Dodaj do ulubionych

Kryta kuweta dla kota

26.07.22, 13:12
Kociary, ma któraś z was krytą kuwetę dla kota? Szukam dla naszej bo do szału doprowadzają nas jej "wykopaliska". Po każdym korzystaniu z kuwety żwirek rozsypany i trzeba sprzątać. Trochę mnie to już męczy i szukam kuwety krytej. Kuwetę sprzątamy jej co najmniej dwa razy dziennie, jak trzeba to i częściej. Po prostu ten typ tak ma, że musi kopać. Narazie mieliśmy jedną, ale zwróciłam do sklepu bo przeciekała.
Polećcie coś, co nie będzie przeciekać.

Kotka o wadze 3,5-4 kg jeśli to ma znaczenie.
Obserwuj wątek
    • kropkacom Re: Kryta kuweta dla kota 26.07.22, 13:17
      Kup podkładkę. Jak tam wolę aby kot miał otwartą. Więcej przestrzeni. Łatwiej mu przykryć kupę czy siuśki.
      • karotka_plus Re: Kryta kuweta dla kota 26.07.22, 13:28
        Myślałam o tym ale ta podkładka musiała by mieć z metr na metr jak nie więcej big_grin Ona naprawdę mocno rozsypuje żwirek dookoła siebie.
        Kuwetę ma pod schodami, te nie są zabudowane więc nie dość że na schodach jest żwirek to i kilkanaście, czasem nawet kilkadziesiąt cm dalej leży wykopany żwirek. Z trzech stron.
    • pasquda77 Re: Kryta kuweta dla kota 26.07.22, 13:19
      Skoro przecieka to znaczy, że ma za niską burtę, moja dama ma krytą kuwetę jednak drzwiczki musiałam zdjąć, bo ni cholery nie ogarniała.Kuweta jest z zooplusa.
      • anilorak174 Re: Kryta kuweta dla kota 26.07.22, 13:20
        Ja mojemu kotu musialam pokazać jak drzwiczki działają 😀
        • pasquda77 Re: Kryta kuweta dla kota 26.07.22, 13:23
          U mnie nawet to nie pomogło, nie będzie korzystać i koniec 😅 No cóż, niedostatek rozumu nadrabia urodą... Żartuję, jest piękna i mądra ta moja kocia morda 😍
          • arwena_11 Re: Kryta kuweta dla kota 26.07.22, 22:08
            Mój też odmawiał wchodzenia do kuwety dopóki drzwiczki były zamontowane. Jak zdjęliśmy - od razu załapał o co chodzi big_grin
    • chatgris01 Re: Kryta kuweta dla kota 26.07.22, 13:23
      U mnie się najlepiej sprawdziła wysoka z dziurą na górze, dla kopaczy najlepsza, jest ogromna różnica w ilości wychodzącego na zewnątrz żwirku.

https://shop-cdn-m.mediazs.com/bilder/maison/de/toilette/savic/hop/in/pour/chat/5/800/71915_savic_katzentocilette_hopin_fk_02_5.jpg
    • triss_merigold6 Re: Kryta kuweta dla kota 26.07.22, 13:29
      Mój ma krytą ale bez drzwiczek, bo się ich boi. Żwirek trochę rozsypuje, duży kot, duża kuweta, ryje w niej czasem jak dzik w żołędziach, bo kulturalnie wszystko zakopuje.
    • anilorak174 Re: Kryta kuweta dla kota 26.07.22, 13:30
      Mój kot ma taką :
      www.mediaexpert.pl/dom-i-ogrod/artykuly-dla-zwierzat/kuwety-dla-kota/kuweta-dla-kota-zolux-cathy-bialo-niebieski

Ilosc żwirku poza kuweta minimalna (pojedyncze ziarenka na łapkach).
      • silenta Re: Kryta kuweta dla kota 26.07.22, 13:33
        Ja i moje koty bardzo polecamy tą powyższą.
        • zwyczajnamatka Re: Kryta kuweta dla kota 26.07.22, 16:22
          Też polecam, miałam tę samą wiele lat dla kota. Duża i praktyczna. Mój kot także nie ogarnia drzwiczek, więc zawsze ma zdemontowane. Myślałam, że tylko mój kot boi się tej klapki, ale tu czytam, że nie jest odosobnionym przypadkiem.
          • chatgris01 Re: Kryta kuweta dla kota 26.07.22, 16:26
            Ja moim kotom na początku urządzałam kurs wchodzenia i wychodzenia, szybko załapały.
            Chyba większość boi się na początku tej klapki.
    • b-b1 Re: Kryta kuweta dla kota 26.07.22, 13:36
      Mam większość kuwet w szafkach( białe z otworem, chyba Trixie) a w środku kuwety i dwie kryte z Savic Nestor-największą i średnią. Tylko jedną mam z drzwiczkami, dziewczynka z niej tylko korzysta 🤣🤣.
      Nic nie przecieka.
    • asiaiwona_1 Re: Kryta kuweta dla kota 26.07.22, 13:40
      Moje koty korzystają z takiej:
    • marion.marion Re: Kryta kuweta dla kota 26.07.22, 13:48
      Spory wybór kuwet jest na zooplusie. W krytą kuwetą może być tak, że kot nie będzie chciał do niej wchodzić. U mnie niestety tak jest i musiałam pogodzić się z częstym sprzątaniem.
    • mava1 Re: Kryta kuweta dla kota 26.07.22, 14:11
      ja miałam 2 koty. Starszy w ogóle nie rozrzucał żwirku, wystarczyła normalna kuweta. Potem doszedł młodszy kot i on był istnym kopaczem, syf dookoła zawsze.
      Przerobiłam wiele kuwet.
      Najpierw kupiłam kuwetę z podwyższanymi brzegami, niewiele pomogła. Dokupiłam dywanik przed wejście, był taki z drobnymi kolcami i tu starszy zaprotestował - kolce kłuły go w łapki wiec skrzętnie go omijał, do kuwety wchodził bokiem. Odwróciłam podkładkę na drugą, gładką stronę. Starszy kot przestał protestować ale na żwirek niewiele to pomogło.
      Kupiłam więc poniższą kuwetę
      https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcR1Wp-COTC2gF3VkIts8eV_dhvw9xSB_ai6YDS2zxiqL5V1ybJXrp75g29DnIdg_KxDK_k&usqp=CAU

której moje koty absolutnie nie zaakceptowały ale może któryś będzie chciał?

Kupiłam następnie kuwetę krytą, najwiekszą jaka była. Niestety drzwiczki nie sprawdziły się, koty się nie odnajdywały w zamknietej przestrzeni.Musiałam wyjąć drzwiczki bo koty kastraty z natury sa większe i nie jest im wygodnie w zamknietej kuwecie. Załatwiały więc swoje sprawy z wystającymi za kuwetę, łebkami. Żwirek i tak był rozsypywany ale tylko z przodu, przed wejściem.
      Za to na podłodze w łazience można było spokojnie leżeć bo była nieskazitelnie czysta, zamiatałam ja kilka razy dziennie.
      Natomiast sprzątanie takiej kuwety było nieco uciązliwe bo trzeba było demontować całą górę.
      Kolejną kuwetą była taka, też zamknięta, ale z otwieraną górą. Coś jak niżej choc mój model inny
      https://zoo-aquos.pl/userdata/public/gfx/15388/Kuweta-Dla-Kota-Kryta-Duza-57cm-ARIEL---Filtr---Lopatka-Bialo-Brazowa.jpg
      Czyli w przypadku kopacza, najlepiej sprawdziła się kuweta kryta z wyjętymi drzwiczkami i otwieraną górą + podkładka plastikowa (łatwa do utrzymania w czystosci).
      Kuwety z otworem na górze nigdy bym nie kupiła. Kot lubi sprawdzić żwirek, grzebnąć łapką, zanim wejdzie do kuwety. Już nie wspomnę, że to tylko dla sprawnych kotów.
      • mava1 Re: Kryta kuweta dla kota 26.07.22, 14:24
        a dokładnie to mam taki model - wygodny do sprzątania
        https://2.allegroimg.com/s1024/0c9d97/b634e4454b23ac407fc4e4076fe2
      • taje Re: Kryta kuweta dla kota 26.07.22, 16:36
        O, też oglądałam tę pierwszą szarą, bardzo mi się podobała i wyglądała na praktyczną (ten uchwyt do przenoszenia). Ostatecznie kupiłam taką z wejściem od góry i na razie nie zamierzam zmieniać.
    • szare_kolory Re: Kryta kuweta dla kota 26.07.22, 14:51
      Nasza miała 3.5 kg, była kudłata i miała krytą kuwetę. Żwirek mieliśmy drewniany, cat's best eco. Rozsypywała i tak, wykopaliska prowadziła i tak, ale JEDNAK skala rażenia była duuuuużo mniejsza niż przy odkrytej kuwecie.
      No i nie bez znaczenia jest fakt bomby smrodowej. Kryta kuweta jednak potrafiła trochę zatrzymać tych biobójczych aromatów. Wiadomo, że jak człowieki były w domu kiedy się kot skasztanił to od razu sprzątaliśmy, ale czasem, wiadomo, były pewne opóźnienia w obsłudze. I wtedy błogosławiliśmy fakt krytej kuwety.
      Kuwetka coś w ten deseń była:

• marion.marion Re: Kryta kuweta dla kota 26.07.22, 20:19
        Mój do krytej nie chciał w ogóle wejść i robił siku/kupę po całym mieszkaniu. Dopiero jak zdjęłam górę, zaczął do niej wchodzić.
        • szare_kolory Re: Kryta kuweta dla kota 27.07.22, 09:18
          Wszystko zależy od kota. Nasza większość życia spędziła na wsi i gdzie się załatwiała nikt nie wiedział. Natomiast w pewnym momencie zabraliśmy ją do domu, żeby ostatnie lata spędziła z nami, bezpiecznie w domu i od razu zakumała co to jest kuwetka, do czego służy i mam wrażenie, że ta zamykana bardzo jej się podobała. To była wielka kocia dama i ceniła sobie miejsca z wyraźnie zaznaczoną przestrzenią TYLKO dla niej.
    • karotka_plus Re: Kryta kuweta dla kota 26.07.22, 15:04
      Dzięki za podpowiedzi. Wiem, ze kuwet jest dużo ale właśnie zależało mi na opinii tych, co je mają. Żeby się nie naciąć i znów nie kupić przeciekającej.
      No i mata jak widzę obowiązkowo, kocica we wrześniu ma 7 urodziny to dostanie wcześniej prezent big_grin
      • chatgris01 Re: Kryta kuweta dla kota 26.07.22, 15:11
        karotka_plus napisała:

> Żeby się nie naciąć i znów nie kupić przeciekającej.

To uważaj na te polecane tu kryte z klapką, bo jeśli kot lubi sikać na stojąco, to przeciekają na linii łączenia góry z dołem.
        Koty mam o kilkudziesięciu lat i przerobiłam praktycznie wszystkie modele tu pokazywane (i jeszcze parę innych), i tak jak pisałam, najlepiej się sprawdziła wysoka z wejściem od góry, zero przesikiwania poza kuwetę/przeciekania i mało wynoszonego czy wykopywanego żwirku.
        Jak kot się zestarzeje/będzie miał problemy ze stawami, to zawsze przecież można ją wtedy wymienić na niższą/otwartą (też przerabiałam), normalny zdrowy kot nie ma żadnego problemu z wchodzeniem na wysokość 40 cm, no bez jaj! big_grin
        • mava1 Re: Kryta kuweta dla kota 26.07.22, 16:04
          mam koty (kocury) i kuwety od 16 lat co najmniej, które sikają bardziej "na stojąco". I nigdy przenigdy żadna kuweta nie "przeciekała". Poczawszy od takiej za kilka zł, skończywszy na krytych.
          Żeby kuweta z wejściem od gory, była komfortowa to trzeba sprzątać ją po kazdej obecnosci kota w kuwecie, inaczej kot ląduje na własnych sikach/kupach. Lub nie własnych bo u mnie 2 koty korzystały z jednej kuwety.
          Kot starszy, o którym pisałam, delikatny taki bardziej, chyba drugi raz nie chciałby wejść/wskoczyć do takiej kuwety.
          Nie zawsze da sie sprzątnąc na bieżąco np. jesteśmy w pracy.
          • chatgris01 Re: Kryta kuweta dla kota 26.07.22, 16:15
            No mnie się zdarzyło parę przeciekających, na tym łączeniu właśnie.
            Wystarczt, że kot się nie obróci tyłem, tylko nasika na bok, na ściankę.

Co do takiej z wejściem z góry, to mam wypróbowaną od 10 lat z 9 kotami i żaden nigdy nie lądował na sikach/kupach surprised
            Miałaś kiedyś taką kiedykolwiek? Jeszcze ani razu się nie zdarzyło, żeby któryś się załatwił pod wejściem, przecież przez tę dziurę wystawia łeb, a tyłek ma wtedy w najdalszym końcu.
            • mava1 Re: Kryta kuweta dla kota 26.07.22, 16:54
              >Wystarczt, że kot się nie obróci tyłem, tylko nasika na bok, na ściankę.

ale przecież z boku i z tyłu jest dokładnie takie samo łączenie, które zresztą wystaje nieco za brzeg miski kuwety (do środka) i naturalnie kieruje potencjalne siki na żwirek.
              Nie wiem, moze ja trafiałam na dobrze skonstruowane kuwety ale nigdy nic podobnego mnie nie spotkał
              • taje Re: Kryta kuweta dla kota 26.07.22, 17:01
                Ja sama nie miałam z tym problemu bo mój kot ostatecznie ma kuwetę z wejściem od góry ale faktycznie na forach kocich wiele razy czytałam o przeciekających kuwetach z klapką - i to nie chodziło o jeden model.
              • chatgris01 Re: Kryta kuweta dla kota 26.07.22, 17:02
                Z tyłu też się zdarzało przeciekać, jak sikał z bliska i z wysoka bezpośrednio na ściankę, w sumie źle to ujęłam, nie liczy się tył czy bok, tylko bliskość/wysokość (ale z boku o tę bliskość łatwiej, bo mniej miejsca niż na osi podłużnej).

Nie wiem, moze ja trafiałam na dobrze skonstruowane kuwety
                Możliwe, albo Twoje koty może sikały w przykucu i/albo w oddaleniu od ścianki.

ale nigdy nic podobnego mnie nie spotkało
                Wierzę jak najbardziej, chciałam tylko zwrócić uwagę na taką możliwość, bo u mnie się zdarzało (nie za każdym razem, to chyba najbardziej zależy od kota i jego pozycji w trakcie sikania-no ale kotka autorki wątku chyba ma właśnie tendencje do przesikiwania ponad brzeg, więc ryzyko przecieku też to może zwiększać).
                • yadaxad Re: Kryta kuweta dla kota 26.07.22, 17:10
                  Miałam tych kotów i te problemy. Kupiłam coś chyba na "pranie" z wysokimi ścianami, wycięłam gorącym nożem wejście i potem kocury mogły sobie sikać do góry.
                  • chatgris01 Re: Kryta kuweta dla kota 26.07.22, 17:26
                    Na kocim forum polecano też plastikowe skrzynki z Ikei (jako kuwetę z wysokimi ściankami), też z ewentualnym podcięciem gorącym nożem półokrągłego wejścia dla ułatwienia dostępu.
            • pasquda77 Re: Kryta kuweta dla kota 26.07.22, 21:01
              Bo jest za niska burta, jeśli dół ma wysokość 6 cm to jak ma nie lać za kuwetę?
              • b-b1 Re: Kryta kuweta dla kota 26.07.22, 21:18
                pasquda77 napisała:

> Bo jest za niska burta, jeśli dół ma wysokość 6 cm to jak ma nie lać za kuwetę?

A są w ogóle takie niskie kuwety?
                Ja mam 4 odkryte w szafkach - zmierzylam- mają 11 cm. Nigdy żaden z kotów nie obsikał ścianek szafki- widać by było.
                • pasquda77 Re: Kryta kuweta dla kota 26.07.22, 21:29
                  No 6 to może przesadziłam, poprzednia kuweta miała właśnie ok 11 cm, kotka spora, sikała na tylną ściankę i wszystko lądowało za kuwetę, kupiłam z wyższą burtą i problem się skończył.
                  • b-b1 Re: Kryta kuweta dla kota 26.07.22, 21:37
                    pasquda77 napisała:

> No 6 to może przesadziłam, poprzednia kuweta miała właśnie ok 11 cm, kotka spor
                    > a, sikała na tylną ściankę i wszystko lądowało za kuwetę, kupiłam z wyższą burt
                    > ą i problem się skończył.

Czyli miała dziewczyna rozmach🤣🤣
                    Moje śmiesznie sikają- czasami nie chce im się wchodzić calkiem do środka, więc przednie łapy na zewnatrz- reszta kota w kuwecie. Nie ma szans, aby do ścianki doleciało 🤣🤣
                    • chatgris01 Re: Kryta kuweta dla kota 26.07.22, 21:41
                      b-b1 napisała:

>
                      > Moje śmiesznie sikają- czasami nie chce im się wchodzić calkiem do środka, więc
                      > przednie łapy na zewnatrz- reszta kota w kuwecie. Nie ma szans, aby do ścianki
                      > doleciało 🤣🤣

Gorzej, jak robią odwrotnie-kot w kuwecie, a dupsko wypięte na zewnatrz cool
                      • b-b1 Re: Kryta kuweta dla kota 26.07.22, 21:58
                        chatgris01 napisała:

> b-b1 napisała:
                        >
                        > >
                        > > Moje śmiesznie sikają- czasami nie chce im się wchodzić calkiem do środka
                        > , więc
                        > > przednie łapy na zewnatrz- reszta kota w kuwecie. Nie ma szans, aby do ś
                        > cianki
                        > > doleciało 🤣🤣
                        >
                        > Gorzej, jak robią odwrotnie-kot w kuwecie, a dupsko wypięte na zewnatrz cool
                        >
                        >
                        Mam nadzieję, że są na to za goopie🤣🤣
                        • chatgris01 Re: Kryta kuweta dla kota 26.07.22, 22:07
                          No też mam nadzieję, że Twoje na to nie wpadną, ale niestety znam takie egzemplarze (pisałam z doświadczenia).
                          • b-b1 Re: Kryta kuweta dla kota 26.07.22, 22:25
                            chatgris01 napisała:

> No też mam nadzieję, że Twoje na to nie wpadną, ale niestety znam takie egzempl
                            > arze (pisałam z doświadczenia).

Nie zazdraszczam …. U mnie tylko tony żwirku przed kuwetami , bo tam trzeba szybko wpadać i do swoich spraw wracać 🤣Nie wiem jak one to robią - wyjście z półek nie jest wielkie, sierści maja niedużo , ale wyskakując energicznie sporo wykupują na zewnątrz 😡

• pasquda77 Re: Kryta kuweta dla kota 26.07.22, 22:13
                      Moja też tak robi, mało tego - zdaża mi się wstać w nocy na siku, oczywiście kotka też się budzi, bo śpi ze mną, lezie za mną do WC, tam ma kuwetę i sikamy razem, a potem obie wracamy do wyra 🙈😂
                      • chatgris01 Re: Kryta kuweta dla kota 26.07.22, 22:29
                        To się nazywa sikanie synchroniczne big_grin
                      • b-b1 Re: Kryta kuweta dla kota 26.07.22, 22:40
                        pasquda77 napisała:

> Moja też tak robi, mało tego - zdaża mi się wstać w nocy na siku, oczywiście ko
                        > tka też się budzi, bo śpi ze mną, lezie za mną do WC, tam ma kuwetę i sikamy ra
                        > zem, a potem obie wracamy do wyra 🙈😂

🤣🤣🤣
                        My mamy podobny nocny rytuał, jako jedyna od razu zaakceptowała klapkę w kuwecie i jest jedyną królowa przybytku 🤣,i przed jej kuweta jest największy porządek🤔 Wiem! To chłopaki balaganiarze- czyli wina Tuska 🤣
        • b-b1 Re: Kryta kuweta dla kota 26.07.22, 16:09
          Żaden z moich kotów nie chciał/ nie chce korzystać z kuwety z wejściem od góry. Zamiana krytej na w/w skończyła się sikiem przedkuwetowym , a dostawiona dodatkowo nie wzbudzała i nie wzbudza nadal żadnego zainteresowania (od czasu do czasu próbuję i mam na nią idealne miejsce). Czyli dla każdego coś innego😉
          • chatgris01 Re: Kryta kuweta dla kota 26.07.22, 16:16
            Trzeba po prostu próbować, wiadomo. Musi przypasować kotu big_grin
            • yadaxad Re: Kryta kuweta dla kota 26.07.22, 16:30
              Chyba jak kociak nauczy wchodzić do już użytego "pomieszczenia". Moje koty miały zamkniętą kuwetę na raz, tak że sprzątania było więcej niż przy odkrytej, którą mogły używać cały dzień i sprzątanie było na raz dziennie. Nawet zignorowane bobki, bo nie zaśmierdziały akurat i się je zauważyło za chwilę, nie przeszkadzały, by dalej sikały do kuwety. A przed raz użytą zamkniętą się darły, że nie mają miejsca na "wyrobienie się".
        • taje Re: Kryta kuweta dla kota 26.07.22, 16:25
          Ja też mam taką z wejściem od góry i bardzo sobie ją chwalę, kot też nie narzeka. Jest otwarta od góry więc nie ma problemu z kumulowanie zapachów (niektórym kotom może to przeszkadzać w zamkniętych kuwetach), redukuje wynoszenie żwirku i podoba mi się z wyglądu.
    • majenkir Re: Kryta kuweta dla kota 26.07.22, 16:45
      Mój też rozsypywał, kupiłam taką z wyższymi bokami. Ja, co przechodzę, to patrzę czy kuweta jest czysta, więc taka zamknięta od góry to tylko kłopot imo.
    • arthwen Re: Kryta kuweta dla kota 26.07.22, 18:56
      My mamy tylko kryte i jak kupiliśmy zapasową odkrytą, to koty nie umiały w niej sikać wink Mamy Savic Nestor Jumbo, bo koty duże, więc chodziło o to, żeby była jak największa.
      Ale z krytej też się nosi, kup porządną kratkę, mamy taką podwójną (kratka u góry i taka jakby tacka od spodu) i jest super.
      • magia Re: Kryta kuweta dla kota 26.07.22, 20:39
        możesz jakis link do tej podwójnej kratki wkleic
        • arthwen Re: Kryta kuweta dla kota 27.07.22, 00:28
          Link to mi wytną pewnie, ale nazywa się to wycieraczka Soft Touch Track Matt. Jest droga, jak na wycieraczkę do kuwety, ale przy moich długowłosych sierściuchach wynoszenie żwirku (grubego! polecanego dla kotów długowłosych) na łapach (futro między palcami) i sierści spadło o 95-99% wink Zdarzy się, że cośtam jeszcze zgarną, ale śladowe ilości w porównaniu z tym co było jak wycieraczki mieliśmy takie zwykłe.
          • taje Re: Kryta kuweta dla kota 27.07.22, 00:31
            Ale dlaczego mają niby wyciąć? Każda prawdziwa rekomendacja jest na wagę złota.
          • magia Re: Kryta kuweta dla kota 27.07.22, 15:32
            dzieki smile
    • magia Re: Kryta kuweta dla kota 26.07.22, 20:36
      mam nieprzeciekajace kuwety, w domu 4 koty, ze tego 2 duze maine coony.
      Polecam Savic Nestor Jumbo i Catit Jumbo.
      Mam jedna i druga kilka lat, niezniszczalne, nie musze zdejmowac gornej czesci by je posprzątać, wystarczy odchyluc klapkę
    • jehanette Re: Kryta kuweta dla kota 26.07.22, 22:35
      Jedna z kuwety jest taka, i jest genialna, nic nie przecieka bo to jednolite pudło jest, góra jest otwierana, koty mają dużo miejsca.
      Ale wg mnie kopacz i tak rozsypie żwirek wink
      www.zooplus.pl/shop/koty/kuwety_pielegnacja_kota/kuwety_kryte/klasyczne/593056
    • mysiulek08 Re: Kryta kuweta dla kota 27.07.22, 02:03
      najwieksze dostepne kryte catit xxl, zdemontowane drzwiczki, ferajna uzywa bez problemow

kupilam na probe taka z gornym wejsciem, zaden kot nie chcial uzywac

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka