Dodaj do ulubionych

Berlin, zwiedzanie

31.07.22, 13:08
Wybieramy się z synem na zwiedzanie Berlina. Oczywiscie zoo, muzea- czy wiecie może czy są jakieś możliwości zaoszczędzenia na biletach wstępu, typu jeden bilet na kilka atrakcji? Albo strony, gdzie można je kupić w okazyjnych cenach?
Obserwuj wątek
    • krwawy.lolo Re: Berlin, zwiedzanie 31.07.22, 13:10
      Nie wiedziałem, że berlińskie zoo jest jakieś wyjątkowe.
      • profes79 Re: Berlin, zwiedzanie 31.07.22, 13:20
        Jedno jest najstarszym zoo w Niemczech; drugie (Tierpark) jest chyba największym - i większym niż jakiekolwiek zoo w Polsce, nawet gigantyczne zoo oliwskie.
        • krwawy.lolo Re: Berlin, zwiedzanie 31.07.22, 13:30
          Tierpark to po prostu zoo. Poza tym jestem z Gdańska i byłem kilka razy w zoo w Oliwie. Pierwszy raz słyszę, jakoby miało być "gigantyczne". Zoo, jak zoo, wszystkie są podobne. Żadna rewela.
          • snakelilith Re: Berlin, zwiedzanie 31.07.22, 13:50
            Ale to zoo ma właśnie nazwę własną Tierpark. W odróżnieniu od drugiego zoo, które nazywa się Zoo Berlin (Zoologischer Garten).
            I nie znam zoo w Oliwie, ale Tierpark Berlin jest największym zoo w Europie.
            • krwawy.lolo Re: Berlin, zwiedzanie 31.07.22, 14:04
              Być może. Dla mnie zoo, duże, czy małe, ma ten sam smrodek drobnomieszczaństwa, co minigolf.
              • krwawy.lolo Re: Berlin, zwiedzanie 31.07.22, 14:05
                bardziej smrodek prowincjonalizmu
                • snakelilith Re: Berlin, zwiedzanie 31.07.22, 14:42
                  Zoo może być interesujące przede wszystkim dla dzieci, a autorka jedzie zdaje się z synem.
                  A co kto uważa za prowincjalne to sprawa indywidualna. Mnie nawet za dopłatą nikt nie wyciągnąłby np. na Oktoberfest, bo to dla mnie obciach jakich mało, a jednak festyn jest turystyczną atrakcją znaną na całym świecie. Za to mam sentyment do małego, bardzo ładnie krajobrazowo położonego zoo w Wuppertalu, bo to dla mnie bardziej park niż zoo, a ten prowincjalny touch (park założono jeszcze w XIX wieku) dodaje całości tylko retro uroku.
                  • krwawy.lolo Re: Berlin, zwiedzanie 31.07.22, 14:49
                    Byłem raz na fundowanym przez firmę Volksfeście na Cannstatter Wasen. I wystarczy. Uniformizacja i wymuszona choreografia spędu, połączona z horrendalnymi cenami (gdyby nie firma, nigdy nie wydałbym na jedno piwo tylu pieniędzy, co na skrzynkę) to nie moja bajka.
          • snakelilith Re: Berlin, zwiedzanie 31.07.22, 13:53
            A Zoo Berlin ma najwięcej gatunków zwierząt na świecie, więc niektórzy z samej ciekawości odwiedzają oba parki.
    • snakelilith Re: Berlin, zwiedzanie 31.07.22, 13:44
      Nie wiem jak bilety wstępu, ale od jutra do końca sierpnia jest jeszcze 9 euro ticket na komunikację miejską i regionalną (autobus, tramwaj, metro, s-bahn, pociągi regio), ważny w całych Niemczech. Jak spędzicie w Berlinie kilka dni, to się opłaci kupić, bo za 18 euro możecie jeździć na okrągło czym chcecie po okolicy. Może nawet zrobić wycieczkę do Potsdamu.
    • snakelilith Re: Berlin, zwiedzanie 31.07.22, 13:59
      Tutaj masz możliwość opcji tańszych biletów na przeróżne atrakcje, np. Tages Pass na wszystkie muzea, tańsze bilety w niektórych godzinach, albo Berlin Welcom Card ze zniżkami do 50%:
      www.visitberlin.de/de/tickets-attraktionen-berlin
      • niktnaprawdewazny0 Re: Berlin, zwiedzanie 31.07.22, 19:25
        Dziękuje

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka