Dodaj do ulubionych

A na co wydałybyście kasę?

26.07.22, 23:49
Zakładając, że was stać?

Kupiłabym sobie 400letni dom na wsi kryty papą czy jak się to nazywa, z ogromnym ogrodem podzielonym na sekcje. Np z przodu różany, z tyłu lawendowy, do tego ogrod warzywny, sad, stajnie, ze 3 konie, psa, ze dwa koty. Kupiłabym sobie też Landrovera i kilka par kaloszy.. raz na tydzień jeździłbym do SPA na dwa dni. Wygnietliby mnie tam, wsadzili do błota, wypilowali szpony i inne takie. Miałabym też trenera personalnego, ogrodnika i sprzątaczkę. Oraz kucharza - dietetyka. A ja bym była lady of leisure I patrzylabym jak inni ciężko pracują..
Obserwuj wątek
    • daniela34 Re: A na co wydałybyście kasę? 26.07.22, 23:57
      Gdybym miała nieograniczoną kasę i nieskończone zasoby cierpliwości oraz ekipę remontową na telefon, to kupiłabym stary dwór albo pałacyk. Ale nie mam, więc nie kupię.
      A gdybym już miała ten dwór/pałacyk to wydałabym na dwa nowofundlandy i berneńczyka.
      Wydałabym na urządzenie i obsługę wielkiego ogrodu warzywnego i owocowego.
      Na dom nad morzem.
      Na willę we Włoszech (tu też ekipa, cierpliwości i włoski prawnik di załatwiania formalności)
      Oj, sporo by się znalazło.
    • chococaffe Re: A na co wydałybyście kasę? 27.07.22, 00:00
      Na małe mieszkanka w centrach kilku miast.
      Na hektary żyznej ziemi, którą bym dzierżawiła innym
      • manon.lescaut4 Re: A na co wydałybyście kasę? 27.07.22, 11:56
        W podobnym stylu smile
        Jakiś wypasiony penthouse w nowojorskim drapaczu chmur, albo jeszcze lepiej - classic brownstone na Manhattanie.
        Mieszkanie w Paryżu na pewno.
        I coś fajnego nad samym morzem, Śródziemnym albo nad oceanem w Portugalii.
        • chococaffe Re: A na co wydałybyście kasę? 27.07.22, 12:25
          Moim "problemem' jest (bo oczywiśnie nie brak gotówki wink ) to, że lubię swoją pracę i trudno by mi było obskoczyć wszytskie nieruchomości w ramach weekendów i urlopów big_grin
          • manon.lescaut4 Re: A na co wydałybyście kasę? 27.07.22, 12:56
            Tak, to jest pewien problem, ale jakieś rozwiązanie by się znalazło wink private jet i high life, takie Kardashianki kursują między swoimi domami, Nowym Jorkiem a jakimiś wyspami z ciepłym morzem non stop i nie narzekają, planeta może cierpi, ale kto by się przejmował.
            • chococaffe Re: A na co wydałybyście kasę? 27.07.22, 15:17
              Ponijając planetę - ja nie lubię samolotów a w domu nie mam nawet expresu do kawy bo mi się nie chce nim zajmować a miałabym dbać o samolot???

Pod górkę, pod górkę smile
              • manon.lescaut4 Re: A na co wydałybyście kasę? 27.07.22, 21:33
                E tam, jak już kupujesz samolot, to w cenę raczej wliczone są koszty, wszelakie, ty tylko dajesz znać kiedy i dokąd. Coraz bardziej mi się podoba ten pomysł wink
                • tanebo001 Re: A na co wydałybyście kasę? 27.07.22, 21:37
                  Taaaa compareprivateplanes.com/pl/articles/private-jet-ownership-cost
    • tanebo001 Re: A na co wydałybyście kasę? 27.07.22, 00:08
      Zbudowałbym dom. Nieduży. Góra 350 m2. W stylu art deco. A w jego piwnicy musiałby być pokój odsłucjowy i prawdziwe kino. W pokoju odsłuchowym postawiłbym wilson audio master chronosonic i dan d'agostino. A potem zbudowałbym drugi dom na wsi. Ten w stylu neokasycystycznym. Urządziłbym go jak ten dom w "Nietykalnych". Gdyby ktoś zarzucił mi że to przesada to zauważcie że to nie są wysokie koszty - nie chcę superyachtu, odrzutowca czy rezydencji w Bel Air.
      • gryzelda71 Re: A na co wydałybyście kasę? 27.07.22, 07:20
        Oby starczylo na architekta...
        • tanebo001 Re: A na co wydałybyście kasę? 27.07.22, 19:58
          Założenie jest takie że środki są nieograniczone. I jeszcze chciałbym tam game room urządzony jak mieszkanie Kevina Flyna z Tron Legacy.
    • nicniewiem Re: A na co wydałybyście kasę? 27.07.22, 00:14
      Na kupienie czasu wolnego i na podróże.
      • grey_delphinum Re: A na co wydałybyście kasę? 27.07.22, 00:19
        Na luksusowy jacht (oczywiście z załogą).
    • leanne_paul_piper Re: A na co wydałybyście kasę? 27.07.22, 00:17
      Jeden apartamencik w Żaglu Libeskinda na mnie czeka, ale nie użyłabym W OGÓLE koloru szarego do dekorowania, bleh, nieznoszę takich szarych wnętrz, za to doprowadziłabym projektanta na krawędź załamania nerwowego życząc sobie odcieni pomarańczy, drewna i kremu. I może czerwonych akcentów, hihi.
    • simply_z Re: A na co wydałybyście kasę? 27.07.22, 00:21
      kupiłabym sobie jakąś słodką, małą willę we Włoszech albo w Hiszpanii lub w Grecji i fajny dom w Polsce, z sadem, ogrodem ale nie na zadupiu tylko w fajnym miejscu.
      • aqua48 Re: A na co wydałybyście kasę? 27.07.22, 10:28
        Ja też kupiłabym niewielki dom z basenem w rejonach Morza Śródziemnego. Grecja, lub Hiszpania, blisko plaży i w spokojnym miejscu z dobrą komunikacją.Prócz tego apartamencik we Francji i spore mieszkanie z ogródkiem w moim mieście..
    • mysiulek08 Re: A na co wydałybyście kasę? 27.07.22, 00:25
      zorganizowalabym swiatowa siec schronisk/pomocy (kastracja, leczenie) dla bezdomnych kotow
      • maadzik3 Re: A na co wydałybyście kasę? 27.07.22, 15:12
        O, i to mi się podoba. Kilka takich sieci działa. Ale oczywiście wiecznie szukają pieniędzy. Często wspieram.
        • mysiulek08 Re: A na co wydałybyście kasę? 27.07.22, 15:32
          pieniedzy bym nie szukala bo by po prostu byly 😎

do tego, idac tropem wiekszosci wspisow w tym watku😝 dolozylabym wlasny samolot, zeby moc w kazdej chwili zrobic niespodziewana wizytacje tu i owdzie, w mysl przyslowia 'panskie oko, konia tuczy'

oczywiscie te osrodki/schroniska bylyby na pelnym 'wypasie', wiec mialabym sie gdzie zatrzymywac wizytujac
    • damartyn Re: A na co wydałybyście kasę? 27.07.22, 00:32
      Na perfumy - zawsze! Chociaż i tak mam niezłą kolekcje.
      A z marzeń? To na dom na Półwyspie Helskim.
    • bi_scotti Re: A na co wydałybyście kasę? 27.07.22, 01:31
      Vintage classic Willys Jeep z WWII i wladowalabym ile by bylo trzeba zeby byl na chodzie!
      I pewnie pare szkol bym zbudowala, wyposazyla, continue support w roznych miejscach swiata. Just beacause smile

I tak a propos "papy" z pierwszego wpisu, czy chodzi Ci o thatch house? Very cool & very eco smile Dom wcale nie musi miec 400 lat big_grin Cheers.
      • sueellen Re: A na co wydałybyście kasę? 27.07.22, 09:00
        Tak. Taki. Musi być jednak na zadupiu gdzie nikt fajerwerków nie odpala ale też w miarę blisko straży pożarnej bo ten dach się pali jak zapałka.
    • sandy_cheeks Re: A na co wydałybyście kasę? 27.07.22, 06:59
      1. Dom z basenem w Warszawie, najlepiej na Saskiej Kępie lub Żoliborzu. Do tego ktoś do gotowania i sprzątania.
      2. Dom nad morzem, najlepiej z bezpośrednim dostępem do morza.
      3. Dom w górach (Czorsztynie lub okolicach).
      4. Helikopter z pilotem, żeby swobodnie przemieszczać się między moimi lokalizacjami.
      5. Wolny czas - mieć tyle pieniędzy, żeby do końca życia nie trzeba było już tyrać.
      6. Nielimitowane czasem i kasą podróże.
      • alina460 Re: A na co wydałybyście kasę? 27.07.22, 07:39
        A ja nie potrzebuję niczego materialnego w sumie, więc powtórze za Sandy:

5. Wolny czas - mieć tyle pieniędzy, żeby do końca życia nie trzeba było już tyrać.
        6. Nielimitowane czasem i kasą podróże.
    • gryzelda71 Re: A na co wydałybyście kasę? 27.07.22, 07:22
      Jest taka kamienica w samiusim centrum z ogrodem na tyle. Zawsze jak tam jestem (restauracja) to myślę, że to bym chciała mieć.
    • anorektycznazdzira Re: A na co wydałybyście kasę? 27.07.22, 07:40
      nie wiem
      niczego mi nie brakuje
      • anorektycznazdzira Re: A na co wydałybyście kasę? 27.07.22, 07:42
        A nie, mogłabym być właścicielem hotelu, małego, kameralnego, w zabytkowej kamieniczce, najlepiej w jakimś mieście na południu Europy. Taki hotel mogłabym sobie kupić.
      • marta.graca Re: A na co wydałybyście kasę? 27.07.22, 18:55
        Mi też nie smile
    • anilorak174 Re: A na co wydałybyście kasę? 27.07.22, 07:42
      Dom z kawałkiem ogrodu, ale gdzieś na obrzeżach miasta. I drugi domek wakacyjny w jakimś super miejscu nad wodą.
    • extereso Re: A na co wydałybyście kasę? 27.07.22, 07:44
      Chyba kupiłabym typowy duński, więc że smakiem a skromny, dom na Bornholmie( bo na tle blisko że na troszkę dłuższy weekend warto już skoczyć).
    • aadrianka Re: A na co wydałybyście kasę? 27.07.22, 08:18
      Na zamek lub dwór nad wrzosowiskiem w Szkocji. I na jacht na Morzu Śródziemnym (czasami wypuszczałabym się jeszcze na rejs do wybrzeży Maine).
    • nie_ma_niebieskich Re: A na co wydałybyście kasę? 27.07.22, 08:48
      Dom przy plaży nad oceanem. Sztukę. Działalność charytatywną.
    • kkalipso Re: A na co wydałybyście kasę? 27.07.22, 10:42
      Jestem po przeprowadzce, połowę gratów musiałam zostawić. Na dzień dzisiejszy brakuje mi deski do prasowania, drabiny, szafy na balkon, nowego łóżka. A, i czekam na panów, żeby tv i internet podłączyli. Po tym wszystkim mało wymagająca jestem, chcę tylko spokoju i żeby w końcu było pięknie i czysto.... O właśnie przyszło trzech przystojnychsmile
    • berdebul Re: A na co wydałybyście kasę? 27.07.22, 10:48
      Strzechą! Żadnej papy.
    • asqe Re: A na co wydałybyście kasę? 27.07.22, 10:57
      Mam nadzieje, ze masz na myśli strzechę smile
      • kura17 Re: A na co wydałybyście kasę? 27.07.22, 12:51
        o prosze, nada sie fotka, ktora zrobilam wczoraj 🙃
    • blokersowa Re: A na co wydałybyście kasę? 27.07.22, 11:28
      Chciałabym cos, czego (jeszcze?) nie ma - elektryczne auto z funkcja autopilota. Bo dom wygodny, warzywnik z mega pomidorami i innymi warzywkami juz mam, ale pod miastem. A jezdzic nie lubie. Wiec pojazd, który uruchamiam mówiąc miejsce docelowe i to cudo mnie tam zawozi a potem podjezdza po mnie w innym, wygodnym dla mnie miejscu, ooo, to by było coś! Poza tym, nie chcialabym domu tu, czy domu tam - wolalabym miec finanse by korzystac z roznych miejsc czasowo - sa takie piekne hotele butikowe np w Wenecji, riady w Maroku, domy w Andaluzji. Pobyc pare dni/tygodni w takim pałacu, miec sypialnie z XVI wiecznymi freskami na scianach, pieknymi meblami plus super obsługe i kuchnię... I chciabym miec pare obrazów smile. Pomysł na kucharza dietetyka to tez fajna opcja smile
    • kotumila Re: A na co wydałybyście kasę? 27.07.22, 12:33
      Przedwojenna willa na warszawskim Starym Mokotowie, dom na Mazurach i mandarda w jednej z kamienic niedaleko Centrum Pompidou w Paryżu. Teoretycznie. W praktyce, podejrzewam, utrzymanie tego wszystkiego za bardzo obciazaloby mi psyche. Czulabym się nie na miejscu i brakowałoby mi poczucia bezpieczeństwa.
    • lannnnntana Re: A na co wydałybyście kasę? 27.07.22, 12:43
      Kupiłabym sobie chatkę na Mazurach, ze stadniną specjalizującą się w rehabilitacji niepełnosprawnych dzieci. Wybudowałabym ogromny dom dla samotnych seniorów, z basenami, zapleczem medycznym, zajęciami, rehabilitacją i restauracją na wzór "Zdrojowej" w Ciechocinku. Kupiłabym dużo ziemi, na której pasłyby się krowy, rosło zboże, założyłabym własną mleczarnię i piekarnię, założyła stawy hodowlane, pasiekę, tak, żeby koszty były na zero, a ja mogłabym za darmo rozdawać żywność potrzebującym. Wspierałabym młodych ludzi z pomysłem na życie. Założyła hodowlę psów towarzyszących, darmową kawiarnię, gdzie można by było przyjść, pogadać, pośmiać się, podyskutować, obejrzeć razem film, wymienić poglądami, a przy okazji napić darmowej kawy, herbaty, zjeść ciasto. Nauczyła się 10 języków, gry na gitarze, zrobiła patent żeglarski itd.
    • andaba Re: A na co wydałybyście kasę? 27.07.22, 12:59
      Kupiłabym 200 ha ziemi i w środku tego terenu postawiłabym dom. Nie musiałby być duży, mogłaby to być stara chałupa przeniesiona skądś z ganeczkiem i piecem, zaimpregnowana i wyposażona w łazienkę.
      A wokół ogród. Wreszcie miałabym miejsce na to wszystko, na co obecnie nie mam - na azalie, dużo azalii, na wszystkie kolory róż i liliowców, na chińskie piwonie i szpalery hortensji, na kwietne łąki, słoneczniki i oczywiści przestronny sad.
      No i kurki. I może kaczusie, gdybym miała bajorko. Krówkę chyba nie, za dużo roboty, choć jeszcze kilka lat temu krówka była bezsprzeczna.
      Kupiłabym terenowy samochód i jeździła wszędzie, gdzie obecnie się wieszam.
      I jeszcze aparat z teleobiektywem długości lufy armatniej.
      • mysiulek08 Re: A na co wydałybyście kasę? 27.07.22, 15:37
        rada praktyczna : szukaj miejsc malo wietrznych 😏

nasze hektary, choc nie 200, w pieknym zakatku planety maja troche wad tego zakatka, wiec bierz to pod uwage 😁

auto 4x4 ale nie zaden 'wybijacz zebow' a lufy obiektywow sony polecam
    • panipoczterdziestce Re: A na co wydałybyście kasę? 27.07.22, 13:19
      Założyłabym dzienny dom opieki dla seniorów. Pracowałabym razem z personelem. Zatrudniłbym najlepszych rehabilitantów, neurologopedów i innych specjalistów. Wokół mojego dziennego domu opieki byłby ogród i ogródek warzywny, który w miarę sprawni seniorzy mogliby ,, oporzadzac". Kupiłabym córce mieszkanie lub dom i samochód. Sobie kupiłabym mały domek z ogródkiem, maksymalnie 4 pokoje, w mieście, w którym mieszkam. Jeździłbym po świecie i inwestowałabym w edukację dzieci.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka