Dodaj do ulubionych

Długa podróż pociągiem a moje włosy - porada potrz

25.07.22, 11:53
Jak to ogarnąć najlepiej logistycznie - problem jest taki, że muszę myć włosy co rano, inaczej wyglądam jak mop, tłusty mop...Co rano myję i prostuję, do następnego poranka wyglądam jak człowiek.Na urlop jedziemy pociągiem, startujemy o 3 w nocy, 11 jesteśmy na miejscu, ale meldunek dopiero od 15.Co robić? Umyć normalnie jak co rano, wziąć suchy szampon i modlić się żeby dał radę, czy opcja numer dwa- zrobić warkocz francuski i wytrzymać do kolejnego wieczoru bez mycia? Ewentualnie umyć drugi raz wieczorem w dzień wyjazdu?
Wiem, że dla niektórych problem z serii głupich, ale nie chcę sobie zepsuć pierwszego dnia tłustymi włosami...
Obserwuj wątek
    • dougie_johnes Re: Długa podróż pociągiem a moje włosy - porada 25.07.22, 11:55
      Czapka z daszkiem / kapelusz.
      Jedziesz na urlop, nie pokaz mody. Wyluzuj.
      • pasquda77 Re: Długa podróż pociągiem a moje włosy - porada 25.07.22, 11:56
        To już wolę tłusty skalp...
        • dougie_johnes Re: Długa podróż pociągiem a moje włosy - porada 25.07.22, 11:58
          A przymierzałas jakieś? Czy takie nie bo nie, jak nastolatki i sandały? 😁
          W gratisie dbasz o skore twarzy.
          • pasquda77 Re: Długa podróż pociągiem a moje włosy - porada 25.07.22, 11:59
            Nie, nie i jeszcze raz nie, nie lubię nakryć głowy i nawet przy -20 w zimowej czapce jestem nieszczęśliwa 😉
        • m_incubo Re: Długa podróż pociągiem a moje włosy - porada 25.07.22, 12:30
          No to jak wolisz, to jedź z tłustym skalpem 🤷🏻‍♀️
    • superematka Re: Długa podróż pociągiem a moje włosy - porada 25.07.22, 11:56
      Proponuję warkocz, ewentualnie suchy szampon.
      • znowu.to.samo Re: Długa podróż pociągiem a moje włosy - porada 25.07.22, 12:21
        superematka napisała:

> Proponuję warkocz, ewentualnie suchy szampon.

Ew to i to
    • enigma81 Re: Długa podróż pociągiem a moje włosy - porada 25.07.22, 11:59
      Ja bym umyła przed wyjazdem.
      Tak zresztą robię bo mam podobny problem a suchego szamponu moje włosy nie uznają.
      • geoardzica_z_mlodymi Re: Długa podróż pociągiem a moje włosy - porada 25.07.22, 18:17
        Ja myję przed wyjazdem, wieczorem. Niedawno miałam pociąg o 4, włosy myłam albo przed snem przed 22.00. Ale mogłabym też o 2.00 .
    • woman_in_love Re: Długa podróż pociągiem a moje włosy - porada 25.07.22, 12:01
      mam ten sam problem i na podróż zakładam chustkę / bandanę i udaję, że to z powodu klimatyzacji

a po wyjściu wymieniam na letni kapelusz albo i nie
      • woman_in_love Re: Długa podróż pociągiem a moje włosy - porada 25.07.22, 12:02
        coś w tym stylu

• znowu.to.samo Re: Długa podróż pociągiem a moje włosy - porada 25.07.22, 12:23
          woman_in_love napisała:

> coś w tym stylu
          >

Żeby wyglądać jak muslim, oszalałaś?
          • woman_in_love Re: Długa podróż pociągiem a moje włosy - porada 25.07.22, 12:28
            dlatego stosuję filtr spf 1000
    • snakelilith Re: Długa podróż pociągiem a moje włosy - porada 25.07.22, 12:04
      Umyć przed wyjazdem. Kilka dni temu wstawałam o 3.30, bo pociąg też miałam o świcie. Normlanie wzięłam prysznic i umyłam włosy. W pociągu była klima, niespecjalnie się więc człowiek w takich warunkach poci. Do wieczora powinno dać radę, nawet przy tłustych włosach. Ale francuski warkocz po umyciu daje jednak trochę więcej komfortu podczas podróży i możesz sobie zoaszczędzić w nocy prostowania.
      • pasquda77 Re: Długa podróż pociągiem a moje włosy - porada 25.07.22, 12:06
        Tyle, że na czesanie muszę do fryzjera, sama nie potrafię, więc mycie przed wyjazdem odpada.
        • 35wcieniu Re: Długa podróż pociągiem a moje włosy - porada 25.07.22, 12:13
          Nijak nie kumam. Dlaczego mycie przed wyjazdem odpada?

Umyj normalnie przed wyjazdem a później przy najbliższej możliwej okazji i tyle. Nie umiesz francuza to go nie rob, uczesz się jak zawsze i tyle.
          • snakelilith Re: Długa podróż pociągiem a moje włosy - porada 25.07.22, 12:22
            Dołączam się w zdziwieniu. Czego nie umiesz? Warkocza? To zrób po myciu cokolwiek. Kucyk, kok, albo to co zawsze.
            • 35wcieniu Re: Długa podróż pociągiem a moje włosy - porada 25.07.22, 12:23
              Ja się nie dziwię że ona nie umie warkocza, ponoć są jednostki które i kucyka nie potrafią, zakładam że to prawda, tylko się dziwie dlaczego odpada mycie przed wyjazdem.
              • pasquda77 Re: Długa podróż pociągiem a moje włosy - porada 25.07.22, 12:26
                O dokładnie tak mam, umiem wyprostować, nawet kitka wychodzi mi krzywo 🙈
                Ale chyba jednak opcja umycia przed wyjazdem będzie najlepsza plus suchy szampon na podorędziu.
              • kamin Re: Długa podróż pociągiem a moje włosy - porada 25.07.22, 16:38
                Ja też nie umiem żadnych warkoczy. Znaczy zwykły zrobię, ale krzywo.
    • turbinkamalinka Re: Długa podróż pociągiem a moje włosy - porada 25.07.22, 12:14
      Umyłabym przed wyjazdem i po zameldowaniu się w hotelu. 12-13 godzin chyba wytrzymają smile
    • szafireczek Re: Długa podróż pociągiem a moje włosy - porada 25.07.22, 12:18
      Może spryskanie fryzury wodą termalną - zaraz po umyciu - by pomogło?
    • hanusinamama Re: Długa podróż pociągiem a moje włosy - porada 25.07.22, 12:28
      NO to myjesz włosy jak wstaniesz (chyba ze sie nie kładziesz). Przed podróżą. Skoro prostujesz codziennie to prostujesz też (podziwiam). Przeciez podróż pociagiem nie trwa 48 godzin
    • jehanette Re: Długa podróż pociągiem a moje włosy - porada 25.07.22, 12:47
      Zrób warkocz francuski i nie biadol, a po powrocie zainteresuj się włosingiem bo albo masz natręctwa albo włosy w tragicznej kondycji.... O ile się człowiek nie spoci na siłowni albo nie ma medycznych problemów to codzienne mycie nie jest potrzebne.
      • 35wcieniu Re: Długa podróż pociągiem a moje włosy - porada 25.07.22, 13:08
        Przetluszcza się skóra, nie wiem skąd wniosek o tragicznym stanie włosów po informacji o przetłuszczaniu.
        Komu nie jest potrzebne codzienne mycie to nie jest, a komu jest to powinien myć jak potrzebuje. Wątków i wlosomaniackich porad o przetłuszczaniu było tu (i w innych miejscach w sieci) pierdyliard, większość w stosowaniu sprowadza się do "a jak nie zadziała to myj jak często potrzebujesz".
      • pasquda77 Re: Długa podróż pociągiem a moje włosy - porada 25.07.22, 13:15
        😂😂😂
        Włos mam zdrowy i błyszczący, nawet końcówki mi się nie rozdwajają 🤦
        Po prostu mam taką skórę, plus na noc po kwasach używam tłustych kremów i to też wpływa na wygląd moich włosów rano.
        • kk345 Re: Długa podróż pociągiem a moje włosy - porada 25.07.22, 13:22
          To przed podróżą nie stosuj tłustego kremu, część problemu zniknie.
        • eriu Re: Długa podróż pociągiem a moje włosy - porada 26.07.22, 08:57
          Ja używam olejów na twarz zamiast kremów i to nie powoduje, że mam tłuste włosy. Więc dla mnie to nie do wyobrażenia, że Ty nakładasz kremy na twarz i to wpływa na włosy.
    • kloi0505 Re: Długa podróż pociągiem a moje włosy - porada 25.07.22, 13:03
      Olać to, albo co najwyżej potraktować suchym szamponem.
    • andaba Re: Długa podróż pociągiem a moje włosy - porada 25.07.22, 13:11
      A w dzień wyjazdu musisz być piękna? W sensie, że idziesz do pracy, z dzieckiem do przedszkola itp?
      Bo jak nie, tylko sie pakujesz i wyskakujesz po ostatnie zakupy, to nie myj rano, tylko dopiero wieczorem przed wyjazdem.
      • snakelilith Re: Długa podróż pociągiem a moje włosy - porada 25.07.22, 13:20
        No ale o co chodzi? Może przecież umyć rano i np. o północy, na 3 godziny przed wyjazdem. Przecież jak umyje włosy po kilku godzinach upalnego dnia, to nic się nie stanie. Też mi się czasem zdarza umyć włosy rano i po południu po treningu, jak jeszcze gdzieś potem wychodzę.
        • andaba Re: Długa podróż pociągiem a moje włosy - porada 25.07.22, 13:23
          No w sumie nic smile
        • kubek0802 Re: Długa podróż pociągiem a moje włosy - porada 25.07.22, 13:24
          Umyłabym wieczorem. Przed wyjazdem kucyk, warkocz spinka czy coś w tym guście. Potem umyłabym wieczorem w hotelu po podróży, albo i rano jak zwykle.
    • mae224 Re: Długa podróż pociągiem a moje włosy - porada 25.07.22, 13:41
      Rozumiem twój ból, myję codziennie, ale nie rozumiem rozkminy z pociągiem, to urlop, to nie pokaz mody, nie możesz przecierpieć pół doby?!
      • grey_delphinum Re: Długa podróż pociągiem a moje włosy - porada 25.07.22, 13:58
        Myję codziennie I prostuję na grubej szczotce. Ostatnio wyjeżdżaliśmy o 3 w nocy, normalnie umyłam i wyprostowałam włosy przed wyjazdem. Do wieczora daly radę.
    • eliszka25 Re: Długa podróż pociągiem a moje włosy - porada 25.07.22, 14:26
      Umyłabym normalnie przed wyjazdem. Jeśli nie w nocy tuż przed wyjazdem, to wieczorem. Znam ten ból, bo po umyciu włosów rano wieczorem mam już tłuste. Przed dłuższą podróżą myję najpóźniej, jak się da i do torebki wrzucam grzebień oraz gumkę do włosów. Kiedy zaczynają wyglądać źle, wiążę jakiś kucyk czy cokolwiek innego na głowie i tyle. Po dotarciu na miejsce myję włosy lub czekam do następnego ranka. Zależy, o której dotrzemy. Suchy szampon na podróż u mnie odpada. Skóra mnie po tym potwornie swędzi i zdrapałabym sobie skalp zanim dotarłabym ma miejsce.
      • bominka Re: Długa podróż pociągiem a moje włosy - porada 25.07.22, 16:23
        Umyj wyjątkowo wieczorem,będziesz miała komfort dla samej siebie,zwłaszcza na urlopie.
    • kryzys_wieku_sredniego Re: Długa podróż pociągiem a moje włosy - porada 25.07.22, 16:26
      Umyj o 2h.
      W czym problem?
    • ewcia.1980 Re: Długa podróż pociągiem a moje włosy - porada 25.07.22, 16:33
      Też myję głowę codziennie.
      Tyle, że ja nie mam problemu żeby włosy związać i tak też robię w trakcie podróży.
      Wyjeżdżając o 3.00 umyłabym włosy ok 21 i związała na czas podróży.
      Następne mycie .... w zależności od potrzeb.

W domu , normalnie, głowę myję rano.
      Na urlopie natomiast, gdy uskuteczniam plażowanie, głowę myję po zejściu z plaży, przed kolacją.
      • eliszka25 Re: Długa podróż pociągiem a moje włosy - porada 25.07.22, 16:58
        Robię tak samo. Na plaży włosy i tak są raczej mało wyględne, bo zwykle zmoczone morską wodą. Na kolację idziemy do restauracji, więc po zejściu z plaży biorę szybki prysznic z myciem włosów.
    • homohominilupus Re: Długa podróż pociągiem a moje włosy - porada 25.07.22, 17:55
      Po wielu latach przejmowania się co to będzie jak nie umyje włosów rano i cudowania, odpuściłam, co i Tobie radzę. Naprawdę ludzie nie zwracają uwagi na czyjeś tłuste kłaki. Oczywiście, lepiej się czuje jak je rano umyje ale jeśli nie ma jak, to trudno, przeżyję. Mogę ewentualnie zakryć jakimś buffem. Wyluzuj.
    • ms.piggy Re: Długa podróż pociągiem a moje włosy - porada 25.07.22, 19:41
      umyj wieczorem, nie prostuj, tylko daj troche pianki i zepnij w bunlift - dodatkowo zliftinguje owal big_grin

prosze, oto najmniej kłopotliwa "fryzura"
      nadaje sie na kazda okazje, mozna zrobic wetlook odpowiednim kosmetykiem i juz masz fryz wieczorowa smile
      • pasquda77 Re: Długa podróż pociągiem a moje włosy - porada 25.07.22, 20:16
        Kiedy ja mam takie włosy, że mam wrażenie że u mnie takie coś w życiu nie wyjdzie, albo są ulizane po zebraniu w kitkę, albo każdy sterczy w swoją stronę 😐 Do tego jeszcze dłuższy czas goliłam u fryzjera tył na zero, bo włosy mam gęste i dużo, więc było mniej futra na karku, a pod włosami nawet nie było tego widać.Teraz ten tył odrasta i nie wygląda to dobrze jak zepnę, zwiąże włosy.
        Macie rację, umyję przed samym wyjazdem i niech się dzieje wola nieba 😁
        • ms.piggy Re: Długa podróż pociągiem a moje włosy - porada 25.07.22, 20:36
          jak masz tył odrastajacy po podgoleniu, to faktycznie taki koczek odpada

chyba jestes moja kolezanka Asią smile tez ma fioła z włosami, gęste takie, ze moglaby obdzielic za 4 osoby, goli tył i wszystko to co z nimi robi kazdego dnia , to ja nie zrobie przez rok
    • princesswhitewolf Re: Długa podróż pociągiem a moje włosy - porada 25.07.22, 20:10
      Suchy szampon marki Oribe. Tak wiem, tani nie jest ale wlasnie w podrozach albo w upalach to jest to cudo .

Inne probowalam i albo kiepsko dzialal albo zostawial matowy nalot.
    • mondaymorning1987 Re: Długa podróż pociągiem a moje włosy - porada 25.07.22, 20:30
      Trzeba umyć włosy szamponem głęboko oczyszczającym, np.octowym firmy barwa. Długo są świeże.
    • obrus_w_paski Re: Długa podróż pociągiem a moje włosy - porada 25.07.22, 20:51
      O matko ktos jeszcze prostuje włosy??? W 2022???
      Gdzie są te sławne tutejsze włosomaniaczki kiedy naprawdę są potrzebne.
      Te biedne włosy wołają o pomoc. Nie dość ze codzienne mycie (wtf) to jeszcze codzienne prostowanie (wtf).
      Nikt ci jeszcze nie powiedział ze in częściej myjesz włosy tym szybciej się przetłuszczają?(jestem z tych co myły włosy codziennie).
      Daj tym swoim włosom odetchnąć. Następnym razem zrób keratynę, będziesz miała proste i układalne przez 2-3 mnc
      • taniax Re: Długa podróż pociągiem a moje włosy - porada 25.07.22, 21:49
        Zgadzam się z tym że kobiety zamiast jak przeciętny facet wstać umyć zęby i być gotowym do działania, eksplorowania, wakacji to najpierw muszą przygotować do tego ciało, osobno poświęcać na to czas i myśleć o tym. Tu mamy tego przykład.
        • snakelilith Re: Długa podróż pociągiem a moje włosy - porada 26.07.22, 10:55
          taniax napisała:

> Zgadzam się z tym że kobiety zamiast jak przeciętny facet wstać umyć zęby i by
          > ć gotowym do działania,

Uchowaj mnie Boże od takich facetów. Zdecydowanie wolę takich spędzających jednak trochę więcej czasu w łazience - golących się, biorących prysznic, używających dezodorantu i kosmetyków do ciała. Jakoś tak są przyjemniejsi w użyciu.
      • pasquda77 Re: Długa podróż pociągiem a moje włosy - porada 25.07.22, 21:54
        obrus_w_paski napisała:
        > Nikt ci jeszcze nie powiedział ze in częściej myjesz włosy tym szybciej się prz
        > etłuszczają?(jestem z tych co myły włosy codziennie).

Dobre, dobre idąc tym tropem powinnam też przestać myć się pod pachami to przestanę się pocić?
        Myłam, myję i będę myć nadal codziennie, inaczej czuję się niedomyta, swędzi mnie głowa i w ogóle fuj.Prostować również nie zamierzam przestawać.
        • woman_in_love Re: Długa podróż pociągiem a moje włosy - porada 25.07.22, 22:08
          powinnam też przestać myć się pod pachami to przestanę się pocić

niestety...
        • obrus_w_paski Re: Długa podróż pociągiem a moje włosy - porada 25.07.22, 23:29
          Rozumiem ze głowę nosisz zmietona między, nie wiem, czyimś udami albo ramionem a żebrami, ze porównujesz wlosy na głowie do włosów pod pachą? Nie widzisz różnicy naprawdę?

Jak prostowanie było modne (circa 2005?) to się mówiło o prostowaniu nie częściej niż kilka razy w tygodniu. Prostowanie codzienne to jakieś kuriozum. Twoje włosy wołają o pomoc u pewnie dlatego się tak przetłuszczają.
          • eriu Re: Długa podróż pociągiem a moje włosy - porada 26.07.22, 09:02
            Jak są tak przesuszone od codziennego prostowania to nic dziwnego, że się tak przetłuszczają. Bardzo prosta zależność. A nie da się uniknąć przesuszenia włosów od codziennego od wieku kat prostowania. Skoro włosy się przesuszającą od zwykłej dobrej jakości suszarki.
            • snakelilith Re: Długa podróż pociągiem a moje włosy - porada 26.07.22, 11:01
              Od prostowania to włosy mogł być zniszczone, ale nijak ma się to do wydzielania sebum, bo niby jak?Ja myję włosy, a raczej skórę głowy, codziennie, bo uprawiam sport i się pocę, ale jakoś nie chcą mi się przez to bardziej przetłuszczać.
      • laura.palmer Re: Długa podróż pociągiem a moje włosy - porada 26.07.22, 10:10
        obrus_w_paski napisała:

> Nikt ci jeszcze nie powiedział ze in częściej myjesz włosy tym szybciej się przetłuszczają?(jestem z tych co myły włosy codziennie).

Bzdura, włosy często przetłuszczają się z powodu rozmaitych problemów hormonalnych.
    • koronka2012 Re: Długa podróż pociągiem a moje włosy - porada 25.07.22, 23:36
      Poćwiczyć po prostu w dupiemanie. Przydaje się w bardzo wielu sytuacjach, w tej konkretnej też jest idealnym rozwiązaniem
    • sueellen Re: Długa podróż pociągiem a moje włosy - porada 26.07.22, 09:04
      A nie możesz umyć wieczorem przed wyjazdem? I tak jak piszesz, zapleść. Swoją drogą, - też mi się przetłuszczaniu aż zaczęłam na noc olejowac i myć rano.
    • mid.week Re: Długa podróż pociągiem a moje włosy - porada 26.07.22, 09:11
      Od razu pokochałam moje wysuszone strąki, które można myć 1x tydzień.

Zrobiłabym warkocz. I wzięła suchy szampon. Nie ma siły, która by mnie zmusiła do mycia włosów w środku nocy. Po wakacjach poszukałabym specyfików na spacyfikowanie wydzielania sebum albo poszła do trychologa. Przeciez takie codzienne mordowanie się z kudłami to jakiś horror
    • beataj1 Re: Długa podróż pociągiem a moje włosy - porada 26.07.22, 11:10
      Nie poradzę, bo sama jak mi się przetłuszcza włosy poświęcam im tyle uwagi ile wymaga zrobienie kucyka.

Ale przeżyłam szok, że zrobienie warkocze dobieranego wymaga wizyty u fryzjera. Wiem że są osoby mało manualne i rozumiem to. Co mnie zmniejsza mojego szoku.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka