Dodaj do ulubionych

Siałyście może zioła w doniczkach?

31.07.22, 16:53
Chodzi mi konkretnie o melisę i bazylię. Kupilam nasiona, chcę posiać. Powiedzcie- jak głęboko należy je wysiać do doniczek i jak intensywnie należy podlewać i kiedy pojawią się pierwsze roślinki?
Obserwuj wątek
    • princesswhitewolf Re: Siałyście może zioła w doniczkach? 31.07.22, 17:02
      W prawie juz sierpniu to ja bym gotowa kupila i przesadzila. W maju najpozniej do gruntu czy doniczek.
    • sueellen Re: Siałyście może zioła w doniczkach? 31.07.22, 23:11
      Przykryć warstewka ziemi a najlepiej po prostu docisnąć ziarenka do mokrej ziemi. Można użyć do tego denka szklanki. Podlewam spodek - nigdy od góry (chyba że zraszam spryskiwaczem) Pilnuje by ziemia cały czas była lekko wilgotna, ale nie przemoczona. Po kilku dniach , może tygodniu powinnaś zauważyć że coś wykiełkowało.
    • kk345 Re: Siałyście może zioła w doniczkach? 31.07.22, 23:43
      Ale w sierpniu? To niewiele ci zdążą urosnąć do jesieni, kiedy dobre światło znika... to się sieje na wiosnę.
      • sueellen Re: Siałyście może zioła w doniczkach? 01.08.22, 10:48
        Na parapecie może postawić. Fakt swoją posiadam w maju.
    • berdebul Re: Siałyście może zioła w doniczkach? 31.07.22, 23:56
      Bazylię sypie się na wierzch ziemi, nawet nie trzeba przesypywać.
      Jest późno, zastanów się nad hodowlą w wodzie. Szybciej niż w ziemi.
      • krisdevalnor Re: Siałyście może zioła w doniczkach? 01.08.22, 10:45
        A koperek? Czy tak samo się sieje jak bazylie czy głębiej? Slonca mam pod dostatkiem caly rok wiec rozumiem, ze nie jest za pozno?
    • koronka2012 Re: Siałyście może zioła w doniczkach? 01.08.22, 00:01
      Nigdy mi się nie udało niczego z nasion wyhodować. Roślinka rosła puszczała listki i …padała. Rachityczne listki no niewiele się zdały. Pewnie trzeba było przepikować albo coś ale nie miałam do tego talentu.
    • woman_in_love Re: Siałyście może zioła w doniczkach? 01.08.22, 08:37
      tak, ale przyjechała Garda i skonfiskowała
    • gulcia77 Re: Siałyście może zioła w doniczkach? 01.08.22, 10:48
      wysiej na mokrą ligninę na spodku. A potem przesadź po kilka mocniejszych kiełków do doniczki. Ale na bazylię to trochę późno.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka