Dodaj do ulubionych

Kosmetyki z Polski, jeszcze raz

26.07.22, 09:07
Z zeszłorocznej listy prawie wszystko wypróbowane. Macie jakieś nowe olśnienia? Albo stare, ale niewspomniane jeszcze tutaj? Co warto, a czego nie warto kupić z BasicLab? Coś z polskiej kolorówki? Chyba Primula pisała coś o jakichś genialnych kapsułkach/fiolkach z witaminą C?
Ja ze swojej strony gorąco polecam rozświetlający krem do ciała Lierene- jest genialny!
Obserwuj wątek
    • wapaha Re: Kosmetyki z Polski, jeszcze raz 26.07.22, 09:16
      Małe a cieszy
      z Rossmana z Isany :
      -peeling
      -peeling carbo
      - szampon i odzywka miodowe

• chlodne_dlonie Re: Kosmetyki z Polski, jeszcze raz 26.07.22, 12:53
        Ten szampon i odżywka sprawdzają się przy jakich włosach?
        • wapaha Re: Kosmetyki z Polski, jeszcze raz 26.07.22, 15:54
          do przesuszonych- wymagających nawiżenia
          • chlodne_dlonie Re: Kosmetyki z Polski, jeszcze raz 26.07.22, 16:28
            Dzięki smile w takim razie spróbuję jak moje rozjaśniane na nie zareagują.
            • wapaha Re: Kosmetyki z Polski, jeszcze raz 26.07.22, 16:30
              moje włosy to lubią ( często je moczę/suszę )
              no i zapach obłędny smile
      • bywalec.hoteli Re: Kosmetyki z Polski, jeszcze raz 27.07.22, 16:14
        wapaha napisała:

> Małe a cieszy
        > z Rossmana z Isany :

To są kosmetyki z Polski??
    • simply_z Re: Kosmetyki z Polski, jeszcze raz 26.07.22, 09:24
      z Paese:
      -tusz eyegasm, absolutnie genialny, ladnie wydluza, nic sie nie osypuje
      -puder pod oczy. ladnie rozswietla okolice, nic nie wchodzi w zmarszczki, cienie lub tusz sie nie osadzaja

Orientana:

Seria z grzybkiem Reishi

Do wlosow:

Seria So flow (do kupienia w Rossmanie) ale koniecznie cala seria, zeby byly efekty, czyli peeling/baza, szampon, maska, mleczko do laminacji, odzywka, mgielka po umyciu itd.
      • pasquda77 Re: Kosmetyki z Polski, jeszcze raz 26.07.22, 09:32
        Tusze niezmiennie Eveline, teraz wielbię ten w czarno zielonym opanowaniu 😍 Puder różany Wipera, super jest, kremy Nacomi i sporo rzeczy z serii Next Level.
      • primula.alpicola Re: Kosmetyki z Polski, jeszcze raz 26.07.22, 13:11
        "eyegasm"

Dla samej nazwy kupiębig_grin
        • simply_z Re: Kosmetyki z Polski, jeszcze raz 26.07.22, 13:41
          polecam hahawinkbardzo przyzwoity tusz
          • magdallenac Re: Kosmetyki z Polski, jeszcze raz 26.07.22, 15:45
            Dopisałam to Paese!
            • hrabina_niczyja Re: Kosmetyki z Polski, jeszcze raz 28.07.22, 19:26
              Zobacz jeszcze mgłę pudrowa Paese. Nie ma lata, żebym nie używała, robi fajna twarz.
      • panna_lila Re: Kosmetyki z Polski, jeszcze raz 26.07.22, 22:15
        kosmetyki z Polski i ich polsko brzmiące nazwysmile, nazwy firm też takie naszesmile
    • chatgris01 Re: Kosmetyki z Polski, jeszcze raz 26.07.22, 09:35
      Garnier bio: krem z olejem arganowym i żel-krem z olejem z konopi.
      Yoskine Geisha Gold Secret Olejkowy Krem pod oczy.
      No i niezmiennie wszystkie Yope, ale do samolotu to one chyba niebałdzo (ciężkie).
      • chatgris01 Re: Kosmetyki z Polski, jeszcze raz 26.07.22, 09:38
        A, i weź sobie jeszcze Monoï de Tahiti u Yves Rochera, pięknie pachnie, a skutecznie odstrasza komary (że ja tego wcześniej nie wiedziałam!).
        • pasquda77 Re: Kosmetyki z Polski, jeszcze raz 26.07.22, 09:47
          chatgris01 napisała:

> A, i weź sobie jeszcze Monoï de Tahiti u Yves Rochera, pięknie pachnie, a skut
          > ecznie odstrasza komary (że ja tego wcześniej nie wiedziałam!).
          >
          Kwestia gustu, dla mnie zapach tej serii jest nie do zniesienia, nie dziwię się, że komary uciekają 😉
          • chatgris01 Re: Kosmetyki z Polski, jeszcze raz 26.07.22, 09:52
            Powąchaj Muggę i wtedy to napisz cool (choć ona też jest bardzo skuteczna)
            • pasquda77 Re: Kosmetyki z Polski, jeszcze raz 26.07.22, 09:55
              Używamy Muggi, nie przeszkadza, ale zapach gardenii jest dla mnie nie do przejścia.
              • magdallenac Re: Kosmetyki z Polski, jeszcze raz 26.07.22, 09:59
                Sprawdzę sama i dam znać! W ogóle nie znam kosmetyków YR.
                • chatgris01 Re: Kosmetyki z Polski, jeszcze raz 26.07.22, 10:03
                  magdallenac napisała:

> W ogóle nie znam kosmetyków YR.

Takiese, ale widzę, że ostatnio bardzo poprawili składy.
                  A ta seria z monoi udana (mam i używam obecnie, używałam też poprzednich sprzed 20-15 lat), szukałam ostatnio monoi u różnych marek i ich jest jednak najznośniej pachnąca, z najlepszym składem i ceną (często robią promocje 50% taniej).
              • chatgris01 Re: Kosmetyki z Polski, jeszcze raz 26.07.22, 10:05
                pasquda77 napisała:

> Używamy Muggi, nie przeszkadza, ale zapach gardenii jest dla mnie nie do przejś
                > cia.

Mnie zapach Muggi zabija big_grin
                Ale rozumiem nietolerancję gardenii, ja tak mam z zapachem lilii (z tym, że to przecież osobnicze, i dla kogoś może pachnieć pięknie, patrząc obiektywnie).
            • daniela34 Re: Kosmetyki z Polski, jeszcze raz 26.07.22, 09:59
              Jest, choć przy podlaskich mutantach komarzych nawet ona momentami się poddawała.
        • daniela34 Re: Kosmetyki z Polski, jeszcze raz 26.07.22, 09:58
          Mam z tej serii spray do włosów, do tzw.morskich fal. Fal u mnie nie robi, nie używam zatem, bo wiadomo- trochę przesusza włosy. W takim razie zacznę go może rozpylac w powietrzu 😃
    • swinka-morska Re: Kosmetyki z Polski, jeszcze raz 26.07.22, 09:36
      Uzdrovisco - pianka do mycia twarzy z bratkiem (w Hebe)
    • koko8 Re: Kosmetyki z Polski, jeszcze raz 26.07.22, 09:48
      Kremy Fitomedu, tłusty i poltlusty. Krótkie ekologiczne sklady, szklane opakowania i cena zachwycająca. Dla mnie doskonałe jako maski na noc.
      Tak samo szampon ziolowy tej firmy. Delikatny, bez sls, a świetnie się pieni dzięki mydlnicy.

Pomadka nawilżająca utleniajaca Celii. Robi naturalnie mokre lekko różowe usta.
      • n-ell Re: Kosmetyki z Polski, jeszcze raz 26.07.22, 22:09
        Gdzie kupujesz ta pomadkę? Jest w sieciówce jakiejś?
        • koko8 Re: Kosmetyki z Polski, jeszcze raz 26.07.22, 22:31
          Kupiłam w sklepie internetowym Celii trzy kolory (w sumie jest chyba 5), utleniają się na rożne kolory różu. Najbardziej podoba mi brązowa, ultlenia się na delikatny malinowy.
          • gaga-sie Re: Kosmetyki z Polski, jeszcze raz 26.07.22, 22:37
            Ja tez je lubię, bardzo. Kupowałam w internetowym Empiku z darmowym odbiorem w sklepie.
    • extereso Re: Kosmetyki z Polski, jeszcze raz 26.07.22, 10:21
      Krem do stóp CeraVe, masło do ciała pomarańczowe mokosh, peelingi mydlarni, Basic niestety nie przepadam ale to chodzi o brak przyjemności stosowania, brak zapachu. Rejuvenatic krem, ale nie wiem gdzie się kupuje( może w necie), dostałam od dzieci, następny też kupię.
      • extereso Re: Kosmetyki z Polski, jeszcze raz 26.07.22, 10:23
        Oj, przepraszam, to chyba nie polski.
        • chatgris01 Re: Kosmetyki z Polski, jeszcze raz 26.07.22, 10:36
          extereso napisała:

> Oj, przepraszam, to chyba nie polski.

Ale przecież "z Polski" nie musi oznaczać polskiego.
          • magdallenac Re: Kosmetyki z Polski, jeszcze raz 26.07.22, 10:39
            Chodzi mi o takie które są popularne w Polsce i przede wszystkim nie amerykańskie.
            • extereso Re: Kosmetyki z Polski, jeszcze raz 26.07.22, 10:43
              To jeszcze poradzę żebyś sobie dokładnie cała baterię mokosh przejrzała. Jestem ich fanką. Maseczka liftingujaca ( dzięki primula!) robi różnicę widoczna gołym okiem
              • sophia.87 Re: Kosmetyki z Polski, jeszcze raz 26.07.22, 12:26
                Ja polecam także ich krem do biustu i musy do ciała.
                Ogólnie kosmetyki Resibo (zwłaszcza ich krem z neodermylem) i pH Doctor w zasadzie to wszystko można brać w ciemno.
                Basiclab - polecam nową serię Aminis z peptydami
              • primula.alpicola Re: Kosmetyki z Polski, jeszcze raz 26.07.22, 13:32
                extereso napisała:

> To jeszcze poradzę żebyś sobie dokładnie cała baterię mokosh przejrzała. Jestem
                > ich fanką. Maseczka liftingujaca ( dzięki primula!) robi różnicę widoczna goły
                > m okiem

Miło mismile
                A próbowałaś maski liftingującej na dekolt i szyję ph doctor? Tip: można też na twarz, brzuch i pośladki, i też widać różnicę.
                • extereso Re: Kosmetyki z Polski, jeszcze raz 26.07.22, 16:07
                  To zamawiam 😁
            • krolewska.asma Re: Kosmetyki z Polski, jeszcze raz 26.07.22, 12:57
              Ale ja myśle ze od ubiegłego roku niewiele się zmieniło wink
              No może oprócz mega rozczarowania basic lab i zachwytu nacomi ale co było to jest wink
              • primula.alpicola Re: Kosmetyki z Polski, jeszcze raz 26.07.22, 13:41
                Nie jestem rozczarowana BL, natomiast z Nacomi lubię i lubiłam niektóre produkty.
      • krolewska.asma Re: Kosmetyki z Polski, jeszcze raz 26.07.22, 12:56
        No własne już było wałkowane 100 razy ze forum nie poleca basic lab a tu w kółko te same pytania sad
    • chococaffe Re: Kosmetyki z Polski, jeszcze raz 26.07.22, 12:52
      Co prawda nie polskie, ale nie wiem czy do kupienia w US a u nas tak - serum z witaminą C geek&gorgeous. 15% kwasu askorbinowego czyli kwasu najbardziej nietrwałego i najbardziej drażniącego. Kiedy kupowałam barłm pod uwagę, że może drażnić i najwyżej komuś oddam albo użyję do dłoni. Producent też ostrzega przed podrażenieniami.

Ale ... ponieważ podobno kwas askorbionowy jest najbardziej przebadany pod kątem skuteczności tego co witamina C ma robić, zaryzykowałam. O dziwo, w oóle nie miałam podrażnien (a cerę mam naczynkową) natomiast bardzo, ale to bardzo to serum wyrównywało koloryt skóry i rozświetlało/rozjaśniało. Poza tym wrażliwośc naczyniowa mi się zmniejszyła (wtiamina C jest dobra na naczynka)

Wada; trzeba trzymac w lodówce i "działa" tylko przez mniej więcej 3 miesiące (serum robią podobno krótkimi partiami)
      • magdallenac Re: Kosmetyki z Polski, jeszcze raz 26.07.22, 15:47
        Jesteś kolejna, która poleca to serum. Zamówię je w końcu.
      • panna_lila Re: Kosmetyki z Polski, jeszcze raz 26.07.22, 22:23
        pytanie? czy w sklepach sprzedają te kosmetyki, których przechowywanie jest zalecane w lodówce, z lodówki właśnie? Ja nigdy nie widziałam. Aż jutro sprawdzę jak to wygląda w hebe

dopytam jeszcze - teraz nie stosujemy tego serum dopiero jesienią? czy można teraz?
        • primula.alpicola Re: Kosmetyki z Polski, jeszcze raz 26.07.22, 22:27
          Można cały rok, dlaczego nie? Tylko na to spf koniecznie.
          • panna_lila Re: Kosmetyki z Polski, jeszcze raz 26.07.22, 22:51
            bo w którymś wątku obok mnie przestrzegały dziewczyny, że kwasów latem nie wolno
            • chococaffe Re: Kosmetyki z Polski, jeszcze raz 26.07.22, 22:56
              ale to nie jest kwas jako taki (peelingujący, aha, bha itd) tylko forma witaminy C.
            • primula.alpicola Re: Kosmetyki z Polski, jeszcze raz 26.07.22, 22:59
              E tam, nie wolno. Robię, nic mi nie jest, ale- kwasy do domowego użytku, a nie profesjonalne o wysokich stężeniach i wymagające neutralizatora oraz, bardzo pilnuję ochrony spf.
        • chococaffe Re: Kosmetyki z Polski, jeszcze raz 26.07.22, 22:41
          Ja kupuję (serum jak wyżej) on line zanim zaczynają się upały. Można też stacjonarnie w Cosibella, ale jeszcze nie byłam. W Hebe nie widziałam żadnego miejsca przeznaczonego na kosmetyki "do lodówki" (akurat G&G w ogóle u nich nie ma)

p.s. z tego co wiem to mozna latem, ale ja i tak stosuję filtr 30/50
          • panna_lila Re: Kosmetyki z Polski, jeszcze raz 26.07.22, 22:55
            w hebe można ale tylko online www.hebe.pl/marki-geek-gorgeous/
            • chococaffe Re: Kosmetyki z Polski, jeszcze raz 26.07.22, 22:58
              o super, nie wiedziałam. Jesienią spróbuję zamówić do sklepu i odebrać zamiast sprzedaży wysyłkowej.
    • szafireczek Re: Kosmetyki z Polski, jeszcze raz 26.07.22, 12:53
      krem pod oczy od Sensum Mare - nie obciąża, jest delikatny i zmniejsza cienie i poduszki pod oczami
      vianek - niebieska seria nawilżająca + super zapach
      pianka brązująca Veoli Botanica sprzedawana w komplecie z rękawiczkami.
    • primula.alpicola Re: Kosmetyki z Polski, jeszcze raz 26.07.22, 13:08
      BasicLab właśnie wypuścił dwa nowe sera z wit. C, w bardzo korzystnej postaci- tetraizopalmitynian askorbylu, i to w formie emulsji, a nie olejowej, uff. Nie znoszę olejowych serów. Już do mnie jadą.
      A moje nowe olśnienie to glinki. Nie miałam pojęcia, że występują we wszystkich kolorach tęczy! Najbardziej mi do twarzy w tej fioletowejbig_grin, ale mam różne. Używam jako maski na twarz, na włosy, jako dodatek do kąpieli, maskę na ciało.
      • chococaffe Re: Kosmetyki z Polski, jeszcze raz 26.07.22, 13:13
        Ja też najbardizje lubię filoetową . Piękna jest! big_grin Od razu humor mi się poprawia.
        • primula.alpicola Re: Kosmetyki z Polski, jeszcze raz 26.07.22, 13:44
          I różowa, i błękitna, i żółta! A jak chcę wystraszyć Starego Primula, to robię czarną na twarz i ciałobig_grin
          • chococaffe Re: Kosmetyki z Polski, jeszcze raz 26.07.22, 14:48
            Jak zobaczysz liliową to ie jest liliowa ani fioletowa tylko wpadająca w brąz.

Algi (spirulina) też jest fajna, ale smierdzi jak diabli
      • krolewska.asma Re: Kosmetyki z Polski, jeszcze raz 26.07.22, 13:45
        Jeszcze dwa nowe zaraz witaminą C A mieli już chyba z 10

masakra

Oczywiście jest takich wysokich buteleczkach z tego malusieńkia Dziurka przez którą ciężko przecisnąć tą Pepi tkę i wszystko się rozlewa po szyjce
        • primula.alpicola Re: Kosmetyki z Polski, jeszcze raz 26.07.22, 13:49
          Bo są różne postaci wit. C, więc chyba dobrze, że jest wybór? Te nowe są w opakowaniach airless, z pompką. Też nie przepadam za tymi pipetami, no ale już bez przesady, ręce mi się nie trzęsą i trafiam w tę dziurkę.
          • krolewska.asma Re: Kosmetyki z Polski, jeszcze raz 26.07.22, 14:11
            Tylko ta pipetka była tak Wąska że nic się nie dało nią nabrać bo po prosu nie zasysala

Masakra taka nędzna podróba the Ordinary które ma te buteleczki spoko z cenami jak za Chanel…..
            • primula.alpicola Re: Kosmetyki z Polski, jeszcze raz 26.07.22, 15:13
              Już ci kiedyś pisałam, należało reklamować.
              Moje nabierały.
              • krolewska.asma Re: Kosmetyki z Polski, jeszcze raz 26.07.22, 15:47
                Pisałam do babsztyli na instagramie ale mnie zbyły

Wymądrzaly się tylko
                • andace Re: Kosmetyki z Polski, jeszcze raz 26.07.22, 23:11
                  OMG! Reklamacje na produkt pisałaś na instagramie? 😂😂
                  Używałam produktów z BasicLab z pipetkami i nie miałam żadnych problemów, nie dość że nie umiesz obsłużyć pipetką to nie wiesz jak złożyć reklamacje?! 😱😳🤣🤣
                  • primula.alpicola Re: Kosmetyki z Polski, jeszcze raz 27.07.22, 09:35
                    Ale andace, właścicielki chętnie rozmawiają z klientkami poprzez Instagram, i zachęcają do tej formy komunikacji. Też z nimi tam gadam.
                    Ostatnio trochę mnie irytuje tworzenie jakiejś takiej dziwnej ideologii wokół kosmetyków, związek ze skórą, udana relacja ze skórą, bla bla bla. Przewracam oczami jak to widzę; na szczęście nadal jest dużo konkretnych informacji.
                    • mashcaron Re: Kosmetyki z Polski, jeszcze raz 27.07.22, 09:41
                      Związek ze skórą?😅
                      • snakelilith Re: Kosmetyki z Polski, jeszcze raz 27.07.22, 11:03
                        No tak, niektóre kosmetyki mają namiętny związek ze skórą, u innych, to tylko coś w rodzaju małżeństwa z rozsądku np. u tych stosujących tylko mydło i krem Nivea. A jak walniesz sobie za mocne kwasy, to masz sado-maso. Ja od czasu do czasu pozwalam mojej skórze na mały skok w bok, ale często wychodzi z tego emocjonalnie pokiereszowana, z postępującym wiekiem stała się chyba bardziej stała w uczuciach. big_grin
                        • primula.alpicola Re: Kosmetyki z Polski, jeszcze raz 27.07.22, 11:04
                          snakelilith napisała:

> No tak, niektóre kosmetyki mają namiętny związek ze skórą, u innych, to tylko c
                          > oś w rodzaju małżeństwa z rozsądku np. u tych stosujących tylko mydło i krem Ni
                          > vea. A jak walniesz sobie za mocne kwasy, to masz sado-maso. Ja od czasu do cza
                          > su pozwalam mojej skórze na mały skok w bok, ale często wychodzi z tego emocjon
                          > alnie pokiereszowana, z postępującym wiekiem stała się chyba bardziej stała w u
                          > czuciach. big_grin

Dobrebig_grin
                    • andace Re: Kosmetyki z Polski, jeszcze raz 27.07.22, 10:58
                      Ale jeżeli chcesz reklamować produkt, wysłać zdjęcia żeby pokazać że jest problem czy nawet odesłać zakup to instagram nie jest moim zdaniem odpowiednim miejscem na reklamację, zresztą na instagramie BL jest podany adres mailowy.
                      Instagrama w zasadzie nie używam i może jestem już stara ale nie przyszłoby mi do głowy składanie reklamacji przez Insta.
                      Najwyraźniej firma też tak uważa bo Asmę olali i uradzili jej dumę i teraz ona w każdym wątku kosmetycznym płacze jakie to BL fatalne.
                      Mam ich produkty, używam i jestem zadowolona.
                      • primula.alpicola Re: Kosmetyki z Polski, jeszcze raz 27.07.22, 11:04
                        Tak, oczywiście, do oficjalnej reklamacji są oficjalne kanały.
                      • krolewska.asma Re: Kosmetyki z Polski, jeszcze raz 27.07.22, 16:04
                        Jejku ale co miałam reklamować ?
                        Ze babki są sprytne i najtańszym kosztem zbijają fortunę a ciemnogród wszystko wykupuje ?’
                        Przecież widac ze to najtańsze buteleczki które do niczego się nie nadają.

Na swoją naiwność i ich spryt do trzepania kasy chyba nie ma przepisów żeby reklamacje składać wink
    • mashcaron Re: Kosmetyki z Polski, jeszcze raz 26.07.22, 13:14
      Masło do ciała Nacomi,mam o zapachu waniliowego creme brulee, uwielbiam 😍
      Dość długo się wchłania ale skóra po nim świetna.
      • primula.alpicola Re: Kosmetyki z Polski, jeszcze raz 26.07.22, 13:45
        A mnie mdliło od tej słodyczy. I faktycznie, wchłania się całą wieczność. Nie polecam.
        • mashcaron Re: Kosmetyki z Polski, jeszcze raz 26.07.22, 14:05
          Mnie się ten zapach bardzo podoba, a za zwyczaj nie przepadam za takimi mdłościami :p
        • sundace46 Re: Kosmetyki z Polski, jeszcze raz 28.07.22, 19:17
          Kupiłam kokosowe z tej serii, uwielbiam kokos, a tu, mega rzyg, mdlości, ze szok. A whlania się masakrycznie długo.
    • klaramara33 Re: Kosmetyki z Polski, jeszcze raz 26.07.22, 13:14
      Maski do włosów Onlybio, odżywki Anwen bez spłukiwania.
    • elenelda Re: Kosmetyki z Polski, jeszcze raz 26.07.22, 14:34
      Odżywka do włosów nawilżająca Resibo Waterlight. Odżywki bez spłukiwania Anwen. Kosmetyki do włosów Fairy Tale.
      • elenelda Re: Kosmetyki z Polski, jeszcze raz 26.07.22, 14:34
        Hairy Talesmile
    • princesswhitewolf Re: Kosmetyki z Polski, jeszcze raz 26.07.22, 20:47
      Rozświetlający krem do ciala?😄

Ja rozumiem ze dobry ale ...ubawilo mnie ze go tak nazwali.
      • primula.alpicola Re: Kosmetyki z Polski, jeszcze raz 26.07.22, 22:24
        Nazwali go tak, bo rozświetla. Zawiera sporo miki.
        Zdarzają się bardziej cudaczne nazwy kosmetyków.
    • extereso Re: Kosmetyki z Polski, jeszcze raz 26.07.22, 20:57
      A czy ten krem na mało opalone nogi się nada czy tylko opalone?
    • forumologin Re: Kosmetyki z Polski, jeszcze raz 26.07.22, 21:17
      magdallenac, a masz jakas latwo wklejalna tu liste tego co juz masz? nie mam czasu by przeanalizowac stare watkisad
    • eliszka25 Re: Kosmetyki z Polski, jeszcze raz 26.07.22, 22:02
      Moje ostatnie odkrycia, to seria tołpa dermo face sebio. Tonik mikrozłuszczający jest super. Na nowo odkryłam też ziaję. Peeling enzymatyczny z serii kozie mleko bardzo fajnie się sprawdza na mojej wrażliwej skórze, natomiast ich ananasowy trening skóry z kofeiną faktycznie daje takie miłe uczucie świeżości na twarzy. Zwłaszcza w upały. Kupiłam też szampon i odżywkę z bursztynem z farmony, ale jeszcze nie zdążyłam wypróbować. Z tych rzeczy na zdjęciach jestem bardzo zadowolona, choć to moje nowe odkrycia. Ręce po masełku pachną obłędnie!
      • chatgris01 Re: Kosmetyki z Polski, jeszcze raz 26.07.22, 22:48
        eliszka25 napisała:

> Ręce po masełku pachną obłędnie!

Jak lubisz ten zapach, to polecam ten żel pod prysznic smile

https://www.nocibe.fr/medias/produits/275958/275958-le-petit-marseillais-gel-douche-bio-energisant-au-ph-neutre-myrtille-sauvage-250ml-gel-douche-250ml-1000x1000.jpg
        • eliszka25 Re: Kosmetyki z Polski, jeszcze raz 26.07.22, 23:10
          U nas ta narka jest bardzo popularna, ale z borówką chyba nie widziałam. Popatrzę uważniej, dzięki!

Kiedyś kupiłam sobie w hotelowym spa jagodowy peeling i też pachniał bosko. Akurat jestem w okolicy i wybieram się do nich na masaż. Mam nadzieję, że nadal mają te kosmetyki. To jakaś chyba francuska marka, ale w sklepach tego nigdzie nie widziałam.
      • mikams75 Re: Kosmetyki z Polski, jeszcze raz 26.07.22, 23:02
        Na fotce jest z drożdżowami ale gdzie kupiłaś z bursztynem? Kiedyś kupowałam a później zniknęły...
        • eliszka25 Re: Kosmetyki z Polski, jeszcze raz 26.07.22, 23:11
          Z bursztynem mam z tej serii. Kupiłam dziś w rossmanie, ale widziałam też w hebe.
          • mikams75 Re: Kosmetyki z Polski, jeszcze raz 03.08.22, 00:53
            eee te to i ja widzialam, chcialam ten Joanny z bursztynem, kiedys byly.
            • eliszka25 Re: Kosmetyki z Polski, jeszcze raz 03.08.22, 00:58
              A to takich niestety nie widziałam. Te wypróbowałam i jestem zadowolona.
      • wapaha Re: Kosmetyki z Polski, jeszcze raz 27.07.22, 11:02
        eliszka25 napisała:

. Na nowo odkryłam też ziaję.

eliszko, jak lubisz Ziaję to polecam tę serię. Odkryłam rok temu i kolejny też z nią ( co u mnie jest dziwne bo ja dość szybko "nudzę" się i szukam nowości. A przy tym zostanę jeszcze trochę )

• eliszka25 Re: Kosmetyki z Polski, jeszcze raz 27.07.22, 14:00
          O dzięki! Oglądałam kosmetyki z tej serii, ale ostatecznie zdecydowałam się na kozie mleko i ten „komplet” ze zdjęcia. Jeszcze będę w sklepie ziaji, to popatrzę, co tam jest dobrego.
        • chococaffe Re: Kosmetyki z Polski, jeszcze raz 27.07.22, 14:26
          Ja jestem tą serią rozczarowana - głownie z powodu zapachu. To znaczy jest ok ale miałam nadzieję na jakiś bardziej morski/bałtycki
          • eliszka25 Re: Kosmetyki z Polski, jeszcze raz 27.07.22, 14:50
            Wypróbuję, a może da się najpierw powąchać.
            • chococaffe Re: Kosmetyki z Polski, jeszcze raz 27.07.22, 16:08
              Zapach ogólnie jest przyjemny, tylko ja miałam nadzieję, że jak zamknę oczy to będę mogła sobie wyobrazić, że jestem nad morzem -a to nie te nuty.
              • pade Re: Kosmetyki z Polski, jeszcze raz 27.07.22, 16:11
                peeling z tej serii jest świetny
                i balsam rozświetlający
          • wapaha Re: Kosmetyki z Polski, jeszcze raz 27.07.22, 17:12
            chococaffe napisała:

> Ja jestem tą serią rozczarowana - głownie z powodu zapachu. To znaczy jest ok a
            > le miałam nadzieję na jakiś bardziej morski/bałtycki
            >

a mnie właśnie urzekł ten "chłodny' zapach wink
            drugi pozytyw-za konsystencje
        • krolewska.asma Re: Kosmetyki z Polski, jeszcze raz 27.07.22, 18:32
          Jejku ze panie w średnim wieku z pensja ponad przeciętna nabierają się na oszustwa Ziai to ja nie rozumiem , przecież o tym trąbi się od lat

wielkikufer.pl/2017/06/naturalne-kosmetyki-ziaja-pewno/
          • chococaffe Re: Kosmetyki z Polski, jeszcze raz 27.07.22, 18:37
            asma, ja nie tylko lubię ciasteczkowy płyn do kąpieli Ziaja, ale i w Macu bywam
            • wapaha Re: Kosmetyki z Polski, jeszcze raz 28.07.22, 13:02
              chococaffe napisała:

> asma, ja nie tylko lubię ciasteczkowy płyn do kąpieli Ziaja, ale i w Macu bywam
              >
              ja czasem zupkę chińską zjadam suspicious
              <wzrusza prowokująco ramionami>
              • krolewska.asma Re: Kosmetyki z Polski, jeszcze raz 28.07.22, 18:30
                Zupka jest Pyszna a szczególnie ta czerwona Z wifonu A kosmetyki możesz po prostu kupić z lepszym składem

Ale kto bogatemu Zabroni Smarować się jakimiś niedziałającymi substancjami jeśli sobie tak Umyślał
        • klaviatoorka1 Re: Kosmetyki z Polski, jeszcze raz 28.07.22, 15:44
          gdan skin peeling jest jak cudo tarka, tylko ze do ciała.
          • eliszka25 Re: Kosmetyki z Polski, jeszcze raz 28.07.22, 17:34
            O, dobrze wiedzieć! Cudo tarkę dzięki ematce już nabyłam.
          • chococaffe Re: Kosmetyki z Polski, jeszcze raz 28.07.22, 17:43
            Jeżeli to ten to trzeba chyba uważać na odpływ wody

wizaz.pl/kosmetyki/produkt,269186,ziaja-gdanskin-olejowy-peeling-do-ciala-z-kruszonymi-muszlami.html
            • krolewska.asma Re: Kosmetyki z Polski, jeszcze raz 28.07.22, 18:29
              Hahaha
              Z kruszonymi muszlami

Czy pillingujac się Nie słyszycie jęków mordowanych przez Ziaje małży?
            • pade Re: Kosmetyki z Polski, jeszcze raz 28.07.22, 18:59
              Nie trzebasmile
              Używam z piąte opakowanie z kolei i owszem, tłusty osad zostaje, ale do umycia zwykłym środkiem. Nie ma go tak dużo, żeby zostawić bóg wie jak usyfioną wannę i zatkany odpływ. Moje ciało też nie jest po tym tłuste jak po margaryniebig_grin Ta recenzentka zużyła chyba całe opakowanie na raz.
              • chococaffe Re: Kosmetyki z Polski, jeszcze raz 28.07.22, 19:22
                Tam było kilka podobnych recenzji. Ale może jestem przeczulona bo niedawno zapchał mi się odpływ w umywalce.

Z gotowców ( ale nie polskich) i peelingów fajny jest kawowy Alterry z Rossmana. A z domowych na bazie soli epsom
                • pade Re: Kosmetyki z Polski, jeszcze raz 28.07.22, 20:43
                  Miałam ten z Alterry, jednak wolę Ziaję.
    • primula.alpicola Re: Kosmetyki z Polski, jeszcze raz 26.07.22, 22:19
      O, teraz widzę że pytasz o ampułki! Pewnie chodziło o zestaw Glycolic Flash Sesdermy? ( wieczorem kwas, rano wit. C), albo o samą wit. C, też w szklanych ampułkach.
      Przy okazji, używacie tych plastikowych kapturków od otwierania ampułki? Ja po prostu odłamuję tę szklaną górę ręką.
    • georgia.guidestones Re: Kosmetyki z Polski, jeszcze raz 28.07.22, 11:21
      Miya serum z prebiotykiem

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka