Dodaj do ulubionych

Robot sprzątający. Ktoś ma i poleca?

26.07.22, 17:58
Jeżeli tak to jaki i w czym najbardziej ułatwia.
Obserwuj wątek
    • kryzys_wieku_sredniego Re: Robot sprzątający. Ktoś ma i poleca? 26.07.22, 19:04
      Ehhh.
      Mam, kocham.
      Roborock s5 max - teraz juz jest 7 max.
      Juz tyle znajomych ma ten model bo im zachwalałam że producent powinien mi płacic za marketing szeptany.

• kryzys_wieku_sredniego Re: Robot sprzątający. Ktoś ma i poleca? 26.07.22, 19:06
        Ja nim kupilam to na youtube porównania i testy godzinami ogladałam.

• yenna_m Re: Robot sprzątający. Ktoś ma i poleca? 26.07.22, 19:57
        Też mam s5max.
        Najlepszy, jaki miałam.
        • marta.graca Re: Robot sprzątający. Ktoś ma i poleca? 26.07.22, 20:29
          I ja!
          • guacamole2020 Re: Robot sprzątający. Ktoś ma i poleca? 27.07.22, 09:49
            I ja. Mój nawierniejszy pomocnik "Mother's Little Helper" wink. Wiem, że nie czyszcze go i nie konserwuje, jak powinnam, ale on i tak doskonale sie spisuje.
      • drilka Re: Robot sprzątający. Ktoś ma i poleca? 27.07.22, 09:17
        Mam i ja. Kupiony pod wpływem forum półtora roku temu i nadal jestem mega zadowolona.
    • heca7 Re: Robot sprzątający. Ktoś ma i poleca? 26.07.22, 20:01
      Ja mam chyba mało popularny Vorwerk. Jestem zadowolona, wjeżdża mi pod kanapy.
      • kasiaakasiaa Re: Robot sprzątający. Ktoś ma i poleca? 26.07.22, 20:05
        a jaki tani i dobry smile wiem nie ma big_grin polecacie?
    • lilia-anna Re: Robot sprzątający. Ktoś ma i poleca? 26.07.22, 20:08
      Mam Roborock 7. Jest ok, ale mycie to tak średnio mu wychodzi wink Jest dobry, by szybko go włączyć, gdy dzieci naniosą ziemi z ogrodu albo inny piasek z butów wysypią wink
    • klaviatoorka1 Re: Robot sprzątający. Ktoś ma i poleca? 26.07.22, 20:16
      Ja mam roombę ( po 2 latach ma problemy z akumulatorem) i mopująco- odkurzający xiaomi ( na razie bez zastrzeżen)
      Dla mnie nie ma powrotu do życia bez nich, bardzo poprawiają stan pomieszczeń, ułatwiają generalne sprzatania
      • agniesia331 Re: Robot sprzątający. Ktoś ma i poleca? 26.07.22, 21:47
        Jak roomba ma problemy to na fejsie irobot polska klub serwisowy są faceci,którym wyślesz inpost i ci go niedrogo naprawia . Blogoslaqie fakt,że napisałam na tej grupie
        • azja_pl2 Re: Robot sprzątający. Ktoś ma i poleca? 27.07.22, 12:28
          mozesz podac dokladniejsze namiary na takiego fachowca? bo moja roomba tez zastrajkowala...
    • b-b1 Re: Robot sprzątający. Ktoś ma i poleca? 26.07.22, 21:13
      S7 jeździ na dole, S5max u góry, roomba wylądowała w piwnicy( jakieś to to nijakie, do pięt nie dorasta xiaiomi)🤣
      Mnie ułatwia życie, nie wyobrażam sobie już codziennie odkurzać ręcznie- a muszę codziennie bo mam sporo zwierza.
      I kuwety kocie ogarnia 3 razy dziennie 🤣
    • ruscello Re: Robot sprzątający. Ktoś ma i poleca? 26.07.22, 21:24
      Mam Xiaomi z mopem. Mnie najbardziej ułatwia codzienne ogarnięcie podłogi w przedpokoju i kuchni. Niezastąpiony, gdy ktoś ma wpaść i nie mam czasu/siły/ochoty na odkurzanie.
    • znowu.to.samo Re: Robot sprzątający. Ktoś ma i poleca? 26.07.22, 22:04
      Roombę mam i kocham, chociax nie przejeżdza przez progi
    • gaga-sie Re: Robot sprzątający. Ktoś ma i poleca? 26.07.22, 23:21
      Mam od niedawna Xiaomi Mi Vacuum Mop 2Pro, radziłam się tu na forum. Bardzo ułatwia ogarnianie mieszkania. Jest o około tysiąc złotych tańszy od Roborocka s7 a spokojnie daje radę. Można w aplikacji ustawić miejsca gdzie ma tylko odkurzacz, np. tam gdzie są dywaniki.
    • nicniewiem Re: Robot sprzątający. Ktoś ma i poleca? 27.07.22, 00:00
      Miałam jakiegoś chińskiego cudaka przez 4 lata, śmiga nadal ale w biurze. Teraz mam xiaomi z mopem, jakaś prosta wersja za ok. 1200 zł, wystarczający - odkurza, mopuje, jest dokładny.
    • nowaczek12345 Re: Robot sprzątający. Ktoś ma i poleca? 27.07.22, 11:39
      Roomba i7, używana od półtora roku.
      Absolutnie nie polecam.
      Szkoda, że na większości stron niepochlebne opinie są wycinane, zostają same pochwały.
      Tu, mam nadzieję, nie wytną.
      Pierwsze, zdecydowaliśmy się na ten model, bo ma już mapowanie domu i możliwość sprzątania w wybranych miejscach.
      Drugie, żona wyczytała w sieci, że gumowe szczotki doskonale zbierają sierść zwierząt - w domu golden retriever i kot, więc jest co zbierać.
      Trzecie, że to jednak iRobot, że to jest marka.
      Z powyższych trzech założeń tylko pierwsze jest częściowo prawdziwe.
      Owszem, sprząta wybrane miejsca, ale z czasem robi to coraz niedokładniej, omija krawędzie czy miejsca wokół nóg mebli, próbuje dostać się do zastawionych miejsc uporczywie i wielokrotnie, marnując czas i energię akumulatora, której przez to potrafi zabraknąć na resztę sprzątania. Czasem do pomieszczenie próbuje się dostać nie przez znane sobie drzwi, ale przez ścianę z drugiej strony. Po kilkunastu miesiącach nauki terenu!
      Poza tym mimo wielu czujników optycznych, radaru, lidaru, głównie polega na czujnikach dotykowych, więc się tłucze i rozbija podczas sprzątania. To powoduje, że potrafi wywrócić suszarkę na pranie opartą o ścianę, czy zatrzasnąć się w pomieszczeniu uderzając o drzwi.
      Co do gumowych szczotek - nie mam porównania, jak zachowują się te włosowe, ale gumowe też się owijają długą sierścią psa, a nawinięte włosy przecinają miękkie i delikatne krawędzie robocze szczotek, więc trzeba je wymieniać. Średnio wymieniam co pół roku, koszt kompletu 250 zł (allegrowy zamienny badziew za 50 zł popracował tydzień). W ogóle nie radzą sobie te szczotki ze sprzątaniem dywanów, zwłaszcza o długim włosiu. Trzeba po roombie poprawić zwykłym odkurzaczem.
      Co do marki - od tej klasy sprzętu i w takiej cenie spodziewałbym się bezproblemowej i intuicyjnej obsługi. No więc nie. Robot ma problem, że często nie łączy się z chmurą, poprzez którą się nim steruje. I to nie wina domowej sieci, wielu moich znajomych z roombami tak ma. Podejrzewam, że serwery IRobota są bylejakie. Do tego oprogramowanie do obsługi - sprawia wrażenie napisanej na kolokwium pracy programisty pierwszego roku. Tragedia, tak nieprzyjazne w obsłudze i nieintuicyjne.
      Kolejnym ogromnym niedociągnięciem jest system ładowania w stacji bazowej. Malutkie blaszki w złączu nie są złocone i momentalnie śniedzieją. Trzeba czyścić tak raz na tydzień, bo inaczej robot się nie ładuje po zadokowaniu.

Jak czytam opinie na forach o roborocku, to żałuję, że nie kupiłem czegoś Xiaomi, no ale cóż, to jeszcze na gwarancji a tanie nie było, więc używamy.
      • b-b1 Re: Robot sprzątający. Ktoś ma i poleca? 27.07.22, 11:45
        Używaj póki gwarancja, potem ześlij do piwnicy( jak ja) i kup S7 -bedziecie zadowoleni. U mnie teraz wakacyjne 11 sztuk zwierza w domu i daje radę- codziennie jeździ, czasami dwa razy- raz odkurza, drugi intensywnie miłuje( jak leje na dworze😉)
        Szczotki też gumowe, ale sierść jej nie przecina- mam cały czas pierwszą.
        • b-b1 Re: Robot sprzątający. Ktoś ma i poleca? 27.07.22, 11:46
          *mopuje a nie miłuje🤣🤣
    • dziala_nawalony Re: Robot sprzątający. Ktoś ma i poleca? 27.07.22, 12:06
      ,..mam, no bo wszyscy mają..ale tak do końca to zadowolony nie jestem, nie lubię jak coś nie jest szybko i dokładnie tak po mojemu posprzątane, zwykły odkurzacz i mop razem w duecie lepiej i dwa razy szybciej zamyka temat sprzątania podłogi.
      a ten (marki nie pamiętam) pierdolnik zadokowany na dobre śpi sobie w jakimś kącie chałupy,..
    • shellyanna Re: Robot sprzątający. Ktoś ma i poleca? 27.07.22, 13:04
      Byle nie roomba. Największe nieporozumienie ever.
    • b-b1 Re: Robot sprzątający. Ktoś ma i poleca? 27.07.22, 13:05
      alwa84 napisała:

> No to tak jest jak robot ma mapę to korzysta z tej mapy nie skanuje na bieżąco
      > pomieszczenia np mój zrobił mapę gdzie w rogu stał duży kwiat. Kwiat już nie ma
      > a on dalej omija to miejsce bo tak ma na mapie. A jak go włącze z przycisku na
      > obudowie to wtedy skanuje na bieżąco, nie korzysta z mapy i odkurza wszystko.

To o roombie?

Xiaomi robi mapę i z niej korzysta- nie podejrzewam, że codziennie skanuje na nowo, ale problemu z przestawianiem mebli nie ma.
      U mnie czasami jest inny układ mebli niż przy skanowaniu podstawowej mapy.
      Raz na jakiś czas materace psie lądują na dworze,( a skanowanie było z materacami na podłodze) i bez problemu odkurza i myje podłogę tam gdzie leżą , bo ma ja w zarysie pokoju. Stół, krzesła, ława też zmieniają często lokalizację i odkurzacz się nie zatrzymuje i nie opuszcza miejsc, bo kiedyś tam stało.

I można mieć kilka map na kilka pięter domu- to też plus.
      • kanna Re: Robot sprzątający. Ktoś ma i poleca? 27.07.22, 14:16
        Mój ma mapę , ale i tak skanuje - więc jak przestawię szafkę, to umyje miejsce, gdzie stała.
        Lub jak rzucę posłanie w inne miejsce , to ominie.
    • kanna Re: Robot sprzątający. Ktoś ma i poleca? 27.07.22, 14:04
      Mam Robrocka 7,

Lubię go, sprawdza się, nie oddam. ALE nie zastąpi odkurzacza tradycyjnego.
      Nie dochodzi do wszystkich kątów itp. Mopuje, ale mocnych zabrudzeń nie usunie.
      Mam spore przestrzenie, świetnie usuwa piach, kurz, sierść itp. Podłoga jest gładka, nic nie chrzęści pod stopami. Mieści się za kanapę / pod szafą. Mamy duże łóżko, zbiera cały kurz spod niego.

Mogę wskazać pomieszczenie / lub obszar do wyczyszczenia. Słabo sobie radzi z dywanikami, tez łazienkowymi (mam takie małe) zawiesza się na nich najczęściej.

Raz na tydzień / 10 dni syn ogarnia całość tradycyjnym odkurzaczem.
      • kanna Re: Robot sprzątający. Ktoś ma i poleca? 27.07.22, 14:14
        A, i upierdliwe jest czyszczenie szczotek i całego tego ustrojstwa. (Szczególnie w kontekście odkurzacza centralnego, gdzie zbiornik opróżniam 3 x w roku. ) Ale pewnie jak ktoś nie ma zwierząt z długa sierścią, to prościej.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka