Dodaj do ulubionych

To z kim na wakacje?

22.07.22, 17:49
Nawiązując do wątku Hrabiny...
Na wakacje jeździcie sami czy z rodziną/znajomymi? Macie podobne oczekiwania czy zupełnie inne? Ja zdecydowanie nie lubię sama ale niestety znajomych na wakacje mam niewielu, nad czym ubolewam. Przy czym coś więcej niż weekend (zdarza się) w jedynym domku że znajomymi , pozostaje poza moimi wyobrażeniami.
Obserwuj wątek
    • gryzelda71 Re: To z kim na wakacje? 22.07.22, 17:56
      Jak dzieciaki były młodsze to z grupą znajomych dzieciatych. Dzieciaki zadowolone, my po latatach tez hehe, dało się przetrawić. Ale zawsze każdy miał swoją sypialnie i część wspólna była wolna od spaczy.
      Z rodziną nigdy, bo są za głośni i w innym wieku.
    • alicia033 Re: To z kim na wakacje? 22.07.22, 17:59
      różnie.
      Od "sama" po "z całą bandą rodziny i znajomych".
    • jowita771 Re: To z kim na wakacje? 22.07.22, 18:00
      Uwielbiam z kimś jeździć. Byliśmy na wakacjach z trzema różnymi grupami, najlepiej było, jak pojechaliśmy grupą czterech rodzin czteroosobowych do domków. Każda rodzina miała domek z małą modyfikacją - dzieci moje i jednej rodziny były w osobnym domku, a my i rodzice tych dzieci w drugim.
      • alfa36 Re: To z kim na wakacje? 26.07.22, 17:30
        Ja nie potrafię sama odpoczywać. Lubię ludzi, ale też jak obserwuje świat, to nie ze wszystkimi się da. A najbardziej jestem zadowolona, jak towarzystwo ma dziecko (wtedy pół roboty odpada).
    • julita165 Re: To z kim na wakacje? 22.07.22, 18:02
      Ja lubie ze znajomymi choc wyjezdzam tez sama z synem. Zalezy jak sie ulozy. Przy czym ze znajomymi lubie jak kazdy ma swoja prywatnosc. Optymalnie osobne pokoje hotelowe bo nawet domki czy apartamenty z ukladem kazdy swoja sypialnia a reszta wspolna btwaja meczace.
    • arista80 Re: To z kim na wakacje? 22.07.22, 18:05
      Z mężem i dziećmi. W zeszłym roku pojechaliśmy wspólnie z kuzynem i jego rodziną (żona i synek), apartament na miejscu okazał się być nieco ciasny, ale była bardzo ładna pogoda, mnóstwo atrakcji w ośrodku, cały dzień prawie na basenie, więc w ogólnym rozrachunku było fajnie. No i od początku wiedzieliśmy, na co się piszemy, decyzja była wspólna.
    • chococaffe Re: To z kim na wakacje? 22.07.22, 18:10
      Różnie. Bardzo lubię i potrzebuję od czasu do czasu sama. Ale lubię też z bliskimi. A jak z dalszymi to raczej na zasadzie każdy robi co chce i co najwyżej się spotykamy raz czy dwa razy dziennie.
    • lilia.z.doliny Re: To z kim na wakacje? 22.07.22, 18:12
      Nigdy jakoś szczególnie.mnie nie ciągnęło do "no to jedzmy razem", ale po wspólnym tygodniu z kobita z pmsem, teraz jest to opcją po.moim.trupie.
    • anorektycznazdzira Re: To z kim na wakacje? 22.07.22, 18:20
      Z mężem i dziećmi, nienawidzę ciągnąć ogonów. Nasze wyjazdy zresztą są nie do przyjęcia dla większość ludzi, bo potrafimy pojechać "przed siebie", śpiąc byle gdzie i zwiedzając co się nawinie.
      Mogłabym prawdopodobnie pojechać ze znajomymi, ale do osobnych apartamentów czy domków, minimum do dużego domku z odpowiednią liczbą sypialni. Z rodziną (szwagierki, kuzyni, przychówek w każdym wieku)- NIE.
    • koko8 Re: To z kim na wakacje? 22.07.22, 18:23
      My jeździmy sami, w sensie sami domownicy. Mamy swoje nawyki (np. na wkacjach wstajemy megapóźno), znamy upodobania (jedzeniowe i spędzania wolnego czasu), ograniczenia finasnowe itp. Generalnie ktoś spoza naszego kręgu byłby balastem, albo my dla nich. Poza tym bardzo lubimy swoje towarzystwo.
    • swiecaca Re: To z kim na wakacje? 22.07.22, 18:23
      zazwyczaj tylko z mężem i dziećmi. parę razy zdarzyło się ze znajomymi i było nawet nieźle pod warunkiem braku sklejenia (osobne domki/pokoje w hotelu i brak założenia, że cały czas spędzamy razem). a w tym roku jadę.... z teściową, zobaczymy co to będzie smile
      • chococaffe Re: To z kim na wakacje? 22.07.22, 18:29
        Może być fajnie. My parę razy 'zabraliśmy" ze sobą teściową, było super, ale mieliśmy podobne poczucie humoru, poczucie wolności i niezależności. Było trochę jak z kumpelą.
    • asia_i_p Re: To z kim na wakacje? 22.07.22, 18:27
      Bardzo różnie, ale lubię mieć swoją bazę, miejsce, gdzie się moge schować, kiedy komuna przestaje mi odpowiadać.

W tym roku na przykład jedziemy całą bardzo rozszerzoną rodziną, ale na 4 domki (1: tato, macocha, brat, 2: dwie bezdzietne siostry z mężami, 3: najstarsza sióstr z mężem i dwoma synami, 4: ja z mężem, córką i synem). Taki układ pozwala odbyć złe humory w sferze prywatnej albo odpocząć od hałasu i dalej grać w Catan przez pół nocy.
      • panna.nasturcja Re: To z kim na wakacje? 22.07.22, 19:31
        Asia, OT, ale zawsze myślałam, że to Ty jesteś najstarszą siostrą.
        • asia_i_p Re: To z kim na wakacje? 23.07.22, 08:17
          Bo jestem, ale z moich sióstr najstarsza jest ta druga (bo ja nie jestem swoją siostrąsmile ).
          • ginger.ale Re: To z kim na wakacje? 24.07.22, 11:31
            😃
    • trudneslowa Re: To z kim na wakacje? 22.07.22, 18:33
      Dotychczas wyjeżdżałam z mężem i dziećmi. W tym roku byliśmy w Portugalii z jeszcze dwoma zaprzyjaznionymi parami z dziećmi. Wszyscy mieli osobne mieszkania. Dzieciaki w wieku zbliżonym.

Bałam się tego wyjazdu, mimo osobnych mieszkań. Nie miałam ochoty na "to co robimy, gdzie idziemy, co jemy", w dodatku z zegarkiem w ręku. Wyszło rewelacyjnie, bez żadnych terminów, spięć i dogadywania co do restauracji. Kto chciał, ten szedł gdzie chciał, spotykaliśmy się w dowolnych konfiguracjach i miejscach. Dzieciaki miały towarzystwo, były zachwycone.
    • extereso Re: To z kim na wakacje? 22.07.22, 18:34
      Kiedy dzieci były małe że znajomymi z dziećmi. Teraz od wielu lat albo z domownikami albo sami z mężem. Wielokrotnie, jak to ematka, jestem zapraszana na wspólne wyjazdy że znajomymi, ale nie chcę. Mąż jeszcze jeździ z kolegami się wspinać.
    • heca7 Re: To z kim na wakacje? 22.07.22, 18:36
      Tylko sami lub z dziećmi. Na weekendy możemy ze sprawdzonymi znajomymi. Ale ja jestem introwertykiem i mimo, że cieszę się na spotkanie to psychicznie mnie takie męczą.
    • nena20 Re: To z kim na wakacje? 22.07.22, 18:41
      Byłam trzy razy z bratem męża, nawet go lubię ale bez przesady. Dwa razy nocował z nami w domku, raz oddzielnie. Po trzecim razie miałam dość. Kiedyś byłam ze znajomymi, era bez dzieci, było super.
      Teraz dwa lata jeżdżę do ośrodka nad morzem, znamy kierownictwo, ludzie przyjeżdżają ci sami, fajnie czasem porozmawiać. Dla mnie to najlepsza opcja, bez zobowiązań.
      • grey_delphinum Re: To z kim na wakacje? 22.07.22, 18:47
        Obecnie od wielu lat tylko w ścisłym gronie rodzinnym (od 3 lat tylko z m. I synem).
        Wakacyjny wyjazd to jest święty czas dla rodziny, żadnych ogonów nie ciągniemy.
    • tt-tka Re: To z kim na wakacje? 22.07.22, 18:44
      wakacji to ja juz od dawna nie mam... na urlopy jezdze, zwykle kilkuczesciowe. I na ogol tak, ze czesc z chlopem, czesc sama, czesc na obozy - juz coraz rzadziej, bo coraz gorzej znosze stadne zycie. Weekend, nawet przedluzony moze byc, powyzej tygodnia odpada.
      Ze znajomymi moge wyskoczyc na kilka dni, tak do trzech. Z bardzo lubianymi - do czterech dni big_grin
      • panna.nasturcja Re: To z kim na wakacje? 22.07.22, 19:33
        Tt-tko na jakie obozy jeździsz? Jako uczestnik czy kadra raczej?
        • tt-tka Re: To z kim na wakacje? 22.07.22, 20:59
          panna.nasturcja napisał(a):

> Tt-tko na jakie obozy jeździsz? Jako uczestnik czy kadra raczej?

Na szkoleniowe, rozne. Strzelecki, przykladowo, ideolofeministyczny, nawet na oboz przetrwania kiedys sie wybralam smile Jako uczestniczka.
          • panna.nasturcja Re: To z kim na wakacje? 23.07.22, 00:39
            Wow, fajnie :0
    • tokyocat Re: To z kim na wakacje? 22.07.22, 19:08
      Z kim sie da, albo sama. Kazdy wyjazd jest dobry : z facetem, z dziecmi, z kumpelami z pracy , samiutenka.
    • slonko1335 Re: To z kim na wakacje? 22.07.22, 19:13
      Różnie. Co jakiś czas mamy zjazd rodzinny i jedziemy na przedłużony weekend całą rodziną ponad 40 osób. Zawsze jest super. Takie wesele bez spiny i państwa młodych. Tańczymy, śpiewamy, jemy dobre rzeczy, bawimy się, gadamy, gramy. Raz w roku mamy wyjazd weekendowy ze znajomymi. Jedzie ok. 30 osób
      Wynajmujemy cały ośrodek. Główny urlop najczęściej z para przyjaciół ale od jakiegos czasu jeździmy w kilka rodzin z przerwami na saMidzuelne wyjazdy. Zdarza sie ze tydzien sami, tydzien z kims. W w tym roku jedziemy w 5 rodzin. Każdy oczywiscie ma zawsze swój domek/pokoje/apartament.
      • swiecaca Re: To z kim na wakacje? 22.07.22, 19:17
        fajnie. u mnie cała rodzina to 12 osób
    • arthwen Re: To z kim na wakacje? 22.07.22, 19:33
      Zazwyczaj jeździmy sami (w tym często jadę w ogóle sama z dzieckiem, 1-2 razy w roku).
    • sumire Re: To z kim na wakacje? 22.07.22, 19:37
      Z najbliższymi, albo sama (tak w sumie najlepiej odpoczywam). Jeżdżenie w szerszej grupie to dla mnie wizja wypoczynku z koszmaru.
      • mamkaantka Re: To z kim na wakacje? 27.07.22, 08:41
        ,Zapewne dla takiej szerszej grupy wakacje z tobą to też koszmar
    • krwawy.lolo Re: To z kim na wakacje? 22.07.22, 19:40
      Chętnie wyjechałbym sam, bez nikogo, sam. Sam. Sam. qrwa
      • 21mada Re: To z kim na wakacje? 22.07.22, 21:42
        To czemu nie wyjedziesz?
      • boogiecat Re: To z kim na wakacje? 24.07.22, 12:29
        Przepraszam, ale ja mialam byc zatrudniona przez ciebie jako TOWARZYSZKA lingwistyczna z wiktem i opierunkiem😏
    • nenia1 Re: To z kim na wakacje? 22.07.22, 20:38
      Nie lubię jeździć z innymi ludźmi na wakacje, bo nie lubię tych wszystkich kompromisów, lubię czuć swobodę.
      Robić to na co ma się ochotę, bez uzgadniania, dogadywania itd. Na co dzień w pracy mam stale do czynienia z ludźmi, więc lubię się zresetować na wyjazdach, odpocząć, a kontakty z ludźmi ograniczam do tych z miejscowymi, spotykanymi po drodze. Coś nowego, innego i krótkotrwałego smile

Wyjątkami są coroczne tradycyjne parodniowe wyjazdy sylwestrowe, na które jeździmy w różne miejsca, z grupą znajomych, oraz również tradycyjne wypady dwu, max trzydniowe w góry z ekipą jeszcze z czasów liceum.
    • moze_sprobowac_inaczej Re: To z kim na wakacje? 22.07.22, 21:28
      Jeździmy różnie i w różnych konfiguracjach:
      - sami z dziećmi
      - ja z dziećmi i mamusią
      - że znajomymi z dziećmi (każdy w swoim pokoju hotelowym / kamperze)
      - że znajomymi beż dzieci (jw).

Tak, mąż z teściowa nie jeździ, byliśmy może 2 razy, ja że swoją tesciowa również nie smile

Bardzo ważne: każdy musi mieć swój pokój i łazienkę. Nie planujemy też 100% czasu razem. Każdy ma inne potrzeby, jedni lubią wstawać rankiem, drudzy lubią dłużej posiedzieć. Jedni mają maleńkie dzieci i lubią aquaparki- drudzy mają nastolatków, których bardziej interesuje wieczorna dyskoteka.
    • 21mada Re: To z kim na wakacje? 22.07.22, 21:41
      Jak widać ematki chętnie spędzają urlop „w kołchozach” a w wątku hrabiny takie oburzone.
      • dominika9933 Re: To z kim na wakacje? 23.07.22, 08:33
        Raczej z najbliższymi. Kiedyś z mężem i synem. Teraz syn jest dorosły i jeżdżę albo z partnerem albo z siostrą. Raz pojechaliśmy z partnerem i niespodziankę zrobili nam przyjaciele, takie całkowite zaskoczenie, zeszliśmy na śniadanie w hotelu i siedzieli przy stolikusmile. Było fajnie. Teraz lecę sama. Drugi raz w życiu i podoba mi się nawet ta opcja.
      • alfa36 Re: To z kim na wakacje? 25.07.22, 23:06
        Dopasowanie się tak, żeby można było wspólnie jechać na wakacje łatwe nie jest. Większość chce czas spędzać w grupie, bo zwyczajnie jest ciekawiej. Choć rozumiem ludzi, którzy odpoczywają w ciszy, z dala od innych. Sama taka nie jestem i widać gro ematek również 🤔

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka