Dodaj do ulubionych

jak wasza wakacyjna niedziela?

24.07.22, 11:12
będziecie wracać do niej wspomnieniami zimą?
mnie będzie brakować czytania w słońcu smile
Obserwuj wątek
    • borsuczyca.klusek Re: jak wasza wakacyjna niedziela? 24.07.22, 11:13
      Właśnie mam przerwę od robót ziemno-budowlanych 🙄
      • bywalec.hoteli Re: jak wasza wakacyjna niedziela? 24.07.22, 13:29
        borsuczyca.klusek napisała:

> Właśnie mam przerwę od robót ziemno-budowlanych 🙄
        >
        >
        >
        rycia borsuczej nory? 😁
      • malia Re: jak wasza wakacyjna niedziela? 24.07.22, 13:30
        borsuczyca.klusek napisała:

> Właśnie mam przerwę od robót ziemno-budowlanych 🙄
        Okopy, fosa czy ziemianka?

Leżę, nic dzisiaj nie muszę, pogoda wreszcie idealna
      • primula.alpicola Re: jak wasza wakacyjna niedziela? 24.07.22, 13:53
        A co Ty budujesz??
        • borsuczyca.klusek Re: jak wasza wakacyjna niedziela? 24.07.22, 14:33
          Grodzimy działkę, więcej z tym pieprzenia niż można by przypuszczać 🙄
          • primula.alpicola Re: jak wasza wakacyjna niedziela? 24.07.22, 16:34
            Bohaterko w swoim domubig_grin
    • extereso Re: jak wasza wakacyjna niedziela? 24.07.22, 11:14
      Ja znowu chora,w łóżku trzeci dzień. Stąd aktywność na forum.
    • krolewska.asma Re: jak wasza wakacyjna niedziela? 24.07.22, 11:14
      Czytanie w słońcu nie jest modne od 20 lat bo mrkzys oczy i niszczysz skore

Polecam pod parasolem
      Na to samo wychodzi a jestes piękna
      • mae224 Re: jak wasza wakacyjna niedziela? 24.07.22, 11:17
        oczywiście, jestem na zadaszonym tarasie, tylko ew nogi opalam smile
        • kk345 Re: jak wasza wakacyjna niedziela? 24.07.22, 13:46
          Ale co z oczami, czy je mrkzys?😂
          • mae224 Re: jak wasza wakacyjna niedziela? 24.07.22, 14:57
            mam okulary oczywiście, leżę z głową w cieniu.
    • 7katipo Re: jak wasza wakacyjna niedziela? 24.07.22, 11:16
      Pielęgnuję nieletniego na kacu 🙄🤯
      Niedziela marzeń.
      • mae224 Re: jak wasza wakacyjna niedziela? 24.07.22, 11:19
        zabalował?
        • 7katipo Re: jak wasza wakacyjna niedziela? 24.07.22, 11:20
          No niestety.
          To jego pierwszy raz.
          Obecnie etap "NIGDY więcej alko".
    • thea19 Re: jak wasza wakacyjna niedziela? 24.07.22, 11:17
      Wróciłam z plaży i podziwiam swoje bombelki zjeżdżające do basenu hotelowego. Przeglądam też z pozycji leżaka harmonogram wycieczek po wyspie.
      • mae224 Re: jak wasza wakacyjna niedziela? 24.07.22, 11:17
        jaka wyspa?
        • grey_delphinum Re: jak wasza wakacyjna niedziela? 24.07.22, 11:20
          Ja mam okres, a m. covid. Niezapomniana wakacyjna niedziela 😉
        • thea19 Re: jak wasza wakacyjna niedziela? 24.07.22, 11:21
          Kos - najbrzydsza ze wszystkich
          • gaskama Re: jak wasza wakacyjna niedziela? 24.07.22, 11:22
            Fakt.
            • thea19 Re: jak wasza wakacyjna niedziela? 24.07.22, 12:19
              Ale kiciusie ładne
              • gaskama Re: jak wasza wakacyjna niedziela? 24.07.22, 12:22
                😃
          • kicifura Re: jak wasza wakacyjna niedziela? 24.07.22, 20:07
            Między Tigaki a Marmari jest piękna plaża.
            Kos mi bardzo przypasował właśnie dzięki tej łatce brzydkiej wyspy. Nawet w sezonie nie ma tłumów.
            • thea19 Re: jak wasza wakacyjna niedziela? 24.07.22, 21:09
              Od jutra zaczynam wycieczki. Chcę znowu rejs wokół zaliczyć. Tak w ogóle to teraz sobie siedzę na tarasie, piję darmowe wino i słucham cykad.
          • tenjedennick Re: jak wasza wakacyjna niedziela? 25.07.22, 09:22
            Kos ładniejsza niż Rodos. A to nie ty pisałaś kiedyś, że wybrałaś hotel w najsłabszy możliwym miejscu?
            • thea19 Re: jak wasza wakacyjna niedziela? 25.07.22, 09:43
              Rodos dla mnie dużo ładniejszy. Hotel same sobie jest spoko. To mega resort w Lambi ze wszystkim, łącznie z kaplicą, której koty pilnują. Mają własne aquaparki. 10tys kroków robi się samo. Dla leni jeżdżą meleksy. Miejscówkę w ogóle wykupił mój tfumąż, kompletnie bez sensu bo wiedział, że na kos byliśmy i mi się nie podobało. Chciał się pozbyć mnie i dzieci, nakręcił je, więc trochę pod ścianą byłam. Ja zawsze sprawdzam dokladnie okolicę. Miała być kefalonia albo Korfu tak w ogóle. W sierpniu jadę jeszcze na jedną z młodszym synem i pakietem znajomych i na wrzesień szukam czegoś fajnego dla dorosłych z moim nowym przyjacielem.
              • tenjedennick Re: jak wasza wakacyjna niedziela? 25.07.22, 10:29
                Byliśmy koło Mastichari, piękna piaszczysta plaża i super hotel. A po drugiej stronie wyspy fajne plaże i skałki w Kefalos.

Fajnie tak co miesiąc jeździć. Szkoda, że nie mam tyle czasu i pieniędzy.
                • thea19 Re: jak wasza wakacyjna niedziela? 25.07.22, 14:13
                  Przez ostatnie 2 lata nigdzie nie byłam bo covid, potem ciągle coś wypadało a w jedynym okienku 2 tyg nagle mój mąż strzelił focha. Teraz nadrabiam. Pieniądze same się odkładały i teraz korzystam. Czas pracy mam nienormowany. Młodsza nie będę, okazje też mogą się nie trafić. Stwierdziłam, że raz się żyje.
    • la_felicja Re: jak wasza wakacyjna niedziela? 24.07.22, 11:19
      Wczoraj narobiłam się w ogródku jak głupia i dzisiaj wszystko mnie boli.
      Ale to w sumie taki dość przyjemny ból.
      Chyba muszę zacząć pilates.
      • chebellacosa92 Re: jak wasza wakacyjna niedziela? 24.07.22, 16:12
        la_felicja napisała:

> Wczoraj narobiłam się w ogródku jak głupia i dzisiaj wszystko mnie boli.
        > Ale to w sumie taki dość przyjemny ból.
        > Chyba muszę zacząć pilates.
        A ja mam serdecznie dość ogrodu. Najchętniej sprzedałabym dom i wyniosła się do mieszkania.
    • gaskama Re: jak wasza wakacyjna niedziela? 24.07.22, 11:21
      Cudna. Zbieramy siły po śniadaniu. Zaraz 50 km na rowerze po najpiękniejszych górach, do najpiękniejszego miejsca na świecie. Wieczorem basen.
      • boogiecat Re: jak wasza wakacyjna niedziela? 24.07.22, 12:54
        Tez zbieram sily po sniadaniu! Zaraz wychodze lazic po wrzosowiskach, a wieczorem to nie wiem.

Gdzie to twoje miejsce?
        • gaskama Re: jak wasza wakacyjna niedziela? 24.07.22, 18:46
          Izery.
          • boogiecat Re: jak wasza wakacyjna niedziela? 25.07.22, 12:22
            Fajnie! Ja lubie kazde gory lub niechby pagorkowate, zielone i duze przestrzenie❤️
            A juz rowerem to czlowiek czuje, ze zyje.
    • heca7 Re: jak wasza wakacyjna niedziela? 24.07.22, 11:21
      mae224 napisała:

>
      > mnie będzie brakować czytania w słońcu smile

Jakie k. słońce?! U mnie 21 stopni, zachmurzenie, siedzę na tarasie i marznę.
      • bywalec.hoteli Re: jak wasza wakacyjna niedziela? 24.07.22, 21:04
        heca7 napisała:

> mae224 napisała:
        >
        > >
        > > mnie będzie brakować czytania w słońcu smile
        >
        > Jakie k. słońce?! U mnie 21 stopni, zachmurzenie, siedzę na tarasie i marznę.
        >
        >

ematka w takiej temperaturze umiera z gorąca i poci się jak szczur 😀😃😄😂
    • anilorak174 Re: jak wasza wakacyjna niedziela? 24.07.22, 11:24
      Robię dżem.
      Po południu będę z synem tapetować korytarz.
      • raczek47 Re: jak wasza wakacyjna niedziela? 24.07.22, 11:27
        Pakowanie na wyjazd (wtorek ), obiad na działce pod czereśnią przy radiu Nowy Świat a wieczorem lekki jogging.
        Potem drinek i serial.
        • esperantza Re: jak wasza wakacyjna niedziela? 24.07.22, 12:26
          Szacun za radio
    • arkanna Re: jak wasza wakacyjna niedziela? 24.07.22, 11:24
      25 minut temu otworzyłam oczy , wzięłam tel i przeglądam prasę. Za oknem chmury i trochę słońca. Nie mam planów na dziś
    • hannah_weaver Re: jak wasza wakacyjna niedziela? 24.07.22, 11:32
      Marnie, wczoraj cały dzień na wodzie - dziś przewiane zatoki, bolące gardło, kreci mu się w głowie... a miałam nakrycie głowy, mam problemy z zatokami i zawsze jak pływamy to je zabezpieczam. Także nie, do tej niedzieli chętnie nie wrócę zimą.
    • nevertheless123 Re: jak wasza wakacyjna niedziela? 24.07.22, 11:32
      Ja już po lekkiej aktywności sportowej (po covidzie wracam powoooli do treningów). Plan mam, żeby nałożyć "hennę" na włosy oraz wymyślić, co można zrobić z cukiniami w kształcie kuli. Zapisałam się też na jeden webinar dziś wieczorem.
    • daniela34 Re: jak wasza wakacyjna niedziela? 24.07.22, 11:37
      Bez fajerwerków, ale miła. Mialam jechać nad wodę, ale obawiałam się skutków wczorajszej burzy (gałęzie na brzegu), więc zrobiłam muffiny ze szpinakiem do barszczu, teraz czas na kawę nr 2 i torcik malinowy, zaraz idę na balkon czytać i podziwiać wczorajsze zakupy roślinne.
      • daniela34 Re: jak wasza wakacyjna niedziela? 24.07.22, 13:01
        Tak wygląda
        • malia Re: jak wasza wakacyjna niedziela? 24.07.22, 13:33
          Jak się robi i jak smakuje to na 3 zdjęciu? Robiłam wytrawne muffiny ale miały nijaki smak
          • daniela34 Re: jak wasza wakacyjna niedziela? 24.07.22, 13:38
            Szpinak (250g listków) się dusi na maśle, doprawia solą, pieprzem, gałką i czosnkiem. Kluczem jest to, żeby ten szpinak naprawdę mocno przyprawić. Tak aż za bardzo, wtedy muffiny nie bedą mdłe. Fetę (100g) się kroi w kostkę. 100 g masła się rozpuszcza. Mokre składniki: masło, 2 jajka, szklanka mleka. Suche: 2 szklanki mąki i 2 niepełne łyżeczki proszku. Mokre składniki wymieszać z fetąi szpinakiem. Piec 25 min w 200 stopniach.
            • nevertheless123 Re: jak wasza wakacyjna niedziela? 24.07.22, 13:53
              Danielo, co za uczta dla zmysłów! Marzę o takim balkonie, tymczasem doniczki na balkonie do tej pory stoją puste i raczej już w tym roku w nich nic nie zasadzę, bo się znowu za późno obudziłam. Tak sobie teraz myślę, że może chociaż dąbki kupię?
              Kulinarnie lepiej, cukinie w piekarniku - mam nadzieję, że mi się za bardzo mieszkanie nie nagrzeje, ale mam takie słodkie, okrągłe cukinie i tak mnie kusiły, żeby je nafaszerować mielonym i fetą! wink
              • daniela34 Re: jak wasza wakacyjna niedziela? 24.07.22, 14:00
                O, cukinia faszerowana brzmi super. Dzięki za komplementy dla balkonu. Wcale nie jest za późno, w moim ogrodniczym są już wrzosy na przykład, więc jeśli lubisz to możesz sobie obsadzić i mieć pięknie do października. Albo faktycznie dąbki. Podziałalabym jeszcze na Twoim miejscu.
                • nevertheless123 Re: jak wasza wakacyjna niedziela? 24.07.22, 14:31
                  I chyba tak zrobię, bo my też bardzo balkonowi jesteśmy.
                  Cukinie już zjedzone, polecam te okrągłe, są bardzo dekoracyjne! Zawdzięczam ich posiadanie tylko temu, że mąż pojechał kupić sadzonki i zapomniał okularów, co spowodowało, że zamiast tradycyjnych kupił kuliste 🤣. Ale spoko, też mają one swoje zalety!
                  • daniela34 Re: jak wasza wakacyjna niedziela? 24.07.22, 14:35
                    O jakie ładne. I właśnie fajnie, że to te kuliste. Jakoś tak zgrabniej wyglądają nafaszerowane.
              • mae224 Re: jak wasza wakacyjna niedziela? 24.07.22, 14:56
                oczywiście, że nie jest za późno, szczególnie jeśli nie wyjeżdżasz j możesz doglądać i podlewać. teraz jeszcze lepiej, bo są przeceny.
            • malia Re: jak wasza wakacyjna niedziela? 24.07.22, 13:55
              Dzięki, w moim przepisie był szpinak, ale fety nie, może rzeczywiście za słabo przyprawiłam
              • daniela34 Re: jak wasza wakacyjna niedziela? 24.07.22, 13:57
                Tak, feta robi różnicę, bo sama w sobie jest słona.
        • extereso Re: jak wasza wakacyjna niedziela? 24.07.22, 13:44
          Tak wygląda brak fajerwerków? 😁 Dla mnie skrzy jak licho. Mnie wszystkie kwiaty sprzed domu zdechły, no owszem, może ich nie podlewam, ale żeby aż tak... Te z tyłu się trzymają jakoś, bo tam w okolicy mąż sobie dynie i cukinie uprawia, to i po kwiatach wodą poleci.
        • taje Re: jak wasza wakacyjna niedziela? 24.07.22, 14:53
          Już to pisałam ale prześliczny ten Twój balkon.
          • daniela34 Re: jak wasza wakacyjna niedziela? 24.07.22, 15:13
            Dzięki! Wczoraj doupiłam białą hortensja bukietową i cykam zdjęcia jak głupia.
        • homohominilupus Re: jak wasza wakacyjna niedziela? 24.07.22, 15:17
          Daniela, cudowny balkon, kwiaty i muffiny 🤩
          • daniela34 Re: jak wasza wakacyjna niedziela? 24.07.22, 15:25
            Muffiny właśnie zostały w połowie skonsumowane z barszczem. Całkiem, całkiem to połączenie.
        • gaskama Re: jak wasza wakacyjna niedziela? 24.07.22, 18:55
          Wow! Cudny balkon!
          • daniela34 Re: jak wasza wakacyjna niedziela? 24.07.22, 19:06
            Dzięki smile
        • andace Re: jak wasza wakacyjna niedziela? 24.07.22, 21:00
          Balkon niesamowity, jedzenie jak zwykle wyglada apetycznie! Lubię patrzeć na zdjęcia Twojego balkonu i potraw i podziwiać zapał i talent kulinarny.
          • daniela34 Re: jak wasza wakacyjna niedziela? 24.07.22, 21:17
            🥰
    • morelowa19 Re: jak wasza wakacyjna niedziela? 24.07.22, 11:39
      Jadę z synem nastolatkiem na koncert Iron Maiden do Warszawy
    • jkl13 Re: jak wasza wakacyjna niedziela? 24.07.22, 11:39
      Jest cudownie chłodno, 18 stopni, pochmurno i wieje. Kocham Baltyk. Cudowna odmiana od temperatur, jakie mieliśmy przez ostatnie 5 tygodni, czyli 33 stopnie w porywach do 40 i pełne słońce.
      Właśnie pakuje syna na obóz i za godzinę go wywożę, zapowiada się cudowny tydzień bez dziecka smile
      • igge Re: jak wasza wakacyjna niedziela? 24.07.22, 12:05
        My przedostatni dzień Bałtyku. Wczoraj jak opuszczaliśmy plażę morze było niemal czarne,
        granatowe zorze, fajne nieduże fale na których bujałam się na materacu i różowy pas słońca tuż nad wodą. Dzisiaj to dopiero otwieram oczy w łóżku i planuję zabawiać się z maleńkim dwumiesięcznym kocurkiem na trawie. Potem morze, dmuchańce i nurkowanie. Woda jest niewiarygodnie jak na Bałtyk ciepła. Psy wyspacerowane i grzeczne. Jasio kocha Bałtyk. Robi przekomiczne rzeczy.
      • kamin Re: jak wasza wakacyjna niedziela? 24.07.22, 12:55
        Nad Bałtykiem było przez 5 tygodni 33 stopnie???
        • kk345 Re: jak wasza wakacyjna niedziela? 24.07.22, 13:50
          W sumie nie napisała, że nad Bałtykiem, tylko że ona miała takie temperatury. Mogła w Hiszpanii być...
        • jkl13 Re: jak wasza wakacyjna niedziela? 24.07.22, 14:56
          Nie smile Byliśmy na objazdowej wycieczce po Europie, głównie południe Francji i Hiszpania. Tam było gorąco i słonecznie, nad Bałtykiem jak zwykle deszczowo i zimno wink
    • jeste_m_sobie Re: jak wasza wakacyjna niedziela? 24.07.22, 12:06
      Noo, pewnie będę wracać. Mój pierwszy covid w życiu. Jestem słaba jak mops, w sumie śpię z przerwami. A miało być na cudnie, córka pierwszy raz w życiu wyjechała na obóz...
    • paola.brunetti Re: jak wasza wakacyjna niedziela? 24.07.22, 12:06
      Dziś jestem w domu zupełnie sama, cała rodzina na wyjeździe. Właśnie piję kawę i czytam, nikt ode mnie nic nie potrzebuje, tylko kot upomina się o coś do jedzenia. Później muszę iść do ogrodu i pozbierać jabłka spod drzew, a wieczorem włączę sobie jakiś serial i otworzę wino.
    • homohominilupus Re: jak wasza wakacyjna niedziela? 24.07.22, 12:19
      Rano aktywność sportowa, odhaczona. Spacer z psem także. No to teraz w planach czytanie w ogrodzie póki nie zrobi się za gorąco, obiad, drzemka, kolejny spacer gdy już sie ochłodzi. A widoki ze spaceru takie
      • homohominilupus Re: jak wasza wakacyjna niedziela? 24.07.22, 12:21
        Za szybko się wysłało
      • boogiecat Re: jak wasza wakacyjna niedziela? 24.07.22, 12:58
        Jak tam temeratury u ciebie? Mysmy uciekli z ich powodu z Nawarry po dwoch dniach (zaluje).
        • homohominilupus Re: jak wasza wakacyjna niedziela? 24.07.22, 13:21
          No niestety, w ciągu dnia 30 lub więcej, rano, wieczorem i w ciągu dnia fajnie się ochładza. Ale i tak lepiej niż w mieście.
          Chyba cała Es tak upalna i na ochłodzenie się nie zanosi 😕
          W Navarra super jedzenie, prawda? Nawet ja, niejedzaca mięsa i marisco zawsze coś dla siebie znajdę.
          • boogiecat Re: jak wasza wakacyjna niedziela? 25.07.22, 12:33
            Czyli jednak juz da sie w miare zyc, tym bardziej jesli poranki i wieczory ok.

Tak! my jestesmy zawsze zadowoleni z tutejszej kuchni. Wlasnie teraz jak bylismy zamowilam prosto acz swietnie przyrzadzone i podane lokalne biale szparagi, bezproblemowo uszly za kolacje. Oczywiscie z chlebem😛 Podoba mi sie tez koncept baru-restauracji z podwojnymi salami, choc nie wiem czy to regula czy tak akurat juz chyba trzy razy trafilismy.
    • wkswks Re: jak wasza wakacyjna niedziela? 24.07.22, 12:40
      Dla nas to ostatni weekend roku szkolnego. Wczoraj dostaliśmy list, ze miasto przejmuje calkowity koszt dojazdów do nowej szkoły bombelka do ukończenia 10 klasy- czyli super. A dzis maz robi zaległy obiad urodzinowy, zagonił dzieci do pomocy a ja mam lans.
    • kochamruskieileniwe Re: jak wasza wakacyjna niedziela? 24.07.22, 12:46
      Uprawiam przetwórstwo owocowe.
      Po nocnym wietrze (był taki moment) zobaczyłam ile papierówek spadło...
      Poza tym korzystam z chłodniejszego dnia, by nie grzać mieszkania smile oraz z tego, że mam "ochotnika" do obierania jabłek. oraz dziecko na wyjeździe (żadnych obiadków itp).

już 10 l soku z sokownika zrobiłam. Własnie kolejna porcja sie robi.
      • agniesia331 Re: jak wasza wakacyjna niedziela? 24.07.22, 12:50
        Serial i kawa. Maz poszedł na rower,ja odmówiłam. Obiad mam.maz obrał ziemniaki do tego. Przed sobą mam ostatni tydz przed urlopem,robię listy co zrobić przed urlopem: hybryda,wlosy
    • lea_233 Re: jak wasza wakacyjna niedziela? 24.07.22, 12:57
      Po raz pierwszy od niepamiętnych czasów jestem sama na działce mojej mamy, wpadałam sprawdzić czy wszystko OK po wczorajszej burzy. Jest bosko, delektuję się ciszą i zielenią, podskubuję borówki i poziomki. Chwilo trwaj...
    • taje Re: jak wasza wakacyjna niedziela? 24.07.22, 13:26
      Warzywuję w hotelu przy klimatyzacji podkręconej na maksa (wciąż nie wystarcza). Hiszpańskie lipcowe temperatury jednak nie dla mnie. Od przyszłego roku wyłącznie Skandynawia na wakacje letnie.
    • geoardzica_z_mlodymi Re: jak wasza wakacyjna niedziela? 24.07.22, 13:26
      Szczyt zdobyłamsmile Będę, bo dziecko moje lepiej się czuje, jest ze mną a nie w szpitalu.
      • extereso Re: jak wasza wakacyjna niedziela? 24.07.22, 13:46
        ❤️❤️❤️
      • little_fish Re: jak wasza wakacyjna niedziela? 24.07.22, 15:40
        💙
      • karme-lowa Re: jak wasza wakacyjna niedziela? 24.07.22, 21:30
        geoardzica_z_mlodymi napisała:

> Szczyt zdobyłamsmile Będę, bo dziecko moje lepiej się czuje, jest ze mną a nie w
        > szpitalu.
        ❤️❤️❤️
    • primula.alpicola Re: jak wasza wakacyjna niedziela? 24.07.22, 13:54
      Mam huk roboty z rozpakowywaniem i praniem, a potem planuję albo spacer albo rower.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka