Dodaj do ulubionych

Zostawiłabyście na tydzień?

25.07.22, 21:03
Z powodów niezależnych pokomplikowało się nam zgrywanie wakacyjnych wyjazdów i jest pewne prawdopodobieństwo, że mój jeszcze małolat zostałby na tydzień w wolnej chacie.
Pomysł transferu na ów tydzień do ojca odrzuca stanowczo (eks w pracy więc co niby miałby tam robić cały dzień).
W sumie nie mam nic przeciwko, tendencji destrukcyjnych prawie 18-latek nie ma, koledzy też ok, na obiady mógłby chodzić do dziadka, gdyby mu się mrożonki i KFC znudziło. No i jest świeża miłość, która też by była na miejscu😆, zakładam, że większość czasu spędzaliby razem.
Ja bym była zachwycona, gdyby starzy zrobili mi taki prezent.
Jak napisałam, to nic pewnego, ale może się tak złożyć, że planowany wyjazd mu nie wypali w terminie, w którym mógłby jechać.
Zostawiłybyscie?
Obserwuj wątek
    • little_fish Re: Zostawiłabyście na tydzień? 25.07.22, 21:05
      Jak nie ma tendencji destrukcyjnych i rozum w głowie to czemu nie? Zwłaszcza, że jak rozumiem dziadek dostępny w razie potrzeby. Ile mu do tych 18 brakuje?
      • triss_merigold6 Re: Zostawiłabyście na tydzień? 25.07.22, 21:09
        3 miesiącewink
        • g.r.uu Re: Zostawiłabyście na tydzień? 25.07.22, 21:12
          U nas Młody będzie w tym wieku studia zaczynał big_grin Pomysł, żeby traktować go wtedy jak dziecko i zastanawiać się, czy może być sam brzmi wręcz nierealnie
        • little_fish Re: Zostawiłabyście na tydzień? 25.07.22, 21:15
          Łe, no to luz.
          Ja mojego (zaledwie 3 miesiące starszego) zostawiłam na 4 dni wiedząc, że będzie robił imprezę osiemnastkową 😁.
          Mocno żałowałam tego kroku 🙈 na szczęście dziecko dotrzymało danego słowa, nic się nie wydarzyło, dom w stanie niezmienionym zastaliśmy po powrocie.
        • joyce_byers Re: Zostawiłabyście na tydzień? 26.07.22, 11:07
          Zostawiłabym. Mam podobne wiekowo dziecię na stanie, niewybrykowe.
    • andaba Re: Zostawiłabyście na tydzień? 25.07.22, 21:05
      Jeżeli rozsądny i pełnosprawny to tak, bez wahania.
    • rosapulchra-0 Re: Zostawiłabyście na tydzień? 25.07.22, 21:06
      Tak. Tym bardziej, że wiele razy pisałaś o synu, że jest spokojny i odpowiedzialny. Tylko przypilnowałabym, żeby o antykoncepcji pamiętał.
      • turbinkamalinka Re: Zostawiłabyście na tydzień? 25.07.22, 21:19
        rosapulchra-0 napisała:

> Tak. Tym bardziej, że wiele razy pisałaś o synu, że jest spokojny i odpowiedzia
        > lny. Tylko przypilnowałabym, żeby o antykoncepcji pamiętał.
        >
        Możesz mi powiedzieć, jak chciałabyś przypilnować pamiętania o antykoncepcji? Bo wydaje mi się mniej realne, niż pilnowanie posiłków zdalnie smile
        • rosapulchra-0 Re: Zostawiłabyście na tydzień? 25.07.22, 21:35
          Zadbałabym, żeby miał zapas? Nie wiem, nie mam syna. Z moimi córkami było to proste.
          • triss_merigold6 Re: Zostawiłabyście na tydzień? 25.07.22, 21:43
            No bez jaj.
          • turbinkamalinka Re: Zostawiłabyście na tydzień? 25.07.22, 22:58
            rosapulchra-0 napisała:

> Zadbałabym, żeby miał zapas? Nie wiem, nie mam syna. Z moimi córkami było to pr
            > oste.
            >
            Jest to jakiś plan. Do tego dzwonię co dwie godziny i mu przypominam. Do tego ustawiam przypomnienie w telefonie, kartkę na lodówce i jeszcze proszę zaprzyjaźnioną sąsiadkę, żeby od czasu do czasu przypomniała smile
            • trampki_w_kwiatki Re: Zostawiłabyście na tydzień? 26.07.22, 07:11
              😂😂😂
              • extereso Re: Zostawiłabyście na tydzień? 26.07.22, 08:22
                Ja raczej poprosiłabym jakąś ematkę: wiadomo, że to bestia zajadła, nie odpuści, taki plan kontroli opracuje, że młody nie będzie miał szans o czymkolwiek zapomnieć. A sąsiadka, normalna kobieta bez obsesji kontroli to jeszcze na serial się zapatrzy i nieszczęście gotowe.
                • turbinkamalinka Re: Zostawiłabyście na tydzień? 26.07.22, 11:54
                  Ematki to nie. Jeszcze na forum obgada brak bidetu, będzie jojczyć że dzieciak zamiast jeść jaglankę woli pizze, w dodatku z sieciówki a nie domową i colę pije zamiast ziółek. Nie, sąsiadka co najwyżej powie siostrze ciotecznej wujka Staszka i babci Krysi tongue_out
        • daszka_staszka Re: Zostawiłabyście na tydzień? 25.07.22, 21:46
          Kupujesz gigapak kondomów, wyjmujesz kilka i takie rozbebeszone opakowanie zostawiasz w widocznym miejscu nie wiem w lazience. A wyjmujesz kilka sztuk coby się nie wstydził, krępował podebrać starym gumy
      • maleficent6 Re: Zostawiłabyście na tydzień? 25.07.22, 23:15
        Serio? 😂😂😂
    • milva24 Re: Zostawiłabyście na tydzień? 25.07.22, 21:07
      Jeśli miałabym zaufanie zostawiłabym. W końcu to tylko tydzień a niedługo już i tak sam będzie mieszkał jak mniemam.
    • g.r.uu Re: Zostawiłabyście na tydzień? 25.07.22, 21:09
      Prawie 18 bez tendencji destrukcyjnych? Oczywiście.
      • trampki_w_kwiatki Re: Zostawiłabyście na tydzień? 26.07.22, 07:13
        Bez kitu, ja miałam znajomych bez głupich pomysłów. Rodzice normalnie wyjeżdżali, często na kilka tygodni do pracy, a dzieciaki żyły jak ludzie. No, może o sprzątaniu zapominali...
    • heca7 Re: Zostawiłabyście na tydzień? 25.07.22, 21:09
      Oczywiście. Choć świeża miłość może być trochę ryzykowna, miejmy nadzieję, że panna nie chce szybko pobierać 500+ suspicious To byłby jedyny mój niepokój. Poza tym jak najbardziej bym zostawiła. Mam w domu 17 latka i dałabym mu zostać samemu, córka w tym wieku została sama na 19 dni. I nie umarła z głodu, nie wysadziła domu, nie zaszła w ciąże, nie zagłodziła zwierząt. Też mam w pobliżu dokarmiających dziadków chętnych na futrowanie wnucząt wink
      • 3-mamuska Re: Zostawiłabyście na tydzień? 25.07.22, 21:26
        Oczywiście. Choć świeża miłość może być trochę ryzykowna, miejmy nadzieję, że panna nie chce szybko pobierać 500+

Triss zmusi do aborcji jakby co wiec luzik.
        • kamin Re: Zostawiłabyście na tydzień? 25.07.22, 21:35
          Zmusi swoją córkę jakby co. Cudzą córkę o wiele trudniej do czegokolwiek zmusić.
          Ale do zajścia w ciążę niepotrzebny jest wyjazd rodziców, wystarczy, że do pracy chodzą wink
          • 3-mamuska Re: Zostawiłabyście na tydzień? 25.07.22, 21:39
            Jak to nie ? Powie pannie ze może się bawić sama w mamusie jeśli chce, synek brudzić sobie rąk nie będzie. Dostanie gole alimenty zero zainteresowania dzieckiem z ich strony jako ojca i dziadków, zero pomocy jak jest głupia. Wielokrotnie o tym pisała. To daje po psychice młodej matce zestresowanej wystraszonej.
            • arwena_11 Re: Zostawiłabyście na tydzień? 26.07.22, 10:07
              Cudzej córki nie zmusi. Poza tym dziewczyna ma swoją rodzinę - nie musi być zastraszona. Może mieć wsparcie w swojej rodzinie.
        • triss_merigold6 Re: Zostawiłabyście na tydzień? 25.07.22, 21:44
          Dziewczyna studiuje sensowny kierunek, ma ambicje i nie sprawia wrażenia zainteresowanej pobieraniem szybko 500+.
          • panna.nasturcja Re: Zostawiłabyście na tydzień? 25.07.22, 22:35
            I interesuje ją młodszy chłopak? W tym wieku? To mnie zaskoczyłaś.
            • triss_merigold6 Re: Zostawiłabyście na tydzień? 25.07.22, 22:38
              Znają się od dość dawna, spokojna dziewczynka też bardzo ogarnięta, mają wspólne zainteresowania.
              • panna.nasturcja Re: Zostawiłabyście na tydzień? 26.07.22, 00:55
                Jasne, ale zaskoczyło mnie, bo w tym wieku młodszy chłopak to zazwyczaj opcja no way.
                • panna.w.paski Re: Zostawiłabyście na tydzień? 26.07.22, 01:35
                  No wystarczy, że jest rok starsza i już jest studentką..
                  • panna.nasturcja Re: Zostawiłabyście na tydzień? 26.07.22, 04:47
                    Raczej dwa lata. Syn Triss dopiero zdaje do maturalnej klasy a ona już studiuje a nie dopiero będzie studiować. Do tego on jest z końca roku, więc różnica wieku może być nawet większa.
                    • triss_merigold6 Re: Zostawiłabyście na tydzień? 26.07.22, 07:58
                      Jest w technikum więc do klasy maturalnej mu sporo brakuje.
                      Młody ma gadane, ładnie wygląda, jest sprawnym organizatorem, nie jest zdziczały, nie ma zyebanych poglądów i uprzedzen Braci Samców, może z punktu widzenia dziewczyny na tle innych chłopaków wypada lepiej.
                      • extereso Re: Zostawiłabyście na tydzień? 26.07.22, 08:23
                        Znam parę,w której młody miał 18 lat a ona 22, utrzymała się cztery lata, mega długo na ten wiek. No już wyjdźmy z tych ramek.
                        • triss_merigold6 Re: Zostawiłabyście na tydzień? 26.07.22, 08:27
                          Znam (znałam) licealna parę, w której chłopak był z młodszej klasy, po studiach się pobrali.
                        • panna.nasturcja Re: Zostawiłabyście na tydzień? 27.07.22, 04:32
                          Z jakich ramek? To jest kwestia norm rozwojowych, znanych od lat.
                      • 18lipcowa3 Re: Zostawiłabyście na tydzień? 26.07.22, 10:32
                        Mialam 21 lat i spotykałam się w wakacje z chłopakiem młodszym od 2.5 roku.
                        Byl wesoły, fajnie się gadało i po prostu mega przystojny aż dech zapieralo. Wystarczyło.
    • mashcaron Re: Zostawiłabyście na tydzień? 25.07.22, 21:10
      Z opisu wynika, że raczej ogarnięty i nie puści chaty z dymem :p
      Antykoncepcyjnie też za pewne uświadomiony.
      Zostawiła bym.
      • grey_delphinum Re: Zostawiłabyście na tydzień? 25.07.22, 21:12
        Tak, zostawiłabym. To już dorosły człowiek.
    • sabina211 Re: Zostawiłabyście na tydzień? 25.07.22, 21:11
      Zostawiłabym. Ostatnio 16-latkę zostawiliśmy na weekend. Z wdzięczności wysprzątała większość domu.
    • mamkotanagoracymdachu Re: Zostawiłabyście na tydzień? 25.07.22, 21:11
      Osiemnastolatka? Oczywiście.
      Przecież to jest dorosły człowiek, mógłby już mieszkać sam.
    • taje Re: Zostawiłabyście na tydzień? 25.07.22, 21:11
      W opisanej sytuacji, tak.
    • lilia-anna Re: Zostawiłabyście na tydzień? 25.07.22, 21:15
      Nie wiem, bo moje dzieci jeszcze małe - 7 i 9 lat - ale moi rodzice zostawili mnie na 2 tyg., gdy miałam 18 lat i pojechali z moim młodszym bratem nad morze smile Dobrze to wspominam, nic się nie stało; wszyscy przeżyli, a ja się czułam bardzo dorosła i odpowiedzialna wink
    • turbinkamalinka Re: Zostawiłabyście na tydzień? 25.07.22, 21:16
      O ile znam cię z wpisów, to decyzja podjęta. Trochę obawiałabym się tej nowej miłości, bo mogą "z łóżka nie wychodzić", ale biorę poprawkę na to, że syn nie pytał się ciebie o zdanie "czy już może". Młodzi sposób zawsze znajdą. Jeśli nie odpierdziela numerów, to zostawiam, już te powiedzmy pół roku do 18 niewiele zmienia pod względem odpowiedzialności. A na samodzielne wakacje ze znajomymi byś puściła? Jeśli tak, to chyba tym bardziej można i w domu zostawićsmile.

Ps nie zapomnij ugotować i podpisać obiadów na tydzień i rozpiski co i o której ma zjeść 😜
      • triss_merigold6 Re: Zostawiłabyście na tydzień? 25.07.22, 21:42
        Na samodzielne wakacje wypycham go od 2 lat tylko matki kolegów są mniej wyluzowane.
        • turbinkamalinka Re: Zostawiłabyście na tydzień? 25.07.22, 22:32
          No to zakładam, że młody we własne gniazdo nie narobi i jednak do zakazu imprez się zastosuje, Jak zaprosi 2-3 kolegów, to się nic nie stanie, bo potrafi nad nimi zapanować. Informację na grupie fejsowej o wolnej chacie wykluczam. Kiedy ma się nauczyć samodzielności jak nie teraz? Wiadomo są nastolatki, które strach po bułki wysłać, ale ten chyba potrafi nie rozrabiać?
          • kamin Re: Zostawiłabyście na tydzień? 26.07.22, 19:11
            Ma zakaz imprez?
      • g.r.uu Re: Zostawiłabyście na tydzień? 25.07.22, 22:45
        Życie seksualne osiemnastolatka to raczej coś normalnego niż szokującego, czego należałoby się obawiać.
      • bergamotka77 Re: Zostawiłabyście na tydzień? 26.07.22, 07:48
        No i niech nie wychodzą Nie pamiętasz jak mloda byłaś i pierwszy związek z konsumpcją przeżywałas? Tylko kwestia zabezpieczenia.
    • pepsi.only Re: Zostawiłabyście na tydzień? 25.07.22, 21:18
      Tak. Zostawiłam w mniej więcej podobnych warunkach (no bez nowej sympatii wówczas) niespełna 16. Trochę nagotowałam i poporcjowane zostawiłam w lodówce, do tego dokupiłam 3 mrożone pizze do odgrzania, drobne na pieczywo.
      I całkiem dobrze to wypadło.
      Mieszkanie w przyzwoitym stanie zastaliśmy, nawet posprzątane było na nasz przyjazd.
    • kocynder Re: Zostawiłabyście na tydzień? 25.07.22, 21:18
      Zależy ile to "prawie" wynosi. Bo jeśli pięć miesięcy, a chłopak ogólnie spokojny, ogarnięty, życiowy plus na podorędziu dziadek z możliwością interwencji w trybie natychmiastowym - ok. Jeśli zaś pięć lat, a chłopak ogarnięty na tyle, by przy pełnej lodówce nie umrzeć z głodu, bo mu mamusia kanapki nie zrobiła, i odpowiedzialność stosowna do wieku - to nawet mimo dziadka pod ręką - nie.
    • magdallenac Re: Zostawiłabyście na tydzień? 25.07.22, 21:19
      18 lat? Bez wahania bym zostawiła. Będzie wdzięczny przez następny rok.
    • 3-mamuska Re: Zostawiłabyście na tydzień? 25.07.22, 21:24
      Serio pytasz?
    • woman_in_love Re: Zostawiłabyście na tydzień? 25.07.22, 21:26
      No i jest świeża miłość, która też by była na miejscu

Będą alimenty, trala la la la la
    • marta.graca Re: Zostawiłabyście na tydzień? 25.07.22, 21:28
      Mnie moi rodzice zostawiali, nawet jak miałam 17 smile
    • kamin Re: Zostawiłabyście na tydzień? 25.07.22, 21:32
      Raczej tak. W tym wieku już jeździłam sama na wakacje w czasach bezkomórkowych. Faktycznie nie byliśmy specjalnie destrukcyjni (aczkolwiek alko i papierosy były, ale bez wielkich ekscesów).
      Oczywiście, wiecie o tym, że nie będzie mieszkał sam? Obstawiam, że "na stałe" zamieszka dziewczyna, a szersze grono znajomych będzie wpadać w odwiedziny. Nawet mu trochę zazsroszczę.
    • gaskama Re: Zostawiłabyście na tydzień? 25.07.22, 21:35
      Dziwne pytanie. Serio pytasz???
      • triss_merigold6 Re: Zostawiłabyście na tydzień? 25.07.22, 21:42
        To ematka, różnych odpowiedzi się spodziewam. big_grin
        • gaskama Re: Zostawiłabyście na tydzień? 25.07.22, 21:48
          Nie wygłupiaj się. Po tobie takich pytań się nie spodziewałam. Ja jestem matka helikopter. A mlody sam po Polsce i świecie pomyka od 16 rż. Sam wrocil z gór, bo sylwestra chciał z dziewczyną spędzić, jak miał 16 lat. Kiblowal tydzień w domu bez nas. Ja nie zamierzałam sobie urlopu psuć, bo mlody się zakochał. Sam se gotował. Robił zakupy. Imprezy. Kumpli zapraszał. Dziewczyna pomieszkiwala. Jak wróciliśmy, to mieszkanie było na błysk zrobione. Prawie 18 latek??? No daj spokój.
    • kafana Re: Zostawiłabyście na tydzień? 25.07.22, 21:38
      Tak
    • sol_13 Re: Zostawiłabyście na tydzień? 25.07.22, 21:49
      18-latek, no pewnie. U koleżanki 16-latek ostatnio sam tydzień siedział i był zachwycony, wszystko ogarnął łącznie z praniem.
    • majenkir Re: Zostawiłabyście na tydzień? 25.07.22, 21:49
      Pewnie, że tak! Żeby tylko dzieciaka nie zmajstrował 😉
    • iwoniaw Re: Zostawiłabyście na tydzień? 25.07.22, 21:51
      Weź nie żartuj - oczywiscie, że bym zostawiła.
      • triss_merigold6 Re: Zostawiłabyście na tydzień? 25.07.22, 21:53
        Tak pro forma pytam... Nic pewnego, to wariant w razie gdyby planowany wyjazd nie wypalił.
      • boremloska Re: Zostawiłabyście na tydzień? 26.07.22, 00:38
        Mój jest upośledzony i zostawiam. To nastolatek.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka