Dodaj do ulubionych

Niespokojne nogi?

26.07.22, 23:18
Ostatnio wieczorami "kręci mnie" w nogach. Takie uczucie jakby ciągnięcia? Coś, co powoduje nagła potrzebę ruszania i rozciągania tych odnóży od kolan w dół+ stopy.. dzieje się to tylko wieczorem, ale nie przeszkadza w śnie.
Czy to zespół niespokojnych nóg? suspicious
Co na to? Magnez?
Jest to dość irytujące uczucie, nie mogę sobie miejsca znaleźć przez to.
Obserwuj wątek
    • primula.alpicola Re: Niespokojne nogi? 26.07.22, 23:21
      To idź na spacer wieczorny🙃
      • mashcaron Re: Niespokojne nogi? 26.07.22, 23:24
        Włosy mam mokre :p. Film chciałam obejrzeć ale nie mogę w spokoju bo mnie kręci. W ciągu dnia tego nie mam, tylko właśnie jak już wieczorem usiądę na dupie i chce sobie na niej posiedzieć:p
    • woman_in_love Re: Niespokojne nogi? 26.07.22, 23:24
      Chodzi o takie coś?
      www.instagram.com/reel/CbGVwSEDm-P/?igshid=YmMyMTA2M2Y=

Moze ogranicz posilki wieczorem
      • mashcaron Re: Niespokojne nogi? 26.07.22, 23:25
        😅🤣🤣
        • primula.alpicola Re: Niespokojne nogi? 26.07.22, 23:31
          😅
    • snakelilith Re: Niespokojne nogi? 26.07.22, 23:32
      A ćwiczysz coś? Ja tak mam, jak zapomnę po treningu porozciągać mięśnie pośladków. Połączenie pośladki - łydki/stopy brzmi dziwnie, ale u mnie działa. Czasem pomaga mi też wieczorny masaż stóp, głównie śródstopia, tu zatrudniam męża.
      Oczywiście może być też zespół niespokojnych stóp, ale na twoim miejscu zaczęłabym od rozciągania mięśni, magnezu i soli, bo niedobór soli też daje takie objawy, a jest ciulowo gorąco i z potem sporo się traci.
      • mashcaron Re: Niespokojne nogi? 26.07.22, 23:33
        Ćwiczę, rozciągam, ale może za mało?
        Soli to mi chyba nie brakuje, ale magnezu już może.
        • snakelilith Re: Niespokojne nogi? 26.07.22, 23:38
          Ale rozciągasz tyłek? Ja robię coś takiego i od razu to kręcenie w nogach ustaje.
          • mashcaron Re: Niespokojne nogi? 26.07.22, 23:39
            No tyłek też się staram rozciągać, ale spróbuję się do tego bardziej przyłożyć, może pomoże. Bardzo vto męczące jest
    • iberka Re: Niespokojne nogi? 26.07.22, 23:34
      Mam zespół niespokojnych nóg i bywa bardzo męczący uncertain. Cudów nie wynaleziono, męczy mnie już ponad 2 dekady.
      • tilijka123 Re: Niespokojne nogi? 27.07.22, 08:22
        iberka napisała:

> Mam zespół niespokojnych nóg i bywa bardzo męczący uncertain. Cudów nie wynaleziono, m
        > ęczy mnie już ponad 2 dekady.

U mnie minęło po odstawieniu glutenu. Wcześniej nie byłam w stanie np. obejrzeć filmu w kinie.
        Teraz pojawia się tylko jak sobie odpuszczę dietę bezglutenową.

Zespól niespokojnych nóg miała i moja babcia i mama, więc myślałam, ze jestem na to skazana.
        • iberka Re: Niespokojne nogi? 27.07.22, 08:30
          O, po jakim czasie zaobserwowałaś zmiany?
          • tilijka123 Re: Niespokojne nogi? 27.07.22, 10:29
            iberka napisała:

> O, po jakim czasie zaobserwowałaś zmiany?

Nie pamiętam niestety. Któregoś dnia uświadomiłam sobie po prostu, że od jakiegoś czasu mi nie dokuczają. Zauważyłam też, że jeśli nie trzymam diety i przez kilka dni z rzędu jem pszenicę to wracają bóle stawów i objawy zespołu niespokojnych nóg.

Zdecydowałam się na dietę bezglutenową bo od kilku miesięcy bolały mnie wszystkie stawy, brzuch po każdym posiłku i miałam częste biegunki. Budziłam się z bólem i w ciągu dnia było coraz gorzej. Zupełnie jak w kawale, że jak po 40-tce człowiek budzi się i nic nie boli to znaczy, że umarł. Akurat przeczytałam "Dietę bez pszenicy", stwierdziłam, że facet opisuje moje objawy i byłam zdesperowana żeby spróbować. Na początku planowałam przetestować to przez miesiąc ale po już dwóch tygodniach była znacząca poprawa i w końcu trzymałam dietę ściśle chyba przez dwa lata. Różnica w stanie zdrowia diametralna. Od kilku lat trzymam dietę mniej restrykcyjnie, od czasu do czasu pozwalam sobie na żytni chleb albo ciasto na pszennej mące czy bułkę. Jak jestem na imprezie to jem normalnie. Wiem, jakie objawy będę mieć po życie, a jakie po pszenicy i mniej więcej ile mogę zjeść, żeby nie wystąpiły.
            U mnie w rodzinie jest obciążenie celiakią ze strony taty. Jego siostra miała zdiagnozowaną celiakię po 40-tce, kiedy miała już totalnie zrujnowany organizm. W tej chwili dwójka z trójki jej dzieci tez ma już potwierdzoną gastroskopią tą samą diagnozę (oboje już po 30-tce, przez lata mieli objawy ale bronili się przed badaniami i dietą). Inna kuzynka ma bóle stawów, które znikają przy stosowaniu diety bezglutenowej i wracają gdy wraca do normalnego jedzenia. Podejrzewam, że ze strony mamy też jest obciążenie jakąś nietolerancję glutenu bo babcia wiecznie miała biegunki, które tłumaczyła sobie stresem i właśnie zespól niespokojnych nóg.
      • jowita771 Re: Niespokojne nogi? 27.07.22, 09:59
        Moja córka ma, też mnie to czasem męczy. I zastanawiam się, czy nauczycielom w szkole nie przeszkadza.
    • extereso Re: Niespokojne nogi? 27.07.22, 08:26
      Ja tak mam od dziecka w trakcie infekcji. Jak mi nogi chodzą, szukam termometru.
    • kozica111 Re: Niespokojne nogi? 27.07.22, 09:04
      Brak żelaza.
    • ariathedevil Re: Niespokojne nogi? 27.07.22, 09:14
      Magnez. Przynajmniej u mnie tak objawia się jego brak. Biorę regularnie, gdy zapomnę mam podobne objawy.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka