Dodaj do ulubionych

Ultramaryna- można do pralki?

27.07.22, 11:39
Nabyłam, ale nie wiem co dalej. Zrobiłam jedną próbę, rozpuściłam trochę w małej ilości wody i wlałam do szufladki na płyn do płukania.
Efekt chyba żaden - za mało ultramaryny, ale szuflada w pięknym niebieskawym kolorze 🤣
Są jakieś patenty, albo przepis ile tego proszku na pralkę? I jak? Do bębna i dodatkowe płukanie, czy do szuflady?
Podzielcie się proszę patentem.
Obserwuj wątek
    • incel-core Re: Ultramaryna- można do pralki? 27.07.22, 12:14
      Ultramaryna wybiela optycznie. Czyli coś jest nie całkiem białe, ale wzrok ludzki widzi to jako super białe.
      Czyli działa to jak żarówka ultrafioletowa na dyskotekach. Wydaje ci się że facet jest w śnieżnobiałej koszuli a tak naprawdę nie jest.
    • snakelilith Re: Ultramaryna- można do pralki? 27.07.22, 12:34
      Nie używam czegoś takiego, bo moje wszystkie białe rzeczy są koloru off white i wolę by takie zostały, ale radzę ci wszystki koloryzujące dodatki i farby dodawać bezpośrednio do bębna. Ten można w razie czego wyczyścić gorącym praniem, albo dodatkiem kwasu cytrynowego.
      Z drugiej strony, mogą porobić ci się wtedy niebieskie plamy. Pamiętam, że w zamierzchłych czasach moja mama coś takiego robiła we Franii i czasem prześcieradła miały błękitne smugi.
      Jednak sklepy sprzedające starocie dla wielbicieli jak np. Manufactum mają coś takiego i polecają 10g na pełną pralkę do podstawowego programu. Czyli nie do płukania, a do prania. Ja bym to zmieszała po prostu z proszkiem.
      • b-b1 Re: Ultramaryna- można do pralki? 27.07.22, 12:55
        Dzięki wielkie!
        Na pewno trzeba ten proszek rozpuscic- to już doczytałam, że na żywca za duże ryzyko, o plamach też wiem ( ale schodzą podobno szybko)😉, nie wpadłam na to, żeby do prania dodać. Zaryzykuję 🤣🤣

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka