Dodaj do ulubionych

Mój pies poszedł do szkoły ;)

29.07.22, 23:15
Dziś poznał swoją psia klasę, zaczynamy szkolenie podstawowe
Korzystaliście kiedyś z takich psich kursów?
Obserwuj wątek
    • nangaparbat3 Re: Mój pies poszedł do szkoły ;) 29.07.22, 23:17
      Tak, nie dopuścili nas do egzaminu. Miałam wyżła, który za nic w świecie nie chciał aportować big_grin
      • kotejka Re: Mój pies poszedł do szkoły ;) 29.07.22, 23:21
        nangaparbat3 napisała:

> Tak, nie dopuścili nas do egzaminu. Miałam wyżła, który za nic w świecie nie ch
        > ciał aportować big_grin
        >

😀
        Nie zdał czyli?
        To nie ematkowy pies 😉
        Mój trochę też obciachu narobil, bo szczekał na Aresa
        A później zrobił długie siku przy stoisku z akcesoriami
        Ale generalnie nastawienie mam dobre i liczę na czerwony pasek 🤣
        • taki-sobie-nick Re: Mój pies poszedł do szkoły ;) 29.07.22, 23:25
          Obniżą mu ocenę z zachowania.
          • kotejka Re: Mój pies poszedł do szkoły ;) 29.07.22, 23:30
            taki-sobie-nick napisała:

> Obniżą mu ocenę z zachowania.

Zazdrościsz mi genialnego bombelka po prostu
            tongue_out
        • nangaparbat3 Re: Mój pies poszedł do szkoły ;) 29.07.22, 23:30
          smile
          No nie został dopuszczony do zdawania.
          Instruktor się wściekł, pies wciąż miał jakieś inne zainteresowania niż lekcja, a to coś zapachniało, a to motylek przefrunął, a to jakiś szumek w krzakach - świat ciekawy i piękny, a tu każą coś brać do gęby. Instruktor się na mnie zezłościł, powiedział, że nieumiejętnie podaję aport, wreszcie podszedł, żeby mi pokazać - a pies zacisnął szczęki i z odrazą odwrócił kufę. Wtedy instruktor się wściekł i w oóle przestał się nami zajmować - i dobrze.
          • kotejka Re: Mój pies poszedł do szkoły ;) 29.07.22, 23:31
            No nieźle wink
            Mamy piękny obraz polskiej oświaty 🤣
          • nangaparbat3 Re: Mój pies poszedł do szkoły ;) 29.07.22, 23:31
            Ale to było prawie 40 lat temu, teraz pewnie byłoby inaczej.
            • kotejka Re: Mój pies poszedł do szkoły ;) 29.07.22, 23:41
              40 lat temu były już takie fanaberir,.jak psie szkoly?
              • alicia033 Re: Mój pies poszedł do szkoły ;) 30.07.22, 07:30
                kotejka napisała:

> 40 lat temu były już takie fanaberir,.jak psie szkoly?

Były na pewno, podejrzewam, że dużo wcześniej.
                W latach osiemdziesiątych moi kuzyni przez jakiś czas się tym parali.
              • nangaparbat3 Re: Mój pies poszedł do szkoły ;) 30.07.22, 13:40
                Były, to był dokładnie 1986. Pewnie i wcześniej były.
          • primula.alpicola Re: Mój pies poszedł do szkoły ;) 30.07.22, 07:33
            Twój pies, Nanga, po prostu był ciekawy świata i nań otwarty, oraz wewnątrzsterowny.
            N/t z moim przybłędą nie byłam, a przydałoby się. Z nowym szczeniakiem na pewno bym poszła.
            • nangaparbat3 Re: Mój pies poszedł do szkoły ;) 30.07.22, 13:53
              Tak było - to był po prostu romans ze swiatem, no z paroma wyjątkami. Chociaż ostatecznie nauczył się, że "kurek nie wolno" (wtedy kurki chodziły swobodnie stadkami po wsiach, ech, niektóre rzeczy naprawdę były fajne.

W tej szkółce większość uczniów (i uczennic) to były owczarki, jeden dog, jeden albo dwa rotweilery. Towarzystwo bardzo rodowodowe i do tego mała sunia kundelka ze schroniska, prowadzona przez wolontariuszkę, młodziutką dziewczynę, chyba jeszcze ze szkoły. I one na tym egzaminie były bezkonkurencyjne.
          • borsuczyca.klusek Re: Mój pies poszedł do szkoły ;) 30.07.22, 09:38
            To chyba raczej tego instruktora nie powinni dopuścić do pracy ze zwierzętami.
            • nangaparbat3 Re: Mój pies poszedł do szkoły ;) 30.07.22, 13:54
              To był inny swiat, inne zasady szkolenia, pies miał działać jak automat.
    • alicia033 Re: Mój pies poszedł do szkoły ;) 29.07.22, 23:22
      Gratulacje!
      Osobiście jestem wyłącznie kotolubna ale przez ponad 10 lat oglądałam z okien teren psiego przedszkola i nawet dla mnie postępy adeptów były widoczne.
      • kotejka Re: Mój pies poszedł do szkoły ;) 29.07.22, 23:37
        Ja też jestem kotolubna
        Ale sądzę, że koty moje nie poddadzą się szkoleniu, szkoda kasy
        Mówię - zwierzaki uśmiech do zdjęcia i tylko pies się stosuje koty ostentacyjnie żrą aloes
        • nangaparbat3 Re: Mój pies poszedł do szkoły ;) 29.07.22, 23:39
          smile
    • sueellen Re: Mój pies poszedł do szkoły ;) 30.07.22, 07:23
      Nie znam nikogo, kto nie wysyłal swoich psów na trening. W UK to absolutny standard. To była jedna z tych rzeczy które mnie bardzo zdziwiły na wyspach: bardzo grzeczne psy. Rzadko kiedy też widzę psy w kagańcach. Po prostu grzeczne i spokojne przy nodze właścicieli. Na nogi nie szczekają. Kosmos. Okazało się, że wszystkie trenowane. Oczywiście, tu i ówdzie znajdzie się jakiś niewydarzony egzemplarz, ale są to wyjątki. Fajnie, że w Polsce też tak jest bo to co pamiętam sprzed lat to była tragedia.
      • noname2021 Re: Mój pies poszedł do szkoły ;) 30.07.22, 07:49
        no wlasnie musze swojego wyslac, bo wlazi nam nam na glowe.

• kotejka Re: Mój pies poszedł do szkoły ;) 30.07.22, 08:08
          Jaka cudowna maskotka, nie dziwię się, że na głowę włazi wink
          • taki-sobie-nick Re: Mój pies poszedł do szkoły ;) 30.07.22, 23:11
            Ty, kotejka, jakiego masz psa?
            • kotejka Re: Mój pies poszedł do szkoły ;) 31.07.22, 00:00
              Wkleilam przecież, to czarne diablatko
              Łagodny jak ciele i wielki jak ciele
              • taki-sobie-nick Re: Mój pies poszedł do szkoły ;) 31.07.22, 22:01
                Fajny psina.
        • primula.alpicola Re: Mój pies poszedł do szkoły ;) 30.07.22, 14:08
          noname2021 napisała:

> no wlasnie musze swojego wyslac, bo wlazi nam nam na glowe.
          >

Nie kłopocz się szkołą, i tak mu na wszystko pozwoliciebig_grin
      • borsuczyca.klusek Re: Mój pies poszedł do szkoły ;) 30.07.22, 09:39
        Rasy kanapowe te wszystkie pekińczyki, mopsy też?
      • 3-mamuska Re: Mój pies poszedł do szkoły ;) 30.07.22, 13:50
        sueellen napisała:

> Nie znam nikogo, kto nie wysyłal swoich psów na trening. W UK to absolutny stan
        > dard. To była jedna z tych rzeczy które mnie bardzo zdziwiły na wyspach: bardzo
        > grzeczne psy. Rzadko kiedy też widzę psy w kagańcach. Po prostu grzeczne i spo
        > kojne przy nodze właścicieli. Na nogi nie szczekają. Kosmos. Okazało się, że ws
        > zystkie trenowane.

Z tym wszyscy i absolutny standard to bym się nie zgodziła.
        Ale racje psy w UK są w większości grzeczne. Zwłaszcza w Londynie gdzie ludzie pracujący cały dzień starają się zapewnić psu opiekę/psie przedszkola lub osoby wyprowadzające. Do tego są dość obyte między ludźmi bo nie ma takiej histerii w ludziach co do psów.
        Często osoby które wyprowadzają psy prowadzą tez trening psa.
        Znam dwa psiaki które są rasami zakazanymi w UK i właśnie osoby wyprowadzające je w ciągu dnia trochę je trenowały, ale ostatecznie odmówiły opieki gdyż ich ubezpiecznie nie pokrywa w razie czego kosztów.
        Dały tylko krótki instruktaż co robić.
        W jednym przypadku niestety mam obawy ze skończy się tragedią.
      • nelamela Re: Mój pies poszedł do szkoły ;) 30.07.22, 19:01
        sueellen napisała:

> Nie znam nikogo, kto nie wysyłal swoich psów na trening. W UK to absolutny stan
        > dard. To była jedna z tych rzeczy które mnie bardzo zdziwiły na wyspach: bardzo
        > grzeczne psy. Rzadko kiedy też widzę psy w kagańcach. Po prostu grzeczne i spo
        > kojne przy nodze właścicieli. Na nogi nie szczekają. Kosmos. Okazało się, że ws
        > zystkie trenowane. Oczywiście, tu i ówdzie znajdzie się jakiś niewydarzony egze
        > mplarz, ale są to wyjątki. Fajnie, że w Polsce też tak jest bo to co pamiętam s
        > przed lat to była tragedia.

A wiesz sue jaki to komfort posiadanie takiego wyszkolonego psa?Mówię to ja która ma na stanie stadko owczarków(wyszkolonych).Nie trzeba na spacerach rozglądać się nerwowo czy ktoś nie nadchodzi,co zrobi mój pies jak ktoś mu się nie spodoba,przychodzi na komendę,ma w nosie inne psy...luzik i komfort psychiczny,ogromny.Obecnie na stanie mam jeszcze półtoraroczną sukę owczarka użytkowego,która przez covid,cieczki i inne zmory egipskie nie poszła normalnym trybem do szkoły .I widzę właśnie to bezstresowe wychowanie,niestety.Tak więc ja jestem dużą fanką dobrych,podkreślam dobrych szkoleń dla psów.
    • slonko1335 Re: Mój pies poszedł do szkoły ;) 30.07.22, 08:03
      Oczywiście, oprócz szkolenia podstawowego kilka stopni nose worka .
      • primula.alpicola Re: Mój pies poszedł do szkoły ;) 30.07.22, 14:09
        Co to jest "nose worka"?
        • cherry_lady007 Re: Mój pies poszedł do szkoły ;) 31.07.22, 00:21
          Nosework to znajdowanie i rozpoznawanie przez psa różnych zapachów, może być w formie zabawy (psy domowe) lub szkolenia (psy pracujące).
    • hrabina_niczyja Re: Mój pies poszedł do szkoły ;) 30.07.22, 13:26
      A jak, skończyło się tym, że po 2 czy 3 razach zrezygnowałam, bo moja panna była zainteresowana wszystkim tylko nie szkoleniem. Z psem problemu nie mam, jest posłuszna, ładnie chodzi, przychodzi na zawołanie, dogaduje się z psami. Tylko tych wszystkich psich sztuczek nie uznaje.
      • eriu Re: Mój pies poszedł do szkoły ;) 30.07.22, 13:56
        Ale to nie są "psie sztuczki" tylko podstawy zachowania psa i ćwiczenie zachowania psa wśród innych psów. Właśnie żeby się nie rozpraszał innymi psami tylko skupiał na właścicielu. Pies sam z siebie się nie skupi na szkoleniu. To Ty miałaś go skupić.
        • hrabina_niczyja Re: Mój pies poszedł do szkoły ;) 30.07.22, 14:29
          Skupiła się świetnie jak dorosła. Jest psem idealnym i nie mam z nią żadnego problemu.
    • chloe30 Re: Mój pies poszedł do szkoły ;) 30.07.22, 14:01
      Najpierw chodził na psie przedszkole, potem przez trzy lata miał osobistą trenerkę 😁
      Uwielbiałam sobotnie poranki na treningach, polecam każdemu psiarzowi.
    • rosapulchra-0 Re: Mój pies poszedł do szkoły ;) 30.07.22, 14:22
      Moja Lola była w psim przedszkolu smile Kilku komend się nauczyła, ale mój mąż uważa za swój największy sukces to, że nauczył ją liczyć do dwóch big_grin
    • myelegans Re: Mój pies poszedł do szkoły ;) 30.07.22, 19:14
      No byl, jako szczeniak w klasie dla szczeniakow na lekcjach posluszenstwa. O te szczeniaki w masie 😍

Zdal I dostal wyroznienie za “zostaw”,

• krwawy.lolo Re: Mój pies poszedł do szkoły ;) 30.07.22, 19:15
      A nie pojechał koleją?
    • tilijka123 Re: Mój pies poszedł do szkoły ;) 01.08.22, 10:06
      Moja foksterierka chodziła przez miesiąc do psiego przedszkola. Po miesiącu nas wyrzucili bo była zbyt dominująca wobec innych psów (wchodziła im na głowę i łapała za kark) i właściciele innych szczeniaków za bardzo się tym stresowali. Jak to treser powiedziała: ma psychikę czołgu i powinna być trenowana starymi metodami z dorosłymi psami.
      • berdebul Re: Mój pies poszedł do szkoły ;) 01.08.22, 11:02
        Ojp, co za bzdury.
        Pies nie musi nikomu włazić na głowę, żeby udowodnić swoją pozycje, to inne okazują uległość. Jak u wilków. Takie agresywne zachowanie zazwyczaj wynika ze zbyt wczesnego zabrania szczeniąt, lub pokazuje, ze ta konkretna suka/inne psy obcujące ze szczeniakami były źle zsocjalizowane.
        „Stare metody” powinny zniknąć w mrokach przeszłości, bo nie tylko nie pomogą, ale wręcz mogą zaszkodzić w takim przypadku.
        • tilijka123 Re: Mój pies poszedł do szkoły ;) 01.08.22, 11:48
          berdebul napisała:

> Takie agresywne zachowanie zazwyczaj wynika ze zby
          > t wczesnego zabrania szczeniąt, lub pokazuje, ze ta konkretna suka/inne psy obc
          > ujące ze szczeniakami były źle zsocjalizowane.
          > „Stare metody” powinny zniknąć w mrokach przeszłości, bo nie tylko nie pomogą,
          > ale wręcz mogą zaszkodzić w takim przypadku.

Też nam się to nie podobało i z zapisania jej do szkoły dla dorosłych psów zrezygnowaliśmy. Sami z nią pracowaliśmy. Agresywna nie była, uwielbiała inne psy, dorosłych i dzieci.
          Za wcześnie raczej nie była zabrana bo ze względu na remont hodowca przetrzymał ją dla nas przez dodatkowe 2 tygodnie. Natomiast hodowla była nowa.To był pierwszy miot, więc może rzeczywiście sobie nie radzili. Mieli jedną dorosłą sukę (matkę), młodego psa, którego szykowali na pierwszą wystawę i 2 szczeniaki (suczki). Do tego właścicielka w zaawansowanej ciąży + małe dziecko. Może zabrakło czasu na pracę z psami albo doświadczenia. Pewnie nie był to najlepszy wybór ale mąż koniecznie chciał foksa i to szybko po śmierci naszego poprzedniego psa, a to były jedyne dostępne szczeniaki w tamtym czasie.
    • dorota_g1972 Re: Mój pies poszedł do szkoły ;) 01.08.22, 10:48
      Tak. Każdy mój pies ( a miałam ich kilka) chodził do psiej szkoły.
      Jednak, jak ktoś Ci niżej napisal sukcesem jest to, żeby pies współpracował.
      Jednak nawet taki źle współpracujący jest łatwiejszy do ułożenia po szkole.
      Jaka to rasa?
      W jakim wieku jest pies ( a może suczka)?

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka