Dodaj do ulubionych

Lizbona - 4 dni, wystarczą?

28.07.22, 10:19
stoje w kasie po bilety i się zastanawiam czy cztery dni to dość na poczucie klimatu, pwnie zawze mozna więcej, ale opcja biletów na więcej mi nie pozwalasad
Obserwuj wątek
    • y_y Re: Lizbona - 4 dni, wystarczą? 28.07.22, 10:23
      na samą Lizbonę pewnie tak. My bylismy 7 dni w tym 2 dni na wycieczki - Sintra + jakaś inna nadmorska miejscowość
      • koronka2012 Re: Lizbona - 4 dni, wystarczą? 29.07.22, 00:42
        Jak się nie ma co się lubi… Ja zwiedzałam bardziej z zewnątrz chłonąc klimat uliczek, a w cztery dni zdążyłam zaliczyć również Sintrę. Zależy jeszcze od godziny przylotu i powrotu.
        Lizbona jest mała.
    • black.emma Re: Lizbona - 4 dni, wystarczą? 28.07.22, 10:23
      Pewnie, ze tak. Mnie wystarczyła sekunda, żeby się zakochać i ciagle wracac 😉
      • panna_lila Re: Lizbona - 4 dni, wystarczą? 28.07.22, 10:35
        a możesz podpowedzieć gdzie najlepiej szukać miejscówki?
        • pitupitt Re: Lizbona - 4 dni, wystarczą? 28.07.22, 21:56
          Nieco ekstremalna, ale warta rozważenia miejscówka to hostel Rossio w samym centrum Lizbony. Już bliżej centrum się nie da.
          www.booking.com/searchresults.pl.html?aid=311097&label=rossio-hostel-lisboa-A7KIygl*1TtCc*HfwP4IiwSM409806460954%3Apl%3Ata%3Ap1%3Ap2%3Aac%3Aap%3Aneg%3Afi%3Atiaud-297601666515%3Akwd-11582411870%3Alp1011658%3Ali%3Adem%3Adm%3Appccp%3DUmFuZG9tSVYkc2RlIyh9YZnKoGAh3tLogAXo4Gez03A&sid=8dbdea82248d738d5c729e578087e40a&city=-2167973&expand_sb=1&highlighted_hotels=4712386&hlrd=no_dates&keep_landing=1&redirected=1&source=hotel&gclid=Cj0KCQjw54iXBhCXARIsADWpsG-KokApsQDflaUgic9WgCpI5_aQhf5qqvTfhmoxC2Afdi7uzNuNM4saAoMHEALw_wcB&room1=A%2CA%2C
          • y_y Re: Lizbona - 4 dni, wystarczą? 28.07.22, 22:44
            www.booking.com/Share-LhrfH3
            my byliśmy tu. Metro niedaleko. Basen na dachu. Hotel bdb.
          • black.emma Re: Lizbona - 4 dni, wystarczą? 28.07.22, 23:15
            Rossio tez super ale ja lubię mieszkać przy parku de Pombal. Metrem do centrum to chwilka.
    • kanna Re: Lizbona - 4 dni, wystarczą? 28.07.22, 10:52
      Jeden dzień na jazdę windami / kolejkami (jak ja byłam wystarczyło kupić bilet doborowy na komunikację miejską) + pętanie się po starówce w górę i dół.
      Jeden na Belem.
      Jeden na podróż koleją do Sintry i na Cabo da Roca.

To obowiązkowo smile
    • szafireczek Re: Lizbona - 4 dni, wystarczą? 28.07.22, 11:34
      1 - wejść na wzgorze zamkowe św. Jerzego i ogarnąć widokowo miasto, potem zejść w dół na starówkę, generalnie poszwendać się po Alafamie
      2- pojechać do klasztoru i obejrzeć Muzeum kafelków i stamtąd do Parku Narodów na terenie dawnego Expo - przejechać sie kolejką, zwiedzić centrum morskie/oceanarium, pawilony i ogrody
      3- pociągiem pojechać do Sintry i zobaczyć zabytki wpisane na listę UNESCO, wracając - obejrzeć królewski pałac - mini Wersal i ogrody łączące sie z wystawnym stylem życia (tak ok. 15 min. od Lizbony)
      4 - Belem.
    • leosia-wspaniala Re: Lizbona - 4 dni, wystarczą? 28.07.22, 11:47
      Wystarczą, to nie Londyn wink
    • mayaalex Re: Lizbona - 4 dni, wystarczą? 28.07.22, 14:17
      jeszcze zolty tramwaj bym dopisala do listy, najlepiej rano i wsiasc na koncowym przystanku, nie w centrum, masz wtedy spore szanse, ze usiadziesz smile albo podobne do tych zoltych tramwaje turystyczne, tez takie staro-rozklekotanie-urokliwe, kursuja po centrum czesto, sa troche drozsze (w zoltym normalny bilet na metro wystarczy, warto kupic na 24h jesli bedziesz troche poruszac sie transportem publicznym, ktory jest zreszta w Lizbonie bardzo dobry, i na slynne windy tez styknie).
      Jak bedziesz sie szwendac po centrum w nocy, zalicz bulke z wieprzowina (bifana), to spadek po koloniach (Makao), taki odpowiednik naszego kebaba po imprezie.
      Sprobuj tez ginjinha - czyli po prostu wisniowki, sprzedaja ja w malutkich lokalach, zazwyczaj poznasz je po kolejce tloczacej sie przed smile
      W ogole to bardzo zachecam do tamtejszych restauracji, nie sa specjalnie drogie a jedzenie jest pyszne. Nam bardzo smakowaly petiscos (czyli cos podobnego do tapas, male porcje roznych dobrosci) i mariscos (czyli owoce morza). Wina maja genialne i bardzo tanie, rowniez w restauracjach. Fajnym miejscem do jedzenia blisko centrum jest Time Out Market Lisbon, owszem, troche turystyczny, ale sa tam bardzo dobre restauracje, znajdujesz miejsce przy stole w centrum budynku a potem kupijesz co chcesz z poszczegolnych knajpek dookola - wiec mozesz poprobowac roznych rzeczy w tym samym czasie.
      Belem jest bardzo fajne, maja tez rejsy po Tagu, nam sie bardzo podobalo. I koniecznie pasteis de nata, w Belem sa najslynniejsze (w bardzo fajnej kawiarni, w ktorej jest tez multum innych ciast i deserow) choc nam bardziej smakowaly te z Manteigarii.
    • primula.alpicola Re: Lizbona - 4 dni, wystarczą? 28.07.22, 14:22
      No pewnie!
    • anorektycznazdzira Re: Lizbona - 4 dni, wystarczą? 28.07.22, 14:23
      Spoko, wystarczą smile
    • panna_lila Re: Lizbona - 4 dni, wystarczą? 28.07.22, 14:54
      o jakie super konkretne porady, dziękujęsmile
    • panna_lila Re: Lizbona - 4 dni, wystarczą? 28.07.22, 19:36
      To jeszcze pytanie - jak byłam w Porto to tam mogłam sobie w ciągu dnia spacerować nad oceanem a wieczorem chodzić po mieście Lizbona niestety nie leży nad oceanem ale może da się jakoś to połączyć? Widok oceanu działa na mnie kojąco.
      • nangaparbat3 Re: Lizbona - 4 dni, wystarczą? 28.07.22, 20:12
        Spacerować możesz nad rzeką, reż jest kojąco.
        Koniecznie zwiedź Estufa fria (zadaszone ogrody, coś jakby odpowiednik naszych oranżerii, ale dostosowany do klimatu - cudowne)
        Palacio Fronteira - pałac, ale przede wszystkim ogrody;
        no i oceanarium, a w nim koniecznie wydry. Mają też samogłowa (córka twierdzi, że oceanarium dużo lepsze od wrocławskiego).
        Mnie się najlepiej wspomina kawa na tarasie ulicznym, grał zespół z Zielonego Przylądka, przepiękny widok na miasto, takch miejsc jest w Lizbonie wiele.
        Też byłam 4 dni, do Sintry nie zdążyłam, wielu miejsc nie zaliczyłam (ale zaliczanie to w ogóle nie moja specjalność), 4 dni to żeby poczuć smak, zakochać się i potem tęsknić.
        Jeśli jedziecie z dziećmi, polecam zoo - bilety są na cały dzień, można wychodzić i wracać, jest w nim coś bardzo miłego, ciepłego, ma się wrażenie, że zwierzęta dobrze się tam czują - i chyba tak jest, bo kiedy zwiedzałam, mnóstwo miało przychówek.
        • panna_lila Re: Lizbona - 4 dni, wystarczą? 28.07.22, 21:00
          smile dziękuję.
          To będzie wyjazd w pojedynkęsmile i ja generalnie z tych snujących się i schodzących z głównych szlaków/ulic, więc potrzebuję trochę czasu, żeby zobaczyć to co zobaczyć/zjeść trzeba konieczniesmile
          • nangaparbat3 Re: Lizbona - 4 dni, wystarczą? 28.07.22, 21:10
            Absolutnie cudowne miejsce na snucie się, może można wybrać równie dobrze, ale na pewno nie lepiej smile
          • black.emma Re: Lizbona - 4 dni, wystarczą? 28.07.22, 23:19
            Ja tez. W Lizbonie fajnie się włóczy. Zamiast oceanu, Tag. Tez jest pięknie. Oczywiście Alfama. Zreszta gdziekolwiek nie zawloczysz to będzie dobrze 😊
      • chlodne_dlonie Re: Lizbona - 4 dni, wystarczą? 30.07.22, 00:11
        panna_lila napisała:

> To jeszcze pytanie - jak byłam w Porto to tam mogłam sobie w ciągu dnia spacero
        > wać nad oceanem a wieczorem chodzić po mieście Lizbona niestety nie leży nad oc
        > eanem ale może da się jakoś to połączyć? Widok oceanu działa na mnie kojąco.

Jak bardzo za oceanem tęsknisz to możesz wziąć prom z Cais de Sodre do Cacilhas a potem autobusem podjechać na plaże Costa da Caparica smile
    • shmu Re: Lizbona - 4 dni, wystarczą? 28.07.22, 21:14
      Ja pojechałam pierwszy raz właśnie na cztery dni. Jeden zostawiłam na Sintrę, jeden na Cabo da Roca, wieczorami w te dni łażenie po mieście (był jakiś festiwal w zamku), i dwa dni na Lizbonę. Oczarowała mnie, zakochałam się w tym mieście i potem jeszcze kilkukrotnie wracałam na kilkudniowe wycieczki, kongresy itp. Jedz/leć i nie pożałujesz.
    • damartyn Re: Lizbona - 4 dni, wystarczą? 28.07.22, 21:16
      Zawsze będzie za krótko! A my czasami lecimy tylko na weekend, tak tęsknimy.
    • karanissa Re: Lizbona - 4 dni, wystarczą? 29.07.22, 10:32
      Na samo miasto wystarczy, bylam w dwoch hotelach na starym miescie, oba swietne: behotelisboa i Dear Lisbon - Palace Chiado Suites (ten drugi to apartamenty w starej kamienicy, miodzio). Moze i starczy czasu na podroz do Sintry albo Cascais. Polecam plaze miejskie, dojazd autobusem, np. Costa da Caparica. I male restauracyjki z domowym jedzeniem, moje dwie ulubione to Uma Marisqueria i A Merendinha do Arco Bandeira. Bylam w Lizbonie dwa razy i na pewno bede wracac. A tu swietna strona z informacjami: infolizbona.pl/
      • damartyn Re: Lizbona - 4 dni, wystarczą? 29.07.22, 11:45
        Autobusem ( godzinka ) można tez do pięknego Óbidos.
      • panna_lila Re: Lizbona - 4 dni, wystarczą? 29.07.22, 21:47
        Dziękuję 👍

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka