Dodaj do ulubionych

Kapitan nie wpuścił pasażera na pokład

27.07.22, 13:26
Kapitan (nie wiemy jakich linii lotniczych, bo dziennikarz zapomniał napisać) nie wpuścił na pokład obywatela Iraku, który miał ważny bilet na przelot do Stambułu (Stambuł leży w Turcji, nieprawdaż?). Obywatel Iraku był migrantem z Białorusi, w Polce nie chciał przyjąć statusu uchodźcy politycznego.

www.tokfm.pl/Tokfm/7,103085,28728443,jesli-trafi-do-swojego-kraju-to-moze-mu-zostac-tydzien-zycia.html#s=BoxOpImg4
Mnie też może kapitan nie wpuścić na pokład, mimo posiadania ważnego biletu i stanu trzeźwości?
Obserwuj wątek
    • auksencja15 Re: Kapitan nie wpuścił pasażera na pokład 27.07.22, 13:34
      Tak. Z tego co wiem (kilka dobrych lat pracy dla linii lotniczych, ale może coś się zmieniło?) kapitan może zdecydować, ze kogoś nie zabiera na pokład.
      • demodee Re: Kapitan nie wpuścił pasażera na pokład 27.07.22, 13:50
        > kapitan może zdecydować, ze kogoś nie zabiera na pokład.

Ale czy pasażer jest o takich przypadkach poinformowany przy zawieraniu umowy o świadczenie usług? Na przykład kapitan może odmówić wpuszczenia pasażera na pokład, gdy pasażer jest w stanie nietrzeźwym? Albo ubrany jest nieodpowiednio (np. facet bez koszulki) lub zachowuje się nieobyczajnie (dwie kobiety całują się namiętnie na sali odpraw), lub dziecko zanosi się płaczem, a opiekunowie nie mogą go uspokoić?

Czy pasażer przed zakupem biletu nie wie, co kapitanowi może się nie spodobać w jego zachowaniu/ubiorze itp.
        • taje Re: Kapitan nie wpuścił pasażera na pokład 27.07.22, 18:37
          Owszem, może, a jak pasażer nietrzeźwy to bez dwóch zdań.
          • demodee Re: Kapitan nie wpuścił pasażera na pokład 27.07.22, 18:45
            A jak trzeźwy?
        • ichi51e Re: Kapitan nie wpuścił pasażera na pokład 27.07.22, 19:50
          ja tam wiedziałam ze może nie wpuścić dziwi mnie ze ty nie wiedziałaś.
          • demodee Re: Kapitan nie wpuścił pasażera na pokład 27.07.22, 20:18
            Ja się dziwię, bo mnie zawsze wpuszczają do samolotów i pociągów.

Ale wyobraźmy sobie taką sytuację, że zostałam wysłana przez pracodawcę, żeby podpisać ważny kontrakt. Mam bilet i dokumenty w porządku, a tu nagle przed wejściem do samolotu wychodzi kapitan i mówi, że mnie nie wpuści.

Samolot odlatuje beze mnie, firma ponosi straty, bo nie było strony do podpisania tego milionowego kontraktu.

Czy firma może domagać się odszkodowania od linii lotniczych? Czy od kapitana?
            • auksencja15 Re: Kapitan nie wpuścił pasażera na pokład 27.07.22, 20:49
              Bez powodu Nie powie, ze Cie nie wpuści. Spokojnie
    • sophia.87 Re: Kapitan nie wpuścił pasażera na pokład 27.07.22, 13:38
      Niestety, pozyteczni idioci są wszędzie. Kapitan powinien zostać ukarany i obciążony kosztami utrzymania nielegalnego imigranta
    • chococaffe Re: Kapitan nie wpuścił pasażera na pokład 27.07.22, 13:41
      Jeżeli nie posiadasz odpowiednich dokumentów (paszportu, wizy czy co tam może być jeszce wymagane0 to tak, może ciebie nie wpuścić
      • demodee Re: Kapitan nie wpuścił pasażera na pokład 27.07.22, 13:51
        Ale ważność dokumentów jest sprawdzana przed wejściem i na pokład nie wpuszczają pracownicy obsługi, a nie sam kapitan.
      • ichi51e Re: Kapitan nie wpuścił pasażera na pokład 27.07.22, 19:51
        może nie wpuścić bo uznaje cię za zagrożenie na pokładzie. Jego sprawa jak się będzie tłumaczył w ewentualnym dochodzeniu wewnętrznym. Ale przepisy są takie ze zawsze może każdego wyautować.
    • kanna Re: Kapitan nie wpuścił pasażera na pokład 27.07.22, 13:50
      Może Cię nie wpuścić, oczywiście.
      Jeśli uzna, ze stanowisz zagrożenie / niedogodność/ Ty, lub osoby towarzyszące,
      Jeśli jesteś w stanie wskazującym na chorobę.
      Jeśli uzna (z dowolnego powodu) nie może wziąć za Ciebie odpowiedzialności.

Kapitan na statku (nieważne, czy wodnym, czy powietrznym) to pierwszy po Bogu.
      • demodee Re: Kapitan nie wpuścił pasażera na pokład 27.07.22, 13:53
        A czy kapitan musi się jakoś z tego niewpuszczenia tłumaczyć? Na przykład: "Pasażerka ubrana była nieobyczajnie i nie chciała założyć bluzki na bieliznę, więc jej nie wpuściłem">
        • ichi51e Re: Kapitan nie wpuścił pasażera na pokład 27.07.22, 19:52
          Może dac każdy argument - niepodważalna kapitańska decyzja. Np może nie wpuścić ciężarnej.
          • demodee Re: Kapitan nie wpuścił pasażera na pokład 28.07.22, 11:41
            > Może dac każdy argument - niepodważalna kapitańska decyzja. Np może nie wpuścić ciężarnej.

Ale pasażerowie powinni chyba być o tym wcześniej uprzedzeni, przed zakupem biletu!

Np. taki punkt w umowie kupna-sprzedaży: "Osoby z macicami przed wejściem na pokład zobowiązane są do przedstawienia kapitanowi negatywnego testu ciążowego wykonanego na 6 godzin przed planowanym odlotem".
            • asia.sthm Re: Kapitan nie wpuścił pasażera na pokład 28.07.22, 11:45
              Ty im najlepiej spisz schemat takiej umowy, rozeslij do wszystkich linii i domagaj sie zatwierdzenia.
              Tu se medzisz do wypeku zamiast dzialac konstruktywnie. Nudziara.
              • demodee Re: Kapitan nie wpuścił pasażera na pokład 28.07.22, 11:50
                > Ty im najlepiej spisz schemat takiej umowy

Mogę to zrobić, ale za pieniądze.
                • asia.sthm Re: Kapitan nie wpuścił pasażera na pokład 28.07.22, 12:07
                  demodee napisała:

> > Ty im najlepiej spisz schemat takiej umowy
                  >
                  > Mogę to zrobić, ale za pieniądze.

No to chociaz oferte im zloz marudnico. Skad maja wiedziec, ze siedzisz na takiej genialnej propozycji?
                  Musisz sie wystawic, ktoras linia lotnicza napewno sie skusi, a powinny wszystkie.
            • sumire Re: Kapitan nie wpuścił pasażera na pokład 28.07.22, 12:00
              Ale wiesz, że każda linia lotnicza ma regulamin, a w nim punkt o prawie do odmowy przewozu?
              Dobrze czasem coś czytać, demodee, acz po tym, co prezentujesz w tym wątku, założonym z kiepsko udawaną troską o dobro pasażerów (łzy Kempy były bardziej wiarygodne), wnioskuję, że nie jest to twoja ulubiona czynność.
            • taki-sobie-nick Re: Kapitan nie wpuścił pasażera na pokład 29.07.22, 00:53
              Osoba z macicą...

Czy chłop z plastikowym modelem macicy to OSOBA Z MACICĄ?
              • demodee Re: Kapitan nie wpuścił pasażera na pokład 29.07.22, 20:41
                > Czy chłop z plastikowym modelem macicy to OSOBA Z MACICĄ?

Oczywiście. I taka chłopoosoba powinna też przedstawić negatywny test ciążowy, jeśli linia lotnicza tego wymaga. Tak dla pewności.
    • livia.kalina Re: Kapitan nie wpuścił pasażera na pokład 27.07.22, 13:53
      Jak trafisz na porządnego człowieka, a nie jakaś pisowską kanalię, i to pomoże uratować ci życie, to możesz liczyć na podobna pomoc.
      • demodee Re: Kapitan nie wpuścił pasażera na pokład 27.07.22, 13:58
        Kapitan był członkiem PISu?
        • livia.kalina Re: Kapitan nie wpuścił pasażera na pokład 27.07.22, 14:02
          Czytanie ze zrozumieniem nie jest twoją najmocniejsza strona, co? Właśnie nie był i dlatego uratował człowiekowi życie. Mimo tego, że ten człowiek miał trochę więcej pigmentu w skórze.
          • simply_z Re: Kapitan nie wpuścił pasażera na pokład 27.07.22, 14:05
            a to juz rasistowskie..dlaczego zakladasz, ze mial ciemna skore?
          • sophia.87 Re: Kapitan nie wpuścił pasażera na pokład 27.07.22, 14:08
            A skąd wiesz, że imigrant to nie terrorysta, który wcześniej czy później odbierze komuś życie?
            • livia.kalina Re: Kapitan nie wpuścił pasażera na pokład 27.07.22, 14:11
              Uważam, że z dużym prawdopodobieństwem ktoś przez ciebie straci życie bo rasizm i ksenofobia zabijają, mimo to jednak nie postuluję prewencyjnej eliminacji twojej osoby.
              • sophia.87 Re: Kapitan nie wpuścił pasażera na pokład 27.07.22, 14:20
                No tak, biorąc pod uwagę zamachy w Europie to faktycznie zabijają, niestety Europejczyków....
                Ale pana jedynie odwozono do jego ojczyzny, a nie eliminowano.
                Zdaje się, że z Białorusi deportowano tysiące imigrantów i jakoś nie słychać o masowych egzekucjach.
                • angazetka Re: Kapitan nie wpuścił pasażera na pokład 27.07.22, 16:08
                  > No tak, biorąc pod uwagę zamachy w Europie to faktycznie zabijają, niestety Europejczyków....

Tak, Breivik był zdecydowanie niebiałym migrantem muzułmaninem.
                  • sophia.87 Re: Kapitan nie wpuścił pasażera na pokład 27.07.22, 16:10
                    No tak, jeden Breivik vs niebiali imigranci, muzułmanie.
                    • langsam Re: Kapitan nie wpuścił pasażera na pokład 27.07.22, 19:49
                      Stephan Balliet
                      Tobias Rathjen
                      Luca Traini
                      Jack Andrew Renshaw
                      James Holt
                      Brenton Harrison Tarrant
                      Stephan Ernst
                      Beate Zschäpe,
                      André Eminger
                      Holger Gerlach,
                      Carsten Schultze,
                      Ralf Wohlleben
                      • sophia.87 Re: Kapitan nie wpuścił pasażera na pokład 27.07.22, 20:04
                        To dowodzi jedynie tego, że mając własnych przestępców tym bardziej nie potrzebujemy przyjezdnych
                        • triismegistos Re: Kapitan nie wpuścił pasażera na pokład 27.07.22, 20:12
                          Nie, to dowodzi jedynie tego, że mamy własnych.
                          • sophia.87 Re: Kapitan nie wpuścił pasażera na pokład 27.07.22, 20:15
                            To co uważasz, że nie wystarczy? Dla mnie to jest ich aż nadto
                            • triismegistos Re: Kapitan nie wpuścił pasażera na pokład 27.07.22, 20:30
                              Uważać mogę różne rzeczy, ale załączona grafika dowodzi jedynie tego, że mamy własnych przestępców.
                              • sophia.87 Re: Kapitan nie wpuścił pasażera na pokład 27.07.22, 20:39
                                Czyli tym bardziej nie potrzeba nam cudzych ☺
                                • triismegistos Re: Kapitan nie wpuścił pasażera na pokład 27.07.22, 20:47
                                  Czemu tym bardziej? Gdybyśmy nie mieli to byśmy ich potrzebowali?
                                  • sophia.87 Re: Kapitan nie wpuścił pasażera na pokład 27.07.22, 21:03
                                    Oczywiście, że nie, ale skoro i tak mamy nadmiar, to po co kolejni?
                                    • triismegistos Re: Kapitan nie wpuścił pasażera na pokład 27.07.22, 21:23
                                      Czyli ta grafika w żaden sposób tego nie dowodzi.
                                      • sophia.87 Re: Kapitan nie wpuścił pasażera na pokład 27.07.22, 21:27
                                        Jeśli potrafisz wyciągać wnioski to jak najbardziej ☺
                                        • triismegistos Re: Kapitan nie wpuścił pasażera na pokład 28.07.22, 09:09
                                          Wniosków się nie dowodzi, wnioski się wyciąga, choćby nawet z dudy.
                                          • sophia.87 Re: Kapitan nie wpuścił pasażera na pokład 28.07.22, 09:19
                                            "Nie potrzebujemy więcej przestępców" - to wniosek z dudy?
                                            Ciekawe to bardzo 😁
                                            • triismegistos Re: Kapitan nie wpuścił pasażera na pokład 28.07.22, 09:23
                                              Wyciąganie go z zalinkowanej grafiki i stosowanie do sytuacji o której wiesz tyle ile sobie wykonfabulujesz jest z dudy.
                                              • sophia.87 Re: Kapitan nie wpuścił pasażera na pokład 28.07.22, 09:27
                                                Wiem tyle, że imigranci popełniają przestępstwa i dokonują zamachów terrorystycznych. To są niepowtarzalne fakty
                                                Wystarczy
                                                • paskudek1 Re: Kapitan nie wpuścił pasażera na pokład 28.07.22, 09:47
                                                  sophia.87 napisała:

> Wiem tyle, że imigranci popełniają przestępstwa i dokonują zamachów terrorystyc
                                                  > znych. To są niepowtarzalne fakty
                                                  > Wystarczy
                                                  Tak samo jak rdzenni mieszkańcy.
                                                  • sophia.87 Re: Kapitan nie wpuścił pasażera na pokład 28.07.22, 09:51
                                                    Fakt, więc wystarczy (a nawet jest ich az nadto) problemów z rodzimymi przestępcami. Przyjezdni są doskonałe zbędni
                                                  • paskudek1 Re: Kapitan nie wpuścił pasażera na pokład 28.07.22, 11:50
                                                    sophia.87 napisała:

> Fakt, więc wystarczy (a nawet jest ich az nadto) problemów z rodzimymi przestęp
                                                    > cami. Przyjezdni są doskonałe zbędni

Tylko kotku drogi NIE WIESZ kto z przyjezdnych może być przestępcą. A uznawać ich wszystkich za przestępców bo ci się ich kolor skóry albo wyznanie nie podoba to RASIZM.
                                                  • sophia.87 Re: Kapitan nie wpuścił pasażera na pokład 28.07.22, 12:50
                                                    Problem w tym, że trudno stwierdzić kim jest człowiek bez dokumentów, który kłamie na swój temat.
                                                    Chyba nie spodziewasz się, że przestępca powie , że nim jest ☺
                                                    Ja uznaje problem, ponieważ raz wypuszczony imigrant nie trudny do odesłania jak widać.
                                                  • paskudek1 Re: Kapitan nie wpuścił pasażera na pokład 28.07.22, 14:09
                                                    To TY TWIERDZISZ że kłamie. Twoje uprzedzenia nie pozwalają ci w żaden sposób myśleć racjonalnie, choć trochę życzliwie wobec ludzi. Ty oceniasz WYŁĄCZNIE po kolorze skóry i religii. Niczym więcej.
                                                  • sophia.87 Re: Kapitan nie wpuścił pasażera na pokład 28.07.22, 15:08
                                                    Twierdzę, że kłamie na podstawie doświadczen Zachodu z brodatymi "dziećmi" i "Syryjczykami" którzy nie mają nic wspólnego z Syria.
                                                    Twierdzę, że kłamie po lekturze artykułu zalinkowanego poniżej, w którym jest mowa, że pan złoży wniosek jeszcze raz i ujawni "nowe informacje".
                                                    Czyli pozyteczni go juz wyszkolili.
                                                    Mam nadzieję, że to wszystko sprawi, że przestaniemy bawić się w azyle dla ludzi spoza Europy, ponieważ nie jest to w naszym interesie.
                                                    Europa ma własną wojnę, uchodźców, kryzys klimatyczny i finansowy, o pandemii nie wspominając. Dość tego zbawiania świata naszym kosztem
                                                  • asia.sthm Re: Kapitan nie wpuścił pasażera na pokład 28.07.22, 17:09
                                                    > Mam nadzieję, że to wszystko sprawi, że przestaniemy bawić się w azyle dla ludzi spoza Europy,
                                                    > ponieważ nie jest to w naszym interesie.

Zocha, marsz czytac Konwencje Genewska, ty leniu. Do nauki marsz!
                                                  • sophia.87 Re: Kapitan nie wpuścił pasażera na pokład 28.07.22, 18:15
                                                    Haha, poczytaj o ostatnich wydarzeniach w Melilli. Słyszałaś może o ustaleniach Wielkiej Brytanii i Danii z Rwanda w kwestii odsylania imigrantów?
                                                    Pewnie nie ☺
                                                    Europa zaczyna rozumieć negatywne skutki imigracji oraz niechęć Europejczyków do imigrantów spoza Europy.
                                                    A kolejni rządzący będą działać tak by nie stracić poparcia, a nie bawić się w konwencje.
                                                  • paskudek1 Re: Kapitan nie wpuścił pasażera na pokład 28.07.22, 17:16
                                                    Jakim naszym? TWOIM może? Nie rozśmieszaj mnie rasistko.
                                                  • sophia.87 Re: Kapitan nie wpuścił pasażera na pokład 28.07.22, 18:17
                                                    Każdego Europejczyka.
                                                    Kolejni imigranci oznaczają, że w najbliższej przyszłości w Europie obniży się poziom życia i poziom bezpieczeństwa.
                                                    Ja nie chcę tego dla moich dzieci. Co więcej nikt normalny nie chce tego dla swoich dzieci
                                                  • ichi51e Re: Kapitan nie wpuścił pasażera na pokład 28.07.22, 20:43
                                                    a jak robic nie będzie komu to tez poziom spadnie...
                                                  • sophia.87 Re: Kapitan nie wpuścił pasażera na pokład 28.07.22, 20:56
                                                    Niemcy po 2015 przyjęli sporo ponad milion imigrantów, rezultat jest taki, że wyplacaja im zasiłki i wciąż szukają rąk do pracy.
                        • livia.kalina Re: Kapitan nie wpuścił pasażera na pokład 27.07.22, 20:24
                          Akurat ten człowiek nie jest żadnym przestępcą, tylko z przestępcami chciał walczyć i dlatego chcą go zabić. Nie widzę powodu, żeby przestępcom w tym morderstwie pomagać.
                          • demodee Re: Kapitan nie wpuścił pasażera na pokład 27.07.22, 20:29
                            Kto chce go zabić? Turcy?
                          • sophia.87 Re: Kapitan nie wpuścił pasażera na pokład 27.07.22, 20:31
                            Jesteś tego pewna?
                            Nielegalni imigranci mówią to co im się opłaca, a nie prawdę. Dość spojrzeć na te wszystkie brodate "dzieci".
                            A ja nie widzę powodu by wpuszczać do Europy każdego kto ma ochotę przyjechać.
                            Mamy własną wojnę, własne problemy, kryzys finansowy i klimatyczny. Chyba wystarczy
                        • langsam Re: Kapitan nie wpuścił pasażera na pokład 27.07.22, 20:41
                          Mając własnych kafelkarzy, kelnerów, robotników na taśmę, kierowców, wynalazców nie potrzebujemy przyjezdnych? Bez wygłupów. W każdej wielkiej grupie znajdzie się i mętna piana. A obecnie mamy bardzo duże braki na rynku pracy i w Polsce, i w Niemczech, i w UK.
                          • sophia.87 Re: Kapitan nie wpuścił pasażera na pokład 27.07.22, 21:07
                            Niemcy po 2015 przyjęli ponad milion imigrantów i wciąż mają za mało rąk do pracy, za to nadmiar żyjących z socjalu.
                            Jeśli brak pracowników to należy przyjmować konkretnych i potrzebnych ludzi, a nie każdego jak leci.
                          • taki-sobie-nick Re: Kapitan nie wpuścił pasażera na pokład 29.07.22, 00:55
                            Mężczyźni wychowywani w religii mahometańskiej mają inne podejście do relacji damsko-męskich niż Europejczycy... a jaki promil naszych rodaków dokonuje zamachów terrorystycznych?
                            • ichi51e Re: Kapitan nie wpuścił pasażera na pokład 29.07.22, 09:28
                              no weźmy np historie zamachów terrorystycznych w Irlandii Pln... okaże się ze biali katolicy jak najbardziej potrafią...
                              • sophia.87 Re: Kapitan nie wpuścił pasażera na pokład 29.07.22, 10:05
                                Oczywiście, że potrafią , tym bardziej nie potrzebujemy obcych zamachowców na gościnnych występach
                      • alessa28 Re: Kapitan nie wpuścił pasażera na pokład 29.07.22, 09:07
                        langsam napisała:

> Stephan Balliet
                        > Tobias Rathjen
                        > Luca Traini
                        > Jack Andrew Renshaw
                        > James Holt
                        > Brenton Harrison Tarrant
                        > Stephan Ernst
                        > Beate Zschäpe,
                        > André Eminger
                        > Holger Gerlach,
                        > Carsten Schultze,
                        > Ralf Wohlleben

Zamachy w Paryżu,Nicei ,Berlinie etc etc etc -efektowne (rozstrzeliwanie ludzi na koncercie ,rozjeżdżanie ciężarówka dzieci )i efektywne (duuuzo ofiar).

Także zamknij jape .
          • demodee Re: Kapitan nie wpuścił pasażera na pokład 27.07.22, 14:14
            Trzy razy przeczytałam Twój wpis i tego PISu do niczego innego nie mogłam przypasować.

Ale teraz wyjaśniłaś - kapitan nie był członkiem PISu. Kto był więc członkiem PISu w tym towarzystwie - pasażer?

Inna kwestia, o której piszesz - kapitan nie wpuścił pasażera na pokład, gdyż był on ciemnoskóry.

Mnie interesuje, czy w umowie kupna-sprzedaży biletu było napisane, że osoby ciemnoskóre nie będą wpuszczane na pokład samolotu i właściciel biletu to zlekceważył, czy kapitan był rasistą na własną rękę?
            • livia.kalina Re: Kapitan nie wpuścił pasażera na pokład 27.07.22, 14:29
              No to jak chłop krowie na krowie:

Kapitan to przyzwoity człowiek, miał okazję komuś uratować życie, to uratował. W tym czasie pisowkie kanalie, z powodów rasistowskich, żeby przypodobać się najprymitywniejszemu elektoratowi, doprowadzają do śmierci uchodźców na granicy polsko-białoruskiej. Na szczęście kapitan nie jest pisowską kanalia więc o jedno życie ludzkie uratowane więcej.

Kapitan nie wpuścił na pokład człowieka, który był uchodźca ze swego kraju i gdyby tam wrócił mógłby stracić tam życie. Uratowany Człowiek jest Irakijczykiem, prawdopodobnie ma inna ilość pigmentu w skórze niż kapitan samolotu ale dla kapitana samolotu nie stanowiło to czynnika decydującego.

Innymi słowy- kapitan nie był rasistą jak PiS, który Irakijczyka chciał wysłać na smierć, żeby tobie sprawić przyjemność.
              • stavros2002 Re: Kapitan nie wpuścił pasażera na pokład 27.07.22, 16:13
                Przecież Irakijczycy to Arabowie, ew. Kurdowie czyli rasa biała.
              • bramstenga Re: Kapitan nie wpuścił pasażera na pokład 28.07.22, 10:19
                A jakieś potwierdzenie, że "mógłby stracić tam życie" za udział w demonstracjach poza słowami tzw. aktywistów? Nota bene ta sprawa doskonale pokazuje, jak w praktyce wygląda podejście typu "wpuśćmy wszystkich, a po rozpatrzeniu spraw będzie można przeprowadzić deportację". Otóż pan wyczerpał drogę administracyjną i nie otrzymał ochrony międzynarodowej. I co? I psinco, bo zaczynają się kruczki prawne, żeby tylko do deportacji nie doszło.
                • dr.amy.farrah.fowler Re: Kapitan nie wpuścił pasażera na pokład 28.07.22, 11:09
                  Problem z krajami niezbyt cywilizowanymi/dyktaturami jest taki, że zasadniczo to każdy może tam stracić życie z byle powodu / pod byle pretekstem / bez powodu, więc na upartego każdy może twierdzić, że jego życie jest zagrożone (a my nie jesteśmy w stanie ewakuować/przyjąć całej populacji).

Zgadza się, jak już się kogoś raz wpuści, to wydalenie go okazuje się nietrywialne, bo wszelkie maści aktywiści od razu zrobią z niego od razu bojownika o wolność i sprawiedliwość. O ile 30 lat temu mieliśmy takie przypadki sporadycznie i mogliśmy przymknąć oko na nieco wątpliwą kombatanckość pacjentów, to teraz mamy ich tysiące (a wpuszczanie na żywioł skończy się jak w Grecji, akcjami nożowników i płonącymi obozami dla uchodźców).
    • lily_evans011 Re: Kapitan nie wpuścił pasażera na pokład 27.07.22, 14:14
      Ale mataczysz. Kapitan odmówił zabrania człowieka z tytułu ekstradycji do Iraku, bo być może faktycznie grożą mu tam tortury i śmierć. A nie, że miał fanaberię niezabrania pasażera.
      • demodee Re: Kapitan nie wpuścił pasażera na pokład 27.07.22, 14:24
        > Kapitan odmówił zabrania człowieka z tytułu ekstradycji do Iraku,

Samolot leciał do Stambułu. Stambuł nie leży w Iraku, tylko w Turcji.

Czy kapitan ma prawo odmówić transportu pasażera kierując się swoim widzimisię?

Na przykład odmówić wpuszczenia dwóch osób płci odmiennej niespokrewnionych i niepozostających w związku małżeńskim?
        • sumire Re: Kapitan nie wpuścił pasażera na pokład 27.07.22, 14:26
          Czemu zadajesz to samo pytanie w kółko, masz problemy z rozumieniem odpowiedzi, czy tylko chcesz wywołać kolejny rasiolski shitstorm?
          • demodee Re: Kapitan nie wpuścił pasażera na pokład 27.07.22, 14:32
            Jaki rasiolski?

Kwestia koloru skóry pasażera jest problemem tylko dla livii kaliny. I jeszcze ważna jest dla niej przynależność partyjna.

A pytanie zadaję w kółko to samo, bo nie dostałam jeszcze na nie odpowiedzi.
          • livia.kalina Re: Kapitan nie wpuścił pasażera na pokład 27.07.22, 14:33
            Jej ukochany PiS doprowadził do drożyzny, inflacji, destrukcji służby zdrowia i edukacji. Rzuca jej w zamian za to ochłapy radości w postaci rasistowskiej nagonki na przypadkowych ludzi. Czasami nagonka jest rasistowska, czasami homofobiczna. Generalnie dziewczyna chce się poczuć lepiej od innych. Na nic jej nie stać ale za to nie wysyłają jej na pewną smierć. A tu przychodzi taki kapitan impsuje jej całą zabawę. To się wściekła.
          • wredna_dziewucha_ze_wsi Re: Kapitan nie wpuścił pasażera na pokład 27.07.22, 22:56
            sumire napisała:

> Czemu zadajesz to samo pytanie w kółko, masz problemy z rozumieniem odpowiedzi,
            > czy tylko chcesz wywołać kolejny rasiolski shitstorm?

Ależ już wywołała. Możemy sobie wszystkie przeczytać kolejne (!!!!) rasiolskie wystąpienia Zośki. Jak mnie wpienia czytanie występów tej pi.ndy.
            • sophia.87 Re: Kapitan nie wpuścił pasażera na pokład 27.07.22, 23:05
              Osobę, która tak okreslasz widujesz w lustrze ☺
              Nic więc dziwnego, że Cię to wpienia ☺
              • triismegistos Re: Kapitan nie wpuścił pasażera na pokład 28.07.22, 09:06
                Nie wydaje mi się żebys siedziała w lustrze dziewuchy 🙄
                • sophia.87 Re: Kapitan nie wpuścił pasażera na pokład 28.07.22, 09:11
                  Wystarczy, że ona się w nim przegląda.
                  Stąd też tak dokładnie opisuje to co tam ogląda 😀
                  • triismegistos Re: Kapitan nie wpuścił pasażera na pokład 28.07.22, 09:24
                    Przecież ona o tobie pisze głuptasie 🤷
                    • sophia.87 Re: Kapitan nie wpuścił pasażera na pokład 28.07.22, 09:28
                      Ależ nie, ona pisze o sobie.
                      Przeciez to do niej pasuje to określenie 😁
                      • triismegistos Re: Kapitan nie wpuścił pasażera na pokład 28.07.22, 09:41
                        I znowu wyciągasz mylne wnioski 🤷
                        • sophia.87 Re: Kapitan nie wpuścił pasażera na pokład 28.07.22, 09:49
                          Nie, oceniam to co widzę ☺
                        • asia.sthm Re: Kapitan nie wpuścił pasażera na pokład 28.07.22, 09:54
                          zocha predzej krolika z kapelusza wyciagnie niz jakis trafny wniosek.
                          • sophia.87 Re: Kapitan nie wpuścił pasażera na pokład 28.07.22, 09:58
                            To niehumanitarne trzymać zwierzęta w kapuluszu, nigdy bym czegoś takiego nie zrobiła
                            • asia.sthm Re: Kapitan nie wpuścił pasażera na pokład 28.07.22, 10:00
                              Uratowalabys tego krolika, a nie trzymala. Znowu ci wniosek wyszedl typowo zochowy.
                              • sophia.87 Re: Kapitan nie wpuścił pasażera na pokład 28.07.22, 10:04
                                Żeby wyciągnąć królika z kapelusza trzeba go najpierw tam wsadzić.
                                A może sądzisz, że króliki wylegaja się z kapeluszy? 😀
                                • asia.sthm Re: Kapitan nie wpuścił pasażera na pokład 28.07.22, 10:11
                                  Tak, a dzieci w kapuscie.
                                  • sophia.87 Re: Kapitan nie wpuścił pasażera na pokład 28.07.22, 10:13
                                    Nie zamierzam poddawać w wątpliwość Twoich osobistych doświadczen☺
                • asia.sthm Re: Kapitan nie wpuścił pasażera na pokład 28.07.22, 09:15
                  triismegistos napisała:

> Nie wydaje mi się żebys siedziała w lustrze dziewuchy 🙄
                  >

To jest stala replika zochy, ona jak kataryna, ma tylko jeden repertuar ujadania.
                  Jeszcze bedzie matka i pomiot...
                  • sophia.87 Re: Kapitan nie wpuścił pasażera na pokład 28.07.22, 09:17
                    O i pierwsza szczekaczka Putina przywedrowala.
                    Dostajesz rubelki za każdy wpis czy płacą Ci ryczaltem? 😁
                    • paskudek1 Re: Kapitan nie wpuścił pasażera na pokład 28.07.22, 09:31
                      sophia.87 napisała:

> O i pierwsza szczekaczka Putina przywedrowala.
                      > Dostajesz rubelki za każdy wpis czy płacą Ci ryczaltem? 😁

Zośka nudna jesteś i taka przewidywalna.
                      • sophia.87 Re: Kapitan nie wpuścił pasażera na pokład 28.07.22, 09:37
                        W przeciwieństwie do Putina, prawda?
                        Stąd te wasze sympatie ☺
                        • sumire Re: Kapitan nie wpuścił pasażera na pokład 28.07.22, 09:40
                          Ależ sophio, czyżbyś zapomniała, jak sama powielałaś putinowski fejk o muzułmanach regularnie blokujących skrzyżowania we Francji podczas zbiorowych modłów?
                          Bo ja go pamiętam, mimo że wiele twoich postów rodem wprost że Sputnik TV wyleciało.
                          Toteż na twoim miejscu ugryzłabym się taktownie w język, zamiast nieładnie zarzucać forumkom proputlerowskie sympatie.
                          • sophia.87 Re: Kapitan nie wpuścił pasażera na pokład 28.07.22, 09:45
                            Może to i nie jest ładne, ale prawdziwe.
                            Jedyną osobą odnosząca korzyści z napływu imigrantów do Europy jest Putin. Ponieważ to generuje problemy, komplikacje i nieporozumienia w państwach UE
                            Żadne państwo UE nie chce kolejnych imigrantów w Europie , chce ich Putin i Łukaszenka. Może to raczej Ty ugryz się w język 😀
                            • sumire Re: Kapitan nie wpuścił pasażera na pokład 28.07.22, 09:54
                              Ale czemu mam się gryźć? Ja nie powtarzałam na forum ruskich fejków, a proszona o ich źródło nie ciskałam się, obrażając wulgarnie matki i dzieci rozmówczyń.
                              W tym wątku też to zrobisz za najdalej pięć wpisów.
                              • sophia.87 Re: Kapitan nie wpuścił pasażera na pokład 28.07.22, 09:56
                                Ponieważ każdy wpis popierajacy wpuszczanie imigrantów to gra w grę Putina.
                                Nigdy nie obrazalam nikogo kto ma znaczenie ☺
                                • paskudek1 Re: Kapitan nie wpuścił pasażera na pokład 28.07.22, 10:15
                                  sophia.87 napisała:

> Ponieważ każdy wpis popierajacy wpuszczanie imigrantów to gra w grę Putina.
                                  > Nigdy nie obrazalam nikogo kto ma znaczenie ☺

Nie Zośka. Gra Putina to właśnie takie traktowanie imigrantów jak na granicy białoruskiej. Dokładnie tego oczekiwał Putin i to robimy, niestety.
                                  • sophia.87 Re: Kapitan nie wpuścił pasażera na pokład 28.07.22, 10:18
                                    Mylisz się, Putin grał na destabilzacje, sklócenie i jak największe problemy i koszty dla Europy. A taki byłby skutek wpuszczania tych ludzi.
                                    Oprócz tego liczył na przesyt Europy, który sprawi, że Ukraińcom będzie trudniej uzyskać pomoc
                                    • paskudek1 Re: Kapitan nie wpuścił pasażera na pokład 28.07.22, 10:20
                                      sophia.87 napisała:

> Mylisz się, Putin grał na destabilzacje, sklócenie i jak największe problemy i
                                      > koszty dla Europy. A taki byłby skutek wpuszczania tych ludzi.
                                      > Oprócz tego liczył na przesyt Europy, który sprawi, że Ukraińcom będzie trudnie
                                      > j uzyskać pomoc

Nie, wpuszczenie tych ludzi ZGODNIE Z PRZEPISAMI KONWENCJI nic takiego by nie zrobiło. Traktowanie tych ludzi jak bydła i zwierzyny łownej doprowadziło do kompromitacji Polski.
                                      • sophia.87 Re: Kapitan nie wpuścił pasażera na pokład 28.07.22, 10:32
                                        Jakiej kompromitacji? Cała UE nas popierala wiedząc, że jeśli Polska się ugnie to oni będą mieć problem. To już nie jest 2015 , Europejczycy dużo się nauczyli i potrafią wyciągać wnioski.
                                        Kojarzysz ostatnie wydarzenia w Melilli? Jakoś nie słyszałam w związku z tym o katastrofie wizerunkowej Hiszpanii. USA też chroni granice, o Australii nawet nie wspomnę. Czyli w czyich konkretnie oczach rzekomo ucierpiał wizerunek Polski?
                                        Postępowanie zgodnie z konwencja powoduje tylko problemy, pan dostał odmowę, ale z deportacja, zgodna z prawem, jest problem gdy w grę włączają się pożyteczni idioci i kruczki prawne.
                                        Nie wpuszczanie wychodzi taniej i jest skuteczne
                                  • sumire Re: Kapitan nie wpuścił pasażera na pokład 28.07.22, 10:26
                                    Dodajmy, że w momencie, gdy Jaro zadecydował o stanie wyjątkowym i zakazie pojawiania się polskich mediów na granicy, ruskie i białoruskie media pojawiły się po drugiej stronie natychmiast, i w dodatku ochoczo dzieliły się materiałami z zachodnimi stacjami, żeby w świat szedł odpowiedni przekaz.
                                    Ale to drobiazg.
                                    • sophia.87 Re: Kapitan nie wpuścił pasażera na pokład 28.07.22, 10:44
                                      Oczywiście, masowe protesty społeczeństw krajów Europy Zachodniej doprowadziły do otwarcia granic i zabrania chętnych na socjal ☺
                                      I znów nie ☺
                                      W listopadzie, podczas szturmu na granice najpopularniejszy hasztag to było "vivaPolonia"
                                      Pani wiceburmistrz Monachium, która chciała zabrać ludzi z granicy do swojego miasta spotkała się z tak wielkim "poparciem", że zamilkla.
                                      Tak, to był drobiazg, ponieważ kraje UE obchodziło tylko to, żeby problem nie dotarł do nich
                                  • dr.amy.farrah.fowler Re: Kapitan nie wpuścił pasażera na pokład 28.07.22, 11:11
                                    Putina z grubsza wali, jak ich traktujemy, Putinowi chodzi o to, żebyśmy mieli z nimi problem.
                                    • sophia.87 Re: Kapitan nie wpuścił pasażera na pokład 28.07.22, 11:12
                                      Dokładnie
        • lily_evans011 Re: Kapitan nie wpuścił pasażera na pokład 27.07.22, 14:35
          Widocznie może.
          Ciebie bym nie wpuściła big_grin big_grin big_grin.
        • ichi51e Re: Kapitan nie wpuścił pasażera na pokład 27.07.22, 19:54
          po raz 10 ty ci piszemy - TAK może i nie musi się z tego nikomu tłumaczyć.
    • demodee Re: Kapitan nie wpuścił pasażera na pokład 27.07.22, 14:30
      Dla mnie zabrakło w tym artykule nazwy linii lotniczej.

To jest dla mnie najistotniejsze, żeby tej linii unikać. Bo może mi się przydarzyć, że zechcę sobie polecieć z lotniska Chopina do Stambułu i kupię u nich bilet. Oczywiście po przestudiowaniu warunków, które stawia linia lotnicza i upewnieniu się, że spełniam te warunki. Kupuję więc bilet, podchodzę do wejścia, a tu staje mi w progu kapitan i mówi, że nie polecę. Dlaczego? A bo kapitan jest pierwszym po Bogu na pokładzie i tak jest jego wola.

To już wolę kupić bilet u kogoś innego.
      • livia.kalina Re: Kapitan nie wpuścił pasażera na pokład 27.07.22, 14:35
        Tak cię boli, że komuś życie uratował?
      • lily_evans011 Re: Kapitan nie wpuścił pasażera na pokład 27.07.22, 14:36
        To kupuj, linia płakać po tobie nie będzie big_grin.
      • asia_i_p Re: Kapitan nie wpuścił pasażera na pokład 27.07.22, 18:06
        A to ten pasażer chciał lecieć?
        • aga_sama Re: Kapitan nie wpuścił pasażera na pokład 27.07.22, 19:40
          Nie, ten człowiek nie chciał wracać do kraju z powodu prześladowań. Dostał odmowę objęcia ochroną międzynarodową w Polsce, chciał złożyć wniosek ponownie, ale straż graniczna odmawia przyjecia
          • kloi0505 Re: Kapitan nie wpuścił pasażera na pokład 28.07.22, 08:32
            <Nie, ten człowiek nie chciał wracać do kraju z powodu prześladowań.>

To ten samolot nie leciał do Turcji?
        • sophia.87 Re: Kapitan nie wpuścił pasażera na pokład 27.07.22, 19:50
          A z drugiej strony, ten ten pasażer zapytał czy go chcą w Polsce albo w innym kraju UE zanim się tu nielegalnie dostał?
          • asia_i_p Re: Kapitan nie wpuścił pasażera na pokład 27.07.22, 20:19
            Chciał zapytać, ale chyba nie chcieli mu pozwolić na zadanie pytania.
            • sophia.87 Re: Kapitan nie wpuścił pasażera na pokład 27.07.22, 20:28
              Napisałam zanim, czyli przed wycieczka na Białoruś.
              Skoro zdecydowal się na lot do Mińska, a nie do Berlina to chyba można stwierdzić, że dostał odpowiedź odmowna.
              Podobnie jak ze strony Polski
              • aga_sama Re: Kapitan nie wpuścił pasażera na pokład 27.07.22, 20:30
                Nie można. Nie pytał wszakże.
                • sophia.87 Re: Kapitan nie wpuścił pasażera na pokład 27.07.22, 20:34
                  Jak to nie, w końcu dostał decyzję o deportacji.
                  A skoro nie pytał Niemców czy go chcą tylko wolał wycieczkę przez Białoruś to już jego problem. Wróci ,zapyta i najwyżej następnym razem poleci bezpośrednio do Berlina
      • ichi51e Re: Kapitan nie wpuścił pasażera na pokład 27.07.22, 19:55
        obawiam się ze wszystkie linie lotnicze maja taki przepis.
    • incel-core Re: Kapitan nie wpuścił pasażera na pokład 27.07.22, 15:14
      demodee napisała:
      > Mnie też może kapitan nie wpuścić na pokład, mimo posiadania ważnego biletu i s
      > tanu trzeźwości?

Oczywiście.
      Jeśli jesteś lub zachowujez się jak naćpana.
      • demodee Re: Kapitan nie wpuścił pasażera na pokład 28.07.22, 11:48
        > Jeśli jesteś lub zachowujez się jak naćpana.

Ten pasażer był/zachowywał się jak naćpany?

O tym nic nie piszą w artykule, a to ważna wiadomość, bo stawia kapitana w dobrym świetle.

A Ty skąd wiesz, jak zachowywał się ten pasażer-Irakijczyk? Byłaś tam na pokładzie?
        • taki-sobie-nick Re: Kapitan nie wpuścił pasażera na pokład 29.07.22, 00:56
          Ale masz pretensje do kapitana? Bo ja zrozumiałam, że dzięki jego odmowie facet nie trafił na razie do Turcji, a pobyt w Turcji jest dlań niebezpieczny.
          • demodee Re: Kapitan nie wpuścił pasażera na pokład 29.07.22, 20:54
            > Ale masz pretensje do kapitana? Bo ja zrozumiałam, że dzięki jego odmowie facet nie trafił na razie do Turcji, a pobyt w Turcji jest dlań niebezpieczny.

Ja nie mam pretensji do kapitana, tylko zachowanie kapitania każe mi zastanowić się nad sensem latania, jeśli - według tego forum - każdy kapitan każdej linii lotniczej może mnie nie wpuścić na pokład "bo tak".

Co zaś do pasażera - dlaczego pobyt w Turcji ma być dla niego niebezpieczny? Z artykułu wynika, że zadarł ze swoim rządem w Iraku, a także z rządem polskim (i dlatego jest z Polski deportowany).

Właściwie postępowanie kapitana jest logiczne, bo wygląda na to, że ten pasażer-Irakijczyk gdzie nie postawi stopy to zadziera z jakimś rządem. Pewnie kapitan (może Turek) nie chce, żeby Irakijczyk zadarł z następnym rządem, tym razem tureckim?
            • paskudek1 Re: Kapitan nie wpuścił pasażera na pokład 29.07.22, 21:25
              To nie lataj. To nie jest obowiązkowe. Serio.
              • taki-sobie-nick Re: Kapitan nie wpuścił pasażera na pokład 29.07.22, 22:23
                Wyjątkowo głupia i wredna odpowiedź. Mam na myśli ogół odpowiedzi typu "jeśli jakiś aspekt X ci się nie podoba, to nie rób X".
    • umi Re: Kapitan nie wpuścił pasażera na pokład 27.07.22, 15:24
      I co teraz z nim będzie? Będzie siedził w ośrodku dla uchodżców czy zył w kraju obcym mu kompletnie kulturowo (ciekawe za co...) czy spróbuje się dostac do Niemiec i stamtąd go wykopią?
      Bez sensu ci aktywisci zrobili. Nie można go było przewieźć do Turcji i tam zostawić?
      • sophia.87 Re: Kapitan nie wpuścił pasażera na pokład 27.07.22, 15:26
        Moim zdaniem spróbują ponownie, unikając pożytecznych idiotów.
        • umi Re: Kapitan nie wpuścił pasażera na pokład 27.07.22, 15:29
          Ale co spróbują? Odesłać go do Iraku, nie przez Turcję? To wtedy będzie trupem, czego - jak rozumiem, aktywiści chcieli uniknąć. Przeciez to była najlepsza okazja jaka się mogłą trafić, żeby tam wsiadł i ulotnił sie gdzies na lotnisku. przeciez chyba nie wysyłali z nim żadnych policjantów?
          To jest ofiara represji, czy jednak terrorysta, i o to poszło, ze facet się bał z nim lecieć?
          • sophia.87 Re: Kapitan nie wpuścił pasażera na pokład 27.07.22, 16:14
            To jest przede wszystkim turysta Łukaszenki, który był chętny na europejski socjal, więc wymyślił sobie bajeczke o prześladowaniach, która wciąż kupują pozyteczni idioci.
            Ilu turystów odesłał Lukaszenka i jakoś nie słyszeliśmy o masowych egzekucjach.
            • sumire Re: Kapitan nie wpuścił pasażera na pokład 27.07.22, 18:01
              "Nie słyszeliśmy" 😀
              • demodee Re: Kapitan nie wpuścił pasażera na pokład 27.07.22, 18:26
                Ustalmy może najpierw współrzędne geograficzne.

Lotnisko Chopina leży w Polsce). Pasażer był Irakijczykiem, który zadarł z rządem swego kraju. Dostał się jakoś na Białoruś, tu nielegalnie przekroczył granicę z Polską, która leży w Unii Europejskiej. Nielegalni migranci do Unii są transportowani do obozów dla uchodźców, które znajdują się na terenie Turcji. (Rząd turecki od każdego uchodźcy otrzymuje zapłatę od Unii czyli m.inn.od Polski.) Tak więc obywatel Iraku, który przebywał nielegalnie na terenie Unii (Polski) miał być przetransportowany do Turcji zgodnie z wytycznymi unijnymi.

Nie wiem o co chodzi z tym ratowaniem życia, bo przecież w obozie dla uchodźców w Turcji nie zamorduje tego człowieka rząd iracki, z którym zadarł. Będzie tam pod opieką międzynarodową.

Ale dalej nie uzyskałam odpowiedzi na pytanie, czy, jeśli ja się nie spodobam kapitanowi statku powietrznego, to może on mnie, ot tak, nie wpuścić na pokład swego statku.
                • sumire Re: Kapitan nie wpuścił pasażera na pokład 27.07.22, 18:32
                  Otrzymałaś. Przynajmniej kilka osób napisało ci, że tak. Co więcej, może cię nawet wysadzić po drodze. Już nie rżnij zdziwionej, bo na twoje "naiwne pytania" nikt się tu nie nabiera, wiadomo przecież, że nie chodzi ci o zachowanie kapitana, tylko o fakt, skąd jest pasażer.
                  • demodee Re: Kapitan nie wpuścił pasażera na pokład 27.07.22, 18:35
                    Na pytanie "skąd jest pasażer?" jest parę odpowiedzi.

Z Iraku, z Białorusi, z Polski.
                  • demodee Re: Kapitan nie wpuścił pasażera na pokład 27.07.22, 18:42
                    > Co więcej, może cię nawet wysadzić po drodze.

Po drodze wysadzić z samolotu? Toż to pewna śmierć!
                    • triismegistos Re: Kapitan nie wpuścił pasażera na pokład 27.07.22, 20:02
                      Dlatego lepiej się dobrze zachowuj 😬
                • bramstenga Re: Kapitan nie wpuścił pasażera na pokład 28.07.22, 10:50
                  > Pasażer był Irakijczykiem, który zadarł z rządem swego kraju.

Nie zadarł w żadnym rządem, brał udział w masowych demonstracjach, tylko tyle. Nikt nie chce go mordować.
                  • dr.amy.farrah.fowler Re: Kapitan nie wpuścił pasażera na pokład 28.07.22, 11:15
                    W PRL-u jakoś nikt nie wymordował połowy populacji za udział w masowych demonstracjach i nie sądzę, żeby w takim Iraku ktoś próbował.
                    • asia.sthm Re: Kapitan nie wpuścił pasażera na pokład 28.07.22, 11:32
                      > i nie sądzę, żeby w takim Iraku ktoś próbował.

Cwiercglowek jestes amy ze swoim sądzeniem sad
                  • asia.sthm Re: Kapitan nie wpuścił pasażera na pokład 28.07.22, 11:27
                    > Nie zadarł w żadnym rządem, brał udział w masowych demonstracjach, tylko tyle.
                    > Nikt nie chce go mordować.

Tak jak Polacy w PRLu, a zwiewali zagranice w kazdy mozliwy sposob. Zachodnioniemieccy, austriaccy, czy szwedzcy pogranicznicy wiedzieli jak potraktowac uciekinierow z Polski.
                    Polska obecnie nie ma pojecia.
                    • sophia.87 Re: Kapitan nie wpuścił pasażera na pokład 28.07.22, 11:44
                      Ależ właśnie polska SG ma pojęcie, nauczona przykładem sąsiadów.
                      Polaków uciekających na zachód było jednak bez porównania mniej
        • ichi51e Re: Kapitan nie wpuścił pasażera na pokład 27.07.22, 19:56