Dodaj do ulubionych

Jak nie covid to zimno

29.07.22, 12:11
ttps://www.money.pl/gospodarka/obnizenie-temperatury-w-domach-do-19-stopni-kryzys-gazowy-dotknie-nas-wszystkich-6791344564435712a.html

Rekomendacje i wdrożenie lockdownow covidowych przyniosły więcej ofiar niż covid, a kogo nie wykończyła pandemia tego dobiją choroby z wyziębienia.
Komisja Europejska proponuje zmniejszenie zużycia gazu przez indywidualnych konsumentów polegające m.in. na obniżeniu temperatury w mieszkaniach do 19 stopni. ZUS z pewnością lubi to, NFZ może mniej.
19 stopni to przyjemna wiosenna temperatura w kwietniu na powietrzu, w mieszkaniu to zimno jak w psiarni, zwłaszcza zimą. Witaj grzybie, witaj gruzlico, witaj 10. stopniu zasilania z głębokiego PRL. Ja nawet rozumiem, że ktoś tak lubi i miał do tej pory, ale to nie powód, żeby psiarnię fundować przymusowo wszystkim.
Ratusz w Warszawie, zamiast ciąć natychmiast wydatki na promocję, różne kładki rowerowe i zwężenia ulic, już ogłosił, że będą niedobory grzewcze. Czyli pewnie skorzysta z możliwości i oszczędzi na oświacie, szkoły się zamknie, żeby ich nie ogrzewać, a że dzieci będą siedziały w niedogrzanych mieszkaniach to już problem rodziców.
Obserwuj wątek