Dodaj do ulubionych

150 tys. zł zebrano dla Pana na rencie alkoholowej

27.07.22, 13:33
W ramach zbiórki na drona Bayraktar dla Ukrainców zidentyfikowano Pana, który wpłacił 5 zł z adnotacją, że nie może więcej, bo utrzymuje się z renty socjalnej 717 złotych.

"Poruszony" jego wpisem lewicowy aktywista Sławomir Sierakowski wezwał zatem aby zrobić zbiórkę nie tylko na drona, ale i na wyżej wymienionego 58-letniego Pana , "od 14 lat niepijącego, na zasiłku stałym ".

"Kiedyś byłem osobą szanowaną, urzędnikiem państwowym... Życie potoczyło się tak, że stoczyłem się na samo dno. Myślę, że to nauczyło mnie wiele" - podkreśla w opisie zrzutki. Ma problemy z kręgosłupem, nadciśnieniem, niedowładem kończyn górnych, płucami i omdleniami.

"Kochani, proszę dajcie mi ochłonąć... Ta kwota już jest dla mnie kosmosem. Proszę o wyrozumiałość, bo im większa kwota, tym więcej pytań... Jesteście ze mną i tu nie chodzi o pieniądze. Wróciła mi wiara w ludzi, wiara w dobro. Jestem z pokolenia, które doświadczyło milicyjnej pałki na własnym grzbiecie. Grzegorz Przemyk był moim rówieśnikiem... Czy świat był wtedy jakiś inny? Czy my byliśmy jacyś inni? Oczy mamy z przodu, patrzmy więc w przód. Ten świat nie jest black&white... Chciałbym Was ucałować wszystkich razem, i każdego z osobna... Pomóżmy Ukrainie, ONI walczą też za nas...Na razie nie ogarniam tego wszystkiego co się dzieje. Panie Sławku... to się dzieje w realu?"

Portal interia komentuje "Ta historia pokrzepia serce".

kobieta.interia.pl/zycie-i-styl/news-wplacil-5-zl-na-drona-dla-ukrainy-polacy-zebrali-dla-niego-n,nId,6180374
Obserwuj wątek

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka