Dodaj do ulubionych

Czy lubiliście chodzić do szkoły?

30.07.22, 15:18
Jak uczyliście się? Jak trakowali Was nauczyciele?
Obserwuj wątek
  • berdebul Re: Czy lubiliście chodzić do szkoły? 30.07.22, 16:31
   Podstawówka - zdecydowanie nie. Ujowa szkoła, pełna sfrustrowanych nauczycieli lubiących przemoc i olewających przemoc między uczniami. Wychowawczyni (i V-Ce dyrektorka szkoły) wykrzyczała do mojego kolegi, ze jak pogada z jego ojcem to będzie taki wpierdol w domu, ze do szkoły nie będzie chodził. 🤮
   Gimnazjum - super. Dobry komplet nauczycieli, pomijając dziwną istotę od wf, fajna klasa.
   Liceum - mieszane uczucia, nauczyciele bardzo rozni, w tym pani, która teraz mnie zaprasza na pogadanki ze swoją klasą „bo to bezcenne doświadczenie dla uczniów”. Szybko zapomniała, zw próbowała mnie niedopuści do matury. uncertain z drugiej strony cudowna wychowawczyni i względny luz. Doskonały nauczyciel podstaw ekonomii i pan od etyki.
  • extereso Re: Czy lubiliście chodzić do szkoły? 30.07.22, 16:58
   Tak, lubiłam. I w podstawówce i w liceum miałam super klasę. Nauczyciele byli lepsi i gorsi, w każdej szkole było kilkoro super i tych mentalnie się trzymałam. Byli też gorsi, wrzeszcząca pani od biologii albo szalona rusycystka, która zamykała nas na klucz i wychodziła. Ale ponieważ były super dzieciaki, wsparcie rodziców, to te akcję niosły emocje, typu, że jest afera, ale przeżyć typu smutek czy lęk nie było. Miałam piękne przyjaźnie, niektóre do dziś przetrwały. Tak, było bardzo fajnie. Pamiętam tez, nawiązując do innego wątku, jak pani polonistka, przewodnicząca partyjnej komórki, poprosiła mnie po lekcji, na której opowiadałam o Katyniu, i powiedziała, że taką wiedzę mam zachować dla siebie, bo mogę rodzicom zaszkodzić. Zapytałam jej wtedy no dobrze, ale czy tak było, bo tata mi opowiadał. Pani powiedziała, skoro opowiadał, to najwyraźniej było, ale sytuacja jest taka, że nie wszystko można głośno mówić, zapytaj o to rodziców ( co oczywiście uczyniłam). To też zaliczam do dobrych doświadczeń, te rozmowę.
   • majenkir Re: Czy lubiliście chodzić do szkoły? 30.07.22, 17:05
    Nienawidziłam. Codziennie rano pon-pt miałam sraczkę i bóle brzucha. Uczennicà byłam przeciętnà, koleżanki ok.
  • bertie Re: Czy lubiliście chodzić do szkoły? 30.07.22, 17:01
   Ja nie lubiłam chodzić, bo nie lubię obowiązków. Ale jak wstałam rano i do tej szkoły dotarłam, to było całkiem dobrze.
   W podstawówce nie musiałam się uczyć, bo mi wiedza sama wchodziła do głowy w czasie lekcji. Do tego byłam pupilką nauczycieli, wysyłaną na wszystkie konkursy, szczęśliwie w mojej klasie to nie był powód do mobbingu, jak młodszy brat kilka lat później mi wyznał, że on specjalnie pisze sprawdziany na gorsze oceny, aby go kujonem nie nazywano, to byłam w lekkim szoku.
   W liceum byłam już bardziej przeciętną uczennicą, musiałam zacząć się uczyć w domu, aby mieć średnią powyżej 4. Nauczyciele już mnie nie zauważali, byłam tylko jedną z wielu.
  • ga-ti Re: Czy lubiliście chodzić do szkoły? 30.07.22, 17:18
   W podstawówce lubiłam, byłam oczywiście dobrą uczennicą smile Nauczyciele byli różni, niektórzy lekko świrnięci, inni świetni, dzieciaki bardzo różne, szkoła zbiorcza gminna, zwozili dzieciaki z okolicznych wiosek, także tych mega biednych, po byłych pgrach. Oczywiście czasy były inne i teraz się zżymam, że nikt tym dzieciakom nie pomagał, ale cóż, taka była wtedy rzeczywistość. Za to jak już byłam w starszych klasach to wręcz uwielbiałam szkołę, całe życie towarzyskie się w niej kręciło, to były czasy.
   W liceum więcej patologii wśród nauczycieli, mnie się udało obrać spokojną pozycję, uczyłam się średnio, nie rzucałam zbytnio świrom w oczy. Miałam swoje grono znajomych i hobby poza szkolne. Było ok.
  • daniela34 Re: Czy lubiliście chodzić do szkoły? 30.07.22, 17:18
   1) zależy kiedy, czasem tak,czasem nie
   2) świetnie
   3) różnie, na ogół bardzo dobrze, zdarzały się porąbane jednostki
  • olkka_99 Re: Czy lubiliście chodzić do szkoły? 30.07.22, 17:23
   Nie wiem... po prostu chodziłam. Uczyłam się dobrze, miałam znajomych, nauczyciele traktowali mnie dobrze, nigdy nic złego mnie z żadnej szkole kie spotkało, ale żebym jakoś wybitnie lubiła tam chodzić, to nie powiem.
  • asia_i_p Re: Czy lubiliście chodzić do szkoły? 30.07.22, 18:47
   Podstawówka - lubiłam bardzo. Sam proces uczenia się. Klasę też miałam po większości fajną, trochę bullyingu doświadczyłam, ale jak na to, jak bardzo nie przystawałam do grupy, w sumie niewiele. Pamiętam, chyba z ósmej klasy, jak rodzice mi mówią, że jak potrzebuję dnia wolnego, to mogę sobie zrobić (nie pamiętam już po co), i jak stoję z planem i kombinuję "poniedziałek nie, bo polski, a lubię, wtorek nie, bo plastyka", i tak dalej, dolecialam do piątku. Liceum już trochę mniej entuzjastycznie traktowałam, bo dawało w kość, ale z kolei uwielbiałam moją klasę.

   Takie mi się to wtedy wszystko wydawało oczywiste, a z perspektywy czasu widzę, ile miałam szczęścia.
   • boremloska Re: Czy lubiliście chodzić do szkoły? 30.07.22, 18:50
    Największa strata czasu
    Potem i tak poslzam na rentę
    Za późno i mi teraz szkoły wymawiają
   • deszczu_kropelka Re: Czy lubiliście chodzić do szkoły? 31.07.22, 11:09
    Asiu, a dlaczego nie przystawałaś do grupy w podstawówce?
    Pytam z ciekawości.
    • asia_i_p Re: Czy lubiliście chodzić do szkoły? 31.07.22, 13:39
     Introwertyczka, takie sobie umiejętności społeczne (pomóc umiałam, bawić się wspólnie mniej, więc przyjaźniłam się głównie z potrzebującymi pomocy, których wyciągałam ze wszystkiego), wychowywana w rodzinie oryginałów, więc bez potrzeby przystawania w ogóle (nie miałam problemu zwierzyć się, że uczę się łaciny dla rozrywki na przykład, na przerwach chodziłam i gadałam do siebie, no i ogólnie miałam podejście, że dopóki nikomu krzywdy nie robię, to mogę wszystko - pisałam, rysowałam, planowałam zostawć zakonnicą/ malarką i nie ukrywałam tego, itp.). Dodatkowo nadmiernie religijna i bardzo dobra uczennica.
     Myślę, że teraz to by mnie zdiagnozowali jednak big_grin.
     • deszczu_kropelka Re: Czy lubiliście chodzić do szkoły? 31.07.22, 15:41
      Budzi we mnie ogromną sympatię ten dzieciak smile.
  • borsuczyca.klusek Re: Czy lubiliście chodzić do szkoły? 30.07.22, 19:01
   Uczyłam się dobrze, ale nie nawidziłam każdego etapu edukacji.
   Było to dla mnie piekło które wraca do dzisiaj w koszmarach sennych.
  • dorota_g1972 Re: Czy lubiliście chodzić do szkoły? 30.07.22, 19:05
   Lubiłam, lubilam. Przyjaźnie szkolne przetrwały.
   Uczylam sie nieźle.
   Nauczycieli miałam różnych, ale w większości normalnych. Pani od łaciny piła, ale dobrze ją wspominam ( miałam ledwo trójczynę i to z minusem).
   Poprawna polonistka, no może bardziej niż poprawna.
   Popaprani historycy - wszyscy.
   Fantastyczna rusycystka. Dziwne, ale tak było. Młoda, ładna, żadnych pionierów i bratniej miłości do ZSRR. Podręcznik , jeśli już to do gramatyki. Za to były w użyciu przewodniki, prostsze a potem nieco trudniejsze teksty literackie, poezja, w tym śpiewana.
   Jeden matematyk do odstrzału - sam miał problemy z matematyką za to drugi w rok nadrobił braki kolegi i poleciał na przód.
   Nietypowy "wuefmen" wszyscy, którzy ćwiczyli mieli 5. Ci, którzy się migali 4. Reguły gry jasne od pierwszej lekcji. W nosie miał podstawę programową, sami "decydowaliśmy" co chcemy robić. Wyjeżdżał z nami na wszystkie wycieczki. Był powiernikiem a do tego wyczulony na siniaki itd.
  • janja11 Re: Czy lubiliście chodzić do szkoły? 30.07.22, 19:07
   To zależy.
   Klasa 1-3 to rewelacja. Nauczycielka najwspanialsza na świecie. Lubiła dzieciaki (co wcale nie jest takie oczywiste, jak się potem miałam okazję przekonać) , miała rewelacyjne poczucie humoru, była przyjacielska, ale nie pozwoliła sobie wchodzić na głowę. Super fajny team tworzyliśmy.
   W tych latach też mnóstwo dzieciaków zostawało po lekcjach na świetlicy i to też było super.

   Kolejne klasy podstawówki i liceum to już była porażka. Lekcje to była w większości nuuuuda. Kilku fajnych nauczycieli pasjonatów. Reszta odwalała pańszczyznę i raczej obrzydzała dzieciakom swój przedmiot.
   Za to zawsze fajne było to co działo się w szkole poza planowymi lekcjami.
  • kropka_kom Re: Czy lubiliście chodzić do szkoły? 30.07.22, 19:13
   dla mnie klasy 1-3 są miłym wspomnieniem...elementarz Falskiego, pierwszy tornister,fajna Pani., piórnik, przybory szkolne..nawet fartuszek.....bardzo mnie to cieszyło i fascynoiwało, ten nowy świat...a potem chyba też ale już mniej...za to uczyć mi się za bardzo nie chciało wink. Chyba też za bardzo nie zastanawiałam się czy lubię szkołę...oewnie wtedy mmie często męczyła i stresowała ale wiedziałam że raka jest kolejj rzeczy i tyle...natomiast patrzyłam na starsze klasy i chciałam być już w ich wieku...taka duuża...wręcz dorosła
  • krwawy.lolo Re: Czy lubiliście chodzić do szkoły? 30.07.22, 19:19
   Nienawidziłem. Do tej pory nienawidzę presji, spełniania oczekiwań osób trzecich, wobec mnie.
  • kachaa17 Re: Czy lubiliście chodzić do szkoły? 30.07.22, 19:20
   Do podstawówki tak. Przez pierwszą połowę siedziałam z ręką w górze. Ciągle się chciałam zgłaszać do odpowiedzi. Nauka przychodziła mi łatwo, miałam fajną wychowawczynię. Q drugiej połowie było już troszkę gorzej ale jak byłam zaangażowana w różne pozalekcyjne aktywności w szkole i bardzo to lubiłam. Różne kółka, choć, samorząd szkolny. W liceum już moje niskie poczucie własnej wartości dało mi we znaki. Czułam się wyobcowana no i byłam na nieznanym terenie. Szkoła była duża. Już nie byłam jedną z najlepszych uczennic, trzeba było więcej się uczyć. Nauczyciele w obu szkołach mnie zawsze dobrze traktowali. W liceum byłam ulubienicą pani od rosyjskiego, wychowawczyni też mnie lubiła. Maturę zdałam na dwie 5 czym zaskoczyłam siebie ale też chyba wszystkich wokół.
  • heca7 Re: Czy lubiliście chodzić do szkoły? 30.07.22, 19:56
   Nie wiem czy lubiłam. W klasach 1-3 chyba tak, potem mieliśmy wychowawczynię wstrętne babsko, rasowa pizda i nie zawaham się tak napisać. To co robiła dziś nie skończyło by się tylko wizytą kuratorium. Tylko sprawą w sądzie. Spierdoliła lub usilnie próbowała to zrobić życie i plany niejednemu uczniowi.
   Liceum było bardzo ok. Studia też choć łatwo nie było bo jak na wielu wydziałach i tutaj miano studentów centralnie w dupie. Jeszcze wiele lat po zakończeniu studiów w styczniu i lutym a potem w czerwcu budziłam się zlana potem bo śniło mi się, że zdaję jakiś egzamin a nic nie umiem tongue_out
  • asiairma Re: Czy lubiliście chodzić do szkoły? 30.07.22, 20:19
   Podstawówka- bardzo, fajna zgrana klasa - zawsze najgorsza w rankingach wink. W liceum zaliczyłam swoją pierwszą i mam nadzieje jedyną prawdziwą depresję- poszłam do jednego z najlepszych LO, wszyscy od pierwszej klasy wiedzieli co będą robić- sami przyszli lekarze i dentyści, kilka osób uprawiających sport na poziomie wyczynowym w tym windsurfing, żeglarstwo, siatkówka. Nie pasowałam. Jakoś lepiej się zrobiło w 3 i 4 klasie. Studia bardzo fajne- fajni koledzy i wykładowcy- dość uciążliwe godzinowo, ale lubiłam ten okres.
   Z nauczycielami nie miałam problemów- za wyjątkiem wychowawczyni-polonistki w podstawówce- charakterami się zbyt różniłyśmy.
  • potworia116 Re: Czy lubiliście chodzić do szkoły? 30.07.22, 22:24
   Nie lubiłam chodzić, choć uczyłam się świetnie. Za to studiowanie polubiłam aż za bardzo.
  • magda.z.bagien Re: Czy lubiliście chodzić do szkoły? 30.07.22, 23:03
   Podstawówka była koszmarna, przełom lat 80 i 90 na blokowisku, czyli przeładowane klasy, przemoc, w tym nauczycieli w stosunku do uczniów. Wc bez papieru toaletowego i mydła, często z powyrywanymi drzwiami. Miałam szczęście, że uczyłam się dobrze i jakoś przeżyłam bez większych dram.
   W liceum zupełnie inne podejście, nagle poczułam, że jestem jednostką ludzką. Miałam bardzo fajną klasę, dobry poziom.
  • zwyczajnamatka Re: Czy lubiliście chodzić do szkoły? 30.07.22, 23:03
   Polubiłam szkole dopiero w 7 klasie.
   7-8 klasa super, liceum - wspaniałe! najlepsze lata.
   Zawsze uczyłam się dobrze i lubiłam się uczyć. Nauczyciele byli lepsi i gorsi, ale w liceum miałam cudownych i niezapomnianych nauczycieli z pasją. Po mojej maturze większość odeszła na emeryturę. Stara, wspaniała, kadra.
  • figa_z_makiem99 Re: Czy lubiliście chodzić do szkoły? 30.07.22, 23:35
   Nie znosiłam szkoły, uczyłam się bardzo dobrze i nauczyciele mnie lubili. Za to studiować lubiłam i mogłabym być wieczną studentką.
  • sueellen Re: Czy lubiliście chodzić do szkoły? 30.07.22, 23:43
   Nieee
   Miałam piątki i czwórki. Matura 5.0. to było jeszcze zanim wprowadzono gimnazja i inne twory.
  • m_incubo Re: Czy lubiliście chodzić do szkoły? 30.07.22, 23:47
   1. Najczęściej tak, ale bywało, że momentami nie lubiłam na tyle, że nie szłam wcale, zwłaszcza w ostatnich klasach liceum.
   2. Bardzo dobrze, bez wysiłku, ale im dalej na ścieżce edukacji, tym bardziej nierówno, czyli z ulubionych przedmiotów celująco, z nielubianych najwyżej dostatecznie.
   3. W większości uwielbiali mnie. Piszę serio smile
   W ciągu całej mojej szkolnej kariery trafiło się tylko dwoje nauczycieli, którzy mnie ewidentnie nie znosili - z wzajemnością.
  • lily_evans011 Re: Czy lubiliście chodzić do szkoły? 30.07.22, 23:56
   Do liceum bardzo. Ciekawe zajęcia, dobry poziom, klasa pełna fajnych indywidualności. Do dzisiaj się spotykamy.
   W podstawówce miałam w klasie patusów, było słabo, poziom też cienki, lekcje nudne i na odpierdol prowadzone, więc nie, nie lubiłam.
   Zawsze dobrze się uczyłam, taki już mam dar i łatwość.
  • mava1 Re: Czy lubiliście chodzić do szkoły? 31.07.22, 13:25
   Lubiłam chodzic do szkół, zarówno podstawowej jak i średniej. Głównie oczywiście ze względu na koleżanki i kolegów ale do nauczycieli nigdy nic nie miałam. Byli albo obojetni, albo zabawni, albo przyjacielscy. Nigdy z żadnym przemocowcem, gnębiącym uczniów czy ublizajacym uczniom, nie spotkałam się. Przeciwnie, raczej zawsze starali sie pomóc uczniom. Inna sprawa ze ja zawsze miałam bardzo w porządku wychowawców. W podstawówce to była polonistka, zaraz po studiach (więc może bardziej zaangażowana?) co w podstawowce nie było normą ( w PRL bo wtedy kończyłam te szkoły. W szkole średniej był bardzo zaangazowany w życie klasy wychowawca, ktory walczył o każdego swojego ucznia do upadłego, jesli ten miał kłopoty. Załatwiał dodatkowe przepytywania czy klasówki, pomagał też w sytuacjach życiowych. Był zresztą zapalonym piechurem i w każde wakacje organizował nam obozy piesze w górach. Pokazywał "zwykłe zycie" w górach, spalismy w schroniskach ale i u okolicznych gospodarzy, w stodole na sianie, jedlismy świezo wypiekany chleb a wieczory spedzalismy przy ognisku, gitarze oraz przy winku i piwie (w ograniczonej formie a nie do uchlania)!
   Kiedys zwialismy całą klasą z jakiejś lekcji (szczegółów nie pamietam) i wychowawca się na nas "obraził", szlismy z kwiatami go przepraszać. Lubilismy go i cenili.
   Naprawdę wspominam szkoły bardo dobrze. Moze dlatego, że było to w PRLu i nauczyciele nie byli tak sfrustrowani, nie musieli wyrabiać godzin i latać z jednej szkoły do drugiej, żeby zarobic na chleb.
   Uczennica byłam bardzo dobrą (w szkole pdst, prymuska) albo dobrą (tech. nie do końca zgodne z moimi zainteresowaniami, 3. w klasie), żadnych klopotów z nauką.
  • simply_z Re: Czy lubiliście chodzić do szkoły? 31.07.22, 13:33
   nie przepadałam, choć paradoksalnie byłam dobra uczennicą i cały czas się dokształcam, jakoś ta szkoła się za mną ciągnie. Nie lubiłam swojego liceum, które po prostu było słabe, zatrudniające mało zaangażowanych nauczycieli, z czym zresztą zgodziliśmy się po latach, kiedy spotkaliśmy się z ludźmi z klasy. Uważam, że gdybym wybrała lepszą szkołę średnią, moje życie potoczyłoby się inaczej.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka