Dodaj do ulubionych

Szukacie pracy od razu?

31.07.22, 20:25
Czy w przypadku zwolnienia z pracy mając poduszkę na około 2 lata skromnego życia szukałybyście nowej pracy od razu?
Obserwuj wątek
    • krypteia Re: Szukacie pracy od razu? 31.07.22, 20:40
      Tak
    • mamkotanagoracymdachu Re: Szukacie pracy od razu? 31.07.22, 20:41
      Szukam od razu, ale nie przyjmuje pierwszej lepszej.
    • kaki11 Re: Szukacie pracy od razu? 31.07.22, 20:44
      Tak, albo po jakimś 1-2 miesiącach odpoczynku. Nie chciałabym mieć 2 letniej przerwy. Natomiast robię to na spokojnie, szukając satysfakcjonującej oferty,
    • sandy_cheeks Re: Szukacie pracy od razu? 31.07.22, 20:50
      Miałam taką sytuację i szukałam roboty od razu na zakładkę.
    • ga-ti Re: Szukacie pracy od razu? 31.07.22, 20:51
      Gdybym sobie mogła pozwolić na dwa lata wolnego to czemu nie. Ale w obecnych czasach to skromne życie może się szybko zamienić na klepanie biedy. No i znalezienie nowej pracy na odpowiadających nam warunkach nie następuje z dnia na dzień niestety. Oraz w niektórych zawodach można wypaść z rynku przez te 2 lata.
      Więc czekania może być ryzykowne.
      Szukam pracy ale bez stresu i presji czasu, przebieram w ofertach wink
    • vivi86 Re: Szukacie pracy od razu? 31.07.22, 20:55
      Tak. Pieniądze na kupce znikają w przeraźliwym tempie, ceny rosną jak szalone, s po przerwie będzie trudniej bo przerwa zawodowa budzi nieufność.
    • berdebul Re: Szukacie pracy od razu? 31.07.22, 20:57
      Zwalniam się dopiero jak mam nagraną kolejną pracę.
      • pomozeciepomozemy Re: Szukacie pracy od razu? 01.08.22, 00:04
        Ale wiesz, że nie każdy ma wybór "się zwolnić" a nie "zostać zwolnionym"?
      • vivi86 Re: Szukacie pracy od razu? 01.08.22, 08:14
        Gorzej jak masz 3-miesieczny okres wypowiedzenia, że starej pracy wcześniej nie puszczą, a nowa nie poczeka.
    • randomstory Re: Szukacie pracy od razu? 31.07.22, 22:17
      Ja myślę czy się nie przebranżowić. Ale to chyba musiałabym iść na nowe studia a do tego trzeba kasy czyli jednak praca od razu.
    • princy-mincy Re: Szukacie pracy od razu? 31.07.22, 22:45
      Zależy od pory roku. Odpoczęłabym miesiąc zimą lub dwa latem i dopiero zaczela szukać. No i nie brałabym pierwszej lepszej.
      • boremloska Re: Szukacie pracy od razu? 31.07.22, 22:47
        Nie
        Maksymalnie długo wykorzystuję czas i idę na obowiązkowy zaiseok roczny (?) z urzędu pracy
        • zerlinda Re: Szukacie pracy od razu? 31.07.22, 22:50
          Obowiązkowy zasiłek? I z pewnością nie roczny. Chyba, że piszesz z jakiegoś innego kraju.
        • angazetka Re: Szukacie pracy od razu? 31.07.22, 23:50
          No, za 1000 zł brutto to se człowiek pożyje.
    • anorektycznazdzira Re: Szukacie pracy od razu? 31.07.22, 23:49
      To zależy, w jakim stanie bym była. Jeśli pełna energii, zadowolona że będzie zmiana w życiu i ogólnie "zdolna do pracy" to oczywiście. Tylko przynajmniej na początku byłabym wybredniejsza co do pracy, którą biorę.
      Jeśli byłabym zmęczona, może zdołowana, może po jakiejś aferze i chciałabym złapać dystans, to zrobiłabym sobie miesiąc wolnego. Ale nie rok, miesiąc.
    • mama-ola Re: Szukacie pracy od razu? 01.08.22, 07:27
      Zaczęłabym szukać od razu.
    • forumologin Re: Szukacie pracy od razu? 01.08.22, 07:31
      szukalabym od razu, ale twardo pilnowala daty rozoczecia nowej pracy by miec min 1-2 ?miesiace przerwy.
    • purchawka2020 Re: Szukacie pracy od razu? 01.08.22, 07:41
      Zawsze w tej sytuacji robiłam sobie z pół roku wakacji. Kiedy mam żyć?
    • leosia-wspaniala Re: Szukacie pracy od razu? 01.08.22, 07:47
      Tak. Z poduszki na 2 lata szybko zrobi się poduszka na 1,5 roku, a szykanie pracy może trochę potrwać, jeśli nie chce się brać pierwszej lepszej oferty.
    • iberka Re: Szukacie pracy od razu? 01.08.22, 07:51
      Tak
    • nena20 Re: Szukacie pracy od razu? 01.08.22, 08:05
      Teraz szukałabym od razu.
    • shmu Re: Szukacie pracy od razu? 01.08.22, 08:06
      Oboje dojeżdżamy dość długo do pracy. W tej chwili, po zmianach pokowidowych jest lepiej, ale jakbym straciła pracę, to byśmy się przeprowadzili, żeby mieszkać blisko pracy męża, i tam szukałabym pracy. Organizacja wszystkiego zajęłaby mi dużo czasu, więc dalabym sobie na to kilka miesięcy.
    • nutella_fan Re: Szukacie pracy od razu? 01.08.22, 08:07
      Ja zwykle szukam nowej mając jeszcze starą. Nie wyobrażam sobie w ogole nie pracować i konsumować poduszkę.
    • milva24 Re: Szukacie pracy od razu? 01.08.22, 08:09
      Tak.
    • netlii Re: Szukacie pracy od razu? 01.08.22, 10:44
      Zależy jak skromnego życia? Pytanie dodatkowe czy poza poduszką finansową wpłynie też dochód pasywny: kasa z wynajmu, dywidenda z akcji?
      Jak sięgam pamięcią wstecz zawsze wychodziłam z założenia, że praca to tylko praca i zawsze się jakąś
      w Warszawie znajdzie sporo powyżej średniej krajowej. Robiłam sobie miesiąc albo i dwa przerwy czas oeganizując wokół niskobudżetowych podróży, dociśnięcia się pod kątem treningów, odwiedzin u znajomych.
      Sporo uzależniałam też od pory roku, jak rzuciłam pracę w czerwcu to aż się prosiło aby skorzystać z wakacji, drugi dwumiesięczny urlop długo by mi się nie trafił wink z kolei kolejny raz był to ponury, szary listopad i za 2 tygodnie miałam robote.
      Tylko miałam już wówczas gdzie mieszkać bez kredytów, pokój podnajmowałam, wpadały mi dywidendy, coś tam wygrałam na giełdzie i przy niskiej stopie życia poduszka finansowa też raczej była w nieznacznym stopniu naruszona.

Sytuacja sytuacji więc może nie być równa.
    • klaramara33 Re: Szukacie pracy od razu? 01.08.22, 12:09
      Na spokojnie szukam i odpoczywam.
    • potworia116 Re: Szukacie pracy od razu? 01.08.22, 13:12
      Zależy od samopoczucia. Gdyby organizm domagał się przerwy na reset, to pozwoliłabym sobie na kilka miesięcy.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka