Dodaj do ulubionych

Cyfrowe pianino na pierwsze początki gry

29.07.22, 08:13
Może ktoś tutaj jest "muzykalny" i doradzi. Dla dziecka 14 lat.
Obserwuj wątek
    • tenjedennick Re: Cyfrowe pianino na pierwsze początki gry 29.07.22, 08:41
      Casio Privia 1000 albo 3000.
    • buka-123 Re: Cyfrowe pianino na pierwsze początki gry 29.07.22, 08:58
      Yamaha lub Kawai. Jeśli dziecko myśli o nauce poważnie, na co 14 lat to już późno, potrzebuje pełnej klawiatury i ważonych klawiszy (reakcji na nacisk) plus pedał. Jeżeli do tgzw. zabawy to może keyboard. Będzie więcej efektów do wyboru i taniej.
      • patir23 Re: Cyfrowe pianino na pierwsze początki gry 29.07.22, 09:01
        Nie chce keyboard tylko twierdzi że pianino cyfrowe.
        • buka-123 Re: Cyfrowe pianino na pierwsze początki gry 29.07.22, 09:06
          Ok, ale to jest wybór jak z samochodem. Możesz Fiata albo Lamborghini. Każde jeździ. Nie napisałaś jaki budżet i oczekiwania.
        • mamtrzykotyidwato5 Re: Cyfrowe pianino na pierwsze początki gry 29.07.22, 09:14
          Kup najtańsze. W zdecydowanej większości przypadków chętnych dzieci do grania to zupełnie wystarcza.
          Jeśli dziecko okaże się wyjątkiem i po roku będziesz widziała, że się wciągnęło na maksa i rzeczywiście gra, to weźmiesz kredyt i kupisz najlepsze.
          • mikawi Re: Cyfrowe pianino na pierwsze początki gry 29.07.22, 11:01
            Nie, badziewne pianino może skutecznie zniechęcić. Zgadzam się z Buka-123 - kup pianino z pełną, ważoną klawiaturą, jakąś średnią polkę cenową.
            Mój syn ma Casio Privia 1000 i narzeka, że brzmi inaczej niż pianino akustyczne w szkole i niezbyt je lubi, chociaz nauczyciel polecał ten model.
            • mlodyniedowziecia Re: Cyfrowe pianino na pierwsze początki gry 29.07.22, 11:42
              Wbrew pozorom, pianino akustyczne i cyfrowe to ogromna różnica.
              Podzielam pogląd, że umpa umpa najlepiej grać na keyboardzie. Muzyka poważna i filmowa, a nawet disco polo, znacznie lepiej brzmi na akustyku. Wiem, bo gram na obu.
              Kilkunastoletnie Casio Celviano (cyfrówka właśnie) brzmi znacznie gorzej (i co gorsza, znacznie degraduje czucie instrumentu) niż stuletni fortepian gabinetowy Bechsteina. Pozostają jeszcze inne kwestie: ilość miejsca w domu, przenoszenie, wnoszenie (Celviano sam przestawiam z kąta w kąt), cena (za te same pieniądze cyfrowe będzie pewnym zakupem), wilgotność w domu, planowana długość użytkowania (w Celviano po 10 latach niezbyt intensywnej gry pozapadały się klawisze, to jakieś głupie gumki, ale nie do kupienia, bo autoryzowany serwis stawia na nowe modele - akustyka naprawi każdy lepszy stroiciel, o ile nie wpadniesz na pomysł chińskiego chłamu).
              • asia_i_p Re: Cyfrowe pianino na pierwsze początki gry 29.07.22, 15:16
                Wiadomo, że zwykłe pianino jest lepsze, ale właśnie kwestia wnoszenia (trzecie piętro bez windy) oraz wyciszenia się na monotonne ćwiczenia sprawia, że wygrało u nas cyfrowe.

Dzięki za info o gumkach, może jest sens kupic na zapas.
    • olpa7 Re: Cyfrowe pianino na pierwsze początki gry 29.07.22, 14:35
      Ja uczyłam się grać w szkole wiele lat na pianinie/fortepianie. W dorosłym życiu miałam dość przeprowadzek ze standardowym pianinem więc kupiłam pianino cyfrowe Roland. Świetne jest. Naprawdę nienawidzę różnicy między takim a klasycznym oprócz tego że jest lekkie i że można podłączyć słuchawki jak nie chce się przeszkadzać innym.
      • olpa7 Re: Cyfrowe pianino na pierwsze początki gry 29.07.22, 14:37
        * nie widzę różnicy
    • geoardzica_z_mlodymi Re: Cyfrowe pianino na pierwsze początki gry 29.07.22, 15:01
      Mój syn dwa lata temu zaczął grać. Mamy CASIO CDP-S350 + STATYW CS-46. Wystarcza. Granie w celu umuzykalnienia i jak twierdzi dziecię, stymulacji zwojów mózgowych. Do tego zajmuje niewiele miejsca oraz stabilnie stoi.
    • asia_i_p Re: Cyfrowe pianino na pierwsze początki gry 29.07.22, 15:12
      Mąż kupił Celviano z Casio, ma klawiaturę dynamiczną ważoną (czyli nie tylko reaguje na nacisk, ale też ma tę różnicę w reakcji na nacisk między wysokimi a niskimi tonami, którą mają prawdziwe pianina). Ale jeżeli dziecko będzie się uczyć, to pytałabym nauczyciela muzyki, oni mają swoje preferencje.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka