Dodaj do ulubionych

znowu pytanie turystyczne.

23.07.22, 12:27
Easyjet komplikuje mi plany wyjazdowe uncertain Dostalam maila, ze nasz lot do Nicei zostal anulowany. To mial byc wypad parodniowy, poza glownym urlopem, wiec nie chce ladowac w to duzo kasy. No dobra, nawet tej kasy nie mam tongue_out
Bilety na nasza czworke byly tanie, wybor, zeby gdziekolwiek za tyle poleciec kiepski... No dobra, stanelo na Mediolanie. Chcemy jak zawsze wypozyczyc auto, tylko w ktora strone jechac? W strone Gardy, czy lepiej Como? Verona, czy moze calkiem dalej, Genua? Nie znam tych rejonow. W samym Mediolanie spac nie chce, bylam juz 2x w tym miescie, co trzeba widzialam a z moda i tak mam na bakier wink
Do dyspozycji mamy 5 dni (przelom wrzesnia i pazdziernika).
Obserwuj wątek
    • astomi25 Re: znowu pytanie turystyczne. 27.07.22, 10:13
      Up wink
    • argentea Re: znowu pytanie turystyczne. 27.07.22, 14:05
      Nad Gardę
    • palacinka2020 Re: znowu pytanie turystyczne. 27.07.22, 14:23
      Garda, gdzie indziej bedzie za goraco.
      • astomi25 Re: znowu pytanie turystyczne. 27.07.22, 14:38
        Eee? Przeciez czy Como czy Garda to klimat ten sam big_grin
        Nad Como bylam kiedys, wspomnienia mam takie se - drogo i tloczno. Moze dlatego pojechalabym drugi raz, zeby zobaczyc inne miejscowosci, tym bardziej ze teraz bede poza sezonem?
        Auto w kazdym razie zaklepane, to pojezdzimy.
        • tenjedennick Re: znowu pytanie turystyczne. 27.07.22, 19:45
          Woda w Como jest brudna.
    • incel-core Re: znowu pytanie turystyczne. 27.07.22, 15:17
      astomi25 napisała:
      No dobra, nawet tej kasy nie mam tongue_out

Jak się nie ma miedzi, to się w domu siedzi.
      A latanie szkodzi planecie i powinno być zakazane.
      • astomi25 Re: znowu pytanie turystyczne. 27.07.22, 15:29
        Bardzo mnie rozczulił twój wpis.
    • krolewska.asma Re: znowu pytanie turystyczne. 27.07.22, 19:47
      Anulowała bym ten wyjazd i bym dołożyła do jakiegoś innego w fajne miejsce

Za karę urlop macie czy co
      • astomi25 Re: znowu pytanie turystyczne. 27.07.22, 21:37
        Normalnie cie kocham asma 😄
    • gaskama Re: znowu pytanie turystyczne. 27.07.22, 19:58
      Z mediolanu bliżej jednak nad Como. Polecam miejscowość Como. Piękna, klimatyczna. Jeśli wybierzecie się nad Gardę to polecam Desenzano del Garda i tuż obok Sirmione. Poczytaj. Pooglądaj zdjęcia. Warto podjechać do Bergamo.
      • tenjedennick Re: znowu pytanie turystyczne. 27.07.22, 20:19
        Desenzano i Sirmione lezą na południowym krańcu jeziora na płaskim terenie. Ładne, zwłaszcza zamek na wodzie w Sirmione, ale na pobyt lepiej wybrać np. Gargnano., Limone albo Rivę na północy i hotel na zboczu. Widoki nieziemskie. Albo Malcesine skąd jest wiazd kolejką na Monte Baldo.
        • gaskama Re: znowu pytanie turystyczne. 27.07.22, 20:28
          Malcesine jest piękna a widok z Monte Baldo nieziemski. Ale ja zrozumiałam, że autorka wątku będzie w Mediolanie i tylko szuka miejsc na wypady.
          • tenjedennick Re: znowu pytanie turystyczne. 27.07.22, 20:45
            Monta Baldo rzuca na kolana. A przed zjazdem bar na górze i aperol na leżaku wink

Ja zrozumiałam, że lądowanie ma być w Mediolanie, a potem jazda w miejsce docelowe. Mediolan ja dla mnie jest przreklamowany. W zasadzie tylko katedra, La Scala i galeria. Wystarczy jeden dzień. Zakupy drogie, bardzo drogie wink

Como bardziej snobistyczne i drożes pobytowo niż Garda, ale ma kiepską wodę w porównaniu z Gardą, ponoć jakieś problemy ze zrzutem ścieków i oczyszczalniami. Garda ponad 100 km od Mediolanu, ale zaraz obok jest Werona. We Włoszech jednak wolę mniejsze miasteczka niż turystyczne kombinaty. Zresztą nad Gardą jest co robić przez parę dni.
            • gaskama Re: znowu pytanie turystyczne. 27.07.22, 21:27
              Ja lubię i Gardę i Como. Północne włochy są cudne. Mediolan... no na jeden, gøra dwa dni. Syn wczoraj pisał, że w termach w Mediolanie mu się podobało.
              • astomi25 Re: znowu pytanie turystyczne. 27.07.22, 21:39
                Nie no, nie sprecyzowalam. Ladujemy w Bergamo. Niby Mediolan, ale jednak nie, bo lecimy takimi liniami. Wiec w sumie obojetne, w ktora strone pojedziemy wink
                • gaskama Re: znowu pytanie turystyczne. 27.07.22, 21:46
                  🤣🤣🤣🤣
                  • astomi25 Re: znowu pytanie turystyczne. 27.07.22, 21:49
                    Tanimi.
                    Nie no serio, bilety byly w cenie plus minus lotu co nam anulowano. A ze to jest dodatkowe pare dni urlopu, to nam obojetnie dokad, doplacac nie chcialam. Mediolan? Mediolan. W lotnisko nie wnikalam tongue_out
                    Ale nie ma tego zlego. W samym Mediolanie bylismy juz, chetnie odwiedzimy.Como czy Garde. Bo 5 dni na Bergamo to jednak za dlugo...
                    • gaskama Re: znowu pytanie turystyczne. 27.07.22, 22:03
                      No to Desenzano (jest też fajna plaża) I Sirmione (można wynająć rowery I wycieczkę zrobić) a potem Werona. I powrót.
          • astomi25 Re: znowu pytanie turystyczne. 27.07.22, 22:00
            Nie no, pisalam wyzej, ze w Mediolanie spac nie chcemy.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka