Dodaj do ulubionych

Aceton czy frezarka - zdejmowanie hybrydy?

29.07.22, 21:42
Co preferujecie? Ja chyba kilka razy źle trafiłam bo moim paznokciom frezarka nie służy 😕
Obserwuj wątek
    • asiairma Re: Aceton czy frezarka - zdejmowanie hybrydy? 29.07.22, 21:46
      No dobra- napiszę wprost. Nic. We wrześniu pójdę na ostatni pedicure (wybiorę mniej intensywny kolor - albo i nie). I do lutego/marca będę tylko ładnie małymi nożyczkami obcinać. Pisze o nogach.
      • akseinga1975 Re: Aceton czy frezarka - zdejmowanie hybrydy? 29.07.22, 21:52
        Mnie aceton zmasakrowal paznokcie i ten dlugi czas masakra. Teraz frezarka pozostawiajac warstwe podkladu i moge robic hybryde co 3 tyg.
        • akseinga1975 Re: Aceton czy frezarka - zdejmowanie hybrydy? 29.07.22, 22:01
          Sztuka poleka na tym zeby nie zdzierac do paznokcia i uzupelniac tam gdzie odroslo .
    • klementyna156 Re: Aceton czy frezarka - zdejmowanie hybrydy? 29.07.22, 22:06
      Po prostu pilnik, frezarka niepotrzebna wcale. Dobry pilnik (o odpowiedniej gradacji) w fachowych rękach całkowicie wystarczy. Acetonu to już chyba się wcale nie używa, od dawna się nie spotkałam. Tak samo jak z moczeniem skórek - już się tego nie robi.
    • czarna_kita Re: Aceton czy frezarka - zdejmowanie hybrydy? 29.07.22, 22:29
      Frezarką. Zdjęcie lakieru to chwila roboty, bazę zostawiam. Poprawiam co trzeba i maluję kolorem.
    • dekrabifikacja Re: Aceton czy frezarka - zdejmowanie hybrydy? 29.07.22, 22:34
      Po 2-3 tygodniach, gdy odrost jest już znaczny, od lat (ze cztery?) za każdym razem udaje mi się ściągać lakier ręcznie, podważając go przy odroście. Odchodzi jak naklejka, nie zostawia zniszczeń, nigdy nie miałam żadnej onycholizy ani innych pazurowych schorzeń. A przez te 2-3 tygodnie siedzi twardo i nic nie odłazi. Nie wiem jak to działa, ale korzystam, bo frezarki nie znoszę, a aceton niszczy płytkę. I wiem oczywiście, że każda kosmetyczka odradza takie ściąganie, ale u mnie jakimś cudem działa. Maluję oczywiście sama i bardzo to lubię.
      • dekrabifikacja Re: Aceton czy frezarka - zdejmowanie hybrydy? 29.07.22, 22:36
        Teraz myślę, że może na ten lakier działa zmiękczająco farba do włosów na wodzie utlenionej, bo zawsze najpierw robię włosy, a potem pazury (tego samego dnia, taki mam system). Rozjaśniam włosy oczywiście w rękawiczkach, ale przy spłukiwaniu zawsze się namoczą w miksturze.
        • panna_lila Re: Aceton czy frezarka - zdejmowanie hybrydy? 29.07.22, 22:55
          To chyba kwestia moczenia w ogóle, bo ja pamiętam że po świątecznych porządkach też sobie tak zdjęłam hybrydę trzytygodniową

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka