Dodaj do ulubionych

Znowu - tym razem dosłownie meczy jak koza

24.07.22, 20:03
Ptak oczywiściesmile.
Zanim wyszłam z szoku (koza na drzewie) i uruchomiłam Bird Net to odleciał mecząc jak wściekły.
Wrażenie niepowtarzalne, bo mózg sie gotuje od obrazu lecącej za drzewami kozy.
Co wygląda jak ptak i meczy jak koza?
Obserwuj wątek
    • lalkaika Re: Znowu - tym razem dosłownie meczy jak koza 24.07.22, 20:16
      A ja jestem gnębiona tu ,bo parę razy pisałam po alkoholu.
      • arthwen Re: Znowu - tym razem dosłownie meczy jak koza 24.07.22, 20:51
        Ale to ma jakiś związek z tematem? Też wtedy meczysz jak koza, czy co?
    • andaba Re: Znowu - tym razem dosłownie meczy jak koza 24.07.22, 20:20
      Może to jakiś gagatek, który mieszkał blisko kóz i się nauczył meczeć jak one?
      • pani_tau Re: Znowu - tym razem dosłownie meczy jak koza 24.07.22, 20:25
        Lirogon odpada, bo nie rusza się poza Australię, z polskich naśladowców to chyba tylko szpak.
        A propos lirogonow polecam filmik na YT, na którym ptak naśladuje dźwięk migawki i silniczka aparatu fotograficznego oraz piły spalinowej.
        Niezaprzeczalny talent 😄.
    • suki-z-godzin Re: Znowu - tym razem dosłownie meczy jak koza 24.07.22, 20:21
      Może sójka. One się uczą. Widzialam na wlasne oczy miauczącą sójkę.
      • suki-z-godzin Re: Znowu - tym razem dosłownie meczy jak koza 24.07.22, 20:24
        Z Wiki:

Ptaki mimetyczne – ptaki naśladujące dźwięki dochodzące z ich otoczenia, w tym również ludzką mowę. Do gatunków charakteryzujących się szczególnymi zdolnościami naśladowania dźwięków należy papuga żako (Psittacus erithacus) i gwarek czczony (Gracula religiosa), a z gatunków występujących w Polsce – szpak zwyczajny (Sturnus vulgaris) i sójka zwyczajna (Garrulus glandarius).
        • pani_tau Re: Znowu - tym razem dosłownie meczy jak koza 24.07.22, 20:29
          Jak ona taka zdolna, ta sójka, to może faktycznie ona meczala 😄.
          Nie wiedziałam, że to potrafi a sójki tu się pojawiają.
          Dzieki za info.
          • suki-z-godzin Re: Znowu - tym razem dosłownie meczy jak koza 24.07.22, 20:37
            youtu.be/uEcsCQjmtpI

Miauczaca sojka. Meczacej nie znalazlam wink
            • andaba Re: Znowu - tym razem dosłownie meczy jak koza 24.07.22, 21:04
              W dodatku miaucząca po polsku!
            • pani_tau Re: Znowu - tym razem dosłownie meczy jak koza 24.07.22, 21:26
              No ja rozumiem talent, ale tu już przesadziła 😄.
              • bene_gesserit Re: Znowu - tym razem dosłownie meczy jak koza 24.07.22, 21:43
                Najgorsze są te, które naśladują popularne dzwonki telefoniczne. Siedzisz sobie w środku lasu, napawasz się dziką przyrodą, a tu z gałęzi dzwonek nokii, taki sprzed 15 lat.
                • pani_tau Re: Znowu - tym razem dosłownie meczy jak koza 24.07.22, 22:27
                  Hahaha, Nokia sprzed 15 lat bije nawet piłę spalinową lirogona a co dopiero moją kozę.
      • mid.week Re: Znowu - tym razem dosłownie meczy jak koza 24.07.22, 21:36
        suki-z-godzin napisała:

> Może sójka. One się uczą. Widzialam na wlasne oczy miauczącą sójkę.
        >

No proszę, nie wiedziałam że sojki takie zdolne. Chciałam pisać, że może papuga. Kiedyś czytałam, że jedna z odmian się zaaklimatyzowała w Europie. Papugi-uciekinierki z hodowli.
        • turbinkamalinka Re: Znowu - tym razem dosłownie meczy jak koza 24.07.22, 22:03
          Jedne z papug, które po ucieczce teraz zaczynają być u nas widoczne, to aleksandretty obroźne. Ale one się dość ciężko uczą i raczej wątpię, żeby potrafiły szybko powtórzyć dźwięk.
      • joaz Re: Znowu - tym razem dosłownie meczy jak koza 25.07.22, 12:07
        to prawda- szukałam kota na brzozie a to tylko sójka odganiała sroki.
    • bene_gesserit Re: Znowu - tym razem dosłownie meczy jak koza 24.07.22, 20:22
      To ta strona, którą ty chyba zalinkowałaś: www.youtube.com/watch?v=C3rdo30kr1k
      Gdzie ty mieszkasz? Zazdraszczam.
      • pani_tau Re: Znowu - tym razem dosłownie meczy jak koza 24.07.22, 20:33
        Odsłuchałam kszyka, ale to nie on. Meczenie było tak bardzo kozie, że piewrsza myśl, jaka mi się pojawiła to "rany boskie, koza komuś uciekła, nie wiem komu, co robić? co robić?".
        • pani_tau Re: Znowu - tym razem dosłownie meczy jak koza 24.07.22, 20:45
          A mieszkam na zadupiu dotkniętym przekleństwem obecności drogi wojewódzkiej.
          Wokół domu mnóstwo drzew i krzewów, ptaków nieprzebrana rzesza, co mnie dziwi, bo huk od drogi ustaje dopiero wieczorem. Możliwe, ze czują się bezpiecznie, bo teren duży, ale ogrodzony, okoliczne koty nie przychodzą, ponieważ boją się psów. Na szczęście dla ptaków nie wiedzą, że psy boją się ich dużo bardziej 😄.
          • bene_gesserit Re: Znowu - tym razem dosłownie meczy jak koza 25.07.22, 19:28
            Po namyśle stawiam na sowę.
            Nawet najbardziej wokalnie uzdolniony ptak, który nauczy się meczeć jak koza, nie wyda z siebie dzwięku jej kalibru - ma za małe pudło rezonansowe Pudełunio ma. Jakieś parę tysięcy mniejsze od kozy.

A sowy są większe i mają o wiele bardziej donośne głosy.
            Tu uroczy filmik ze zdjęciami polskich sów i odgłosami. Surnia ulula zaczyna się gdzieś koło 4:30. Można to nazwać 'meczeniem' przy dużej ilości dobrej woli, ale moim zdaniem coś jest na rzeczy - może ty trafiłaś na zdolniejszą parodystkę smile
            • bene_gesserit Re: Znowu - tym razem dosłownie meczy jak koza 25.07.22, 19:35
              Wróć, to nie ta sowa, ta nie jest nawet Europejką.
              Sowa jarzębata jest tu ok. 4:30
      • pani_tau Re: Znowu - tym razem dosłownie meczy jak koza 24.07.22, 21:24
        Jednak kszyk (o Santa Madonna, co za przygoda) i to w wersji islandzkiej. Sekwencja z meczeniem jest najlepiej słyszalna na filmiku "Hrossagautur"
        • pani_tau Re: Znowu - tym razem dosłownie meczy jak koza 24.07.22, 21:25
          HrossagauKur.
          • bene_gesserit Re: Znowu - tym razem dosłownie meczy jak koza 25.07.22, 19:39
            No tak. Koza jak żywa. Rany smile
    • anorektycznazdzira Re: Znowu - tym razem dosłownie meczy jak koza 24.07.22, 20:26
      Jakiś gwarek,
      ja uwielbiam tego gościa: www.facebook.com/watch/?v=1032433710591383
      • pani_tau Re: Znowu - tym razem dosłownie meczy jak koza 24.07.22, 20:35
        To by znaczyło, że komuś uciekł. Niedobra sprawa.
        • anorektycznazdzira Re: Znowu - tym razem dosłownie meczy jak koza 24.07.22, 20:37
          no może być jeszcze jakieś dzikie gadające, ta sójka choćby
          • pani_tau Re: Znowu - tym razem dosłownie meczy jak koza 24.07.22, 21:30
            Jednak kszyk. Dobrze, że nie prawdziwa koza, bo musiałabym się nią zająć, a nie wiadomo czy by się jej to spodobało.
    • niebieskiptak [...] 24.07.22, 20:57
      Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
    • kadfael Re: Znowu - tym razem dosłownie meczy jak koza 24.07.22, 21:15
      Może bekas?
      • pani_tau Re: Znowu - tym razem dosłownie meczy jak koza 24.07.22, 21:27
        Tak, kszyk, wersja islandzka smile.
        Chociaż ten mój brzmiał bardziej kozio niż najprawdziwsza koza 😄.
        • kadfael Re: Znowu - tym razem dosłownie meczy jak koza 24.07.22, 21:41
          😀
    • joaz Re: Znowu - tym razem dosłownie meczy jak koza 25.07.22, 13:38
      Derkacz potrafi zatruć życie - na szczęście ten, który beczał w naszej miejscówce się wynióśł
      • szare_kolory Re: Znowu - tym razem dosłownie meczy jak koza 25.07.22, 13:42
        Tak, derkacz to szalony ptaszek. Można zgłupieć od tego jego derkania. Jednak tego roku nie przyleciał na naszą łąkę i było mi smutno. Te noce bez nieustannego darcia derkaczowej japki były jakieś niekompletne big_grin
    • woman_in_love Re: Znowu - tym razem dosłownie meczy jak koza 25.07.22, 13:53
      Tak jak Duch Święty objawił się Maryi w postaci gołębicy, tak tobie objawił się sam szatan w postaci ptaka meczącego jak koza (koza jest symbolem szatana).

Zaprawdę powiadam ci, dziś w nocy, oczekuj nadejścia Złego, albowiem zostałaś wybrana na matkę jego syna - Antychrysta. Przepowiednia wypełnia się na naszych oczach. I uszach.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka