Dodaj do ulubionych

Wynajem mieszkania

01.08.22, 17:28
Wynajmuje dwupokojowe mieszkanie w Warszawie blisko metra. Mieszkanie jest z koncowki lat 60-tych. Jest w dobrym punkcie I kilka lat temu byl zrobiony remont. Chcialabym podniesc cene bo moja jest zanizona. W jakiej cenie jest teraz wynajem takich mieszkan?
Obserwuj wątek
    • angazetka Re: Wynajem mieszkania 01.08.22, 17:29
      Wejdź na parę portali i oceń? BTW skąd wiesz, że stara cena jest zaniżona, skoro NIE WIESZ, jakie teraz są ceny?
      • summerland Re: Wynajem mieszkania 01.08.22, 17:50
        Rozmawialam z paroma osobami I od nich wiem, ze za tanio wynajmuje. Ceny nie podnosilam od 7 lat a I wtedy nie byla jakas wygorowana. Gdzie jeszcze sprawdzic oprocz olx?
    • la_bonne_cusine Re: Wynajem mieszkania 01.08.22, 17:38
      Masz lokatorów. W umowie powinny być jasne zapisy kiedy cena podlega wzrostowi. Na widzimisię nie możesz podnieść.
      Czekasz do końca umowy lub ja wypowiadasz że skutkami i wtedy dopiero możesz podnieść cenę.
      • summerland Re: Wynajem mieszkania 01.08.22, 17:54
        Nie przypominam sobie zeby w umowie byla o tym mowa ale bede musiala to sprawdzic. Umowa nie ma daty konca wynajmu. Slyszalam, ze mozna podniesc tylko o kilka procent w trakcie trwania umowy ale nie znam szczegulow.
        • la_bonne_cusine Re: Wynajem mieszkania 01.08.22, 17:59
          Jak nie znasz szczegółów własnej umowy? Z netu wzięłaś wzór?.
          Jeśli nie masz jakichkolwiek zapisów odnoszących się do wzrostu ceny wynajmu to nie masz prawa jej zmienić. Masz paragraf " zmiana umowy" lub " kary umowne" choć te dotycząca szerszego zakresu.
          • la_bonne_cusine Re: Wynajem mieszkania 01.08.22, 18:03
            Zwróć uwagę na te szczegóły 🤦
            • summerland Re: Wynajem mieszkania 01.08.22, 18:04
              Ok, dzieki
            • iberka Re: Wynajem mieszkania 02.08.22, 19:24
              😁😁😁😁
    • heca7 Re: Wynajem mieszkania 01.08.22, 17:59
      Czekaj, wyjmiemy szklaną kulę, z której odczytamy ile mieszkanie ma metrów, czy jest z balkonem, windą. Jakie wyposażenie , czy umeblowane i w jakim standardzie tongue_out
      • la_bonne_cusine Re: Wynajem mieszkania 01.08.22, 18:02
        To nie ma nic do rzeczy. Ważne są zapisy w umowie. Skoro sama opka nie wie co podpisała to najpewniej kwestie finansowe nie zostały uwzględnione.
        Można było zawrzeć klauzulę inflacyjną ale nie została przewidziana.
        • summerland Re: Wynajem mieszkania 01.08.22, 18:08
          Ja nie podpisywalam tej umowy tylko osoba mnie reprezentujaca (mieszkam za granica). Widocznie nie zwrocila na to uwagi, moze nie wiedziala o tym, tak samo jak ja.
        • 71tosia Re: Wynajem mieszkania 01.08.22, 22:45
          mozna zawsze wypowiedziec umowe i zawrzec nowa. Przy umowie na czas nieokreslony okres wymowienia to 3 miesiace, o ile pamietam. Ale pewnie mozna dogadac tez inaczej sie z lokatorami.
          • sol_13 Re: Wynajem mieszkania 01.08.22, 22:59
            Ja mam wpisany miesięczny okres wypowiedzenia na umowie na czas nieokreślony. Klauzuli inflacyjnej nie mam, czynsz mimo to podniosłam. I tak mają bardzo dobrą cenę.
            • summerland Re: Wynajem mieszkania 01.08.22, 23:35
              Dobrze wiedziec, dzieki.
        • heca7 Re: Wynajem mieszkania 02.08.22, 14:16
          la_bonne_cusine napisał(a):

> To nie ma nic do rzeczy. Ważne są zapisy w umowie. Skoro sama opka nie wie co p
          > odpisała to najpewniej kwestie finansowe nie zostały uwzględnione.
          > Można było zawrzeć klauzulę inflacyjną ale nie została przewidziana.

Ale my tu nie zajmujemy się tym co było zapisane w umowie tylko obiektywnie odpisujemy na pytanie za ile takie mieszkania są wynajmowane w Warszawie.
        • barbibarbi Re: Wynajem mieszkania 04.08.22, 19:08
          Ma do rzeczy, umowa to tylko umowa, to nie dożywocie, można ją zmienić za zgodą obu stron, wypowiedzieć, znaleźć nowych najemców.
      • summerland Re: Wynajem mieszkania 01.08.22, 18:20
        38 m, jest balkon, winda. Kuchnia I lazienka byly calkowicie wyremontowane ale nie ma w kuchni zmywarki, czy okapu z wywietrznikiem. Kuchenka I lodowka sa 10 letnie. W kuchni jest okno. Okna w mieszkaniu byly wczesniej wymienione. Parkiet jest debowy. Wszystkie sciany w trakcie remontu zostaly zeszlifowane I pomalowane. 3 pary drzwi I framugi nowe. W mieszkaniu jest szafa wnekowa w przedpokoju, oprocz niej sa jeszcze 2 inne szafy, lawo-stol I nowa kanapa I tv I jeszcze pojedyncze spanie. W oknach zaluzje I firanki. W kuchni podstawowe naczynia, sztucce, itp. Jeszcze pralka jest w lazience. Klatki schodowe zostaly niedawno odnowione. Winda nowoczesna.
        • kaktusowepole Re: Wynajem mieszkania 02.08.22, 07:55
          2500-3000 zł to teraz cena za mieszkanie dwu pokojowe.
    • 71tosia Re: Wynajem mieszkania 01.08.22, 22:42
      ok 2500zl (np bloki z lat 60tych na Wierzbnie)
      • summerland Re: Wynajem mieszkania 01.08.22, 22:47
        Powaznie???
        Podobna powierzchnia?
        • sol_13 Re: Wynajem mieszkania 01.08.22, 23:01
          Na pewno, koleżanka wynajmuje na Wierzbnie i właśnie im właściciel podniósł czynsz na 3000 za trzy pokoje 56m.
        • 71tosia Re: Wynajem mieszkania 01.08.22, 23:11
          ceny w ostanich miesiacach poszly bardzo w gore, 2500zl za ok 40m2 to srednia cena w tej okolicy, przy srednim standarcie mieszkania. Nie przesadzalabym z podwyzka, wymiana lokatora to zawsze troche problem, mieszkanie po wyprowadzce zwykle wymaga drobnych napraw, malowania etc. ja wole brac miniej ale nie zawracac sobie glowy z ciagle zmieniajacymi sie lokatorami.
          • summerland Re: Wynajem mieszkania 01.08.22, 23:34
            No to rzeczywiscie ceny poszly w gore. Ja tez tak drastycznie bym nie podnosila ale chyba troche powinnam bo duzo ponizej sredniej wynajmuje, z tego co piszesz.
            • koronka2012 Re: Wynajem mieszkania 02.08.22, 00:51
              Z doświadczenia - nie ma najmniejszego sensu robić prezentu obcym ludziom.

Za 2,5 tys koło metra znajdziesz chętnych w trymiga. BTW - kto opłaca czynsz i rachunki? Bo te również bardzo wzrosły, jeśli najemca płaci ci nadal kwotę sprzed lat, to dostajesz znacznie mniej… choćby śmieci kosztują 85 zł
              • summerland Re: Wynajem mieszkania 02.08.22, 02:00
                Ja oplacam czynsz + fundusz remontowy. Lokator placi za prad i gaz
                • kaktusowepole Re: Wynajem mieszkania 02.08.22, 07:56
                  To na rękach powinien Cię nosić , masz rację że czas zweryfikować cenę najmu.
                • koronka2012 Re: Wynajem mieszkania 02.08.22, 23:24
                  summerland napisała:

> Ja oplacam czynsz + fundusz remontowy. Lokator placi za prad i gaz

Ale opłacasz z tej niepodnoszonej od 7 lat kwoty???! 😳
                  • summerland Re: Wynajem mieszkania 03.08.22, 00:27
                    No tak. A to lokator Sam ma placic???
                    • kk345 Re: Wynajem mieszkania 03.08.22, 10:09
                      No a kto? Powinien płacić najem, czynsz i opłaty, albo tobie, albo bezpośrednio do spółdzielni. Ty z tej niskiej kwoty jeszcze czynsz opłacasz? 😳
      • heca7 Re: Wynajem mieszkania 02.08.22, 14:15
        Też bym celowała w 2,5 bo pewnie mieszkanie nie posiada parkingu. Ale nie mniej.
        • summerland Re: Wynajem mieszkania 08.08.22, 00:02
          I do tego doliczyc jeszcze czynsz dla spoldzielni?
      • summerland Re: Wynajem mieszkania 08.08.22, 00:00
        Czy do tego powinien najemca jeszcze placic czynsz czy czynsz wliczony w te sume?
        • 71tosia Re: Wynajem mieszkania 08.08.22, 00:08
          W moim przypadku zawsze czynsz wliczam do najmu, dodatkowo sa tylko opłaty licznikowe.
          • summerland Re: Wynajem mieszkania 08.08.22, 00:18
            Czyli przypuscmy, ze 2500 placi najemca, I z tej sumy oplacany jest czynsz, tak?
            • summerland Re: Wynajem mieszkania 08.08.22, 01:14
              Czy jeszcze dodatkowo, przypuscmy 650 na czynsz I fundusz remontowy, czyli ogolna suma od najemcy bylaby 3150
              • 71tosia Re: Wynajem mieszkania 08.08.22, 09:40
                Obawiam się ze za ponad 3000 będzie ci trudno wynająć to mieszkanie przy opisanym standarcie, ale może się mylę bo mieszkań na wynajem brakuje a wkrótce wracają do Warszawy studenci. Ja biorę 2500zl i z tego płace czynsz Ok 500zl.
                • summerland Re: Wynajem mieszkania 08.08.22, 16:45
                  Tez masz podobny metraz I tez w Warszawie?
    • panna_lila Re: Wynajem mieszkania 02.08.22, 07:59
      A za ile teraz wynajmujesz?
      • summerland Re: Wynajem mieszkania 02.08.22, 17:33
        1.5 🙈
        • heca7 Re: Wynajem mieszkania 02.08.22, 17:58
          summerland napisała:

> 1.5 🙈

Ile?!
          • summerland Re: Wynajem mieszkania 02.08.22, 18:02
            Wiem nie nadaje sie biznes women 🙈
            • heca7 Re: Wynajem mieszkania 02.08.22, 19:34
              summerland napisała:

> Wiem nie nadaje sie biznes women 🙈

Prędzej na św Franciszka wink
              • summerland Re: Wynajem mieszkania 02.08.22, 20:41
                Cos w tym jest 😉
    • stephanie_harper2 Re: Wynajem mieszkania 02.08.22, 13:00
      Nie wiem jaka cena, ja za 1 pokój w 3 pokojowym biorę 1000. Mieszkanie odnowione, część mebli dokupiona przeze mnie. Plus czynsz dla spółdzielni oddzielny zapis i prąd itd to lokatorzy. Umowa na rok, w umowie mam, że czynszu tego dla mnie nie podniosę. Co innego opłaty do spółdzielni, gaz, prąd. Ale wszystko mam tam napisane jak trzeba.
    • ogorkowa1377 Re: Wynajem mieszkania 02.08.22, 15:06
      Też wynajmuję. Mam dobrych lokatorów. I nawet nie myślę żeby im podnosić choć wiem że biorę śmiesznie mało. Ale wolę mieć wynajęte tanio z dobrymi ludźmi niż podnieść i mi się wyprowadzą. Wiem że na ich miejsce mogą przyjść tacy którzy tylko problemów narobią. Albo będzie stało puste.
      Dobry lokator jest więcej warty niż te pieniądze które mogłabym zyskać.
      • alicjak-2 Re: Wynajem mieszkania 02.08.22, 17:44
        Nie rób prezentów nikt nie doceni . Podnoś czynsz i nie miej skrupolow , wszystko poszło do góry
        • summerland Re: Wynajem mieszkania 02.08.22, 17:55
          Masz racje, tylko musze to jakos zorganizowac na odleglosc
          • alicjak-2 Re: Wynajem mieszkania 02.08.22, 18:45
            Normalnie piszesz ze wzgl na wzrost oplat czynszowych podnosisz cenę o tyle i tyle .Nie pasuje to nie trzymaj na siłę przyjdzie ktoś nowy
            • sol_13 Re: Wynajem mieszkania 04.08.22, 09:35
              Dokładnie, aneks do umowy mailem i tyle.
              • summerland Re: Wynajem mieszkania 04.08.22, 17:39
                Wlasnie sie dowiedzialam, ze strony rzadowej, ze jest wymagany 3 miesieczny okres wypowiedzenia wysokosci czynszu. Musi to byc na pismie I liczy sie od konca miesiaca w ktorym zostalo przedstawione lokatorowi. Czylu z tego wynika, ze dopiero od grudnia bylaby ta podwyzka.
                • barbibarbi Re: Wynajem mieszkania 04.08.22, 19:17
                  To rząd już ustala jak masz dysponować swoją własnością? W sumie to bym się nie zdziwiła, ale zdaje się, że nadal obowiązuje swoboda zawierania umow. Nie szukaj siły wyższej, którą ci powie jak to rozwiązać, zwyczajnie poinformuj lokatorów o podwyżce, zakładam, że nie doniosa na ciebie do prokuratury :-p
                  • summerland Re: Wynajem mieszkania 04.08.22, 20:37
                    No wlasnie roznie moze byc ale na szczescie w umowie jest krotki czas wypowiedzenia bo tylko 1 miesiac
                • koronka2012 Re: Wynajem mieszkania 04.08.22, 21:04
                  Nie opieraj się na stronach rządowych bo zaraz zaczniesz dokładać do interesu. IMO Lepiej jest zakończyć umowę na czas nieokreślony i wyprowadzić umowy roczne.

Przy okazji warto sprawdzić czy aby na pewno najemcy opłacają wszystko, możesz się zdziwić
                  • summerland Re: Wynajem mieszkania 04.08.22, 22:49
                    No ale wiesz tak jest legalnie, jezeli oni znaja te przepisy to mogliby to wykorzystac przeciwko mnie.
                    Nie wiem dlaczego ta moja umowa zostala podpisana na 10 lat ale z miesiecznym okresem wypowiedzenia.
                    • sol_13 Re: Wynajem mieszkania 04.08.22, 23:21
                      To wypowiedz i zaproponuj nową, z aktualną stawką.
                  • 71tosia Re: Wynajem mieszkania 05.08.22, 01:41
                    Umowa roczna wcale nie jest bezpieczniejsza, jak ci się trafi lokator spryciarz to po pierwszym miesiacu przestanie płacić a siedział w mieszkaniu będzie do konca umowy, chyba ze założysz sprawę sądowa i będziesz robić eksmisje. Dlatego prawnik doradził kiedyś umowę na czas nieokreślony jako łatwiejsza do rozwiązania i tego się trzymam
    • mgla_jedwabna Re: Wynajem mieszkania 03.08.22, 10:23
      Kolejna mundra, która myśli, że pieniądze z wynajmu to za nic wpadają. A tu jednak trzeba trochę pracy włożyć, zaznajomić się z prawem, szczegółami umowy, sytuacją na rynku w skali makro i mikro. Tymczasem wątkodajka pyta, jakby chodziło o sprzedaż starego regału z garażu - "znajomi mówią, że mało, może podniosę cenę?".
      • summerland Re: Wynajem mieszkania 03.08.22, 21:06
        No wlssnie nie wpadaja, na razie sponsoeujw lokatora. Dlatego pytam bo nie znam polakich realiow
      • 71tosia Re: Wynajem mieszkania 05.08.22, 01:45
        Nie kazdy wynajmujący ( i najemca) musi się znać na prawie i nieruchomościach, dlatego warto pytac, co autorka właśnie robi.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka