych też. Nikt się nie dziwił a oprócz gości piły gównie panie bo instytucja sfeminizowana.
      • bovirag Re: Darmowe alko w miejscu pracy 22.07.22, 23:19
        U nas w pokoju nauczycielskim w każdy piątek i ostatni dzień semestru już po oddaniu dzieci rodzicom też popijamy alko. Do tego zawsze jedzenie jest dowożone. Za szkolna kasę.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka