Dodaj do ulubionych

Podręcznik do HiTu - kupujecie?

28.07.22, 23:04
Drogie ematki pierszkolasistów - czy kupujecie podręcznik do sHiTu?
Szkoła córki na liście podręczników przy HiT nie wskazała żadnego tytułu, tylko napisała "do uzgodnienia we wrześniu. Więc na razie nie kupiłam, ale jak każą, to się złamię.
Za to kupiłam podręcznik do WOSu, którego młoda nie będzie miała. Przekonałam, żeby przeczytała " na złość Czarnkowi".
A Wy jak robocie i co "wasze" szkoły wymagają?
Obserwuj wątek
    • bruy-ere Re: Podręcznik do HiTu - kupujecie? 28.07.22, 23:14
      U nas to samo - napisali na stronie, że jeszcze nie wiadomo. Szlag mnie trafi, jeśli będę musiała kupić tego pisowskiego szmatławca.
    • mamtrzykotyidwato5 Re: Podręcznik do HiTu - kupujecie? 29.07.22, 00:04
      U nas zapowiedzieli,, że będą uczyć bez podręcznika.
      • zielonazaba9999 Re: Podręcznik do HiTu - kupujecie? 29.07.22, 00:09
        Mam nadzieję, że u nas będzie tak samo. Zobaczymy.
    • primula.alpicola Re: Podręcznik do HiTu - kupujecie? 29.07.22, 00:19
      To nie jest obowiązkowy podręcznik i sądzę że wielu nauczycirli wybierze inne narzędzia do realizacji podstawy programowej tego przedmiotu.
      • zielonazaba9999 Re: Podręcznik do HiTu - kupujecie? 29.07.22, 00:29
        Żaden podręcznik, niezależnie od przedmiotu nie jest obowiązkowy. Za to ten jest jedyny do HiTu i pewnie długo będzie (MEN innych nie dopuści). Ale mam nadzieję, że będzie tak jak mówisz i wielu nauczycieli zdecyduje się na pracę bez podręcznika.
        • primula.alpicola Re: Podręcznik do HiTu - kupujecie? 29.07.22, 00:31
          Tak, oczywiście.
          Szkoła córka ma podjąć decyzję we wrześniu, zamierzam głośno protestować przeciwko tej propagandówce.
          • perspektywa Re: Podręcznik do HiTu - kupujecie? 29.07.22, 13:51
            Brawo ty. Moich dzieci nie dotyczy, ale gdyby dotyczyło, wygłosiłabym głośno orędzie przy pierwszej okazji aby zachęcić wszystkich rodziców do bojkotu. Moje dziecko na pewno nie miałoby tego podręcznika.
            • 7katipo Re: Podręcznik do HiTu - kupujecie? 30.07.22, 23:17
              Dokładnie tak samo. Cieszę się wielce, że dziecko w drugiej; do bojkotu nawołuję, gdzie mogę.
              Gdyby - na pewno nie kupiłabym; dziecko dostałoby komunikat, że z tego akurat przedmiotu mierna, czy tam dopuszczająca, satysfakcjonuje mnie zupełnie. A na tyle, wg podstawy programowej, dałby radę opanować i bez tego szmatławca.
              • perspektywa Re: Podręcznik do HiTu - kupujecie? 31.07.22, 20:33
                Dokładnie. A jak uczeń jest dobry to z jednego przedmiotu nikt go nie obleje. Chyba, że jakiś czub, ale jak czub to wiadomo co się robi: dżihad.
    • koronka2012 Re: Podręcznik do HiTu - kupujecie? 29.07.22, 00:30
      On się przecież w ogóle nie nadaje do czegokolwiek, już pomijając treść ale sposób narracji nie ma nic wspólnego z podręcznikiem, to jest jakiś chory monolog.
      • zielonazaba9999 Re: Podręcznik do HiTu - kupujecie? 29.07.22, 00:41
        Na podpałkę jedynie wink Generalnie szkoda lasu smile.
      • primula.alpicola Re: Podręcznik do HiTu - kupujecie? 29.07.22, 14:17
        Czytałam podstawę programową, no i nie bardzo mi się ona skleja z tymi fragmentami "dzieła" Roszkowskiego, które czytałam.
        "Dzieło" to zbiór felietonów, publicystyka, oceny, przekonania osobiste autora.

• livia.kalina Re: Podręcznik do HiTu - kupujecie? 29.07.22, 12:17
      Ze strony Protestu z Wykrzyknikiem:

AKCJA: Oh! (s)HIT
      Drodzy rodzice-nauczyciele! Razem z Wolna Szkoła wzywamy Was do BOJKOTU podręcznika prof. Wojciecha Roszkowskiego do przedmiotu HIT.
      Podręcznik ten został przez nas ostro skrytykowany. Nasze zdanie podziela bardzo wiele godnych zaufania osób i środowisk związanych z edukacją.
      Dlatego ‼️ NIE REKOMENDUJEMY ‼️ tego podręcznika.
      Uważamy, że jest groźny dla procesu edukacyjnego młodzieży i jest w istocie materiałem propagandowym, który nachalnie narzuca świat wartości oraz sposób postrzegania rzeczywistości partii rządzącej PiS.
      Dlatego, jeśli podzielacie nasze zdanie, a Wasze dziecko rozpoczyna w tym roku edukację w szkole ponadpodstawowej, zachęcamy do jak najszybszego poinformowania dyrekcji szkoły, że nie chcecie, aby dzieci uczyły się z tej książki.
      Jak to zrobić?
      Wyślij list (o treści poniżej) na adres e-mail szkoły Waszego dziecka:
      📩
      TREŚĆ WIADOMOŚCI:
      Uprzejmie informuję, że nie dokonam zakupu podręcznika do przedmiotu HIT wydawnictwa Biały Kruk autorstwa Wojciecha Roszkowskiego dla mojego dziecka i proszę o wzięcie tego pod uwagę przy tworzeniu wykazu podręczników na rok 2022/2023.
      #protestzwykrzyknikiem #ohS_HIT #wolnaszkola
      • dramatika Re: Podręcznik do HiTu - kupujecie? 29.07.22, 14:05
        livia.kalina napisała:

> AKCJA: Oh! (s)HIT

Gdyby ktoś miał wątpliwości co do rzeczywistej jakości tego podręcznika, skoro krytykuje go szalona antypisówka z ośmioma gwiazdami w sygnaturce, co podważa wiarygodność tej krytyki to spieszę donieść, że normalni ludzie też krytykują tę publikację.
    • lilia-anna Re: Podręcznik do HiTu - kupujecie? 29.07.22, 13:57
      Na szczęście u nas nie ma go na liście.
    • enigma81 Re: Podręcznik do HiTu - kupujecie? 29.07.22, 14:08
      Na liście syna jest podręcznik z WSiP ale on zdaje się jeszcze czeka na pozwolenie z ministerstwa. Więc na razie czekamy.
      • zielonazaba9999 Re: Podręcznik do HiTu - kupujecie? 29.07.22, 16:26
        O, to nawet nie wiedziałam, że poważne wydawnictwo szykuje konkurencyjny podręcznik. Dzięki za informację. Oby tylko MEiN szybko dopuścił - co czarno widzę. Obym była złym prorokiem.
        • enigma81 Re: Podręcznik do HiTu - kupujecie? 30.07.22, 17:48
          Też się martwię, że nie zdążą przed wrześniem.
          Jeśli tak by się stało liczę na to, że nauczyciele ze szkoły syna będą potrafili pracować bez podręcznika.
        • hanusinamama Re: Podręcznik do HiTu - kupujecie? 30.07.22, 20:28
          Tak ma gotowy juz od maja chyba ....ale minister "ociąga się" z nadaniem recenzentów. Podonie jak drugi też konkurencyjny dla PISowskiego
      • zielonazaba9999 Re: Podręcznik do HiTu - kupujecie? 29.07.22, 20:29
        Dogooglałam się, że jeszcze Operon przygotował swój podręcznik. Też jeszcze czeka na dopuszczenie.
      • nuka_2 Re: Podręcznik do HiTu - kupujecie? 30.07.22, 17:59
        U mojej też na liście podręcznik WSiP
        • perspektywa Re: Podręcznik do HiTu - kupujecie? 30.07.22, 20:19
          Mój syn jest na szczęście starszy, ale i tak sprawdzam czy nie muszę się wstydzić za szkołę do której chodzi. Na razie nie ma jeszcze listy podręczników na ten rok na stronie szkoły.
    • kub-ma Re: Podręcznik do HiTu - kupujecie? 29.07.22, 15:47
      U mojego dziecka też nie ma jeszcze podanego podręcznika, choć do innych przedmiotów już są. Pewnie czekają jakie jeszcze podręczniki będą dopuszczone i zdecydują się na ten inny.
    • ariathedevil Re: Podręcznik do HiTu - kupujecie? 29.07.22, 19:02
      W naszej szkole w wykazie podręczników jest ten napisany przez niezależnych historyków. Jeszcze...niezatwierdzony przez MEiN . Jeśli byłby ten Roszkowskiego, napisałbym do dyrektora, że go nie kupię ze względu na ordynarną indoktrynacje i rażące błędy merytoryczne jak i historyczne np. w tym podręczniku jest data śmierci dżejpitu 05.04 a zmarł 3 dni wcześniej.
    • sueellen Re: Podręcznik do HiTu - kupujecie? 29.07.22, 19:05
      Co jest w tym podręczniku bom nie w temacie? Ematki czytały?
      • zielonazaba9999 Re: Podręcznik do HiTu - kupujecie? 29.07.22, 20:22
        Poczytaj sobie:
        www.polsatnews.pl/wiadomosc/2022-07-01/historia-i-terazniejszosc-podrecznik-do-przedmiotu-dopuszczono-do-uzytku-szkolnego/
        I to jest największy szok, że dziaders mógł tak napisać:
        www.ofeminin.pl/swiat-kobiet/to-dla-nas-wazne/feminizm-obok-nazizmu-w-podreczniku-do-przedmiotu-czarnka/k2q3zw5.
        Było więcej komentarzy, te wygooglałam na szybko.
        • sueellen Re: Podręcznik do HiTu - kupujecie? 29.07.22, 20:36
          Nic tam konkretnego nie ma. Ciekawa jestem kto ten podręcznik przeczytał i może ocenić? Drugi link w ogóle nie dziala
          • memphis90 Re: Podręcznik do HiTu - kupujecie? 29.07.22, 20:41
            Ale serio pytasz czy ematka kupiła pisowską propagandową szmatę, żeby sobie przed snem poczytać?
          • livia.kalina Re: Podręcznik do HiTu - kupujecie? 29.07.22, 20:51
            Pedofilskie treści, rzekomo na dowód, ze pedofilia ma lewicowe pochodzenie.

Tu w pisowskim Wprost:
            www.wprost.pl/kraj/10759657/pedofilia-w-podreczniku-do-hit-przemyslaw-czarnek-odpowiada-na-krytyke-i-wysuwa-zadania.html
            • dramatika Re: Podręcznik do HiTu - kupujecie? 29.07.22, 20:59
              livia.kalina napisała:

> Pedofilskie treści, rzekomo na dowód, ze pedofilia ma lewicowe pochodzenie.

Ależ nie, manipulatorko smile
              Podręcznika, w kontekście pedofilii, nie czepiano się z powodu rzekomego wskazania na lewicowe pochodzenie pedofilii, tylko z powodu drastyczności cytatu z pewnego lewicowego działacza politycznego.
      • dramatika Re: Podręcznik do HiTu - kupujecie? 29.07.22, 20:36
        sueellen napisała:

> Co jest w tym podręczniku bom nie w temacie?

Fakap z tym podręcznikiem polega na tym, że to nie jest podręcznik, tylko książka publicystyczna. Fakty pomieszane z opiniami - tak nie wygląda podręcznik.
        Reszta zarzutów to typowa wojenka plemienna lewactwa z pisiorami.
        • sueellen Re: Podręcznik do HiTu - kupujecie? 29.07.22, 20:37
          No to faktycznie nie jest
        • larix_decidua77 Re: Podręcznik do HiTu - kupujecie? 31.07.22, 19:33
          Nie tylko na tym, są tam między innymi treści pedofilskie, przedstawiające 5 latki jako uwodzicielki.
    • aagnes Re: Podręcznik do HiTu - kupujecie? 29.07.22, 20:04
      Akurat jak składałyśmy papiery wyszedł facet i powiedział że wita uczennice jego klasy i jedyne co ma mieć to konstytucję na ten przedmiot.
      Tego pisowskiego szmatławca nie kupię nawet jakby kosztowal 1 zł.
    • tt-tka Re: Podręcznik do HiTu - kupujecie? 29.07.22, 20:31
      Nie mam na stanie dziecka w wieku szkolnym, natomiast gdybym miala, to osobiscie po moim trupie.
    • hanusinamama Re: Podręcznik do HiTu - kupujecie? 30.07.22, 20:26
      Jeszcze nie wiedzą, bo dwa "konkurencyjne" chyba nadal nie mają przydzielonych recenzentów. Ten "jeden jedyny poprawny wg PIS" nie dośc, ze miał ich przydzielonych ekspresem to jeszcze po negatywnej recenzji szybko miał nowych...
      Nie ma obowiązku uczyc wg podrecznika, mama nadzieje ze wiekszość nauczycieli jednak nie pójdzie z prądem
    • pitupitt Re: Podręcznik do HiTu - kupujecie? 31.07.22, 20:39
      Na razie żaden podręcznik do hitu nie został zatwierdzony, więc nie ma tematu.
      • zielonazaba9999 Re: Podręcznik do HiTu - kupujecie? 31.07.22, 23:02
        Owszem, pisowski jest już dopuszczony. Nr dopuszczenia 1145/1/2022. Ma być w sprzedaży od 4 sierpnia.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka