Dodaj do ulubionych

Zwrot pierścionka zaręczynowego

28.07.22, 20:57
Dziewczyna i chłopak, zaręczeni, związek się rozpada.
Czy dziewczyna powinna zwrócić pierścionek czy nie? Złoto z cyrkonią, żadne diamenty XD...
Obserwuj wątek
    • angazetka Re: Zwrot pierścionka zaręczynowego 28.07.22, 20:58
      Tak, pierścionek zaręczynowy to jedyny prezent, który należy zwrócić.
      • zuleyka.z.talgaru Re: Zwrot pierścionka zaręczynowego 28.07.22, 21:51
        Po rozwodzie też?
        • ginger.ale Re: Zwrot pierścionka zaręczynowego 28.07.22, 22:03
          Ja oddałam pierścionek i obrączkę. Obraza była.

Z kolei ostatnio koleżanka, którą narzeczonym zostawił z rocznym dzieckiem, została powiedzmy "poproszona" o zwrot pierścionka. Na informację, że sprzedała, żeby kupić dziecku potrzebne rzeczy (pań się do niczego nie poczuwa, a to było na krótko po rozstaniu) usłyszała, że jak nie może oddać pierścionka w naturze, to ma oddać kwotę z rachunku, który oczywiście zachował, a jak nie to ją oskarży o kradzież.
          🤦🏼‍♀️🤦🏼‍♀️🤦🏼‍♀️
          Oczywiście następna chętna na takiego misia jest, a nawet byla przed ich rozstaniem - klasyka.
          • zuleyka.z.talgaru Re: Zwrot pierścionka zaręczynowego 28.07.22, 22:10
            Wyśmiałabym typa prosto w twarz big_grin
          • berdebul Re: Zwrot pierścionka zaręczynowego 28.07.22, 22:52
            I pierścionek był potrzebny na następnej, nexia mojego exia nosi pierścionek, który kupił dla mnie big_grin
            • berdebul Re: Zwrot pierścionka zaręczynowego 28.07.22, 22:52
              Dla, a nie na.
        • mid.week Re: Zwrot pierścionka zaręczynowego 28.07.22, 22:28
          zuleyka.z.talgaru napisała:

> Po rozwodzie też?

Po rozwodzie oddajesz razem z paluchem
          • ginger.ale Re: Zwrot pierścionka zaręczynowego 29.07.22, 12:55
            Z ręką, wszak prosił o rękę, a nie o sam palec.
    • hrabina_niczyja Re: Zwrot pierścionka zaręczynowego 28.07.22, 21:04
      Zależy od nakładów, które pani poczyniła na pana będąc w związku i od kosztów, które poniosła przy rozstaniu. Bo jeżeli pan panią wykiwał tydzień przed ślubem i weselem, bo się zakochał to pierścionek bym potraktowała jako częściowy zwrot kosztów tegoż ślubu i wesela.
      • dni_minione Re: Zwrot pierścionka zaręczynowego 28.07.22, 21:07
        Trudno się sprzedaje pierścionki, chyba że są warte 100 tys, a nie 3 tys, jak to zwykle bywa. Ja kiedyś, dawno temu, miałam taki jeden złoty z diamentami z Apartu i jedyne co mogłam zrobić, to oddać go na złom (diamenty ich nie interesują w mennicy) lub do lombardu (nie opłaca się, nisko wyceniają). Leży do dziś gdzieś w szufladzie, choć proponowałam zwrot.
        • hrabina_niczyja Re: Zwrot pierścionka zaręczynowego 28.07.22, 21:09
          Wystarczy, że opchnie w lombardzie czy innym złotniku. Cena złomu to też cena i zawsze jakiś zysk.
      • ladymercury Re: Zwrot pierścionka zaręczynowego 28.07.22, 21:18
        Może to ona zerwała?

W każdym razie zwyczajowo zwraca się pierścionek zaręczynowy i Pani powinna ten gest wykonać.
        Pan może w tej sytuacji powiedzieć, aby go zatrzymała. Wtedy już jej decyzja.
    • dni_minione Re: Zwrot pierścionka zaręczynowego 28.07.22, 21:04
      Na pewno oddałabym pierścionek z historią rodową, ale zwykłyz apartu niekoniecznie, bo to taki nieco dramatyczny gest. Chyba że na wyraźną prośbę chłopa, wtedy bez gadania.
      • koronka2012 Re: Zwrot pierścionka zaręczynowego 28.07.22, 22:35
        dni_minione

Chyba że na wyraźną prośbę chłopa, wted
        > y bez gadania.

Jeśli by poprosił o zwrot to znaczy że sięgnął dna i nie zasługuje 😜
        • laluna82 Re: Zwrot pierścionka zaręczynowego 28.07.22, 23:12
          No ale brak oddania ze strony kobiety też jest słaby. Pretensje do faceta że się upomina a ona może się nie poczuwac do zwyczajowego zwrotu?
          Oczywiscie mówię o klasycznym narzeczeńtwie a nie wieloletnim konkubinacie z dziećmi zdradami i konfliktami. Tam to niech sobie sami rozstrzygają komu co sie nalezy wink
    • 3-mamuska Re: Zwrot pierścionka zaręczynowego 28.07.22, 21:17
      Nie. Dostała ,żadne diamenty czy pamiątka rodzinna. Może wyrzucić może sobie zostawić na wątpliwa pamiątkę.
    • damartyn Re: Zwrot pierścionka zaręczynowego 28.07.22, 21:18
      Zwróciłabym.
      • ladymercury Re: Zwrot pierścionka zaręczynowego 28.07.22, 21:20
        Ja też.
    • alicia033 Re: Zwrot pierścionka zaręczynowego 28.07.22, 21:21
      Zalezy, kto zrywa i jakiego powodu.
      Historycznie-zywczajowo: jak to dziewczyna zrywa abo jej się odwidziało, to powinna oddać. Jeśli zrywała z powodu skandalu (np. doszły do niej słuchy, że konkurentka zaciążyła z narzeczonym), to zwyczajowo wartość pierścionka zaręczynowego była tratkowana jako odszkodowanie za uczyniony przez narzeczonego despekt i żaden zwrot w takiej sytuacji nie był oczekiwany.
      Noale to było dawno. W XXI wieku jednak okoliczności się na tyle zmieniły, że imo ex-narzeczona powinna zwrócić ten symbol więzów.
    • mondaymorning1987 Re: Zwrot pierścionka zaręczynowego 28.07.22, 21:23
      Ja zwrócilam w nieprzyjemnych okolicznościach, rzucilam w niego i trafilam w głowę😃
      • mysz1978 Re: Zwrot pierścionka zaręczynowego 28.07.22, 21:33
        ja chciałam oddać ale usłyszałam "wyrzuć go". Nie wyrzuciłam, bo pomyślałam, że jak kiedyś na chleb braknie, to sprzedam. Patrząc na obecne cenę złomu złota i ceny chleba, to może z 15 bochenków miałabym smile
        • mondaymorning1987 Re: Zwrot pierścionka zaręczynowego 28.07.22, 22:31
          W tych czasach dobre i to.
    • borsuczyca.klusek Re: Zwrot pierścionka zaręczynowego 28.07.22, 21:36
      A chłop oczekuje w ogóle zwrotu? Co miałby zrobić z takim pierścionkiem?
      Chyba, że to biżuteria po babci to wtedy zwrócić bez gadania.
      • angazetka Re: Zwrot pierścionka zaręczynowego 28.07.22, 21:44
        A co ma laska zrobić z pierścionkiem, który przypomina o nieudanym związku?
        • borsuczyca.klusek Re: Zwrot pierścionka zaręczynowego 28.07.22, 21:48
          Ciężkie czasy idą, będzie mogła na chleb wymienić 🙄
        • triss_merigold6 Re: Zwrot pierścionka zaręczynowego 28.07.22, 21:48
          Ja tam swoje pierścionki zaręczynowe noszę, ładne są i wciąż mi się podobają. Jeden kiedyś oddałam, bo byłam młoda i głupia.
          • hrabina_niczyja Re: Zwrot pierścionka zaręczynowego 28.07.22, 22:38
            No jak nie masz czym zastąpić, bo nowy się nie kwapi to musisz 😀
            • triss_merigold6 Re: Zwrot pierścionka zaręczynowego 28.07.22, 22:50
              Eee... nowy też mamwink
              ale zasadniczo nie przywiązuję się emocjonalnie do biżuterii, doceniam wartość i oryginalność
              • hrabina_niczyja Re: Zwrot pierścionka zaręczynowego 28.07.22, 22:58
                A to szacun. Ile to już lat masz? 16? To już się nie liczy. Pierścień zaręczynowy ma wartość zaręczynową tylko wtedy kiedy w ślad za nim idzie obrączka. Inaczej to zamknięcie babie gęby obietnica ślubu, który nigdy nie nastąpi.
                • zuleyka.z.talgaru Re: Zwrot pierścionka zaręczynowego 28.07.22, 23:00
                  Racjonalizuj se dalej fakt, że gacie nie chcą Ci pierscionka dac.
                  • hrabina_niczyja Re: Zwrot pierścionka zaręczynowego 28.07.22, 23:02
                    😀 Nie muszą. Gacie doskonale wiedzą jaki mam stosunek do pierścionków i ślubów.
                    • triss_merigold6 Re: Zwrot pierścionka zaręczynowego 28.07.22, 23:14
                      Jesteś prześmieszna z tym godnościowym miotaniem się.
                • mid.week Re: Zwrot pierścionka zaręczynowego 28.07.22, 23:06
                  hrabina_niczyja napisała:

> A to szacun. Ile to już lat masz? 16? To już się nie liczy. Pierścień zaręczyno
                  > wy ma wartość zaręczynową

Kogo obchodzi wartość zaręczynowa pierścionka sprzed x lat?

• triss_merigold6 Re: Zwrot pierścionka zaręczynowego 28.07.22, 23:08
                  Od czasu do czasu dostaję nowy big_grin
                  Weź mnie nie rozśmieszaj kobieto, gdybyśmy ni.e chcieli być razem, to byśmy nie byli, nie mam problemu z byciem samodzielną.
                  • hrabina_niczyja Re: Zwrot pierścionka zaręczynowego 28.07.22, 23:16
                    Nie ty jedna. Wiele kobiet nie ma.
          • borsuczyca.klusek Re: Zwrot pierścionka zaręczynowego 28.07.22, 23:48
            triss_merigold6 napisała:

> Ja tam swoje pierścionki zaręczynowe noszę, ładne są i wciąż mi się podobają. J
            > eden kiedyś oddałam, bo byłam młoda i głupia.

I to jest pragmatyczne podejście, które się chwali.
      • ga-ti Re: Zwrot pierścionka zaręczynowego 28.07.22, 21:50
        Przechować dla kolejnej narzeczonej wink
    • mid.week Re: Zwrot pierścionka zaręczynowego 28.07.22, 21:39
      Powinna z nim zrobić to na co ma ochotę
    • zuleyka.z.talgaru Re: Zwrot pierścionka zaręczynowego 28.07.22, 21:53
      Może z nim zrobić co zechce. Ale oddawanie (o ile to nie jakiś rodowy klejnot) jest jakieś takie uwłaczające.
    • 18lipcowa3 Re: Zwrot pierścionka zaręczynowego 28.07.22, 21:57
      A w życiu nie oddawać.
    • panna.nasturcja Re: Zwrot pierścionka zaręczynowego 28.07.22, 22:54
      Pierścionek jest jej, niezależnie od tego jak był drogi. Może zwrócić jeśli czuje taką potrzebę, ale nie musi. Równie dobrze jeśli nie chce takiej pamiątki to moźe go sprzedać.
      • danka88 Re: Zwrot pierścionka zaręczynowego 28.07.22, 23:39
        Zaręczynowy zwróciłabym . Obrączki nie ,bo dlaczego ?
        • majenkir Re: Zwrot pierścionka zaręczynowego 28.07.22, 23:43
          danka88 napisał(a):
          Obrączki nie ,bo dlaczego ?

Ex mojego męża dramatycznie zostawiła, a ja potem sprzedałam jego i jej 🤑
        • panna.nasturcja Re: Zwrot pierścionka zaręczynowego 29.07.22, 04:10
          Nie wiem dlaczego obrączki nie, bo nic o obrączkach nie pisałam.
    • majenkir Re: Zwrot pierścionka zaręczynowego 28.07.22, 23:39
      Pytam nie złośliwie:
      Czy w Polsce w ogóle wypada dać cyrkonię na zaręczyny??
      • panna.nasturcja Re: Zwrot pierścionka zaręczynowego 29.07.22, 04:10
        Oczywiście, nie ma definicji pierścionka zaręczynowego z instrukcją opisową.
        Można dać wszystko co się podoba.
      • kloi0505 Re: Zwrot pierścionka zaręczynowego 29.07.22, 06:15
        <Czy w Polsce w ogóle wypada dać cyrkonię na zaręczyny??>

Oczywiście, że nie wypada. Wiadomo, że w Polsce żyją głównie bogacze, których stać na pierścionek od Tiffany'ego. A jak kogoś nie stać na taki wydatek, to się nie żeni. Tak samo zresztą jak w USA.
      • borsuczyca.klusek Re: Zwrot pierścionka zaręczynowego 29.07.22, 09:16
        Tak i cyrkonie są bardzo popularne. Wtedy takie oczko jest większe i widać je gołym okiem w przeciwieństwie do diamentowego okruszka.
      • sattwaguna Re: Zwrot pierścionka zaręczynowego 29.07.22, 09:34
        Zapytam inaczej, czy wiedząc o tym jak są wydobywane diamenty, jak firmy wydobywcze destabilizują sytuację w Afryce by móc wydobywać i jak firmy sterują podażą diamentów by sztucznie wywindować cenę wypada kupować diamenty?
        • majenkir Re: Zwrot pierścionka zaręczynowego 29.07.22, 14:17
          Możesz wybrać diament laboratoryjny, ale zawsze to diament, nie cyrkonia.
          • mid.week Re: Zwrot pierścionka zaręczynowego 29.07.22, 15:25
            co jest nie tak z cyrkonią? Ma złą energię i związek przez nią nie rokuje?
      • angazetka Re: Zwrot pierścionka zaręczynowego 29.07.22, 10:45
        Póki co w Polsce nie ma takich kalkulatorów jak w USA, że jeśli zarabiasz tyle a tyle, to na pierścionek musisz wydać xyz $.
      • mid.week Re: Zwrot pierścionka zaręczynowego 29.07.22, 10:50
        majenkir napisała:

> Pytam nie złośliwie:
        > Czy w Polsce w ogóle wypada dać cyrkonię na zaręczyny??
        >

Oczywiście. Dlatego ja planuje otworzyć biuro podróży i stworzyć ofertę wycieczek zaręczynowych dla rynku USA. Nie dość, że można tu wręczać cyrkonie to jeszcze sprzedawca w Aparcie nie oczekuje napiwku.
    • nena20 Re: Zwrot pierścionka zaręczynowego 29.07.22, 08:57
      Nie wiedziałam że prezenty trzeba oddawać 😜
      • angazetka Re: Zwrot pierścionka zaręczynowego 29.07.22, 10:44
        Ten jeden wypada, bo jest czymś więcej niż prezentem - deklaracją planów, które jednak nie dojdą do skutku.
        • zuleyka.z.talgaru Re: Zwrot pierścionka zaręczynowego 29.07.22, 12:37
          Od razu tam deklaracją.
    • extereso Re: Zwrot pierścionka zaręczynowego 29.07.22, 09:08
      Rodzinną pamiątkę bym zwróciła. W innym wypadku nie próbowałabym, nie przyszłoby mi to do głowy.
    • czarna_kita Re: Zwrot pierścionka zaręczynowego 29.07.22, 09:12
      Ja oddałam bo po co mi ?
      Chociaż pewnie wiele zależy od sytuacji. Z drugiej strony trzymać pierścionek po byłym albo co gorsza go nosić to tak trochę nie teges... Po co sobie przypominać nieudany związek? A co sobie pomyśli następny narzeczony ( jeśli będzie) jak dziewczyna nadal będzie nosić zaręczynowy exa ?
      • triss_merigold6 Re: Zwrot pierścionka zaręczynowego 29.07.22, 09:26
        Gee... serio, biżuteria az tak przypomina o nieudanym związku? Następny narzeczony nie będzie wnikał skąd pani ma ten czy inny drobiazg, w ogóle nie zauważy, że laska coś nosi, pierścionek musiałby mieć gabaryt felgi, żeby się zainteresował.
      • mid.week Re: Zwrot pierścionka zaręczynowego 29.07.22, 10:06
        czarna_kita napisał(a):

A co sobie pomyśli następny narzeczony ( jeśli będzie) ja
        > k dziewczyna nadal będzie nosić zaręczynowy exa ?

narzeczony przepytywał cię z pierścionków? big_grin
        • borsuczyca.klusek Re: Zwrot pierścionka zaręczynowego 29.07.22, 12:39
          Chłopy to najczęściej mają takie rzeczy w dudzie 🙄
          • stokrotka1207 Re: Zwrot pierścionka zaręczynowego 29.07.22, 12:43
            borsuczyca.klusek napisała:

> Chłopy to najczęściej mają takie rzeczy w dudzie 🙄
            >

Ten konkretny najpierw mówił, ze to prezent i nie chce zwrotu, ale ostatecznie stał się karta przetargową XD
    • memphis90 Re: Zwrot pierścionka zaręczynowego 29.07.22, 09:14
      Gdyby to chłop się stlenił, to żadnego zwrotu by nie było. Gdyby decyzja zapadła z mojej strony lub wspólnie, to tak.
    • ruscello Re: Zwrot pierścionka zaręczynowego 29.07.22, 11:26
      Podchodzę do sprawy tradycyjnie wink Pan mnie zdradził, pierścionek mi się podobał, więc nie oddałam. Gdybyśmy się rozstali w wyniku wspólnej decyzji, to zaproponowałbym zwrot. Gdybym to ja się wymiksowała, oddałabym od razu.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka