Dodaj do ulubionych

Roszczeniowe dorosle dzieci pokolenia Z

01.08.22, 16:02
Z przerazeniem obserwuję poczynania doroslych dzieci moich znajomych
1. Przypadek 1-Corka znajomego lat 24 po 2 nieudanych probach studiowania ( zaden kierunek jej nie pasowal i ciagle na utrzymaniu rodzicow glownie ojca, wieczna studentka)zarzadała notarialnego potwierdzenia alimentow w wysokosci 2tys., bo zaczyna 3 studia inaczej wniesie sprawę do sądu (szantazyk). Rodzice rozwiedzeni od roku, moze to ma znaczenie. Ojciec wspierający ale powiedział nie.
2. Przypadek corka 24 letnia nagle chce studiować od wrzesnia, nie mieszka juz z matką. Matka wdowa wspiera corki ale nie spodziewała sie ze córka będzie fonanse zalatwiała przez sad i poczuła sie urazona brakiem rozmowy. Tez powiedziała ze bez sensu ze tamta wydaje na adwokata zamiast na rozmowę z nią. Dla mnie to przerazające relacje doroslych dzieci.

Piszę o tym bo obserwuje u mojej corki 16l tez roszczeniowe podejscie. Teksty inni nie sprzataja w domu tyle co ja, czy inne. Macie takie przypadki w otoczeniu czy zyciu? Wiem ze dzieci ematki pomagają i nie są roszczeniowe...przerazily mnie te przypadki szantażow i sądów dziewczyn 24letnich...do mimo wszystko rodziców ktorzy wiekszośc zycia wspierali te dzieci a może dawali za duzo a za mało wymagali?
Obserwuj wątek
    • mamkotanagoracymdachu Re: Roszczeniowe dorosle dzieci pokolenia Z 01.08.22, 16:10
      Ale naprawdę nie widzisz, że każde pokolenie dokładnie tak samo ocenia "młodych"? big_grin
      Przed chwilą wszyscy walili w millennialsów, teraz w zetki.

Kiedyś to byly czasy, teraz to zupełnie nie ma czasów!
    • droch Re: Roszczeniowe dorosle dzieci pokolenia Z 01.08.22, 16:16
      Twój post jest przede wszystkim oznaką... nieuchronnego starzenia się...
    • majenkir Re: Roszczeniowe dorosle dzieci pokolenia Z 01.08.22, 16:16
      Zależy od egzemplarza. Moi też dostawali dosłownie wszystko (przy praktycznie zerze domowych obowiązków), a nie są roszczeniowi i są wdzięczni za wszystko.
      • gryzelda71 Re: Roszczeniowe dorosle dzieci pokolenia Z 01.08.22, 16:43
        Masz moje dzieci????
      • kanna Re: Roszczeniowe dorosle dzieci pokolenia Z 01.08.22, 17:37
        Masz tez moje dzieci smile
        Mój dodatkowo pracuje już trzeci rok, przez całe wakacje - w tym roku od maja, jak tylko napisał maturę. Zarobił już (sierpień) na cały rok studiów, które wybrał.
        Ale jesteśmy mili i mu dołożyliśmy połowę.
        Za rok pewnie dołożymy ma 1/3.
        • gryzelda71 Re: Roszczeniowe dorosle dzieci pokolenia Z 01.08.22, 19:15
          Wow ma niezła fuchę.
          • majenkir Re: Roszczeniowe dorosle dzieci pokolenia Z 01.08.22, 19:41
            Albo studia niedrogie 😉
            • kanna Re: Roszczeniowe dorosle dzieci pokolenia Z 01.08.22, 19:46
              Najpiękniejsze w tej robocie jest to, że pracodawca go utrzymuje big_grin
              A serio: lubi robić to, co robi. Jest w tym dobry. Płacą nieźle.

Studia dzienne na wyższej uczelni technicznej. Ma dobre notowania.
              • gryzelda71 Re: Roszczeniowe dorosle dzieci pokolenia Z 01.08.22, 19:58
                Mój ma studia za free. Ale, że w innym mieście to utrzymanie kosztuje. Ale to nasz, rodziców działka.
    • angazetka Re: Roszczeniowe dorosle dzieci pokolenia Z 01.08.22, 16:18
      Te same jęki znajdziesz zapewne i na sumeryjskich tabliczkach...
      • karen_ann Re: Roszczeniowe dorosle dzieci pokolenia Z 01.08.22, 16:31
        Ha ha
      • karen_ann Re: Roszczeniowe dorosle dzieci pokolenia Z 01.08.22, 16:33
        Serio pozywaniw rodziców przez 24 letnie córki to norma? Jak dotąd nie skonczyly studiow to juz nie skonczą. Jakie są granice wsparcia dzieci? Toz rodzice juz po 50tce
        • triss_merigold6 Re: Roszczeniowe dorosle dzieci pokolenia Z 01.08.22, 16:36
          Znam ludzi, którzy kończyli studia znacznie później.
          Podobno ludzie po 50- tce nie stoją jeszcze nad grobem.
        • g.r.uu Re: Roszczeniowe dorosle dzieci pokolenia Z 01.08.22, 17:05
          No właśnie jak ktoś pisze o pokoleniu to chyba uważa to za normę. Bo jeśli to jednostkowe przypadki to co ma do tego pokolenie?
        • angazetka Re: Roszczeniowe dorosle dzieci pokolenia Z 01.08.22, 17:08
          Nie norma i właśnie dlatego cię zdziwiło. Tyle że mówisz o dwóch przykładach, a rozciągasz na pokolenie.
        • iwoniaw Re: Roszczeniowe dorosle dzieci pokolenia Z 01.08.22, 17:41
          Jakie są granice wsparcia dzieci? Toz rodzice juz
          > po 50tce

Rodzice przezyli ponad 50 lat na tym padole i nie sa w stanie sprawdzić, do kiedy i w jakich okolicznosciach są zobowiązani do wsparcia finansowego dzieci (i nie, nie pod warunkiem "daję ci 5 zł, wiec masz studiować co chcę, ubierać się jak chcę, wracać o ktorej chcę i (nie) spotykać się z kim chcę")?
          • incel-core Re: Roszczeniowe dorosle dzieci pokolenia Z 01.08.22, 17:46
            iwoniaw napisała:
            > Rodzice przezyli ponad 50 lat na tym padole i nie sa w stanie sprawdzić, do kie
            > dy i w jakich okolicznosciach są zobowiązani do wsparcia finansowego dzieci

Mogli się nad tym zastanowić przed spłodzeniem dzieci.
            • agaagaaga123 Re: Roszczeniowe dorosle dzieci pokolenia Z 01.08.22, 19:35
              incel-core napisał:

> Mogli się nad tym zastanowić przed spłodzeniem dzieci.

Od splodzenia do teraz zmienialo sie prawo, gucio sie mogli zastanowic.
      • gaskama Re: Roszczeniowe dorosle dzieci pokolenia Z 01.08.22, 16:34
        Dokładnie tak!
    • daniela34 Re: Roszczeniowe dorosle dzieci pokolenia Z 01.08.22, 16:26
      Znam prywatnie bardzo roszczeniową osobę z pokolenia X i zawodowo- bardzo roszczeniowego millenialsa. Nie wiem, czy to na pewno kwestia generacji.
      • aqua48 Re: Roszczeniowe dorosle dzieci pokolenia Z 01.08.22, 17:05
        daniela34 napisała:

> Znam prywatnie bardzo roszczeniową osobę z pokolenia X i zawodowo- bardzo roszc
        > zeniowego millenialsa. Nie wiem, czy to na pewno kwestia generacji.

Na pewno nie kwestia generacji. Ja znam bardzo roszczeniowych osiemdziesięciolatków.
        • duola77 Re: Roszczeniowe dorosle dzieci pokolenia Z 01.08.22, 17:43
          a daleko to szukać ? Elka Gawin lat 52 , wisi na emeryturze matki
          jak ktoś się bardzo nudzi to do oglądnięcia na YT
          • duola77 Re: Roszczeniowe dorosle dzieci pokolenia Z 01.08.22, 17:45
            jak matka nie dalaby to do sadu pójdzie , drogę zna
          • bywalczyni.hosteli Re: Roszczeniowe dorosle dzieci pokolenia Z 01.08.22, 19:17
            Serio? Kiedyś mówiła że jej ta firma świetnie prosperuje, ale nie umiałam w to uwierzyc (ogladalam wybiórczo i niewiele).
            • duola77 Re: Roszczeniowe dorosle dzieci pokolenia Z 01.08.22, 20:41
              Elża to mitomanka , nie takie cuda opowiadała , tylko nijak się nie klei/
              Ostatnio ma "kochanka" 20 lat młodszego , upija się i rozbierać zdarza się jej na liva:ch.

Obserwuję na kanałach ze scrin"ami. Ot takie guilty pleasure
              • ponis1990 Re: Roszczeniowe dorosle dzieci pokolenia Z 01.08.22, 20:56
                Ja na fb. Przeraża mnie, że Marysia nie została jej zabrana choc ta regularnie krzyczy na lajwach że ma dziecko w doopie.
            • livia.kalina Re: Roszczeniowe dorosle dzieci pokolenia Z 01.08.22, 20:43
              Wierzysz w tę świetnie prosperującą firmę widząc elki dzieła?
      • hanusinamama Re: Roszczeniowe dorosle dzieci pokolenia Z 01.08.22, 19:29
        Dokłądnie. Rówiesnik mojego ojca chyba do 40 był na utrzymaniu rodziców i kilka kierunków studiował (wtedy mozna było chyba do oporu).
    • simply_z Re: Roszczeniowe dorosle dzieci pokolenia Z 01.08.22, 16:28
      jeszcze gorsze beda roczniki smartofnowe, urodzone po 2005 r. zgroza, pomyslec, ze te male glupki kiedys dorosna i beda nami rzadzic...
      • gaskama Re: Roszczeniowe dorosle dzieci pokolenia Z 01.08.22, 16:35
        Na razie rządzą nami głupki 65+.
        • incel-core Re: Roszczeniowe dorosle dzieci pokolenia Z 01.08.22, 16:39
          gaskama napisała:
          > Na razie rządzą nami głupki 65+.

Naczelnik państwa ma 73.

• triss_merigold6 Re: Roszczeniowe dorosle dzieci pokolenia Z 01.08.22, 16:38
        Na razie rządzą nami stare dziady i równie stare babunie z kręgów proRydzykowych i proPRL-owskich.
        • kropkaa Re: Roszczeniowe dorosle dzieci pokolenia Z 02.08.22, 00:28
          I ktoś ich wybrał. Chyba ani X, ani Z.
          • mava1 Re: Roszczeniowe dorosle dzieci pokolenia Z 02.08.22, 13:51
            bo X i Z dudy nie chciało sie ruszyć żeby pójśc na głosowanie.
            A ci co ruszyli, głosowali na konfę.
    • zuleyka.z.talgaru Re: Roszczeniowe dorosle dzieci pokolenia Z 01.08.22, 16:29
      Bosz...
    • incel-core Re: Roszczeniowe dorosle dzieci pokolenia Z 01.08.22, 16:33
      karen_ann napisała:
      przerazily mnie te przypadki szantażow i sądów dziewczyn 24letnich...do mimo wszystko rodz
      > iców ktorzy wiekszośc zycia wspierali te dzieci a może dawali za duzo a za mało
      > wymagali?

Jak się chce mieć dzieci, to powinno się przewidzieć że niektóre trzeba będzie utrzymywać do końca życia.

• berber_rock Re: Roszczeniowe dorosle dzieci pokolenia Z 01.08.22, 16:46
        Co to znaczy "trzeba"?
        Jesli nie ma dwoch lewych raczek, nie jest niepelnosprawne czy cos, to w pewnym momencie nalezy rzucic na gleboka wode. Sorryy...
        • incel-core Re: Roszczeniowe dorosle dzieci pokolenia Z 01.08.22, 16:48
          berber_rock napisała:
          > Co to znaczy "trzeba"?

Trzeba, to trzeba.

> Jesli nie ma dwoch lewych raczek, nie jest niepelnosprawne czy cos, to w pewnym
          > momencie nalezy rzucic na gleboka wode. Sorryy...

No.
          Najlepiej wywalić z domu po skończeniu 18 lat i niech se radzi
          • berber_rock Re: Roszczeniowe dorosle dzieci pokolenia Z 01.08.22, 16:58
            incel-core napisał:

> Najlepiej wywalić z domu po skończeniu 18 lat i niech se radzi
            Nie. Po prostu nie finansowac zachciewanek i fanaberii. Niech uruchomi glowke, jak tu bawic sie za swoje ...
            • incel-core Re: Roszczeniowe dorosle dzieci pokolenia Z 01.08.22, 17:06
              berber_rock napisała:
              Niech uruchomi glowke,

A jeśli nie potrafi uruchomić główki, bo rozumek ma odziedziczony genetycznie, to co?
            • agaagaaga123 Re: Roszczeniowe dorosle dzieci pokolenia Z 01.08.22, 19:37
              Po prostu nie finansowac zachciewanek i fanaberii. Niech uruchomi glowke,
              > jak tu bawic sie za swoje ...

No to uruchomila. Sprawdziła przepisy i idzie do sadu po alimenty 2000 zl, nikt jej nie będzie robil łaski.
    • mgla_jedwabna Re: Roszczeniowe dorosle dzieci pokolenia Z 01.08.22, 16:35
      Zawsze w takich sytuacjach zastanawiam się, czy rodzice z takimi dziećmi rozmawiali, tzn. czy słuchali ich argumentów, czy też było podejście "póki ja cię sponsoruję, ja decyduję" lub "nie zmusisz mnie, gvniarzu, żebym ci dawał więcej, niż sam uznam za stosowne". Ewentualnie "jeśli czegoś chcesz, musisz się prosić, ale to tak, żebyś poczuł się jak chłop pańszczyźniany wypraszający łaski u dworu. Po pewnym czasie trzymania cię jak robaka wijącego się pod butem, okażę ci tę łaskę i dam połowę tego, o co prosisz, w zamian oczekując nazywania dobrodziejem i dozgonnej wdzięczności". I jeśli dziecko odmówi wypełniania tego schematu, to swoje rozczarowanie z tego powodu wyrażamy słowami "ale czemu nie przyszedł porozmawiać, przecież bym dała".
      • 1matka-polka Re: Roszczeniowe dorosle dzieci pokolenia Z 01.08.22, 16:42
        Otóż to🤷‍♀️
      • berber_rock Re: Roszczeniowe dorosle dzieci pokolenia Z 01.08.22, 16:44
        Nie znam sie na psychologii, ale probuje postawic sie w sytuacji takiego dziecka i ja po kilku odmowach rodzicow zwyczajnie zakasalabym rekawy i zorganizowala to, co potrzebuje samemu (czyli w skrocie poszla do pracy), a nie podawala rodzicow do sadu.
        Zreszta tak tez zrobilam.
        Moze to jest ta roznica pokolen.
        Mysmy przy takim traktowaniu w pewnym momencie stawali na nogi, Zetki siedza i czekaja na ... no wlasnie, na co?
        • daniela34 Re: Roszczeniowe dorosle dzieci pokolenia Z 01.08.22, 16:48
          Najstarsza powódka w sprawie o alimenty z jaką mialam do czynienia miała prawie 60 lat. Pozwala prawie ponad 80-letniego ojca. Nie tylko pokolenie Z idzie do sądu smile
          • karen_ann Re: Roszczeniowe dorosle dzieci pokolenia Z 01.08.22, 16:55
            I co wygrała? i czy miała rację ?
            • daniela34 Re: Roszczeniowe dorosle dzieci pokolenia Z 01.08.22, 17:03
              Nie, nie wygrała i nie, nie miała racji, ale jeśli rozmawiamy o roszczeniowości pokoleń to pani była bardzo roszczeniowa.
        • karen_ann Re: Roszczeniowe dorosle dzieci pokolenia Z 01.08.22, 16:53
          Zgadzam się, po prostu my szliśmy do pracy jesli rodzice nie dawali lub dawali za mało.
          Ciąganie rodziców po sądach w wieku 24 lat uważam za niepoważne, są studia zaoczne. Podobno w Polsce ( info od prawnika) nie ma wbrew obiegowej opinie wieku do kiedy kończymy alimentowac dorosłe dzieci, właśnie mogą się uczyć dokąd chcą a nie do 26 i teoretycznie mogą chcieć alimentów. Coś nie tak jest w tym prawie.
          • incel-core Re: Roszczeniowe dorosle dzieci pokolenia Z 01.08.22, 16:58
            karen_ann napisała:
            Podobno w Polsce ( info od prawnika) nie ma wbrew obiegowej opinie wieku d
            > o kiedy kończymy alimentowac dorosłe dzieci, właśnie mogą się uczyć dokąd chcą
            > a nie do 26 i teoretycznie mogą chcieć alimentów.
            > .

I bardzo dobrze.
            Jak ktoś chciał dziecko, to niech ono będzie wykształcone i uczy się do końca życia.
            Może będzie mądrzejsze od rodziców.
          • triss_merigold6 Re: Roszczeniowe dorosle dzieci pokolenia Z 01.08.22, 17:07
            I potem te opisy na ematce jak to rodzice wypchnęli 20-latke z domu z gołą dupą i wszystko mozolnie od zera...
            • g.r.uu Re: Roszczeniowe dorosle dzieci pokolenia Z 01.08.22, 17:11
              24 lata to najwyższy czas, żeby dorosnąć
              • incel-core Re: Roszczeniowe dorosle dzieci pokolenia Z 01.08.22, 17:23
                g.r.uu napisała:
                > 24 lata to najwyższy czas, żeby dorosnąć

I zażądać od rodziców wyższych alimentów.
                Chcieli mieć dzieci? To niech o nie dbają.
          • angazetka Re: Roszczeniowe dorosle dzieci pokolenia Z 01.08.22, 17:20
            > Zgadzam się, po prostu my szliśmy do pracy jesli rodzice nie dawali lub dawali za mało.

I jesteś pewna, że "całe pokolenie" tak robiło? Czy może znalazły się tam dwie osoby, o których ktoś pokolenie starszy zakładał oburzone wątki w maglu?
          • lily_evans011 Re: Roszczeniowe dorosle dzieci pokolenia Z 01.08.22, 17:51
            Nie wiem, nie szłam do pracy, bo to było poniżej mnie tongue_out.
            Po prostu żyłam skromniej, kiedy np. wydałam kasę ze stypendium studenckiego i jakichś tam korków.
            Wcale a wcale nie pamiętam aż takiej mody na stałą pracę studentów czy wakacyjną licealistów, jak jest teraz. Ja i dzisiaj poszłabym np. do pracy w sklepie tylko przymuszona głodem i chłodem, taka jestem roszczeniowa 45+ tongue_out.
        • eriu Re: Roszczeniowe dorosle dzieci pokolenia Z 01.08.22, 17:00
          Jak ktoś Cię ileś razy uderzy to naturalne, że się w końcu odwiniesz i sam uderzysz.
      • iwoniaw Re: Roszczeniowe dorosle dzieci pokolenia Z 01.08.22, 17:46
        Otóż dokładnie. Nie znam ANI JEDNEGO dziecka, które traktowane jak normalny człowiek poszlo do sądu wydzierać alimenty od starej biednej matki. Natomiast jesli rodzic doroslego dziecka sobie wyobraża, że może bezkarnie stosować przemoc psychiczną i ekonomiczną wobec doroslego uczacego się dziecka, no to nie, to tak nie działa, jeśli dziecko nie jest kompletnie sterroryzowane.
        • berber_rock Re: Roszczeniowe dorosle dzieci pokolenia Z 01.08.22, 18:00
          Musialabys zdefiniowac, co to jest w takim przypadku przemoc ekonomiczna:
          przyklady:
          1. dziecko chce sie uczyc trzeciego jezyka obcego. Rodzice mowia: basta! Jak chcesz to ucz sie za swoje, bo poki co nawet z dwoch pozytku nie zrobiles.
          2. Dziecko konczy jeden kierunek studiow i zapowiada ze za chwile idzie na drugi. Rodzice mowia: OK, ale znajdujesz sobie jakas prace. Dach nad glowa i miche zapewniaja, ale nic wiecej.
          3. dziecko studiuje dziennie. Obraca sie w dosyc zamoznej grupie kolegow i w zwiazku z tym chcialoby z nimi jezdzic a to na nury, a to na surfing albo inne takie. Rodzicow teoretycznie stac, ale uwazaja to za zachciewajki powyzej standardu zyciowego. Koledzy z grupy maja to wszystko finansowane.

etc.
          • iwoniaw Re: Roszczeniowe dorosle dzieci pokolenia Z 01.08.22, 18:25
            Moim zdaniem każdy z tych przypadków może być całkiem zasadnym oczekiwaniem dziecka albo wprost przeciwnie, sporym naduzyciem. Wszystko zależy od sytuacji i poziomu życia rodziców. Inaczej wygląda taka odmowa ze strony rodziców milionerów, inaczej ze strony zarabiajacych w sumie dwie minimalne i mających jeszcze nieletnie rodzeństwo studenta na utrzymaniu. Jesli obie strony nie potrafia sie dogadać i uznac argumentow drugiej strony, to cóż, sądy zostały wymyślone na taką właśnie okoliczność, nie slużą do pognębienia rodziców doroslych dzieci. Jedno dziecko dostanie w takiej sytuacji alimenty, drugie może niekoniecznie. Wysokość rych alimentów też zależy od wielu zmiennych.
            • triss_merigold6 Re: Roszczeniowe dorosle dzieci pokolenia Z 01.08.22, 18:37
              Magiczne zasady współżycia społecznego. Wieki temu moja studiująca dziennie i pracująca w kazde wakacje koleżanka nie dostała alimentów od tatusia, który wrócił na chwilę z USA i zrobił z siebie przed sądem bezrobotnego dziada. Oczywiście pan po wyjeździe do Stanów przez parę lat nie płacił żadnych alimentów.
    • chococaffe Re: Roszczeniowe dorosle dzieci pokolenia Z 01.08.22, 16:37
      Nie mamy
    • extereso Re: Roszczeniowe dorosle dzieci pokolenia Z 01.08.22, 16:44
      My o dzieci też bardzo dbaliśmy a nie są roszczeniowe. Moim zdaniem po pierwsze to roszczeniowe dzieci skądś się biorą, czegoś nie dostały, a z drugiej- dobrze, że znają swoje prawa i je egzekwują, a forma? Nie wierzę, że bierz to się znikąd.
    • kropkacom Re: Roszczeniowe dorosle dzieci pokolenia Z 01.08.22, 16:54
      Nie, nie znam takich przypadków. Pokolenie moich dzieci, które zam, w większosci oprócz nauki pracuje i nie biega po sądach. Oczywiście ma już inne potrzeby niż my w ich wieku. No ale to nie dziwne.
    • ludzikmichelin4245 Re: Roszczeniowe dorosle dzieci pokolenia Z 01.08.22, 17:18
      Czy to bachor sąsiadów tak roszczeniowo drze papę o kasę, czy to nasz bombelek tak rozkosznie kwili o inwestycję w jego przyszłość?
    • borsuczyca.klusek Re: Roszczeniowe dorosle dzieci pokolenia Z 01.08.22, 17:26
      Kiedyś to były czasy a teraz to nie ma czasów 🙄
    • asiairma Re: Roszczeniowe dorosle dzieci pokolenia Z 01.08.22, 17:38
      Widzę takie przypadki o których piszesz. Mam w rodzinie 40-latków którzy wymuszają na rodzicach kupno większych mieszkań. A żebyś widziała moją 94-letnią babcię- która odmienia przez wszystkie przypadki "ja". W pokoleniu rodziców też by się coś znalazło.
    • lily_evans011 Re: Roszczeniowe dorosle dzieci pokolenia Z 01.08.22, 17:48
      Takich "próbujących studiować" i oczekujących od rodziców bezustannego finansowania kolejnych z du... wziętych pomysłów jest trochę w każdym pokoleniu...

"Inni nie sprzątają tyle, co ja" - taki egzemplarz ci się trafił, częściowo to wychowanie, częściowo wrodzone predyspozycje charakterologiczne i struktury osobowości, jak to mówią, i w Paryżu, nie zrobią z owsa ryżu (coś o tym wiem).
    • nevertheless123 Re: Roszczeniowe dorosle dzieci pokolenia Z 01.08.22, 18:51
      Roszczeniowe? Ja bym powiedziała: lepiej poinformowane.
      My wzrastaliśmy w czasach, kiedy dostęp do wiedzy był szalenie trudny lub poważnie ograniczony, również do wiedzy o tym, jak inne rodziny żyją. Kiedyś nie byliśmy świadomi, że można pozwać rodziców o alimenty, a nawet gdybyśmy to zrobili, to otoczenie by nas rozszarpało na strzępy, bo to były czasy, gdzie nie podważano autorytetu rodziców, nigdy i z zasady.
      Ponadto, niewielu młodych ludzi wiedziało wtedy, co to jest normalny dom w odróżnieniu od domu patologicznego. Do mnie ta wiedza dotarła dopiero wraz z dostępem do internetu i solidnej wiedzy psychologicznej, bo wcześniej też myślałam, że świat taki już jest i że toksyna jest czymś naturalnym. Więc ja się cieszę, że te dzieciaki mają teraz to, czego sama nie miałam i cieszę się, że moje pokolenie wywalczyło jednak trochę lepszy świat, że innym jest obecnie lżej i nie muszą się godzić na patologię, która dla nas była normą.
      • princesswhitewolf Re: Roszczeniowe dorosle dzieci pokolenia Z 01.08.22, 23:41
        Za normalnie myslisz jak na to forum. Zupelnie nie po ematkowemu
      • agniesia331 Re: Roszczeniowe dorosle dzieci pokolenia Z 02.08.22, 09:36
        Też uważam że kiedyś była patologia. Mam cidownych rodziców,ale mimo to potrafili głosić prawdy zyciowe: nie mów drugiemu co dzieje się w domu,bridy pierze się u siebie. I tak to właśnie w wielu domach dzieciaki jeszcze 40,30 lat temu nie mogły zgłosić przemocy domowej a agresorzy spali spokojnie. Uważam że brak troski o Dzieci to niszczenie im życie i za to dobrze ze jest odpowiedzialność karna. I dobrze ze Dzieci znają swoje prawa
        • incel-core Re: Roszczeniowe dorosle dzieci pokolenia Z 02.08.22, 09:39
          agniesia331 napisała:
          > Też uważam że kiedyś była patologia.

Teraz też jest patologia.

Mam cidownych rodziców,ale mimo to potrafi
          > li głosić prawdy zyciowe: nie mów drugiemu co dzieje się w domu,bridy pierze si
          > ę u siebie.

Czyli nie masz cudownych rodziców.
    • vasaria Re: Roszczeniowe dorosle dzieci pokolenia Z 01.08.22, 19:04
      Nie, nie mamy. Rozmawiam z moimi synami, wiem jakie są ich marzenia i czego chcą od życia. Daję im wypasioną wędkę, ale ryby muszą sobie złowić sami. Jak na razie mam słowne zapewnieni, właściwie to pisemne wink, na mess - że w razie jakby co będą mi na starość pomagać wink
    • obrus_w_paski Re: Roszczeniowe dorosle dzieci pokolenia Z 01.08.22, 19:25
      O bosze ja po koniec lat 80 i początku lat 90 tych z kartka papieru punktowałam moje siostry udowadniając ze ja najwiecej sprzątam. I negocjowalam „jeśli ja zrobię x to ty zrobisz t”. Zreszta zdąża mi się to robić do teraz z mężem. To aprooos przykładu twojej córki, w adwokata w kontaktach z rodzicami trudno mi wierzyć chyba ze rodzina naprawdę z piekła rodem
    • primula.alpicola Re: Roszczeniowe dorosle dzieci pokolenia Z 01.08.22, 19:29
      "Nasza młodzież ma dziś silne pragnienie luksusu, ma złe maniery, pogardza władzą i autorytetem, brak jej poszanowania dla starszych. Wolą zajmować się bzdurami zamiast nauki. Młodzież nie wstaje z szacunkiem gdy starszy wchodzi do pokoju. Sprzeciwiają się rodzicom i zabierają głos w towarzystwie starszych. Tyranizują swoich nauczycieli."

By Sokrates

Szantaże i sądy to faktycznie przykre, ale to nie jest masowe. Większość ludzi dogaduje się z dziećmi bez udziału sądów.
      • 123zielona123 Re: Roszczeniowe dorosle dzieci pokolenia Z 01.08.22, 22:54
        Moj teść 98 lat wstaje gdy wchodzę do pokoju. Taka kindersztuba smile
    • hanusinamama Re: Roszczeniowe dorosle dzieci pokolenia Z 01.08.22, 19:29
      Jak zaczynasz rozważania "ach ta dzisiejsza młodzież" tzn. ze jesteś juz stara babcia smile
    • princesswhitewolf Re: Roszczeniowe dorosle dzieci pokolenia Z 01.08.22, 19:33
      >-Corka znajomego lat 24 po 2 nieudanych probach studiowania ( zaden kierunek jej nie pasowal i ciagle na utrzymaniu rodzicow glownie ojca, wieczna studentka)zarzadała notarialnego potwierdzenia alimentow w wysokosci 2tys., bo zaczyna 3 studia inaczej wniesie sprawę do sądu (szantazyk).

Trzecie studia w wieku 24 lat? Bardzo zdolne dziecko. Ojciec powinien byc dumny. .

Czasem to nie jest tak ze uchylal sie wiele lat typowy alimenciarz?
      • daniela34 Re: Roszczeniowe dorosle dzieci pokolenia Z 01.08.22, 19:43
        A tak z ciekawości, jakich zdolności wymaga wylecenie z dwóch kierunków?
        • princesswhitewolf Re: Roszczeniowe dorosle dzieci pokolenia Z 01.08.22, 23:37
          A ja przeczytalam ze nie pasowaly jej te kierunki. Nie uznalam ze to oznacza ze wyleciala. Wylatuje to sie z 1 roku potem juz sa poprawki,.warunki o trzeba sie pozadnie starac by sie nie uczyc by wyleciec
          • spirit_of_africa Re: Roszczeniowe dorosle dzieci pokolenia Z 02.08.22, 11:19
            O tym ze kierunek Ci nie pasuje możesz się chyba zorientować szybciej niż na 3 roku
      • karen_ann Re: Roszczeniowe dorosle dzieci pokolenia Z 01.08.22, 20:19
        Nie. Był z matką i finansował dzieci, niedawno się rozwiódł
        • karen_ann Re: Roszczeniowe dorosle dzieci pokolenia Z 01.08.22, 20:21
          To stereotyp ze alimenciarz. Czasem dajesz za dużo i dzieci nie szanują rodziców i tego co dotychczas dostały
    • nutella_fan Re: Roszczeniowe dorosle dzieci pokolenia Z 01.08.22, 19:37
      Tak, też to widzę. Niestety.
      • kropkacom Re: Roszczeniowe dorosle dzieci pokolenia Z 01.08.22, 20:26
        U siebie w domu pewnie widzisz big_grin
        • lily_evans011 Re: Roszczeniowe dorosle dzieci pokolenia Z 01.08.22, 22:02
          No a jeśli nawet, to co?
          Nie wszystkie ematkowe dzieci to rozsądne mądre i poukładane aniołeczki, nie na wszystko mamy wpływ.
          • kropkacom Re: Roszczeniowe dorosle dzieci pokolenia Z 01.08.22, 23:26
            Nie no, jak swoich pisze to zwracam honor.
    • cegehana Re: Roszczeniowe dorosle dzieci pokolenia Z 01.08.22, 20:12
      Chcesz żeby byli samodzielni - oddaj im władzę. Nie można jednocześnie być niewolnikiem i przedsiębiorcą i to chyba częsty problem młodych ludzi dzisiaj. Za długo są traktowani jak dzieci przea młodych i silnych jeszcze przedstawicieli starszego pokolenia to i wolniej się starzeją.
      • simply_z Re: Roszczeniowe dorosle dzieci pokolenia Z 02.08.22, 14:01
        teraz glownie telefon w lapie, zero zainteresowan, ewentualnie wgapianie sie w insta i filmiki na tik toku. technologia wiele zniszczyla niestety

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka