Dodaj do ulubionych

Torebki/ciuchy z listą oczekujących

28.07.22, 11:30
Ponieważ poprzedni wątek wyleciał w kosmos a temat mnie zainteresował to pozwoliłam sobie założyć nowy, który tym razem mam nadzieję nie złamie regulaminu.

Co ematka myśli o takim procederze?
1. Chwyt marketingowy
2. Mam to gdzieś, ale kto bogatemu zabroni
3. Nie ma co się dziwić światu, dobra luksusowe muszą swoje kosztować i czasem trzeba też dłużej poczekać.

No właśnie nikt się raczej nie dziwi, że na samochód z salonu trzeba poczekać nawet kilka miesięcy, ale na torebkę?

A może same macie coś z listy kolejkowej i się chętnie pochwalicie 😉
Obserwuj wątek
    • triss_merigold6 Re: Torebki/ciuchy z listą oczekujących 28.07.22, 11:33
      2.
    • sophia.87 Re: Torebki/ciuchy z listą oczekujących 28.07.22, 11:41
      Akurat w przypadku MLE nie chodzi o dobra luksusowe tylko o krótkie kolekcje i pewnie niewiele pan krawcowych☺
      Mam kilka takich rzeczy, nie widzę w tym niczego dziwnego. Podoba mi się produkt , zostawiam maila i telefon, jak jest dostępny to dostaje informację.
      • borsuczyca.klusek Re: Torebki/ciuchy z listą oczekujących 28.07.22, 12:12
        Ile mniej więcej czekałaś na MLE?

A na tego Chylaka też się skusiłaś?
        • sophia.87 Re: Torebki/ciuchy z listą oczekujących 28.07.22, 12:36
          MLE nie pamiętam, miałam akurat noworodka na stanie☺
          Ale niedługo, może tydzień czy dwa.
          Od Chylak wybrałam akurat model bez zapisów (przynajmniej wtedy), jeden z kolekcji retro ☺
          • borsuczyca.klusek Re: Torebki/ciuchy z listą oczekujących 28.07.22, 13:27
            Bardzo ładne te Chylaki. Gdybym była elegancką kobietą z klasą pewnie też bym się skusiła 🙄
            • sophia.87 Re: Torebki/ciuchy z listą oczekujących 28.07.22, 13:34
              A skąd pomysł, że nie jesteś?
              • borsuczyca.klusek Re: Torebki/ciuchy z listą oczekujących 28.07.22, 15:09
                Jestem cekinową lambadziarą, królową panterki i pazów rodem z remizy 🙄
                • sophia.87 Re: Torebki/ciuchy z listą oczekujących 28.07.22, 15:14
                  Możesz ozdobić torebkę apaszka w panterke albo kokardkami z cekinami ☺
                  Sama mam kilka takich, starsza chciała tym ozdobić wózek młodszej ☺
    • mashcaron Re: Torebki/ciuchy z listą oczekujących 28.07.22, 11:41
      Zdecydowanie 2 :p
    • szafireczek Re: Torebki/ciuchy z listą oczekujących 28.07.22, 11:41
      4. Rozumiem zasadność jedynie, jako lokatę kapitału - limitowane kolekcje mogą osiągać dużą wartość. Tak, by rzecz pożądać, to nie...smile
    • lily_evans011 Re: Torebki/ciuchy z listą oczekujących 28.07.22, 11:45
      3 z rozwinięciem - te dobra produkuje się chyba pod zamówienie, nie leżą ot tak sobie w sklepie czy magazynie.
      Nie mam, ale chciałabym - torbę Birkin, taka klasyczną, brązową, bez udziwnień - jest duża, w moim stylu i taka "paryska". Ale mogę sobie pomarzyć tylko...
      • ichi51e Re: Torebki/ciuchy z listą oczekujących 28.07.22, 14:13
        no właśnie witz chyba polega na tym ze z Birkin to się okazało ze lezy i może być od reki tylko trzeba wiedzieć jak zagadać.
        • lily_evans011 Re: Torebki/ciuchy z listą oczekujących 28.07.22, 15:15
          No tak, ale to jest ta dostępna w danym momencie w salonie, w schowku, a ja bym nie chciała np. tej zielonej z łuskowatym wzorem, brrrr big_grin.
          • ichi51e Re: Torebki/ciuchy z listą oczekujących 29.07.22, 10:06
            tu jest opisana historia. w skrócie jeśli weszło się do sklepu i dokonało dostatecznie dużych zakupów w 99% zapytanie o torebkę skutkowało znalezieniem się jej.
            www.shefinds.com/the-hermes-birkin-bag-wait-list-hoax-michael-tonello-dishes/amp/
            • ichi51e Re: Torebki/ciuchy z listą oczekujących 29.07.22, 10:08
              "Honestly, this borders on unfair and deceptive business practices. I, and many people who worked for me, were on what they thought was a wait list in many Hermes stores, and none of us were ever contacted (as well as all of my previous clients."
            • lily_evans011 Re: Torebki/ciuchy z listą oczekujących 29.07.22, 10:31
              Muszę kiedyś spróbować big_grin
      • manon.lescaut4 Re: Torebki/ciuchy z listą oczekujących 28.07.22, 15:10
        Samantha z SATC musiała na swoją Birkin czekać 5 lat wiec posłużyła się swoją aktualna klientka Lucy Liu. Za dobrze się to nie skończyła, straciła i klientkę celebrytkę i (chyba) 4 tys dolarów smile
        • borsuczyca.klusek Re: Torebki/ciuchy z listą oczekujących 28.07.22, 15:11
          I torebkę 🙄
          • manon.lescaut4 Re: Torebki/ciuchy z listą oczekujących 28.07.22, 20:00
            Tez wink
        • afro.ninja Re: Torebki/ciuchy z listą oczekujących 29.07.22, 14:17
          Najlepsza scena jak widzi na ulicy zwyczajną kobietę w dresach z taką samą torebką i mega rzednie jej mina. Bardzo śmieszny odcinek.
    • shellyanna Re: Torebki/ciuchy z listą oczekujących 28.07.22, 12:07
      3., ale po części uważam, ze to czasem chwyt marketingowy.

Czekałam ponad 3 miesiące na jedną z torebek. Nie była dostępna od reki w salonach ani w Polsce, ani w Niemczech, ani w UK (chciałam sobie ja kupić tak bardzo, ze byłam gotowa jechać do Berlina, albo kupić przez znajomych).
      Byłam któraś z kolei na liście.
      I raz zapisałam sie na listę oczekujących na sweter polskiej marki. Tez dość długo czekałam i bardzo go chciałam, a ja rzadko czegoś chce.
      • lily_evans011 Re: Torebki/ciuchy z listą oczekujących 28.07.22, 15:16
        Birkin? Pokaż smile
        • shellyanna Re: Torebki/ciuchy z listą oczekujących 28.07.22, 16:35
          Birkin to raczej dłużej 😁 i na Birkin to nie wiem czy kiedykolwiek będzie mnie stać 😁
          Zwykła torebka marki podobno dla sekretarek wink
          • iwoniaw Re: Torebki/ciuchy z listą oczekujących 28.07.22, 16:57
            Jaka to jest marka dla sekretarek? 😀
            • shellyanna Re: Torebki/ciuchy z listą oczekujących 28.07.22, 17:11
              No jak jaka? LV przecież.
              • iwoniaw Re: Torebki/ciuchy z listą oczekujących 28.07.22, 17:13
                shellyanna napisała:

> No jak jaka? LV przecież.

🤣🤣🤣

Jak dobrze, że nie pracuję jako sekretarka, poszłabym - nomen omen - z torbami 😉
              • lily_evans011 Re: Torebki/ciuchy z listą oczekujących 28.07.22, 19:10
                Chyba u Gatesa big_grin
    • magdallenac Re: Torebki/ciuchy z listą oczekujących 28.07.22, 12:19
      To nie zawsze jest zamierzony marketingowy proceder. Ostatnio to zaburzone łańcuchy produkcji w przypadku niektórych dóbr luksusowych. Porządane przeze mnie dobra są dostępne, za to bliska mi osoba jest na dwóch listach oczekujących. Ostatnio wskoczyła (osoba) na jedno z pierwszych miejsc, ale transport z „dobrem” miał wypadek i „dobra” poszły na dno oceanu🤣
      • borsuczyca.klusek Re: Torebki/ciuchy z listą oczekujących 28.07.22, 12:32
        magdallenac napisała:

> Ostatnio wskoczyła (osoba) na jedno z pierwszych miejsc, ale transport z „dobrem”
        > miał wypadek i „dobra” poszły na dno oceanu🤣

Ojej może ktoś kiedyś wyłowi 🥺
      • lily_evans011 Re: Torebki/ciuchy z listą oczekujących 28.07.22, 15:17
        Gdzie, gdzie? Wybiorę się z czerpakiem big_grin.
        • magdallenac Re: Torebki/ciuchy z listą oczekujących 28.07.22, 19:59
          Szukaj w okolicy Azorów. Transportowiec zapalił się i zatonął w lutym, może coś tam jeszcze dryfuje🤣
    • ms.piggy Re: Torebki/ciuchy z listą oczekujących 28.07.22, 12:30
      wcale mnie to nie dziwi, nawet u osiedlowej krawcowej są terminy wink

może takie zapisywanie na szmatki i torebki ograniczałoby nieprzemyslane, obsesyjne kupowanie?
    • daniela34 Re: Torebki/ciuchy z listą oczekujących 28.07.22, 12:31
      Zależy o co chodzi. Jak o torebkę Birkin to 2. Ale jest trochę takich rzeczy wcale nie zaliczających się do dóbr luksusowych, które są w małej liczbie egzemplarzy i nie sądzę, żeby chodziło o chwyt marketingowy tylko raczej sondowanie rynku. Jedne modele są fajniejsze, inne nie. Jak uszyli 50 sukienek z modelu Koleżanki Zdechną z Zazdrości i 50 z modelu Szara Myszka z Neokatechumenatu, to może się zdarzyć, że model Koleżanki Zdechną się rozejdzie szybko i będą prośby, żeby jeszcze doszyć i listy kolejkowe.
    • melisananosferatu Re: Torebki/ciuchy z listą oczekujących 28.07.22, 12:33
      Zazwyczaj 2 ale nie wiem czy nie zrobilabym wyjatku dla Birkin Bag. Po namysle, chyba jednak nie CHOCIAZ na trampki zimowe rouge matilda czekalam 5 mcy bo nie bylo mojego rozmiaru. Liczy sie?
      • borsuczyca.klusek Re: Torebki/ciuchy z listą oczekujących 28.07.22, 13:25
        Bez zdjęcia się nie liczy 😜
      • lily_evans011 Re: Torebki/ciuchy z listą oczekujących 28.07.22, 15:18
        Poka te trampki!
      • melisananosferatu Re: Torebki/ciuchy z listą oczekujących 28.07.22, 19:12
        Pokazywalam juz ale prosze:
        • lily_evans011 Re: Torebki/ciuchy z listą oczekujących 28.07.22, 21:29
          Milusie!
          • melisananosferatu Re: Torebki/ciuchy z listą oczekujących 28.07.22, 22:37
            Super wygodne i cieple.
      • taje Re: Torebki/ciuchy z listą oczekujących 28.07.22, 23:37
        O, całkiem fajne. Nie znałam tej marki - czy te Twoje to model Ziggy? Wygodne?
        • melisananosferatu Re: Torebki/ciuchy z listą oczekujących 29.07.22, 10:15
          Tak! Bardzo wygodne i super cieple.
    • ichi51e Re: Torebki/ciuchy z listą oczekujących 28.07.22, 14:08
      cały czas mu się na fb jakaś firma wyświetla co właśnie zamówienia zbiera i rzekomo robią jak zamówienia się zbiorą. Muszę przetestować fajne w sumie a ja i tak kupuje w necie (wiec nie muszę mieć na teraz-zaraz)
    • liliawodna222 Re: Torebki/ciuchy z listą oczekujących 28.07.22, 15:03
      Niemoralne zważywszy na całą otoczkę z ceną na czele.
    • tilijka123 Re: Torebki/ciuchy z listą oczekujących 28.07.22, 15:17
      To zupełnie nie mój klimat bo moda niezbyt mnie interesuje. Nie obracam się też w towarzystwie, gdzie można by zabłysnąć metką. Ale rozumiem, że są ludzie, którzy mają taką potrzebę wynikającą ze pasji, snobizmu, pracy, otoczenia czy czegoś tam innego.
    • chococaffe Re: Torebki/ciuchy z listą oczekujących 28.07.22, 16:39
      Nie wiem czy to się zalicza do listy oczekujących, ale czasami w sklepach internetowych nie ma towaru/koloru/rozmiaru można wybrać opcję "zawiadom mnie jak będzie". Czasami klikam
      • aadrianka Re: Torebki/ciuchy z listą oczekujących 28.07.22, 16:44
        Ja tak czekam na mąkę żytnią razową z konkretnego młyna. Najlepsza do zakwasu.🙂
        • chococaffe Re: Torebki/ciuchy z listą oczekujących 28.07.22, 16:58
          a ja na bazę szamponowąsmile
    • bablara Re: Torebki/ciuchy z listą oczekujących 28.07.22, 16:47
      Jedyne na co czekałam 6 miesięcy na samochód. Ale chciałam w takiej konfiguracji ,że nie było takiego egzemplarza w Polscesmile
    • wapaha Re: Torebki/ciuchy z listą oczekujących 28.07.22, 16:53
      Książka Drood D. Simmonsa
      Zamówiłam 26.12.2021 - wysłana została 03-05.2022 wink
      • chococaffe Re: Torebki/ciuchy z listą oczekujących 28.07.22, 16:59
        Matkoświęta - skąd ją wysłali, z Timbuktu? smile
        • arthwen Re: Torebki/ciuchy z listą oczekujących 28.07.22, 18:46
          Może zamawiała w przedsprzedaży.
          Tej konkretnej książki nie chce mi się googlać, ale my często zamawiamy przedsprzedażowo i to bywa np 2 miesiace przed datą premiery, a czasem ta data premiery się przesunie...
          • chococaffe Re: Torebki/ciuchy z listą oczekujących 28.07.22, 18:48
            Ale napisała "wyslane" a nie zamówione. Ja też często zamawiam w przedsprzedaży (najdłużej chyba rok czekałam) , ale na wysyłkę czekam
            • wapaha Re: Torebki/ciuchy z listą oczekujących 29.07.22, 10:20
              Kupiłam, było info że książka ma wydłużony czas dostawy, bedzie za miesiąc. Ok
              Po miesiącu mail i pytanie czy nadal czekam czy chcę zrezygnowac
              Czekam
              I taka sytuacja jeszcze raz się zdarzyła, że przesunęli datę wysyłki
              W maju w końcu doszła ( w ogóle wysłana 28.04 tongue_out -otrzymana 03-05)
            • arthwen Re: Torebki/ciuchy z listą oczekujących 29.07.22, 17:47
              No wysłane, a jakie? Nie bardzo rozumiem w czym problem?
              Zamawiam w przedsprzedaży, powiedzmy, że zamówienie w dniu 1.07.2022. Premiera ma być 1.09.2022, wysyłka w dniu premiery. Wiec zamowienie ma datę 1 lipca, wysyłka ma być po 2 miesiacach. Ale 20 sierpnia mi piszą, że premiera jest przesunięta o 1,5 miesiąca i czy nadal jestem zainteresowana. Odpisuję, że jestem i czekam na wysyłkę 15 listopada wink
    • heca7 Re: Torebki/ciuchy z listą oczekujących 28.07.22, 18:52
      Na ciuchy ani torebki nigdy nie czekałam. Na samochód czekamy od listopada i na razie wiemy tylko tyle, że wyprodukowany a w Polsce będzie pod koniec sierpnia.
      I na gazetę kolorową czekałam jakieś 3 tygodnie. Tzn na Vogue z Korei. Zapłaciłam i czekałam na premierę. Po tygodniu od niej był już u mnie.
      • chococaffe Re: Torebki/ciuchy z listą oczekujących 28.07.22, 18:56
        Tzn na Vogue z Korei. Zapłaciłam i czekałam na premierę.

off top - bardzo mi się to podoba, tzn pasjasmile
        • heca7 Re: Torebki/ciuchy z listą oczekujących 28.07.22, 21:22
          Trochę dziwna ta moja pasja wink Ale cóż poradzę. Innym razem trzy tygodnie walczyłam z bankiem polskim, który nie umiał wysłać kasy do Hong Kongu. Wreszcie córka z NL , ze swojego konta dosłała brakujące pieniądze i magazyn , na którym mi zależało przyszedł w 4 dni.
    • andace Re: Torebki/ciuchy z listą oczekujących 28.07.22, 19:16
      Tak jak w przypadku samochodów, jest też opcja 4 że dany produkt jest robiony dopiero na zamówienie lub najpierw producent zbiera zamówienia i dopiero kupuje materiał/produkuje jak ma wystarczająco zamówień.

Kupiliśmy przyjaciółce torebkę Chylak na urodziny, czekałyśmy chyba 4 tygodnie, było to przed pandemią ale cały proces jakoś mnie zniechęcił do tej marki.

Ostatnio nie kupuje ani torebek ani butów, ale jak kupiłam płytki do łazienki (które teoretycznie były na stanie), to po 2 tyg dostałam info że trzeba czekać na ich wyprodukowanie i na płytki docelowo czekałam 3 miesiące 🙄

pkt 2, nie mam cierpliwości i czasu żeby czekać rok na torebkę, zdążyłabym zapomnieć że chciałam 😂
    • bi_scotti Re: Torebki/ciuchy z listą oczekujących 28.07.22, 19:29
      Czekalam na cos tam z IKEA (official wait-list) - post-pandemic supply chain problems suspicious wrrrr! Ale przeciez nie z powodu snobistycznych potrzeb posiadania gadgets tej czy innej marki big_grin
      Ale ja ogolnie jestem z frakcji No Logo & wszelkie potrzeby kupowania/posiadania tzw. "markowych" products uwazam za ... hmmm ... tu sie gryze po palcach zeby zachowac kulturalny poziom wymiany opinions tongue_out Cheers.
    • melisananosferatu Re: Torebki/ciuchy z listą oczekujących 28.07.22, 19:35
      A, zapomnialam. Na rower corki czekalismy od stycznia do lipca ale to bylo w pandemii a rower zamawiany w Austrii.
    • taje Re: Torebki/ciuchy z listą oczekujących 28.07.22, 19:36
      Ja czekałam 11 miesięcy na sofę (miało być 4), po czym kot mi na nią nasikał… Mam za swoje.
      • melisananosferatu Re: Torebki/ciuchy z listą oczekujących 28.07.22, 20:05
        Kot olal tych, ktorzy wczesniej olali was😀
        • taje Re: Torebki/ciuchy z listą oczekujących 28.07.22, 20:16
          Wylewnie pokazał, co o nich sądzi 😃
          • melisananosferatu Re: Torebki/ciuchy z listą oczekujących 28.07.22, 20:20
            Dalo sie to jakos uratowac?
            • taje Re: Torebki/ciuchy z listą oczekujących 28.07.22, 20:27
              Na szczęście tak.
              • melisananosferatu Re: Torebki/ciuchy z listą oczekujących 28.07.22, 20:38
                Uffff!
      • andace Re: Torebki/ciuchy z listą oczekujących 28.07.22, 20:39
        Na sofę czekałam tylko 5 miesięcy, tak samo na stół i krzesła. Na tapetę czekam od lutego i nadal nie ma 🥺
        Nawet na łóżko i materac musimy czekać min 8 tygodni, jedynie czekanie materac ma jakieś uzasadnienie bo jest robiony pod nas (tzn „strona” męża ma inną specyfikację niż moja).
        Zaczynam się gubić w tym czekaniu zakupowym 😬
      • lily_evans011 Re: Torebki/ciuchy z listą oczekujących 28.07.22, 21:32
        Ja do dzisiaj czekam na złożenie biurka od wrzesnia... Montazysta miał się umówić... big_grin. W końcu uprosilam ojca i złożył. Niestety biurko z prowadnicami i pierdylionem szufladek przekracza moje możliwości big_grin.
        • borsuczyca.klusek Re: Torebki/ciuchy z listą oczekujących 28.07.22, 21:37
          Ja lubię składać meble, złożyłabym ci 😁
          • lily_evans011 Re: Torebki/ciuchy z listą oczekujących 29.07.22, 10:33
            Kiedy znowu coś kupię, dam Ci znać big_grin.
            Składam regały bez problemu, przy biurku z szufladkami poległam.
    • tanebo001 Re: Torebki/ciuchy z listą oczekujących 28.07.22, 20:31
      Tylko jeśli jest to ferrari. Trzeba upaść na głowę dwa razy żeby dawać tyle kasy za bagaż.
    • beataj1 Re: Torebki/ciuchy z listą oczekujących 28.07.22, 20:41
      Ponieważ często kupuje rzeczy robione dla mnie na zamówienie (bo sobie lubię pomarudzić przy komponowaniu wzorów) u małych rzemieślników, koncepcja czekania nie jest dla mnie niczym nowym. Ale jest to czekanie na wygonienie danej rzeczy a nie luksusowe czekanie na liście oczekujących na super elitarną rzecz.
      Jak cos jest tak elitarne, że ma listę oczekujących, to ja od ręki przestaje mieć na to ochotę.
    • piataziuta Re: Torebki/ciuchy z listą oczekujących 29.07.22, 10:12
      2.

Jak widzę Twojego nika, to widzę pringelsy krewetkowe. uncertain
      Jestem przed okresem i zeżarłabym cały świat - nie wiem co mi się stało, nigdy tak nie miałam.
      • wapaha Re: Torebki/ciuchy z listą oczekujących 29.07.22, 10:18
        ziuta ty ostatnio o ciążach gadałaś
        a może gadanie ma moc sprawczą suspicious

wiesz, że na forum nie takie magie odchodziły big_grin
        • borsuczyca.klusek Re: Torebki/ciuchy z listą oczekujących 29.07.22, 10:20
          Jeżu kolczasty ziutka w ciąży 😱
          • piataziuta Re: Torebki/ciuchy z listą oczekujących 29.07.22, 10:24
            Od dawna myślę, że najlepszy sposób na potomstwo, to sposób moich rodziców, czyli trzykrotna 🤦 wpadka. Sami mówią, że gdyby mieli dzieci planować, to pewnie by wcale się nie zdecydowali 🤣, a tak mają trójkę.

Szkoda, że w przeciwieństwie do nich potrafię się zabezpieczać.
            • borsuczyca.klusek Re: Torebki/ciuchy z listą oczekujących 29.07.22, 10:41
              piataziuta napisała:

>
              > Szkoda, że w przeciwieństwie do nich potrafię się zabezpieczać.

To się jeszcze okaże 🙄

• borsuczyca.klusek Re: Torebki/ciuchy z listą oczekujących 29.07.22, 11:24
              piataziuta napisała:

> Od dawna myślę, że najlepszy sposób na potomstwo, to sposób moich rodziców, czy
              > li trzykrotna 🤦 wpadka. Sami mówią, że gdyby mieli dzieci planować, to pewnie
              > by wcale się nie zdecydowali 🤣, a tak mają trójkę.
              >
              > Szkoda, że w przeciwieństwie do nich potrafię się zabezpieczać.
            • sophia.87 Re: Torebki/ciuchy z listą oczekujących 29.07.22, 11:47
              Polecam pole dance, ostatnio zrobiło się modne wśród bliższych i dalszych znajomych i niemal każda musi przerwać przygodę ze względu na ciążę.
              U nas trzecie dziecko było planowane, ale też cwiczylam ☺
        • piataziuta Re: Torebki/ciuchy z listą oczekujących 29.07.22, 10:22
          to byłby prawdziwy cud, bo biorę hormony, żeby w ciążę nie zajść
          • wapaha Re: Torebki/ciuchy z listą oczekujących 29.07.22, 10:27
            cóż, cuda się zdarzają wink
          • mashcaron Re: Torebki/ciuchy z listą oczekujących 29.07.22, 12:13
            Wystarczy jedna sraczka i już wpadka się robi nieco bardziej prawdopodobna :p hormony też nie są niezawodne, choć mnie akurat nie zawiodły :p
            • piataziuta Re: Torebki/ciuchy z listą oczekujących 29.07.22, 12:16
              Nie podnoście mi ciśnienia.
              Kupiłam CZEKOLADĘ I ŻELKI, a jutro dostanę okres.

Kuśfa paseczek czekolady ma aż 140 kcal, a najchętniej zjadłabym cztery takie. uncertain
              • wapaha Re: Torebki/ciuchy z listą oczekujących 29.07.22, 12:24
                Ochota jest w głowie- i możesz nad nią zapanować
                Moje jedno dziecko też jest "antykoncepcyjne" tongue_out
                • mashcaron Re: Torebki/ciuchy z listą oczekujących 29.07.22, 12:25
                  Moje też, ale akurat gumkowe, nie hormonalne :p
                • piataziuta Re: Torebki/ciuchy z listą oczekujących 29.07.22, 13:04
                  a czego używałaś?
                  • wapaha Re: Torebki/ciuchy z listą oczekujących 29.07.22, 13:39
                    combo
                    tabletki anty- sex w przerwie na krwawienie z prezerwatywą
                    i stał sie cud suspicious
                    • piataziuta Re: Torebki/ciuchy z listą oczekujących 29.07.22, 13:53
                      Acha. big_grin

Poważnie pytałam. tongue_out
                      • wapaha Re: Torebki/ciuchy z listą oczekujących 29.07.22, 13:58
                        no ja poważnie...

wysłać ci zdjęcie tego cudu tongue_out ?
                        • borsuczyca.klusek Re: Torebki/ciuchy z listą oczekujących 29.07.22, 14:01
                          Jeżeli to ta dziewczynka z zębami to już wszyscy widzieli 😉
                          • wapaha Re: Torebki/ciuchy z listą oczekujących 29.07.22, 14:04
                            borsuczyca.klusek napisała:

> Jeżeli to ta dziewczynka z zębami to już wszyscy widzieli 😉
                            >
                            dziewczynka z zębami ? big_grin
                            • mashcaron Re: Torebki/ciuchy z listą oczekujących 29.07.22, 14:06
                              Dziewczynka z zębami to chyba moja:p i ta akurat była planowana :p
                            • piataziuta Re: Torebki/ciuchy z listą oczekujących 29.07.22, 14:06
                              pewnie robicie sobie ze mnie bekę, a ja jestem zmęczona i nie kumam...
                              • borsuczyca.klusek Re: Torebki/ciuchy z listą oczekujących 29.07.22, 14:12
                                Nie to mnie za bardzo słońce w czerep przygrzało 😔
                          • borsuczyca.klusek Re: Torebki/ciuchy z listą oczekujących 29.07.22, 14:06
                            Szlag pomyliłam wapahe z mashcaronem 😫

Wybacz Wapaho 🧡

Chociaż twoje dziecko też pewnie ma zęby 🙄
                        • piataziuta Re: Torebki/ciuchy z listą oczekujących 29.07.22, 14:05
                          To chyba musiałaś brać tabsy w kratkę, a guma pękła.
                          suspicious
                          • wapaha Re: Torebki/ciuchy z listą oczekujących 29.07.22, 14:08
                            Spoko borsuczyca a potomstwo owszem- wszystkie zębate wink

No niestety nie brałam w kratkę ( czasem zdarzyło się jakiejś zapomnieć ale to chyba nic dziwnego), a guma nie pękła..

• piataziuta Re: Torebki/ciuchy z listą oczekujących 29.07.22, 14:47
                              No to musiałaś zajść w ciążę w innym momencie.
                              Może Ci się zapomniało o jakimś spontanicznym seksie? tongue_out
                              • wapaha Re: Torebki/ciuchy z listą oczekujących 29.07.22, 15:48
                                Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazywały na WTEDY
                                sory ziutka, ciało ludzkie to nie maszynka
                                różne rzeczy sie zdarzają
                                • piataziuta Re: Torebki/ciuchy z listą oczekujących 29.07.22, 16:45
                                  Ja w cuda typu niepokalane poczęcie nie wierzę, Wapaha. Głęboko za to wierzę w pomyłki. tongue_out

Wymioty, biegunki, zapominalstwo obniża skuteczność tabsów. Przez 17 lat brania tabsów raz zdarzyło mi się, że miałam pogrubione endometrium, pomimo, że nie zapomniałam żadnego tabsa (na usg akurat byłam, jak mi lekarz o tym powiedział, to prawie z leżanki spadłam). Po tym mi lekarz zmienił 21 pigułek, na 24.

Ale ciąża przez gumę, która nie pękła, ani nie spadła? Nej. No chyba, że zakładaliście ją w ostatniej chwili, to wtedy możliwe.

Czemu w ogóle kazałaś zakładać tę gumę? Musiałaś mieć jakieś podejrzenia, że tabsy nie zadziałają? suspicious

Prędzej bym podejrzewała, że ktoś mi wrzucił pigułkę gwałtu i czegoś nie pamiętam, niż że zaszłam w ciążę przez gumę i przy tabsach.
                                  • wapaha Re: Torebki/ciuchy z listą oczekujących 29.07.22, 16:57
                                    Wiem co obniża , brałam tabsy niemal 20 lat
                                    Jak zdarzyło się, że zapomniałam to na wszelki wypadek prezerwatywa-która nawet poprawnie założona nie daje 100% zabezpieczenia

ja zas pamiętam dokładnie TEN stosunek tongue_out

Kobiety zachodzą w ciążę mimo antykoncepcji..100% to tylko wstrzemięźliwość suspicious
                                  • borsuczyca.klusek Re: Torebki/ciuchy z listą oczekujących 29.07.22, 16:58
                                    Gumkę pani w kiosku mogła przebić szpilką 🙄
      • borsuczyca.klusek Re: Torebki/ciuchy z listą oczekujących 29.07.22, 10:21
        Dzisiaj mam zamiar po robocie zrobić tour po Lidlach w poszukiwaniu ich 🙄

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka