Dodaj do ulubionych

A koszt wakacji?

23.07.22, 12:15
Do mam, które już wróciły - ile wydałyście na wakacje? Właśnie liczę - wychodzi mi, że za 9 dni pobytu na Mazurach, trzy osoby plus pies, dwa samochody, zapłacimy 2900zł. Ze wszystkim. Myślałam, że będzie drożej.
Obserwuj wątek
    • joana012 Re: A koszt wakacji? 23.07.22, 12:28
      A dojazd do tych Mazur ile km? Bo jak na 2 samochody to b. mało. I po co 2 samochody dla 3 osób?
      U mnie 2 osoby, wyjazd nad morze, kosz ok 4 tys. Na 7 dni
      • igge Re: A koszt wakacji? 23.07.22, 13:14
        Też zastanawiam się po co 2 auta na 3 osoby.
        My co prawda też mamy na wakacjach dwa ( w tym jedno mocno duże) auta ale wzięliśmy ogromny kennel, 3 duże psy i jest nas 6 osób.
        • lannnnntana Re: A koszt wakacji? 23.07.22, 16:00
          igge napisał:

> Też zastanawiam się po co 2 auta na 3 osoby.
          > My co prawda też mamy na wakacjach dwa ( w tym jedno mocno duże) auta ale wzięl
          > iśmy ogromny kennel, 3 duże psy i jest nas 6 osób.
          Mój samochodzik jest malutki, na tylnym siedzeniu mieści się tylko pies. Z przodu wiozę bagaż na siedzeniu kierowcy. W drugim samochodzie jedzie syn z mężem, z tyłu mają bagaż, rowery, sprzęt wędkarski itp. Nijak nie mieścimy się w jednym samochodzie, chociaż ten męża jest duży.
          • amast Re: A koszt wakacji? 23.07.22, 17:12
            > Z przodu wiozę bagaż na siedzeniu kierowcy.

Dobrze, że nie mam prawa jazdy, bo mi wyobraźni nie wystarcza na coś takiego smile
            • lannnnntana Re: A koszt wakacji? 23.07.22, 19:02
              amast napisała:

> > Z przodu wiozę bagaż na siedzeniu kierowcy.
              >
              > Dobrze, że nie mam prawa jazdy, bo mi wyobraźni nie wystarcza na coś takiego :-
              > )
              Oj, przecież wiadomo, że się pomyliłam, wiozę na siedzeniu pasażera, ten bagaż to koce i poduszki.
          • panna.nasturcja Re: A koszt wakacji? 23.07.22, 17:31
            Do wożenia bagażu służą bagażniki. Wożenie bagażu na przednim siedzeniu to jakieś kuriozum. W razie wypadku masz spore szanse, ze zabije Cię Twój własny bagaż.
            • little_fish Re: A koszt wakacji? 23.07.22, 17:36
              Podobnie, jak do wożenia rowerów...
              • lannnnntana Re: A koszt wakacji? 23.07.22, 19:01
                little_fish napisała:

> Podobnie, jak do wożenia rowerów...
                Do wożenia rowerów kupuje się specjalne bagażniki.
                • panna.nasturcja Re: A koszt wakacji? 23.07.22, 19:09
                  Tak i one nie powodują, ze trzy osoby muszą jechać na wakacje dwoma samochodami.
                • little_fish Re: A koszt wakacji? 23.07.22, 20:37
                  No właśnie - zamontowaliście ten bagażnik wewnątrz samochodu, że wam rowery zabierają miejsce? -"z tyłu mają bagaż, rowery, sprzęt wędkarski itp. "
          • eliszka25 Re: A koszt wakacji? 24.07.22, 00:19
            Jakoś kiepsko się pakujecie w te samochody. Nie mają one w ogóle bagażników czy jak? Jedziemy na 2 tygodnie w 4 osoby i starcza nam jeden samochód. Oprócz standardowych ciuchów bierzemy 4 supy z wiosłami, pompę ręczną oraz na prąd, kamizelki ratunkowe, rowery, lodówkę turystyczną, koce, ręczniki, ja swoją poduszkę i jeden samochód nam starcza, choć to nawet nie jest mini van.
          • biala_ladecka Re: A koszt wakacji? 24.07.22, 08:55
            Po jednym sezonie takiego jezdzenia zwrocilby sie wam bagaznik na rowery.
          • mid.week Re: A koszt wakacji? 24.07.22, 14:31
            lannnnntana napisała:

> Mój samochodzik jest malutki, na tylnym siedzeniu mieści się tylko pies. Z przo
            > du wiozę bagaż na siedzeniu kierowcy. W drugim samochodzie jedzie syn z mężem,
            > z tyłu mają bagaż, rowery, sprzęt wędkarski itp. Nijak nie mieścimy się w jedny
            > m samochodzie, chociaż ten męża jest duży.

Maci bagażnik i bagażnik na rowery. Wychodzi na to, że miejsce w środku zabiera sprzęt wędkarski. Probowaliście kiedyś spuścić powietrze z pontonu?
            • abecadlowa1 Re: A koszt wakacji? 24.07.22, 15:07
              mid.week napisała:

Wychodzi na to, że miejsce w środku zabiera
              > sprzęt wędkarski. Probowaliście kiedyś spuścić powietrze z pontonu?

🤣🤣🤣
            • panterarei Re: A koszt wakacji? 24.07.22, 15:11
              😆
          • po-trafie Re: A koszt wakacji? 12.08.22, 15:33
            Ludzie tacy madrzy a nikt psa chyba nie ma.. U nas nie wazne jakiego SUVa mielismy, chocby volvo xc90, pies zajmowal 80% bagaznika, obok niego tylko 1 dobrze przymocowana walizka. Za to piesel generuje bagaz dodatkowy np na tydzien 2.5kg karmy, miski, recznik, gryzaki, smycze, jesli bierze sie rowery, chocby w bagazniku zewnetrznym, to jada tez kaski, obuwie sportowe.
            Na wedkarstwie sie nie znam, ale tez pewnie generuje peryfenalia. A do tego ciuchy, drogeria, elektronika..
            • lannnnntana Re: A koszt wakacji? 14.08.22, 10:05
              po-trafie napisała:

> Ludzie tacy madrzy a nikt psa chyba nie ma.. U nas nie wazne jakiego SUVa mieli
              > smy, chocby volvo xc90, pies zajmowal 80% bagaznika, obok niego tylko 1 dobrze
              > przymocowana walizka.
              No właśnie, nikt nie bierze pod uwagę, że pies jedzie smile A piesek 43kg, zajmuje cały tył. Na wakacje chcemy jeździć wygodnie, a nie się gnieść i męczyć podczas podróży.
      • lannnnntana Re: A koszt wakacji? 23.07.22, 16:01
        joana012 napisała:

> A dojazd do tych Mazur ile km? Bo jak na 2 samochody to b. mało. I po co 2 samo
        > chody dla 3 osób?
        Do Mazur 300 km. Samochody na gaz.
      • abecadlowa1 Re: A koszt wakacji? 24.07.22, 21:23
        Pewnie bagażniki obu aut są zapakowane słoikami z jedzeniem na dziewięć dni dla trzech osób. Biorąc pod uwagę trzy posiłki dziennie, to wychodzi prawie sto słoików.
    • laura.palmer Re: A koszt wakacji? 23.07.22, 12:28
      Jesteście tą rodziną brata z wątku hrabiny?
      • bergamotka77 Re: A koszt wakacji? 23.07.22, 12:35
        laura.palmer napisała:

> Jesteście tą rodziną brata z wątku hrabiny?

big_grin
      • astomi25 Re: A koszt wakacji? 23.07.22, 12:36
        My jedziemy do Slowenii i Austrii. Ceny noclegow wyniosa nas ok 5 tys zl. Paliwo...sporo, jakies 2 tys na pewno.
        Ile na miejscu wydamy, tego nie wie nikt wink
        • perspektywa Re: A koszt wakacji? 23.07.22, 13:14
          Podobnie. Jeszcze przed, ale nawet nie mam zamiaru liczyć. Tym bardziej, że dzieci na tyle duże, że zaczyna nam być ciężko zgrać terminy, bo każdy ma życie oboczne, naukę, pracę, znajomych. Cieszę się, że jedziemy wszyscy razem i że chcą, bo w zeszłym roku tylko z mężem, a co będzie za rok nie wiadomo. Może trzeba będzie chrust zbierać.
        • mysiaapysia Re: A koszt wakacji? 23.07.22, 20:41
          Jaskinie Postojna i Szkocjańskie w planie?
      • bywalec.hoteli Re: A koszt wakacji? 23.07.22, 12:36
        iksde
        • czarne-jagody Re: A koszt wakacji? 23.07.22, 12:53
          9 dni nad morzem 3 osoby, oko 5 tys.
      • kamin Re: A koszt wakacji? 23.07.22, 13:17
        wink
    • igge Re: A koszt wakacji? 23.07.22, 13:09
      Ok 6 tys 6 dni nad Bałtykiem. 4 osoby plus 3 psy.
    • zimnolistna Re: A koszt wakacji? 23.07.22, 13:12
      Śpicie pod namiotem? Poważnie pytam.
      • igge Re: A koszt wakacji? 23.07.22, 13:26
        Dom. Spory salon, kuchnia, 2 sypialnie, duża bardzo łazienka, taras gdzie też można zjeść śniadanie, całość 90 metrów ( na jednym poziomie) Psy za darmo. Zero skosów.
        Początkowo rezerwowaliśmy dwa domy i było drożej ale młodzież stwierdziła, że my im nie przeszkadzamy i potrafimy żyć odpowiednio " osobno" i bez wtrącania się pod jednym dachem też. Nie jest to nasz pierwszy wyjazd z młodziakami.
        Plażą 900 metrów piechotą przez śliczny las i pustawa ale po 3 dniach zmieniliśmy ją na taką z większą ilością ludzi za to z barkami z kolorowymi drinkami i przede wszystkim z 4minutowym dojazdem autem pod sam w zasadzie piach. 900 metrów to za duży dystans dla jednego z młodziaków.
        Psy na obu plażach muszą mieć cień i go mają.
        • panna.nasturcja Re: A koszt wakacji? 23.07.22, 17:33
          Przecież ona nie Ciebie pyta tylko autorkę wątku. Bo zaskakuje ją cena.
    • zamiokulka Re: A koszt wakacji? 23.07.22, 13:25
      Spaliscie w autach?
    • hande Re: A koszt wakacji? 23.07.22, 13:28
      4 osoby dorosłe, 12 dni w Chorwacji ok. 13.000
    • chococaffe Re: A koszt wakacji? 23.07.22, 13:43
      Bez podawania kwot: jedne wakacje drożej niż myślałam, drugie taniej - w sumie remis. Spora część zapłacona wczesniej nawet rok temu ( np bilety)
      • chococaffe Re: A koszt wakacji? 23.07.22, 13:53
        p.s. na marginesie - raczej nie włączam kosztów jedzenia do kosztów wakacji, chociaż są wyjątki.
    • little_fish Re: A koszt wakacji? 23.07.22, 13:49
      Skąd wiesz ile NA PEWNO wydasz? Macie całodzienne wyżywienie i nie zamierzacie poza tym wydawać na nic? Żadnych lodów, przekąsek, płatnych atrakcji?
      • taniax Re: A koszt wakacji? 23.07.22, 13:59
        Trafiłam w jakieś miejsce w sieci gdzie ludzie odsprzedają wakacje na które z przyczyn losowych nie mogą pojechać, serio standardem jest 8 tys za Turcje albo Bułgarię? Dlaczego ludzie to kupują, to jest atrakcyjne?
        • koronka2012 Re: A koszt wakacji? 23.07.22, 15:57
          Chetnie zobaczę to miejsce…
          Naprawdę cię dziwi 8000 za Turcję/Bułgarię za rodzinę? Bo chyba żaden szaleniec nie kupiłby takich kierunków w tej cenie
          • daszka_staszka Re: A koszt wakacji? 23.07.22, 22:01
            Zapłaciłam 9k za 2 tygodnie w Turcji dla 2 osób. Ale hotel był w europejskim standardzie 5*, ale to na początku sezonu.teraz ten hotel jest za 12
          • taniax Re: A koszt wakacji? 24.07.22, 10:06
            Nie, to jest za dwie osoby i to jeszcze trochę taniej bo ludzie to odsprzedają okazyjnie.
            • koronka2012 Re: A koszt wakacji? 24.07.22, 10:26
              Szczerze - 4 tys od osoby jak dla mnie to żadna okazja, w życiu bym tyle nie zapłaciła za wakacje w banalnej Turcji

Za te pieniądze poleciałabym do Tajlandii czy w jakieś inne ciekawsze miejsca, no ale mnie bardziej kręci kierunek niż gwiazdki w hotelu, którymi się zupełnie nie jaram
              • sumire Re: A koszt wakacji? 24.07.22, 10:30
                Turcja to nie jest banalny kierunek. Ten kraj ma o wiele więcej do zaoferowania niż Riwiera.
                • krolewska.asma Re: A koszt wakacji? 24.07.22, 11:18
                  Turcja to najstraszniejsze miejsce w którym byłam
                  Połączenie najgorszych wad Bałtyku i Etiopii

Co ma do zaoferowania pozostało dla mnie nieodkryta tajemnica wink
              • dougie_johnes Re: A koszt wakacji? 24.07.22, 10:46
                Turcja nie jest banalna. Ma wiele pięknych miejsc do zwiedzania, ciekawa kulturę, bardzo dobre jedzenie, opiekę medyczna na wysokim poziomie, jest bezpieczna i co bardzo istotne w podróżowaniu z dziećmi - lot trwa 3 godziny, a nie 12.
                Do tego jest relatywnie tania jeśli porównujesz ten sam standard tam i np na południu Europy.
                • koronka2012 Re: A koszt wakacji? 24.07.22, 18:24
                  dougie_johnes napisała:

> Turcja nie jest banalna. Ma wiele pięknych miejsc do zwiedzania, ciekawa kultur
                  > ę, bardzo dobre jedzenie, opiekę medyczna na wysokim poziomie, jest bezpieczna
                  > i co bardzo istotne w podróżowaniu z dziećmi - lot trwa 3 godziny, a nie 12.
                  > Do tego jest relatywnie tania jeśli porównujesz ten sam standard tam i np na po
                  > łudniu Europy.

Przykro mi - dla mnie jest banalna, jest parę ciekawych miejsc ale ogólnie dudy nie urywa, kurorty niczym się nie różnią od tysięcy innych. Znam argumenty „za” bo byłam tam 2 razy - ale za każdym razem w rozsądnej cenie a nie kosmicznej
                  • daszka_staszka Re: A koszt wakacji? 24.07.22, 22:01
                    No a ja byłam 5 i za każdym razem odkrywam coś ekstra, ale nie siedzę na riwierze tylko
                  • dougie_johnes Re: A koszt wakacji? 25.07.22, 08:52
                    Widziałam filmik na onecie z podobno 5* hotelu w Turcji. Szczeka mi opadła i przyznaje, ze gdybym trafiła w takie okoliczności przyrody, wypowiadałabym sie o tureckich wakacjach podobnie.
              • dougie_johnes Re: A koszt wakacji? 24.07.22, 10:47
                Za te pieniądze nie poleciałabys do Tajlandii. Chyba, ze spałabys w warunkach polowych.
                • koronka2012 Re: A koszt wakacji? 24.07.22, 18:31
                  dougie_johnes napisała:

> Za te pieniądze nie poleciałabys do Tajlandii. Chyba, ze spałabys w warunkach p
                  > olowych.

Loty w promocji można było kupić za około 2000 (oczywiście nie teraz tylko wcześniej)

Tydzień fajnym resorcie kosztuje 1500 zł za dwie osoby, a można znaleźć też bardzo ok pokój i za 500-800 i nie jest to blaszany barak. Naturalnie nie jest to opcja AL, ale ostatnią rzeczą którą chciałabym robić na egzotycznych wakacjach to spędzanie czasu w hotelu, picie drinków z palemką i jedzenie z hotelowej kuchni.
                  • daszka_staszka Re: A koszt wakacji? 24.07.22, 22:02
                    Weź Tajlandia się teraz zaczyna od 8 k za osobę z samym śniadaniem, chyba że chcesz leciec 30 godzin i spać w szopie
            • koronka2012 Re: A koszt wakacji? 24.07.22, 10:27
              taniax napisała:

> Nie, to jest za dwie osoby i to jeszcze trochę taniej bo ludzie to odsprzedają
              > okazyjnie.

8 tys za 2 osoby w Turcji to okazja? Aha…
        • palacinka2020 Re: A koszt wakacji? 23.07.22, 16:00
          8 tys za rodzine czyli raptem 2 tys za osobe?
      • lannnnntana Re: A koszt wakacji? 23.07.22, 16:04
        little_fish napisała:

> Skąd wiesz ile NA PEWNO wydasz? Macie całodzienne wyżywienie i nie zamierzacie
        > poza tym wydawać na nic? Żadnych lodów, przekąsek, płatnych atrakcji?
        Przepraszam, że się wtrącę, ale są ludzie, którzy nie jadają przekąsek, lodów, nie mają małych dzieci. A płatne atrakcje dla dorosłych można policzyć np. spływ kajakowy tyle i tyle, bilety wstępu do muzeów itp.
        • little_fish Re: A koszt wakacji? 23.07.22, 17:13
          Ok i ci dorośli też jadają tylko trzy posiłki w ośrodku, żadnej kawy czy soku. I spontanicznych atrakcji również. No ok, można tak .
          • slonko1335 Re: A koszt wakacji? 23.07.22, 19:49
            Może po prostu nie liczą jedzenia jako dodatkowe koszty bo poza urlopem też jedzą i piją kawęwink
            • little_fish Re: A koszt wakacji? 23.07.22, 20:38
              Może. Tylko jak ktoś pisze "że wszystkim" , to liczę ze wszystkim
              • arthwen Re: A koszt wakacji? 23.07.22, 20:58
                Ale ona już chyba wróciła i liczy po fakcie, więc wie ile wydała. Nawet na dodatkowe przekąski.
                • little_fish Re: A koszt wakacji? 23.07.22, 21:17
                  Skoro liczy po fakcie, to czemu pisze w czasie przyszłym? "zapłacimy 2900zł. "???
                  • arthwen Re: A koszt wakacji? 23.07.22, 22:22
                    Może na kredyt pojechali wink
                    • little_fish Re: A koszt wakacji? 23.07.22, 22:25
                      😁
    • dougie_johnes Re: A koszt wakacji? 23.07.22, 14:02
      Plus jedno zero za tydzień w Turcji - 5 osob.
      • taniax Re: A koszt wakacji? 23.07.22, 14:04
        Co Ty płacisz za Turcję prawie 30 tys?
        • dougie_johnes Re: A koszt wakacji? 23.07.22, 14:45
          No jak się jedzie z nastolatkami i nie chce się spać z nimi w jednym pokoju to tak wychodzi.
          • lot_w_kosmos Re: A koszt wakacji? 23.07.22, 15:15
            Ale i tak drogo.
            Byłam 4 razy w Turcji, w tym roku też oglądałam.
            Wypasy 5* ale z górnej półki pięciogwiazdkowych, dla nas wychodziły po 4 - 4,5 tys za osobę.
            Z ciekawości: jaki hotelbi miejsce? Riwiera czy egejska? Tylko hotel czy i wycieczki?
            • dougie_johnes Re: A koszt wakacji? 23.07.22, 16:02
              Tylko hotel. Okolice Side. Tyle, ze nie spaliśmy w budynku hotelu, tylko w willi. Z tarasem i basenem przed tarasem. Dwie sypialnie, dwie łazienki. Salon. Dwa osobne wyjścia na taras. Oddzielna restauracja (nie jedliśmy na tej ogólnej stołówce). No i przy samym morzu.
              I w pierwszej linii od brzegu zawsze były wolne leżaki wink
              • maeve_binchy Re: A koszt wakacji? 23.07.22, 21:46
                Kosmos. Zaplacilismy sporo mniej za 3 tyg w Tajlandii (zapisywalam kazdy wydatrk) z atrakcjami: parki narodowe, trekking ze sloniami itp. Hotele 4* z basenami, rowniez taki przy plazy i infinity pool.
                • pure_cashmere Re: A koszt wakacji? 23.07.22, 23:22
                  A na ile osob? Lecieliscie do Tajlandii z biurem podróży czy sami organizowaliscie wszystko?
                  • maeve_binchy Re: A koszt wakacji? 23.07.22, 23:31
                    2+2 (ale nastolatki, 11 i 14, wiec w wielu miejscach cena jak dla doroslych), sami organizowalismy.
                • barattolina Re: A koszt wakacji? 13.08.22, 19:35
                  Nie od dzisiaj wiadomo, ze Azja jest tańsza.
                  W Tajlandii siedzę 5 tyg. za mniej niż 2 tyg. w Grecji.
                  Taka prawda.
    • aguha Re: A koszt wakacji? 23.07.22, 14:31
      Najczęściej wyjazdy organizowałam samodzielnie. Na początku roku znajoma namówiła mnie na wspólny wyjazd do Turcji. Stwierdziłam, że sytuacja na świecie jest na tyle niestabilna, że wyjazd z biura podróży jest bezpieczniejszą opcją. Rezerwowałam wycieczkę w lutym i chyba się bardzo opłacało. Płaciłam wtedy za siebie i syna 5400 zł (7 dni na początku sierpnia). Obecnie ceny wycieczek wzrosły o 30%. Oczywiście dojdzie jeszcze koszt zwiedzania, ale postaram raczej zorganizować we własnym zakresie.
    • slonko1335 Re: A koszt wakacji? 23.07.22, 14:40
      Za same noclegi bez dojazdu, jedzenia i atrakcji zapłacimy więcej za tydzień na Kaszubach.
      Rodzina z dwojka nastolatkow i psem.
    • lot_w_kosmos Re: A koszt wakacji? 23.07.22, 14:48
      4 osoby powyżej 14 roku życia, a więc liczone jako dorosłe. Grecja - hotel 5* , all 8nc, plus wycieczki - 3 sztuki, Ateny, Meteory i jedna półdniowa na okoliczne ruiny.
      21.000 zl
      • dougie_johnes Re: A koszt wakacji? 23.07.22, 15:02
        Tanio
        • lot_w_kosmos Re: A koszt wakacji? 23.07.22, 15:12
          A i owszem. Wcześnie było kupowane. A miejscówka dobra, więc i te dwie wycieczki nie były drogie, bo blisko było z hotelu.
          A te miejscowe ruiny i jakaś rajska plaża to autem wynajętym w hotelu.
          • elenelda Re: A koszt wakacji? 23.07.22, 17:22
            Napisała powyżej - 8.
      • kulka-online Re: A koszt wakacji? 23.07.22, 17:17
        Na ile dni?
        • lot_w_kosmos Re: A koszt wakacji? 23.07.22, 17:24
          Siedem.
          • maeve_binchy Re: A koszt wakacji? 23.07.22, 21:53
            Przepraszam, ale serio nie rozumiem. Wydalismy na 4 osoby 23 000 za 3 tygodnie w Tajlandii. Za wszystko: loty, hotele 4*, jedzenie, zwiedzanie (wiekszosc wyjazdu, wiec to podnosi koszty), wstepy, pamiatki, loty wewnetrzne. Nie oszczedzalismy. Jak mozna wydac 21 000 za tydzien w Grecji? Nie bylabym w stanie, wiedzac, ze za te pieniadze mam dluzszy wyjazd w inne, rownie lub bardziej atrakcyjne miejsce.
            • arthwen Re: A koszt wakacji? 23.07.22, 22:02
              Normalnie, masz i wydajesz.
              Nie rozumiem, jak można się dziwić, że ktoś inny wydał swoje własne pieniądze na to, na co chciał wydać. I to dziwić się tylko dlatego, że samemu by się tyle nie wydało.
              • maeve_binchy Re: A koszt wakacji? 23.07.22, 22:10
                Mam i wydaje, nawrt wiecej wydalam. Ale na Grecje za tydzien 21 000? Nie wiem, jak wy planujecie wakacje, ale to rozboj w bialy dzien. I ktos jeszcze napisal, ze to tanio. Jestem w stanie wydac kupe kasy na podroze, ale w jakies fajne miejsce, ale nie Grecja, Turcja, czy inna Chorwacja 21 000 za tydzien. Strata kasy, czasu, wrazen.
                • arthwen Re: A koszt wakacji? 23.07.22, 22:20
                  Tobie może szkoda, ale to nie znaczy, że innym też, na bogów. Serio czujesz się upoważniona, żeby decydować za innych ludzi co im się powinno podobać, jak mają ochotę spędzać swój wolny czas i za ile?
                  • maeve_binchy Re: A koszt wakacji? 23.07.22, 22:27
                    Nie, nie czuje sie, tylko bardzo sie dziwie. Moge? Nie wiem, moze kupa ludzi umie jezdzic tylko z biurami i dla nich kwota 21000 za tydzien w Grecji jest normalna. Nie jest. A ja moge sie dziwic.
                    • arthwen Re: A koszt wakacji? 23.07.22, 22:30
                      Ale to nie ty określasz normalność.
                      Dla ciebie drogo, spoko. Ale daj innym się pobawić za ich własną kasę, hmm?
                    • kurt.wallander Re: A koszt wakacji? 24.07.22, 17:34
                      maeve_binchy napisała:

> Nie, nie czuje sie, tylko bardzo sie dziwie. Moge? Nie wiem, moze kupa ludzi um
                      > ie jezdzic tylko z biurami i dla nich kwota 21000 za tydzien w Grecji jest norm
                      > alna. Nie jest. A ja moge sie dziwic.

Jadę w tym roku do Grecji, co prawda w 5 osób dorosłych, bez biura i liczę, że na samą Grecję pewnie wydamy ok. tych 20 tys. Do tego dochodzą koszty podróży, oraz noclegów, wyżywienia i zwiedzania po drodze, ale to juz będzie w sumie prawie kolejny tydzień.

te twoje koszty wyjazdu do Tajlandii to dla 4 dorosłych osób, czy z małymi dziećmi?
                      • maeve_binchy Re: A koszt wakacji? 24.07.22, 20:22

>
                        > te twoje koszty wyjazdu do Tajlandii to dla 4 dorosłych osób, czy z małymi dzie
                        > ćmi?

2+2, dzieci 11 i 14, zadne nie wchodzilo w kategorie dziecka, tj. corka zalapala sie na bilet lotniczy tanszy o 300pln. Nie miala nawet znizek na miejscu (typu bilet kolejowy, wstepy itp.), bo co prawda sa znizki do 12 r.z., ale jednoczesnie do 150 cm (byly miarki) a mloda ma 157 cm i nie przymykali oczu. Syn je wiecej niz moj maz, jest wiecznie glodny i tu tez nie zaoszczedzilismy.
                        • kurt.wallander Re: A koszt wakacji? 24.07.22, 21:18
                          No to nic tylko jechac do Tajlandii smile
                          • maeve_binchy Re: A koszt wakacji? 24.07.22, 21:33
                            Szczerxe mowiac - tak smile
                            • kornelia_sowa1 Re: A koszt wakacji? 13.08.22, 19:28
                              Byłam w Tajlandii.
                              Bez przesady, żeby było się czym AZ TAK podniecać. Raz i wystarczy.

Nie jest nawet w mojej prywatnej TOP 5.

A do Grecji moge wracać wciąż i wciąż.
                              Nie rozumiesz, ze ludzie mają różne preferencji i nie dla każdego wydanie 20000 na tydzień w Grecji to groza i zbytek. Ja odkrywam w Grecji takie miejsca , że zapiera mi dech w piersi. W Tajlandii nie zaparło mi ani raz. Podobało się i tyle.
                • panna.nasturcja Re: A koszt wakacji? 23.07.22, 23:05
                  Ale przestań oceniać po sobie.
                  Po pierwsze „fajne wakacje” to dla każdego co innego znaczy, ja bym nigdy do Tajlandii na wakacje jechać nie chciała.
                  A po drugie 21 tysięcy też dla każdego ma inną wartość.
            • dougie_johnes Re: A koszt wakacji? 23.07.22, 22:28
              Wyjazd w bardziej egzotyczne miejsce w tym zestawie i w tym standardzie to od 50 tys wzwyż.
              • maeve_binchy Re: A koszt wakacji? 23.07.22, 22:38
                Nie. Jezdzimy glownie w egzotyczne miejsca (2+2, nastolatki), ale samodzielnie, noclegi przy plazy, butikowe hotele lub samodzielne domy, infinity pool i nie jest to 50 tys. Dodatkowo malo plazujemy, glownie zwiedzamy i przemieszczamy sie, co podnosi koszty.
                • arthwen Re: A koszt wakacji? 23.07.22, 22:48
                  No własnie. Butikowe hotele lub wynajmowane domy. A tu masz hotel 5*. To robi dużą różnicę cenowo. Zwłaszcza jak chcesz mieć ten standard konkretny.
                  • arthwen Re: A koszt wakacji? 23.07.22, 22:51
                    Ale jak już tak się dziwimy, to ja się zdziwię po co wam nocleg przy plaży skoro nie plażujecie. My też nie plażujemy i hotel przy plaży mi powiewa, tym bardziej, że zazwyczaj są zatłoczone i to takim rodzajem turystów, który ma inne priorytety niż my. Na ten jeden raz, który spędzimy na spacerze po plaży to ja mogę się na tę plażę przespacerować kawałek dalej albo podjechać.
                    • maeve_binchy Re: A koszt wakacji? 23.07.22, 23:45
                      arthwen napisał(a):

> Ale jak już tak się dziwimy, to ja się zdziwię po co wam nocleg przy plaży skor
                      > o nie plażujecie. My też nie plażujemy i hotel przy plaży mi powiewa, tym bardz
                      > iej, że zazwyczaj są zatłoczone i to takim rodzajem turystów, który ma inne pri
                      > orytety niż my. Na ten jeden raz, który spędzimy na spacerze po plaży to ja mog
                      > ę się na tę plażę przespacerować kawałek dalej albo podjechać.
                      >

3 dni przy plazy, bo mielismy kaprys zobaczyc morski park narodowy a z wyspy jakby blizej. Skoro juz na wyspie bylismy, to fajniej przy morzu. Lubimy plywac. Ja lubie tez sobie patrzec na morze a juz z basenu szczegolnie. A ten hotel mial jeszcze plaze prywatna, zadnych tlumow. Dziewczyna, ktorej post mnie zdziwil, tez mieszkala w willi, przy morzeu. Stad wspomnialam swoje noclegi.
                • mysiulek08 Re: A koszt wakacji? 24.07.22, 08:13
                  wiesz, moze byc kompletnie odjechane miejsce gdzie 50tys pln jest tylko ulamkiem ceny 😋 co powiesz na 5tys usd za osobe ?
                • dougie_johnes Re: A koszt wakacji? 24.07.22, 08:39
                  Ja mam oprócz nastolatków również małe dziecko. Wiec taki styl wyjazdów, jaki opisujesz zwyczajnie odpada. Jeszcze przez dwa trzy lata w grę wchodzi w zasadzie tylko AI.
                  I z ciekawości kiedyś sprawdzałam Malezję i Tajlandię na władną rękę. Same loty dla naszej piatki z przelotami na wyspy to było jakieś 15 tys.
              • czyscicka Re: A koszt wakacji? 24.07.22, 17:27
                >Wyjazd w bardziej egzotyczne miejsce w >tym zestawie i w tym standardzie to od >50 tys wzwyż.
                No co ty nie powiesz? 😀
                4 osoby Seszele na dwa tygodnie i 30 tys 😉Jest taniej niż w Europie🤷‍♀️I to w sezonie wysokim bo taki jest od czerwca do września!
                No ale nie jeździmy z biurem podróży!
            • elenelda Re: A koszt wakacji? 23.07.22, 22:50
              Dziwi mnie Twoje zdziwienie. 3 osoby, 7 dni, loty, południowe Włochy, hotel 4*, AI, wycieczki (wynajęty samochód), opłaty (prom, paliwo), restauracje (podczas wycieczek), pamiątki - 25 tys. Tajlandia to zupełnie nie moje klimaty, wybieram miejsca, które mi odpowiadają.
              • maeve_binchy Re: A koszt wakacji? 23.07.22, 23:39
                Dobra, nic juz nie pisze, jeszcze ktos skomentuje i nie pozbieram sie ze zdziwienia.
                Rok temu polnocne Wlochy, 4*, ale zmienialismy miejsca w ciagu 2 tyg, fakt - auto, jedzenie w knajpach, 13 000.
                Teraz mysle, ze to dlatego, ze wy wszystkie jezdzicie z biurami i moze faktycznie tyle sobie licza. Nie korzystam, cen roznych tui itp nie znam. To znaczy teraz juz znam.
                • arthwen Re: A koszt wakacji? 24.07.22, 00:00
                  Z biurem byłam ostatni raz w 2005 roku tongue_out
                • panna.nasturcja Re: A koszt wakacji? 24.07.22, 00:03
                  To słabo myślisz. Ja na przykład nigdy w życiu nie byłam na wakacjach z burem podrózy.
                • dougie_johnes Re: A koszt wakacji? 24.07.22, 08:45
                  Rok temu wydaliśmy grubo ponad 20 tys za dwa tyg dni w Toskanii. Na własna rękę. Tylko śniadania robiliśmy sami. Jedliśmy w knajpkach. Mieliśmy wynajęty dom, ale bez specjalnych luksusów. Jechaliśmy autem.
                  My nie umiemy oszczędzać na jedzeniu i komforcie.
                  To był nasz drugi samodzielny wyjazd (bez biura podróży) w 2016 roku tez wpadłam na taki pomysł, ze przecież wyjdzie taniej niż wakacje AI. Wyszło drożej. Tez Włochy. I tez autem.

• extereso Re: A koszt wakacji? 24.07.22, 14:20
                    Nam też zawsze wychodzi drożej niż z bp. Tylko to jest inny rodzaj wakacji.
                • kurt.wallander Re: A koszt wakacji? 24.07.22, 17:36
                  maeve_binchy napisała:

> Teraz mysle, ze to dlatego, ze wy wszystkie jezdzicie z biurami i moze faktyczn
                  > ie tyle sobie licza.

Ja od lat nie jeżdżę z biurami i płacę podobnie, jak inni w tym wątku. Twoje ceny są zadziwiająco niskie.
            • rb_111222333 Re: A koszt wakacji? 23.07.22, 23:03
              maeve_binchy napisała:

> Przepraszam, ale serio nie rozumiem. Wydalismy na 4 osoby 23 000 za 3 tygodnie
              > w Tajlandii.

Byłam w Tajlandii już parę lat temu, ale z tego co zapamiętałam, to ceny tam były bardzo, właściwie to śmiesznie niskie. Czy tak jest również teraz? Bo jeśli tak, to masz odpowiedź na swoje pytanie - Grecja to jednak poziom europejski. Dodatkowo złotówka nisko stoi, ale pewnie przy podróży do Azji też to odczułaś
              • maeve_binchy Re: A koszt wakacji? 23.07.22, 23:35
                Nie ma szans, zebym wydala w Grecji 21000. Serio, nie wiem na co. Chyba musialabym wyczarterowac jacht putina, zeby tyle to kosztowalo :p
                • vasaria Re: A koszt wakacji? 23.07.22, 23:47
                  Serio ? Obiad na 3 osoby to lekko licząc 60 euro, ale to zupełnie bez wypasu - żadne tam owoce morza. Oprócz obiadu chodziliśmy też na śniadania- ok 20 euro oraz kolację- czyli jakby drugi obiad wink . Potem jeszcze na kilka drinkow. Lekkim twistem wydalabym dobrze ponad 20 tysi na Korfu organizując wszystko sama. Z 2 tygodni jeden spędzam jednak w Albanii, toteż portfel odpoczywa i koniec końców wydam ok 18.000 na pełne 2 tygodnie na 3 osoby dorosłe.
                  • maeve_binchy Re: A koszt wakacji? 23.07.22, 23:54
                    To brzmi jak wyzwanie, bo mysle, ze 2 tyg na Korfu tyle mnie by nie kosztowaly 😁 Ale nie obiecuje, ze za rok wyladuje w Grecji na wakacjach. Gdyby jednak, to podlicze wydatki.
                    • kornelia_sowa1 Re: A koszt wakacji? 13.08.22, 19:29
                      No jak sypiasz w motelach, to wydasz mało
                • arthwen Re: A koszt wakacji? 24.07.22, 00:10
                  Przecież sam hotel 5* dla 4 osób na tydzień, to się zaczyna od 10k (a w góre to w ogóle sky is the limit). I to bez wyżywienia albo z samym tylko śniadaniem. Na jedzenie, wycieczki, plus jeszcze lot to na luzie wydasz kolejne 10k na 4 osoby, zwłaszcza jak nie musisz się z tymi kosztami liczyć i masz ochotę skorzystać z nieco droższych atrakcji.
                  I oczywiście, że można taniej, poza sezonem, w niższym standardzie, bookując rok wcześniej i tak dalej. Ale żeby od razu "nie ma szans, żeby tyle wydać"? Na luzie można.
            • auksencja15 Re: A koszt wakacji? 24.07.22, 14:33
              Pomysł za dla kogoś 20k to może być jak dla Ciebie 5k. Zagadka rozwiązana, inna skala
              • maeve_binchy Re: A koszt wakacji? 24.07.22, 20:50
                auksencja15 napisała:

> Pomysł za dla kogoś 20k to może być jak dla Ciebie 5k. Zagadka rozwiązana, inna
                > skala
                Nie sadze. A jesli mowimy o skali, to generalnie w skali kraju 20000+ na jakiekolwiek wakacje, czy to w Grecji czy w Tajlandii, to jak dla reszty 5000, ktore moga wydac. Jak myslisz, ile rodzin moze sobie pozwolic corocznie na takie wydatki? Dla mnie 20000 to 20000. Po prostu. Nie lubie przeplacac, niezaleznie od zasobnosci mojego portfela. Nigdy nie nocuje w miejscach ocenionych ponizej 9 na booking czy agodzie, lubie miec basen, widok, dobra lokalizacje. Ale faktycznie, nie lubie duzych hoteli All Inc a juz animacje itp to synonim piekla smile Uwielbiam wyszukiwac fajne noclegi w dobrych cenach, tak samo loty. Ale moge wam poprawic humor - rok temu w styczniu polecielismy na Zanzibar - jeden z nielicznych otwartych wtedy krajow. Przeplacilismy. 25000 za 2 tyg na 4 osoby, chociaz na wlasna reke, czarna plama w naszych wyjazdach. W dodatku tam sie zanudzic mozna smile
                • extereso Re: A koszt wakacji? 24.07.22, 21:14
                  Dałaś się podpuścić, ludzka rzecz, ale wyhamuj.
                • auksencja15 Re: A koszt wakacji? 24.07.22, 22:13
                  50% ludzi w Polsce to w ogóle na wakacje nie jeździ. Dla nich 5k na wakacje to zawrotna i nieosiągalna kwota. jak widać sama zapłaciłaś 25k za Zanzibar wiec należysz do wąskiej grupy, która stać na zagraniczne wakacje. W mojej bance 20k to normalna kwota na wakacje, w dodatku większość znajomych to bezdzietne pary albo z jednym dzieckiem. I to nie raz w roku. są tez ludzie, którzy jeżdżą na wakacje rzadziej, ale na wypasie i w pełnym luksusie. Każdemu według potrzeb.
            • czyscicka Re: A koszt wakacji? 24.07.22, 17:32
              >Przepraszam, ale serio nie rozumiem.

Ja teżsmile w tym roku Seszele w 4 osoby z lotem kosztowały nas 30 tys😁
              Podroze z biurem i po Europie są strasznie drogie. No ale co kto woli. Na ferie planujemy wybrać się na Goa. Bilety już kupione w atrakcyjnej cenie. Noclegi w resorcie ( osobna willa o powierzchni 180 m2 z basenem) 100 $ za noc za 4 osoby!
              • maeve_binchy Re: A koszt wakacji? 24.07.22, 20:54
                Ha, i teraz naprawde moge napisac, ze na Seszele to tanio smile Bo Seszele nie sa juz takie tanie sa, jak Azja Pd- Wsch.
                Zima jednak narty, teraz szukam dobrych cen na bilety do Indonezji na przyszle lato, ale chetnie nie Bali.
            • mar_i_monte Re: A koszt wakacji? 12.08.22, 14:27
              maeve_binchy napisała:

> Przepraszam, ale serio nie rozumiem. Wydalismy na 4 osoby 23 000 za 3 tygodnie
              > w Tajlandii. Za wszystko: loty, hotele 4*, jedzenie, zwiedzanie (wiekszosc wyja
              > zdu, wiec to podnosi koszty), wstepy, pamiatki, loty wewnetrzne. Nie oszczedzal
              > ismy. Jak mozna wydac 21 000 za tydzien w Grecji? Nie bylabym w stanie, wiedzac
              > , ze za te pieniadze mam dluzszy wyjazd w inne, rownie lub bardziej atrakcyjne
              > miejsce.
              >

Dla ciebie atrakcyjna jest Tajlandia, ktoś inny woli tydzień w Grecji dopasowany do własnych kryteriów i wymagań. Nie każdy chce/może lecieć na 3 tygodnie, czasem długi lot z różnych powodów odpada.
              Do tego wakacje to słaby termin (pora deszczowa) a w sezonie to nie wiem czy tak tanio by ci wyszło.
              Już nie mówiąc o tym, że jak już lecieć tak daleko to zamiast komercyjnej Tajlandii można wybrać Wietnam albo Kambodżę.
              • maeve_binchy Re: A koszt wakacji? 12.08.22, 14:50
                Zalezy gdzie - w Zatoce nie ma pory deszczowej, na polnocy tez nie padalo, w BKK nocami przez maks 2 godziny. Bilety kupowalismy na ostatnia chwile [2 tyg przed wylotem], padlo na to, dokad bilety byly dostepne w miare rozsadnej cenie i gdzie jeszcze nie bylismy. Wietnam i Kambodza nie sa komercyjne? tongue_out
                • mar_i_monte Re: A koszt wakacji? 12.08.22, 15:14
                  maeve_binchy napisała:

> Wietnam i Kambodza nie sa komercyjne? tongue_out
                  >

Nie w takim stopniu jak Tajlandia. Co nie znaczy że uważam, że każdy musi się akurat do Kambodży pchać, raczej chodziło mi o to że nie ma lepszego czy najlepszego sposobu na wakacje, każdy wybiera indywidualnie wg potrzeb i preferencji, każdy wybór można też skrytykować. Dziwi mnie zdziwienie że ktoś woli inaczej.
    • arthwen Re: A koszt wakacji? 23.07.22, 15:01
      Pff, to mnie 9 dni nad morzem wyniosło 208 zł, dla dwóch osób tongue_out W tym codziennie basen. I weź to pobij tongue_out

Ale za wyjazd sierpniowy płacimy wiecej za sam hotel...
      • jasnozielona_roslinka Re: A koszt wakacji? 23.07.22, 20:30
        208 zł za noc?
        • swiecaca Re: A koszt wakacji? 23.07.22, 20:32
          Pewnie nocleg u rodziny basen na kartę Multisport A te 208 to whisky i czekoladki jako podziękowanie tongue_out
        • arthwen Re: A koszt wakacji? 23.07.22, 21:12
          Nieee, no skąd.
          Moi rodzice mieszkają nad morzem, wiec z młodym pojechaliśmy do nich na tydzień z kawałkiem. 208 zł to bilet rodzinny Pendolino, w jedną stronę, bo w drugą wracaliśmy autem z moim ojcem, który akurat miał mieć szkolenie w moim mieście (co roku zresztą ma), paliwo rozliczał w ramach delegacji, więc też koszt 0.
          Za jedzenie nic (proponowałam oczywiście, że zrobię zakupy, ale "wszystko jest" wink ). Chleb piekłam za to, bo moja matka jakoś do chleba nie ma ręki.
          Babci co prawda zawsze jak jestem ogarniam zakupy, hurtowo, ale to nie jest koszt wakacyjny, robię tak za każdym razem.
          A basen owszem, jak świecaca pisze, na Multisporta, jeździłam codziennie o 7 rano popływać zanim tłum się zwali wink
          Dobra, w sumie to gofrów nie doliczyłam, dwa razy byliśmy... I z muzeum nam się upiekło (ale bilet grosze i tak, paręnaście złotych), bo akurat był dzień z darmowymi biletami, pierwszy w sezonie i nawet ludzi nie było jeszcze, drugie natomiast, które chcieliśmy powtórzyć, bo byłam z młodym parę lat temu i nie pamiętał, było jeszcze "przedsezonowo" zamknięte (byliśmy na przełomie czerwca i lipca).
          • jasnozielona_roslinka Re: A koszt wakacji? 24.07.22, 15:23
            no to my sobie tak polecimy w sierpniu na 4 dni do pewnej europejskiej stolicy za pewnie około 2000-2500 zł ze wszystkim (bo za pokój płaci firma, hotel zgodził się na darmową dostawkę, za taksówkę z lotniska też firma i za jeden z biletów lotniczych z bagażami)
            Zostaje nam do zapłaty metro, jedzenie, 2 bilety lotnicze bez bagażu, atrakcje na miejscu (ale jakos intensywnie nie planuje zwiedzać bo dziecko małe i boje się tych upałów)
    • vasaria Re: A koszt wakacji? 23.07.22, 15:03
      Ok 18 tys. 3 osoby dorosłe. 8 dni na Korfu I 6 dni w Albanii, lot na Korfu.
    • bluea.nne Re: A koszt wakacji? 23.07.22, 15:08
      To z wyżywieniem, dojazdem itp?Ciężko mi uwierzyć w tą cenę, jeździmy na Mazury.
    • sandy_cheeks Re: A koszt wakacji? 23.07.22, 15:15
      My jeszcze nie wyjechaliśmy na te główne, a koszty cały czad rosną. Sam bilet to 6200 w obie strony, a jeszcze kilka usług muszę dokupić, bo to wizz 😳
    • przepio Re: A koszt wakacji? 23.07.22, 15:20
      2 tyg we Włoszech, noclegi 1 000 € ( 5 razy zmienialiśmy miejsce) , na miejscu 1 900 €. Do tego ok 1500 zł, bo nam odwołali lot parę godzin przed wylotem i trzeba było szukać następnego hotelu i biletów na cokolwiek do Polski.
    • jkl13 Re: A koszt wakacji? 23.07.22, 15:48
      1600euro za tydzień. Francja i Hiszpania, dojazd własnym samochodem, organizacja wyjazdu we własnym zakresie, 3 osoby. W tym jest nocleg, paliwo,wyżywienie, bilety do muzeów, pamiątki wink
    • la_mujer75 Re: A koszt wakacji? 23.07.22, 15:51
      Wyjazd organizowany samodzielnie. 3 osoby. Od 30 czerwca do 12 lipca
      Bilety lotnicze- 2200 zł (dla 3 osób i jeden bagaż 20 kg)
      Dojazd na lotnisko -Modlin-150 zł i powrót z lotniska -Okęcie - 50 zł = 200 zł
      Czyli 2400 zł.
      Zakładam, że poszło jakieś 2000 euro z opłatą za apartament, dojazd, codzienne życie, etc.
      Euro kupowane w lepszych czasach smile
    • nena20 Re: A koszt wakacji? 23.07.22, 15:56
      9 dni nad morzem około 6.5 tys. 4 osoby bez szaleństw.
      • vessss Re: A koszt wakacji? 23.07.22, 22:40
        12 dni nad Bałtykiem, 3 osoby, 3,5tys nocleg, 3,5tys reszta z paliwem. Własne wyżywienie oprócz 2 obiadów, za to sporo atrakcji.
    • littlesquirrel Re: A koszt wakacji? 23.07.22, 15:57
      Skąd jechaliście na te Mazury? Z Rucianego Nidy do Mikołajek?

U nas 7 dni i sam nocleg to 350zł/doba w tzw apartamencie, ale czystym i nowoczesnym. Do tego dochodzi wyżywienie, a benzyny nawet nie liczę, bo trochę podróżowaliśmy na miejscu
    • palacinka2020 Re: A koszt wakacji? 23.07.22, 16:05
      Za dzien liczymy 600zl za rodzine, w tym nocleg (niestety mieszkania, szumnie zwane "apartamentami", w raczej srednim standardzie. Nie lubie ale na to pozwala budzet), paliwo, jedzenie i atrakcje.
      • gajmal Re: A koszt wakacji? 14.08.22, 23:37
        To chyba nie możliwe. 600 złotych za 7 dni to na same noclegi bardzo mało.
    • no_name33 Re: A koszt wakacji? 23.07.22, 17:08
      lannnnntana napisała:

> Do mam, które już wróciły - ile wydałyście na wakacje? Właśnie liczę - wychodzi
      > mi, że za 9 dni pobytu na Mazurach, trzy osoby plus pies, dwa samochody, zapła
      > cimy 2900zł. Ze wszystkim. Myślałam, że będzie drożej.

Z jedzeniem??
    • primula.alpicola Re: A koszt wakacji? 23.07.22, 17:13
      Około 15 tys., Sardynia, 16 dni, własne auto i prom, samodzielny apartament.
      • stephanie.plum Re: A koszt wakacji? 23.07.22, 20:09
        własny prom...?

:~)

to można pewnie zarobić...?
        • primula.alpicola Re: A koszt wakacji? 23.07.22, 20:24
          Haha😅