Dodaj do ulubionych

Ceny drewna kominkowego

23.07.22, 12:25
Ile płacicie? Np buk? Przeglądam oferty, wychodzi 510-20 za metr, ok, ale chciałabym porównać.
Obserwuj wątek
    • sliwka_fioletowa Re: Ceny drewna kominkowego 23.07.22, 12:26
      Chyba tyle teraz wychodzi uncertain
      Ostatnio przeglądałam oferty w Poznaniu - za dąb teraz Ok 600. Ja kupowałam w kwietniu dąb za 250, masakra co się wydarzyło w ciągu tych kilku miesięcy
      • extereso Re: Ceny drewna kominkowego 23.07.22, 12:28
        Ok. Czyli trzeba zamawiać.
        • extereso Re: Ceny drewna kominkowego 23.07.22, 12:29
          Ale tanio kupiłaś, my dwa lata temu płaciliśmy 350 za metr, może to kwestia regionu.
      • krolewska.asma Re: Ceny drewna kominkowego 23.07.22, 18:44
        Jest jaka jest cena która by spowodowała że pójdziecie po rozum do głowy i przestaniecie niszczyć planetę i zamienić się kominek na elektryczne???
        • balladyna Re: Ceny drewna kominkowego 26.07.22, 15:44
          krolewska.asma napisała:

> Jest jaka jest cena która by spowodowała że pójdziecie po rozum do głowy i prze
          > staniecie niszczyć planetę i zamienić się kominek na elektryczne???
          >

Tak, jest. To rozsądna cena energii elektrycznej.
        • dr.amy.farrah.fowler Re: Ceny drewna kominkowego 26.07.22, 16:14
          Drewno jest jedynym naprawdę odnawialnym materiałem opałowym, natomiast prąd w PL robi się z węgla.
    • andaba Re: Ceny drewna kominkowego 23.07.22, 13:19
      A kominkowe to jakie?
      Bo ja pytałam kilka dni temu, po wątku popełnionym przez delfinkę, i opałowe kosztowało coś 280 za metr, nie pamiętam dokładnie, w tamtym wątku pisałam cenę aktualną, przeczytana przez leśniczego z cennika.
      • extereso Re: Ceny drewna kominkowego 23.07.22, 13:22
        Hmm, nie wiem jakie to opałowe. 😅 Nie wiadomo, czy to nie podobnie jak z węglem,że cena jest tylko towaru w takiej cenie nie ma...
        • andaba Re: Ceny drewna kominkowego 23.07.22, 13:25
          Tu akurat było, do realizacji na przełomie lipca i sierpnia.
          Chyba nic niszowego, bo zdzwoniłam do pierwszego lepszego nadleśnictwa.
          • alicia033 Re: Ceny drewna kominkowego 23.07.22, 13:26
            andaba napisała:

> Tu akurat było, do realizacji na przełomie lipca i sierpnia.

a do palenia za rok.
            • andaba Re: Ceny drewna kominkowego 23.07.22, 14:17
              U nas nigdy się na zaś nie kupowało, od sierpnia jeszcze obeschnie do sezonu grzewczego.
              • alicia033 Re: Ceny drewna kominkowego 23.07.22, 15:30
                andaba napisała:

> U nas nigdy się na zaś nie kupowało, od sierpnia jeszcze obeschnie do sezonu grzewczego.

Ile obeschnie?
                Drewno do palenia powinno mieć co najwyżej 20% wilgotności. W warunkach naturalnych (a tylko takie stosuje się przy drewnie opałowym, bo suszenie komorowe to w przypadku tej klasy drewna za droga impreza) do osiągnięcia takich parametrów potrzeba 1,5 - 2 lat.
                Już wiemy, że tobie palenie mokrym drewnem nie przeszkadza ale niech to będzie jasne: tak absolutnie nie należy robić.
      • berdebul Re: Ceny drewna kominkowego 23.07.22, 14:14
        Niesezonowane kupisz za tyle, sezonowane srednio 500/m3.
      • lot_w_kosmos Re: Ceny drewna kominkowego 23.07.22, 15:19
        Kom8nkowe to przede wszystkim wyłącznie liściaste.
        Czyli dąb, grab, brzoza, choć brdoza miękka, sxybko się spala, mogą być owocowe z wycinek sadów.
        Generalnie nie iglaste, bo 9ne mają żywicę i zapychają sadzą przewód. Plus smolą szybę.
    • woman_in_love Re: Ceny drewna kominkowego 23.07.22, 13:28
      straszne ceny: mam nadzieję, że rząd zwiększy tempo wyrębu Puszczy Białowieskiej i przygranicznych lasów, żeby spadły te chore ceny
      • alicia033 Re: Ceny drewna kominkowego 23.07.22, 17:40
        bad news, woman: w Polsce się nie wycina żadnych lasów w celach opałowych. ŻADNYCH. Na drewno opałowe idzie wyłącznie odpad niekwalifikujący się jako drewno konstrukcyjne.
        • woman_in_love Re: Ceny drewna kominkowego 23.07.22, 18:04
          oby w obliczu spadku notowań, rząd zmienił tę głupia decyzję i każde drzewo mogło iść na opał
          • alicia033 Re: Ceny drewna kominkowego 23.07.22, 18:11
            pomarzyć dobra rzecz i tyle możesz, woman, bo nawet ten pissuarowy nierząd nie jest tak głupi, żeby sprzedawać taniej to, co z pocałowaniem ręki kupią od niego co najmniej pięć razy drożej.
            • woman_in_love Re: Ceny drewna kominkowego 23.07.22, 18:18
              no ale jak zwiększą wycinkę = i tak będzie więcej odpadów na opał

więc miejmy nadzieję, że wytną co się da, a najbardziej tę lewacką puszczę białowieską, to będzie dużo odpadów i dużo opału
    • iza232 Re: Ceny drewna kominkowego 23.07.22, 15:00
      My kupowaliśmy w grudniu za 150 zł/m3. Dębina.
      • extereso Re: Ceny drewna kominkowego 23.07.22, 15:20
        Ja nie wiem jak Wy to robicie. Chyba że na jakiejś głębokiej prowincji ale wtedy ile na transport. Jakoś nie umiem takich cen umysłem objąć.
        • b.bujak Re: Ceny drewna kominkowego 23.07.22, 15:29
          inne są też ceny, jeśli drewno jest już w gotowych kawaleczkach podwiezione pod dom a inne jak jest w większych kawałkach do pocięcia i porąbania - mój mąż właśnie dostał ofertę zgarnięcia drzewa, które leży w całości, gdzies w jakiejs wiosce ... nie pamiętam ceny, ale do 500 daleko; generalnie kupujemy z nadleśnictwa, mąż się potem wyżywa z piłą i siekierą; w tym roku nie kupowaliśmy, wiec nie wiem jakie ceny u nas
          • majenkir Re: Ceny drewna kominkowego 23.07.22, 15:36
            Niech sobie màż kupi albo wypożyczy łuparkę do drewna. Po co się męczyć?
            • lot_w_kosmos Re: Ceny drewna kominkowego 23.07.22, 15:45
              Łuparka rewelacja.
              Mamy.
              Chłopaki mają frajdę.
              A dziadek i sąsiad tudzież, ochoczo pożyczają taki cud. Kiedyś tego nie było, w każdym razie nie w zwykłych gospodarstwach domowych, niczym młynki do kawy.
            • b.bujak Re: Ceny drewna kominkowego 23.07.22, 16:19
              majenkir napisała:

> Niech sobie màż kupi albo wypożyczy łuparkę do drewna. Po co się męczyć?
              >

myslę, ze mąż ma świadomość istnienia łuparki, ale.... ykhmmm... ma jakąś dziką przyjemność i satysfakcję z rąbania drzewa smile
              • lot_w_kosmos Re: Ceny drewna kominkowego 23.07.22, 16:26
                To też rozumiem.
                Mój kocha rąbać drwa wink
                I uczy syna, który umie się już świetnie posługiwać siekierą.
                W ogóle zauważyłam że wielu facetów l7bi piły spalinowe, siekiery, w ogóle- pracować prxy drewnie.
                • b.bujak Re: Ceny drewna kominkowego 23.07.22, 16:44
                  chyba jakiś atawizm wink
              • majenkir Re: Ceny drewna kominkowego 23.07.22, 18:03
                Też takiego znam. Mój stary mówi mu: pożyczę ci, przywiozę nawet. A ten nie, tylko siekiera. Ale przynajmniej ma ruch na świeżym powietrzu 😉
              • primula.alpicola Re: Ceny drewna kominkowego 24.07.22, 18:08
                b.bujak napisała:

> majenkir napisała:
                >
                > > Niech sobie màż kupi albo wypożyczy łuparkę do drewna. Po co się męczyć?
                > >
                >
                > myslę, ze mąż ma świadomość istnienia łuparki, ale.... ykhmmm... ma jakąś dziką
                > przyjemność i satysfakcję z rąbania drzewa smile
                >

A ja uwielbiam obserwować drwali😁 jeszcze powiedz, że robi to topless!
          • extereso Re: Ceny drewna kominkowego 23.07.22, 15:43
            Acha, o tym nie pomyślałam.
        • iza232 Re: Ceny drewna kominkowego 23.07.22, 16:47
          Nie mieszkam na głębokiej prowincji, tylko w centrum. Ale drewno kupujemy bezpośrednio od leśniczego. Trzeba po nie pojechać samemu do lasu, przywieźć pod dom, pociąć, porąbać i poukładać. Dlatego kosztuje nas to tylko 150 zł a nie 500. Ot i cała tajemnica.
          • extereso Re: Ceny drewna kominkowego 23.07.22, 17:21
            A dzięki. No ja bym chciała mieszkać na prowincji. W sumie dobrze, że jest taka różnica.
          • koronka2012 Re: Ceny drewna kominkowego 23.07.22, 18:01
            Praca własna to tez koszt…
            Wiesz ja zrobiłam kiedyś taki interes stulecia, musiałam zapłacić za przywiezienie z Nadleśnictwa do wuja, zapłacić kuzynowi za porąbanie, jeździć samochodem 60 km w jedną stronę, ładować i rozładowywać. Płaciłam wtedy 100 zł za metr a koszty dodatkowe przerosły te, które bym zapłaciła firmie która by mi poukładała suchutkie i porąbane pod domem…
      • koronka2012 Re: Ceny drewna kominkowego 23.07.22, 17:57
        iza232 napisała:

> My kupowaliśmy w grudniu za 150 zł/m3. Dębina.

Cud, tyle płaciłam jak jeszcze mieszkałam z eksem, ca 14 lat temu
    • krwawy.lolo Re: Ceny drewna kominkowego 23.07.22, 16:53
      U Zdzicha, suchutkie, dąb i buk, z przewagą dębu, pociachane na kominkowe kawałki ... 1550 za przyczepę. Może być. Właśnie potem własnym zwożę taczką pod drzewka.
      • krwawy.lolo Re: Ceny drewna kominkowego 23.07.22, 17:31
        ale się yebyę, ufff ... jeszcze połowa ...
        • krwawy.lolo Re: Ceny drewna kominkowego 23.07.22, 18:36
          zara zdechnę ... eMatko, wewspółczuj, duszą a ciałem ...
    • 71tosia Re: Ceny drewna kominkowego 23.07.22, 18:21
      Zapłaciłam 450 (brzoza) , ależ wniesieniem i ułożeniem. W zeszłym roku to było chyba nie całe 300 zł. Kupiłam dwa razy więcej niż rok temu bo te zapewnienia rzadu ze gazu nie zabraknie trochę mnie przeraziły smile
      • alicia033 Re: Ceny drewna kominkowego 23.07.22, 18:55
        71tosia napisała:

> Zapłaciłam 450 (brzoza) ,

Głupich nie sieją, sami się rodzą.
        Brzoza ma żałosną wartoś energetyczną. Trzeba być niestety idiotą, żeby za coś takiego tyle zapłacić.
        • 71tosia Re: Ceny drewna kominkowego 24.07.22, 08:18
          Ja brzozę lubię i te zamawiam od lat, a ciebie sprytna Asiu zapraszam do wniesienia ułożenia 10m3 drewna u mnie w piwnicy (ale uprzedzam kilka godzin ciężkiej pracy).
          • alicia033 Re: Ceny drewna kominkowego 24.07.22, 09:37
            jak to mówią - kto bogatemu zabroni wyrzucać pieniądze. Skoro lubisz wyrzucać, to wyrzucaj.
          • alicia033 Re: Ceny drewna kominkowego 24.07.22, 09:54
            i kolejna w tym, wątku, którą aspekt ekologiczny walisad.
            Skoro już wypuszczamy coś do atmosfery, bo musimy się grzać (i tu zdecydowanie lepiej, że to drewno, będące OZE a nie gaz i węgiel) to dla dobra nas wystkich powinno być to drewno o najlepszej efektywności energetycznej, żeby przy spalaniu z jak najmniejszej ilości wyciągnąć jak najwięcej.
            Więc twoje puszczanie z dymem brzozy "bo tak lubisz" jest zwykłym ekologicznym barbarzyństwem, niczym więcej. W cenie tej brzozy możesz kupić lepsze drewno ale jak widać, nic, poza swoim własnym nosem cię nie interesuje.
            • krolewska.asma Re: Ceny drewna kominkowego 24.07.22, 10:03
              Międzyczasie wymyślony już nawet domy które ogrzewają się same Bo są neutralne

Ale wy nie przyjmujecie tego do wiadomości tylko żyjecie jak w epoce kamienia łupane go samo drewno bez węgla słabo grzeje i nie wiem ile ton musicie spalić żeby uzyskać temperaturę 21°
              Moim zdaniem takie przyczynianie się do Wycinki lasów powinno być karane a co najmniej zabronione
              • 71tosia Re: Ceny drewna kominkowego 24.07.22, 10:26
                Wycinka lasów a drewno kominkowe? Hmmm, może jednak cos przeczytaj na temat na który chcesz innych pouczać?
                Na temat domów pasywnych tez może doczytaj? Bo z tego co piszesz wynika ze znasz hasło i niewiele więcej.
                • krolewska.asma Re: Ceny drewna kominkowego 24.07.22, 10:35
                  No nie znam Szczegółów
                  Co masz w sumie do domów pasywnych ze wybierasz ponad nie niszczenie drewna ?
    • krolewska.asma Re: Ceny drewna kominkowego 23.07.22, 18:41
      Dzizes
      Tyle kasy
      Myślałam ze wszyscy polikwidowali już kominki tradycyjne i zaopatrzyli się w berzproblemowe fancy elektryczne

Serio chce wam się to łupac i sprzątać i przechowywać

Aż mnie głowa boli od myślenia
      • tinywee Re: Ceny drewna kominkowego 23.07.22, 19:25
        Info z wczoraj, Warszawa: buk „po 700, ale już jest po 800”, ułożony dość swobodnie na palecie. Info ze środy: dąb po 800 – ale w skrzyniopalecie [która imho jest najbliższa objętości, za którą się płaci]. Cena wiosenna: 350-400. Za metr oczywiście.
        No i tak naprawdę jest to drewno najwcześniej na przyszły rok [tzn. rok minimum musi leżeć u mnie – wtedy wiem na pewno, że jest sezonowane, a nie „sezonowane”.]
        • krolewska.asma Re: Ceny drewna kominkowego 23.07.22, 19:32
          Dzizes i rok jeszcze składować
          Gdzie wy mieszkacie ze macie jakieś hangary żeby składować kawałki drewna
          • iza232 Re: Ceny drewna kominkowego 24.07.22, 17:18
            krolewska.asma napisała:

> Dzizes i rok jeszcze składować
            > Gdzie wy mieszkacie ze macie jakieś hangary żeby składować kawałki drewna
            >

Wystarczy mieć działkę ok. 1500 m2. Miejsca jest do bólu: i na dom i na spory ogród i na basen i nawet na składowanie drewna.
        • sol_13 Re: Ceny drewna kominkowego 25.07.22, 22:21
          Dziwne, dziś dzwoniłam, buk po 380. W-wa.
          • tinywee Re: Ceny drewna kominkowego 26.07.22, 23:04
            "Dziwne, dziś dzwoniłam, buk po 380. W-wa."

W takim razie czy mogę prosić o telefon na priva?
      • iza232 Re: Ceny drewna kominkowego 23.07.22, 20:02
        krolewska.asma napisała:

> Dzizes
        > Tyle kasy
        > Myślałam ze wszyscy polikwidowali już kominki tradycyjne i zaopatrzyli się w be
        > rzproblemowe fancy elektryczne
        >
        > Serio chce wam się to łupac i sprzątać i przechowywać
        >
        > Aż mnie głowa boli od myślenia

Chce nam się. Aż mnie głowa boli, jak pomyślę, ile kasy by poszło na bezproblemowe ogrzewanie fancy elektryczne 😆
        • krolewska.asma Re: Ceny drewna kominkowego 23.07.22, 20:07
          Jejku ale wy tym ogrzewaćie jak w piętnastym wieku myślałam
          że chodzi o Kominki takie hobbystycznie żeby sobie zapalić na zimowe wieczory bo do tego służy właśnie kominek elektryczny
          • majenkir Re: Ceny drewna kominkowego 25.07.22, 22:29
            Elektryczny to jednak nie to samo, co prawdziwy. A nam tyle drewna jeszcze z zeszłego roku
          • tilijka123 Re: Ceny drewna kominkowego 26.07.22, 08:57
            krolewska.asma napisała:

> Jejku ale wy tym ogrzewaćie jak w piętnastym wieku myślałam
            > że chodzi o Kominki takie hobbystycznie żeby sobie zapalić na zimowe wieczory
            > bo do tego służy właśnie kominek elektryczny
            >

Myślę, że obecnie jedno źródło grzania to za mało. Mam ogrzewanie gazowe ale żeby piec działał potrzebny jest prąd. Zdarzały się już dni gdy prądu nie było kilkadziesiąt godzin bo były poniszczone linie po wichurach ale wybuchł transformator. To jeden z powodów dla których mam też żeliwną kozę w salonie i spory zapas drewna. Całego domu koza nie ogrzeje ale razie braku prądu/gazu będziemy w stanie utrzymać na parterze sensowną temperaturę.
    • steel.tape Re: Ceny drewna kominkowego 23.07.22, 22:22
      na poczatku lipca płaciłam za dąb pociety i przywieziony do domu 350zł/m 3
    • kasia_kar Re: Ceny drewna kominkowego 23.07.22, 23:28
      W lutym kupiłam buk pocięty na kawałki dł. 20 cm (specjalnie takie małe bo mam niewielki piec kominkowy) 360 zł za 1m3. Pod Krakowem. Z transportem do domu, wykiprowane na podwórku, układaliśmy potem w szopie samodzielnie 3m3.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka