Dodaj do ulubionych

Dietetyczka i to polecana!

25.07.22, 08:21
Przepisała znajomej z problemami żołądkowymi dietę gdzie jest chlebek wasa, paprykarz, herbatniki petitki i wafle ryżowe. Plus jakiś miks tego i owego. I potem się dziwić że kobiety mają problem skoro idziesz do polecanego fachowca i trafiasz na debila uncertain
Obserwuj wątek
    • chococaffe Re: Dietetyczka i to polecana! 25.07.22, 08:27
      Bo mężczyźni problemu nie mają.
      • woman_in_love Re: Dietetyczka i to polecana! 25.07.22, 09:21
        z dietetyczką nie mają - co innego jest ich zaletą i nie jest to kaloryfer na brzuszku

• lisciasty_pl Re: Dietetyczka i to polecana! 25.07.22, 09:28
        chococaffe napisała:

> Bo mężczyźni problemu nie mają.

Generalnie dzielą się na tych co olewają i łażą z bebzonem i na tych, którzy się odchudzają swoimi metodami. Nie znam żadnego faceta który był u dietetyka, tych co mają jakieś rozpiski do pakowania na siłce pomijam wink
        • primula.alpicola Re: Dietetyczka i to polecana! 25.07.22, 09:40
          A dlaczego ich pomijasz? Tacy z rozpiskami na ogół robią progres i dobrze wyglądają. Ileż ja tych metamorfoz widziałam w siłowni, aż miło popatrzeć, i wszyscy z rozpiskami.
          Elon z pewnością rozpisek nie stosuje.
        • triismegistos Re: Dietetyczka i to polecana! 25.07.22, 09:44
          Oh ci wspaniali mężczyźni, nie to co te durne baby 🙄
          • lisciasty_pl Re: Dietetyczka i to polecana! 25.07.22, 09:50
            triismegistos napisała:

> Oh ci wspaniali mężczyźni, nie to co te durne baby 🙄

Czemu piszesz że baby durne?
            • triismegistos Re: Dietetyczka i to polecana! 25.07.22, 10:10
              Niech zgadnę, pieczesz właśnie pysznee ciasto z takimi owocami ironiami, tak?
              • lisciasty_pl Re: Dietetyczka i to polecana! 25.07.22, 12:49
                triismegistos napisała:

> Niech zgadnę, pieczesz właśnie pysznee ciasto z takimi owocami ironiami, tak?

Pokaż mi w którym miejscu napisałem że chłopy są cacy a baby durne. Nie musisz używać ironii suspicious
    • extereso Re: Dietetyczka i to polecana! 25.07.22, 09:04
      Wiesz, ja byłam u polecanej, zapłaciłam jak za zboże i otrzymałam dietę tak durną że bardziej nie można. Miałam sześć posiłków( licząc przekąskę), tu papka z komosy, tu 1/3 puszki tuńczyka, tu plaster melona... Bez ładu i składu. Chodziło mi o bez mleka, to dostałam adnotację, że mam zastępować roślinnymi. Za te wygłupy zapłaciłam tyle, co za wizytę u profesora neurologii, akurat tego dnia byłam z ojcem. Dieta przyszła mailem, więc na bieżąco nawet nie mogłam jej nie przyjąć. Więc mnie nic nie zdziwi.
      • turbinkamalinka Re: Dietetyczka i to polecana! 25.07.22, 10:15
        Najgorzej, że chyba nawet nie ma co reklamować. Pani z zadania się wywiązała tongue_out
      • mae224 Re: Dietetyczka i to polecana! 25.07.22, 13:44
        Dostałam to samo na dietę bezmleczną (nie odchudzającą), dietetykowi nie chciało się nawet usunąć uwag typu "nie ważyć się codziennie". Do zwykłej dopisał tylko drugie śniadanie - płatki z mlekiem ryżowym. Żadnego przepisu, w którym można zastąpić mleko, maslo, ser, nic... Nigdy więcej nie poszłam.
    • fornita111 Re: Dietetyczka i to polecana! 25.07.22, 09:12
      Nasza forumowa dietetyczka twierdzi, ze jak srasz wiecej, niz raz dziennie to cierpisz na biegunke big_grin tak ze tak wink
      • wapaha Re: Dietetyczka i to polecana! 25.07.22, 09:15
        fornita111 napisała:

> Nasza forumowa dietetyczka twierdzi, ze jak srasz wiecej, niz raz dziennie to c
        > ierpisz na biegunke big_grin tak ze tak wink

polecę lipcową

siiiikaaaaam
          aż mi emotę zgubiło
          big_grin big_grin big_grin
          • fornita111 Re: Dietetyczka i to polecana! 25.07.22, 09:21
            Jak sikasz wiecej, niz raz dziennie, to tez na pewno na cos cierpisz tongue_out wiec uwazaj!
            • wapaha Re: Dietetyczka i to polecana! 25.07.22, 09:23
              fornita111 napisała:

> Jak sikasz wiecej, niz raz dziennie, to tez na pewno na cos cierpisz tongue_out wiec uw
              > azaj!

jprdl
              umieram zatem

big_grin big_grin
      • piataziuta Re: Dietetyczka i to polecana! 25.07.22, 10:08
        to ci się udało 🤣
      A z czego wynikają problemy żołądkowe ?
      Zanim mój dietetyk rozpisał mi dietę- musiałam wykonać badania krwi, które zlecił. Potem bardzo dokładna ankieta/wywiad ( kilkadziesiąt pytań)

Ludzie nie mają problemów, bo idą do polecanego fachowca ale mają problemy, bo ufają poleceniom i nie sprawdzają wiarygodności specjalistów ( czy to dietetyk, czy instruktor vide wątek wakacyjne bingo) i NIE MYŚLĄ . I nie mówię o posiadaniu specjalistycznej wiedzy ale elementarnej, która pozwoli właśnie chociażby SPRAWDZIĆ z kim mamy do czynienia

btw PAPRYKARZ ???
      • extereso Re: Dietetyczka i to polecana! 25.07.22, 09:23
        Moja pani dietetyk musisz tytuł naukowy i wykładala na uczelni wyższej.
        • wapaha Re: Dietetyczka i to polecana! 25.07.22, 09:25
          extereso napisała:

> Moja pani dietetyk musisz tytuł naukowy i wykładala na uczelni wyższej.

No i ?
          Gdyby patrzeć na tytuły i kierując się nimi mielibyśmy niezłe kokodżambo wśród naszych specjalistów w rządzie suspicious
          ( i zero polityki)

Poszłaś do niej ze względu na tytuły czy ze względu na zadowolonych z efektu i samopoczucia klientów ?

btw
          nie ma gorszych specjalistów od...teoretyków wink
          • extereso Re: Dietetyczka i to polecana! 25.07.22, 09:28
            Ja wiem, tylko chodzi mi o to, że starałam się sprawdzić co dostępne. Poleciło mi ją 2 znajomych, w necie informacje pozytywne. Po prostu to trudno zbadać.
            • wapaha Re: Dietetyczka i to polecana! 25.07.22, 09:32
              Niby tak, niby nie
              Żywe polecenie- z bliskiego źródła- takie które można zweryfikowac- jest dla mnie wiarygodne
              Nie tylko "suche" - internety ( można kupić opinie niestety) i nie znajomy ( znajomy to dla mnie ktoś kogo znam przelotnie, sąsiadka z drugiego bloku, matka koleżanki mojej córki , pani z warzywniaka itp)

No ale poza tym wszystkim - to co piszesz ( o napojach roślinnych, tuńczyk , melon - nie brzmi jakoś głupio , co do liczby posiłków się nie wypowiem -bo nie wiem czy nie masz schorzeń/problemów/itd )
              • extereso Re: Dietetyczka i to polecana! 25.07.22, 09:38
                Ja powiedziałam jej że jem 5 razy dziennie i mam objawy typu drżenie rąk itd jak jestem głodna, że głód wyzwala we mnie migreny. Dołożyła mi wobec tego szósty. Moim celem nie było schudnięcie tylko czułam że dzieje się coś nie tak, bałam się, że rozwija się cukrzyca, glukoza ok innych badań nie zleciła. Poczytałam w historii forum, co pisze snake, przeszłam na dwa- trzy posiłki dziennie, wszystko jest git . Te melony i tuńczyki, mnie chodzi o praktyczna stronę. Byłam wówczas ciężko pracująca mama trójki dzieci( teraz wiadomo, że to nie ma zastosowania, dzieci dorosły, a ja choć dużo pracuję, to z wyboru), o czym mówiłam. Nie bardzo od praktycznej strony to widzę. Ale ok, może po prostu mi nie podpasowała.
                • wapaha Re: Dietetyczka i to polecana! 25.07.22, 09:47
                  czyli to było dość dawno temu ?

pytam- bo myślałam że dietetyczka teraz dała te 6x jedzenie
                  • extereso Re: Dietetyczka i to polecana! 25.07.22, 09:48
                    Nie, z sześć czy siedem lat temu. Ale snake już o tym pisała wówczas 👍
                    • wapaha Re: Dietetyczka i to polecana! 25.07.22, 09:49
                      Aha, ok

No widzisz- widac zderzenie teoretyka z praktykiem
                      • extereso Re: Dietetyczka i to polecana! 25.07.22, 10:02
                        Ta babka miała świetnie prosperującą praktykę. No ale ok.
        • daniela34 Re: Dietetyczka i to polecana! 25.07.22, 10:16
          extereso napisała:

> Moja pani dietetyk musisz tytuł naukowy i wykładala na uczelni wyższej.

2 dietetyczki szpitalne, w 2 szpitalach jako podstawę diety dla cukrzyka dawały biały ryż. Porcja ryżu na pół dużego talerza, do tego marchewka gotowana, osobno surówka z marchewki w pudełeczku, do tego "gulasz" z kurczaka zaprawiany mąką. A jak nie było marchewki ro byla"kula" brokułowa (brokuł tak rozgotowany, że razem z ziemniakami został uformowany w kulę).
          • wapaha Re: Dietetyczka i to polecana! 25.07.22, 10:40
            daniela34 napisała:

>
            > 2 dietetyczki szpitalne, w 2 szpitalach jako podstawę diety dla cukrzyka dawały
            > biały ryż. Porcja ryżu na pół dużego talerza, do tego marchewka gotowana, osob
            > no surówka z marchewki w pudełeczku, do tego "gulasz" z kurczaka zaprawiany mąk
            > ą. A jak nie było marchewki ro byla"kula" brokułowa (brokuł tak rozgotowany, że
            > razem z ziemniakami został uformowany w kulę).

leżałam na patologii ciąży, miałam cukrzycę ciążową- wraz z moim współspaczkami dzieliłyśmy się jedzeniem , które przynosili bliscy. Bo nam dawali białe pieczywo, ser żółty i slodką herbatę, na obiad tak jak piszesz gotowane warzywka z wysokim IG a jakże , arbuzik i jogurcik.Po każdym posiłku każda szła na mierzenie cukru. Oczywiście cukier był zajebisty - bo posiłki nasze domowe, szpitalne wracały nietknięte do szpitalnej kuchni albo partnerzy zabierali do domu ( kostki topionego serka, jogurty itp)
      • lisciasty_pl Re: Dietetyczka i to polecana! 25.07.22, 09:26
        wapaha napisała:
        > btw PAPRYKARZ ???

Tak, paprykarz. Jak będzie okazja zrobię fotkę i wrzucę...
        Problemy typu bóle i nadwrażliwość, dieta była wcześniej bezglutenowa bo było podejrzenie że gluten może być przyczyną, namawiam na zrobienie testów nietolerancji, pozostałe badania są robione.
        • wapaha Re: Dietetyczka i to polecana! 25.07.22, 09:29
          No dokładnie najpierw badania - to podstawa ( w tym na helico )
          Potem wywiad - kiedy, od kiedy, rodzaj bólu, jaki stolec ( sory za dosłowność), jakie żywienie, styl życia, spozywane napoje, stres, pomiary ciała itd

Ten paprykarz mnie rozwalił big_grin
          Nie to, że jest niezdrowy jakoś bardzo - ale zastanawiam się nad celem - big_grin
          • primula.alpicola Re: Dietetyczka i to polecana! 25.07.22, 09:37
            Paprykarz jest ok!
            Brązowy ryż, wędzona ryba, warzywa, przecier pomidorowy, przyprawy.
            Dziś zrobię, skoro juz mi przypomnianowink
            • wapaha Re: Dietetyczka i to polecana! 25.07.22, 09:46
              primula.alpicola napisała:

> Paprykarz jest ok!
              > Brązowy ryż, wędzona ryba, warzywa, przecier pomidorowy, przyprawy.
              > Dziś zrobię, skoro juz mi przypomnianowink

no nie primula
              paprykarz z brązowym ryżem to już lekka profanacja
              szanujmy się suspicious
              • primula.alpicola Re: Dietetyczka i to polecana! 25.07.22, 09:53
                Taki sobie robiębig_grin A jeszcze wolę z pstrągiem, niż z makrelą.
                Kupny jest bleeeh.
                • wapaha Re: Dietetyczka i to polecana! 25.07.22, 10:41
                  primula.alpicola napisała:

> Taki sobie robiębig_grin A jeszcze wolę z pstrągiem, niż z makrelą.

zboczeństwo !!

> Kupny jest bleeeh.

o maj got
                  egzorcyste !!
                  • primula.alpicola Re: Dietetyczka i to polecana! 25.07.22, 14:13
                    Na mnie?!
                    Idę się ukryć!
        • fornita111 Re: Dietetyczka i to polecana! 25.07.22, 09:31
          Na forum tez czasem dziewczyny pisaly, ze im dietetyk w diecie poutykal jakies praktycznie bezwartosciowe odzywczo jedzenia. Tak jakby "specjalisci" sie skupiali na tym, zeby sie bilans kaloryczny zgadzal a juz witaminy, bialko, wapn- niekoniecznie...
          • wapaha Re: Dietetyczka i to polecana! 25.07.22, 09:35
            Pewnie wielu tak robi - jedna sztampa i schemat pod ilus tam pacjentów - i niestety- to co pisałam w wątku "wakacyjne bingo" pandemia z całym swoim dobrodziejstwem dla nauki online-wpuściła też masę specjalistów on line-po kursach weekendowych, bez wiedzy praktycznej, z certyfikatem i chęcią zarabiania itd..

Jednakże od kogoś mającego dużą wiedzę ( taką że przekazuje ją innym) powinno się oczekiwać więcej..
    • mashcaron Re: Dietetyczka i to polecana! 25.07.22, 09:19
      Ale mi się zachciało paprykarza.. 😩 na świeżej bułce z przedziałkiem i z ogorem kiszonym...
      • wapaha Re: Dietetyczka i to polecana! 25.07.22, 09:24
        wiem, że to nie to samo, bo chodzi o TEN smak ale może zrób sama ?
        ( makrela wędzona, ryż, koncentrat pomidorowy, przyprawy =smaczne)
        • mashcaron Re: Dietetyczka i to polecana! 25.07.22, 09:25
          Robię czasem, no ale to właśnie tylko namiastka. W następny poniedziałek jadę do dużego miastawink odebrać okulary to pójdę do polskiego sklepu i może będą mieli..
          • grey_delphinum Re: Dietetyczka i to polecana! 25.07.22, 09:40
            Bardzo lubię paprykarz szczeciński. I zawsze mam opakowanie w szufladzie, gdyby naszła mnie jedzeniowa chętka.

W tym przypadku nawet nie czytam etykiety ze składem 😉
            • wapaha Re: Dietetyczka i to polecana! 25.07.22, 09:49
              big_grin
              ja tez nieraz łapię extra chętkę - i tak jak mashcaron pisze- z plastrami kiszonego ogórka

etykiete czytam jednak-bo staram się znaleźć ten z jak największą zawartością ryby ( nie łososia)
              • ga-ti Re: Dietetyczka i to polecana! 25.07.22, 10:02
                Paprykarz najlepszy jest z majonezem smile
                Ojciec robi ze świeżo złowionych rybek, sparzonych, obranych z ości, do tego ryż (biały wink ), koncentrat i przyprawy. Wekuje w słoiczki, pycha smile
    • paola.brunetti Re: Dietetyczka i to polecana! 25.07.22, 13:40
      Nic mnie nie dziwi odkąd w diecie od dietetyczki klinicznej (z papierami, sprawdziłam) miałam na śniadanie pół jajka. Kilka razy sprawdzałam, czy na pewno dobrze widzę. Albo np pół grejpfruta, tu już ok, tylko że drugą połówka nie była uwzględniona w żadnym innym posiłku. Natomiast na zupę z ciecierzycy był nawet przepis, otóż należało zmiksować zawartość puszki i to była ta zupa. 🙈
      • lisciasty_pl Re: Dietetyczka i to polecana! 25.07.22, 14:01
        paola.brunetti napisała:

> Nic mnie nie dziwi odkąd w diecie od dietetyczki klinicznej (z papierami, spraw
        > dziłam) miałam na śniadanie pół jajka. Kilka razy sprawdzałam, czy na pewno dob
        > rze widzę. Albo np pół grejpfruta, tu już ok, tylko że drugą połówka nie była u
        > względniona w żadnym innym posiłku. Natomiast na zupę z ciecierzycy był nawet p
        > rzepis, otóż należało zmiksować zawartość puszki i to była ta zupa. 🙈

Pół jajka tongue_out To już jest chyba dieta dla modelki-anorektyczki wink
        • extereso Re: Dietetyczka i to polecana! 25.07.22, 14:31
          Pewno było pół jajka, pół kiwi, pół avokado. Czyli ktoś z rodziny powinien być na połówkowej diecie z Tobą. Może byłyśmy u tej samej 😁

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka