Dodaj do ulubionych

Wyższa Szkoła kształcenia zawodowego

31.07.22, 15:11
Ma ofertę podyplomowek online. Słyszałyście cokolwiek o tej uczelni.
Chce zrobić logopedie na tzw własny użytek przynajmniej na razie bo pozwoli mi to pracować że swoim dzieckiem.
Co o tym myślicie.
Jestem mgr ale nie pedagogiki.
Obserwuj wątek
    • kamin Re: Wyższa Szkoła kształcenia zawodowego 31.07.22, 15:34
      Akurat logopedia online to nieporozumienie. Zwłaszcza jeśli zależy ci na zdobyciu konkretnej wiedzy, a nie samego dyplomu.
      • alicjamagdalena Re: Wyższa Szkoła kształcenia zawodowego 31.07.22, 15:59
        Myślę że kluczową tu jest praktyka.
    • skumbrie Re: Wyższa Szkoła kształcenia zawodowego 31.07.22, 15:40
      FB nauczyciele z takiej jednej grupy kochają tę uczelnię i tłuką kolejne podyplomówki. Potem twierdzą, że są najlepiej wykształconą grupą zawodową i jak można tego nie doceniać big_grin

Daruj sobie.
    • boremloska Re: Wyższa Szkoła kształcenia zawodowego 31.07.22, 15:48
      Zostać psychologiem
      Będziesz robiła psychoterapię
    • leosia-wspaniala Re: Wyższa Szkoła kształcenia zawodowego 31.07.22, 16:13
      To żart, prawda? Logopedia na własny użytek? Nie lubisz tego dziecka czy co?
    • mamamisi2005 Re: Wyższa Szkoła kształcenia zawodowego 31.07.22, 17:07
      Co najwyżej rozważyłabym studia rolnicze na potrzeby KRUS wink
      • rb_111222333 Re: Wyższa Szkoła kształcenia zawodowego 31.07.22, 17:26
        A co dają studia rolnicze w krusie?
        • mamamisi2005 Re: Wyższa Szkoła kształcenia zawodowego 31.07.22, 19:10
          Trzeba być rolnikiem, aby nabyć odpowiedni kawałek ugoru i móc płacić KRUS zamiast ZUS
    • karolinaroz Re: Wyższa Szkoła kształcenia zawodowego 01.08.22, 15:10
      Sama jestem absolwentką logopedii na tej uczelni i tak jak ktoś już wcześniej wspomniał, kluczowa jest praktyka. Aby ukończyć ten kierunek i otrzymać kwalifikacje należy zrealizować przynajmniej 180h praktyk - nie jest to mała liczba. Natomiast sama praktyka niewiele da, jeśli ktoś nie opanuje dobrze teorii, nie rozumie związku przyczynowo-skutkowego, nie zna najskuteczniejszych metod terapii i nie potrafi ich odpowiednio dobierać. Studia trwają cztery semestry, a zakres wiedzy do przyswojenia jest naprawdę obszerny i wymaga dużej pracy. Byłoby świetnie, gdyby faktycznie na uczelniach wykładali wyłącznie praktycy, ale nie czarujmy się, w ciągu pięciu lat moich studiów mogę zliczyć na palcach jednej ręki zajęcia, które nie bazowały na czytanych prezentacjach lub wykładowcach recytujących przestarzałe podręczniki. Niestety smutna, ale rzeczywistość. Wobec tego uważam, że to, ile wyciągnie się ze studiów zależy od determinacji, poświęconego czasu, głodu wiedzy, a nie od formy studiów. Nie każdy może pozwolić sobie na wyjazdy do dużego miasta co drugi weekend, więc warto korzystać z każdej szansy na rozwój.
    • martamisza Re: Wyższa Szkoła kształcenia zawodowego 05.08.22, 12:46
      Ja też studiowałam na tej uczelni. W moim przypadku forma studiów się sprawdziła i uważam, że sprzyja nauce i powtarzaniu materiału. Szczególnie, gdy opiekujesz się dzieckiem. Zgadzam się, że bardzo ważna jest praktyka i na tych studiach jest ona wymagana. Realizacja praktyk to idealny moment na obserwacje, wykorzystywanie wiedzy i zbieranie doświadczenia. Moim zdaniem równie ważna jest część teoretyczna i podstawy, które muszą być solidne. A te studia Ci to dają. Ja łączyłam naukę z praktykami i teraz czuję się pewniej i mam większe doświadczenie.
      • alicjamagdalena Re: Wyższa Szkoła kształcenia zawodowego 06.08.22, 08:58
        hmmm coś czuje ze 2 Panie wyżej są związane z tą szkołą?...
        • skumbrie Re: Wyższa Szkoła kształcenia zawodowego 06.08.22, 09:09
          Zjawiły się boty reklamujące. Śmierdzi na odległość big_grin
        • leosia-wspaniala Re: Wyższa Szkoła kształcenia zawodowego 06.08.22, 10:13
          Oczywiście. Nawet zróżnicowanych nicków im się nie chciało wymyślić: alicjamagdalena, karolinaroz, martamisza big_grin Wiele to świadczy o poziomie.
          • alicjamagdalena Re: Wyższa Szkoła kształcenia zawodowego 06.08.22, 15:51
            Ale to ja zadałam pytanie smile i dzisie się tym super hiper opiniom.
          • martamisza Re: Wyższa Szkoła kształcenia zawodowego 08.08.22, 09:12
            Ciężko skomentować ten wpis... troszkę się ktoś rozpędził w swoich domysłach i podejrzliwości.
            • leosia-wspaniala Re: Wyższa Szkoła kształcenia zawodowego 08.08.22, 09:39
              To następnym razem idź na dyplomówkę z marketingu.
              • leosia-wspaniala Re: Wyższa Szkoła kształcenia zawodowego 08.08.22, 09:39
                *podyplomówkę
    • kryzys_wieku_sredniego Re: Wyższa Szkoła kształcenia zawodowego 05.08.22, 15:30
      Jestem wyznawcą porzadnych uczelni państwowych, na podyplomówkę z pedagogiki to bym poszła, np. na uniwersytet wrocławski.
      Ukończenie czegokolwiek na wyższej szkole czegośtam obniża wartość kandydata.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka