Dodaj do ulubionych

Czy latem chudnie się szybciej/łatwiej?

30.07.22, 18:03
Odchudzałam się od listopada tzw: „zrywami”. Pierwszy etap trwał jakieś 5-6 tygodni i był zupełnie zniechęcający. Chodziłam ciągle głodna, zmęczona a jedyne co udało mi się zrzucić to 2 kilo. Przy Świętach porzuciłam dietę w diabły, ale nie przytyłam.
Drugi raz motywacja obudziła się we mnie w marcu, wtedy schudłam 4 kilo w 4 tygodnie. Zasady diety te same (deficyt kaloryczny około 300-400 kcal na dzień), ale przyszły imprezy rodzinne, wyjazdy i zaprzestałam. Waga utrzymywała się do teraz.
Obecnie mam trzeci zryw motywacyjny. Ten sam deficyt, podobna aktywność (a nawet mniejsza, bo moja instruktorka ma przerwę urlopową) i chudnę jak szalona. Zaczynam się bać, bo w tydzień schudłam 3 kilo.
Wiem, że to woda, ale wcześniej tak intensywnego spadku nie było nawet w pierwszych dniach. Zimą pierwszy kilogram spadł po 2 tygodniach.
Czy to pora roku może mieć takie znaczenie?
Obserwuj wątek
    • mae224 Re: Czy latem chudnie się szybciej/łatwiej? 30.07.22, 21:42
      Może bardziej dzień cyklu?
      Może temperatura spadła i nie puchniesz?Może więcej się ruszasz?
    • la_felicja Re: Czy latem chudnie się szybciej/łatwiej? 30.07.22, 21:44
      Nie wiem, mnie się zawsze lepiej chudło zimą, bo jak zimno na dworze, to sie człowiek szybciej rusza i spala więcej kalorii. Latem zwykle chodzę jak zombie, to i nie chudnę.
      Może jak jest upał, to tracisz więcej wody?
      Zobacz, co będzie w następnym tygodniu, może ten trend się nie utrzyma, a jeśli jednak - to może poradź się lekarza, bo 3 kilo w tydzień to bardzo dużo.
    • bene_gesserit Re: Czy latem chudnie się szybciej/łatwiej? 31.07.22, 00:20
      Kup sobie wagę, która nie tylko waży, ale i mierzy poziom tkanki tłuszczowej (oprócz tego poziom wody, tkanki kostnej i mięśniowej). Zagadka się rozwiąże. Jakieś 400zł, ale są i tańsze.
      • moze_sprobowac_inaczej Re: Czy latem chudnie się szybciej/łatwiej? 31.07.22, 11:18
        Dla mnie osobiście łatwiej zimą.
        W lato niestety (albo i stety) piwko, drinki, lody i owoce smile
    • 1012ja Re: Czy latem chudnie się szybciej/łatwiej? 31.07.22, 11:25
      Ja latam chłodnę sama z siebie,bez żadnej diety. Upały, jedz jeść się nie chce no i w diecie jest dużo więcej owoców i warzyw. Nawet większa ilość lodów nie szkodzi. Oczywiście jesienią i zimą to zwykle nadrabiam.
    • daszka_staszka Re: Czy latem chudnie się szybciej/łatwiej? 31.07.22, 15:25
      Ja zwykle chudnę jak jest ciepło, większy wybór świeżych warzyw i owoców, pije więcej wody no i łatwiej o ruch na świeżym powietrzu

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka