Dodaj do ulubionych

jak zrobić remont łazienki za 10k max? - długie sm

01.08.22, 21:57
męty i dywagacje. Dla cierpliwych i wyrozumiałych...
Cześć,
Muszę ją wyremontować, bo z taką łazienką nie sprzedam mieszkania. Trzeba wymienić wannę (emaliowana, z rantu sypią się płaty rdzy) i najlepiej przestawić ją pod kątem 90st w stosunku do obecnego położenia.
Jest osobno wc i łazienka. Powoduje to, że przy przechodzeniu z wc do łazienki skrzydła drzwi do obydwu pomieszczeń machają jak bocian, który uczy się latać, a człowiek między nimi - paranoja. A na podłodze leży taki wyrostek robaczkowy parkietu - korytarzyk prowadzący niby do tej łazienki wzdłuż tego wc.
Ja bym zburzyła naturalnie te osobne drzwi do wc i osobne drzwi do łazienki, ale ściany między nimi nie, bo moim zdaniem jest wygodniej i higieniczniej, jak jest osobna umywalka w wc, a osobna w łazience, mimo, że taka ściana optycznie może dzielić.
Cała ta łazienka, była urządzona Tubądzinem, taką sobie płytką (i podłoga i ściany, ale nie tą samą), ale dalej jest w produkcji, więc można by tylko dolepić
1) Więc wywalić starą wannę, poprzekręcać bebechy od starej wanny i umywalki łazienkowej o 90 st - to się da zrobić bez kucia glazury, bo wszystko idzie dołem.
2) zburzyć 2 nadproża i wyciąć górny kawałek muru, tak, żeby wc nie zniszczyć.
3) dorobić nowy otwór drzwiowy zamykający całe to pomieszczenie (ca. 4,5 m.kw. po zjednoczeniu), dorobić w wyrostku robaczkowym - tym korytarzyku te same płytki podłogowe co w łazience.
Żadnych płytek nie skuwać, tylko podoklejać ten Tubądzin.
Jak sądzicie - wyrobię się w 10k?
Pośrednik mi radził ordynarnie zaszpachlować ten zjedzony przez korozję rant, chociaż tam teraz wejdą 2 tubki silikonu i grubo to na biało - odmalować, żeby było milusio i waliło świeżą farbą po oczach i tyle. Ale ktoś musiałby być niewidomy i dodatkowo sparaliżowany, żeby się na tym nie poznać.
Co sądzicie?
Miało być długie, ale jakoś odechciało mi się chwilowo to roztrząsać
Obserwuj wątek
  • majenkir Re: jak zrobić remont łazienki za 10k max? - dług 01.08.22, 22:02
   Słuchaj agenta. Dlaczego miałabyś nie sprzedać? Ja wolałqbym kupić mieszkanie as is, za to o te 10K taniej, a potem zrobiłabym po swojemu.
   • asia.sthm Re: jak zrobić remont łazienki za 10k max? - dług 01.08.22, 22:15
    A ktos inny zaplacilby za gotowe mieszkanie nawet i 30 tysiecy wiecej zeby sie nie pieprzyc z remontem lazienki na wstepie.
    To zalezy, piorun wie.
    Mieszkanie z rozpadajaca sie lazienka kwalifikuje sie jako mieszkanie do remontu wiec i cena nizsza.
    • 71tosia Re: jak zrobić remont łazienki za 10k max? - dług 01.08.22, 23:39
     zwykle bez problemu rozpoznasz 'remont' od 'lifting' mieszkania, wiec jak robisz remont przed sprzedaza to albo porzadny albo wcale.
     • kk345 Re: jak zrobić remont łazienki za 10k max? - dług 02.08.22, 00:02
      I żaden porządny remont się w życiu nie zwróci, a i tak okazuje się na końcu, ze kupujący nienawidzi akurat tego odcienia szarości nowych płytek, oraz wywala wannę, bo woli prysznic (lub odwrotnie).
      • 1matka-polka Re: jak zrobić remont łazienki za 10k max? - dług 02.08.22, 08:46
       kk345 napisała:

       > I żaden porządny remont się w życiu nie zwróci, a i tak okazuje się na końcu, z
       > e kupujący nienawidzi akurat tego odcienia szarości nowych płytek, oraz wywala
       > wannę, bo woli prysznic (lub odwrotnie).

       Oczywiscie.
    • dr.amy.farrah.fowler Re: jak zrobić remont łazienki za 10k max? - dług 02.08.22, 07:09
     Prawdopodobieństwo, że komuś się spodobają najtańsze kafelki z marketu, jest przyzerowe. W Polsce każdy urządza mieszkanie pod siebie, zostawianie wystroju to bardzo rzadkie, specyficzne przypadki i raczej z wystrojem z wyższej półki.
    • chicarica Re: jak zrobić remont łazienki za 10k max? - dług 02.08.22, 07:25
     Mnie agent doradziła nawet nie odmalowywać tylko umyć ściany bo kupujący i tak przemaluje po swojemu.
  • li_lah Re: jak zrobić remont łazienki za 10k max? - dług 01.08.22, 23:10
   Jakieś zdjęcie? Ciężko ocenić z opisu.
   Nie rozumiem czy WC jest połączone z łazienką drzwiami wewnątrz czy o co chodzi?
   Do wanien są specjalne farby, mozna pomalować jesli wanna nie jest zniszczona totalnie (zobacz yuotube) "renowacja wanny"
  • 71tosia Re: jak zrobić remont łazienki za 10k max? - dług 01.08.22, 23:35
   co najwyzej pomaluj, usun wszystkie stare meble, posprzataj. Absolutnie nie baw sie w remonty jezeli chcesz sprzedac mieszkanie, zwlaszcza w remonty powierzchowne. Ktos kto kupuje mieszkanie na rynku wtornym najczesciej liczy sie z generalnym remontem i chce go zrobic po swojemu. Szkoda czasu i pieniedzy, jak masz wydac 10tys i sie napracowac, to lepiej zejdz troche z ceny i sprzedaj mieszkanie w stanie w jakim jest.
  • kk345 Re: jak zrobić remont łazienki za 10k max? - dług 01.08.22, 23:58
   >Pośrednik mi radził ordynarnie zaszpachlować ten zjedzony przez korozję rant, chociaż tam teraz wejdą 2 tubki silikonu i grubo to na biało - odmalować, żeby było milusio i waliło świeżą farbą po oczach i tyle.

   Ma rację. Nic mnie tak nie irytowało, jak świeżutko wyremontowane pomieszczenia, prezentowane z dumą przez sprzedającego, o których wiedziałam, ze musze wejść do nich z młotem pneumatycznym.
   • 1matka-polka Re: jak zrobić remont łazienki za 10k max? - dług 02.08.22, 08:47
    "Nic mnie tak nie irytowało, jak świeżutko wyremontowane pomieszczenia, prezentowane z dumą przez sprzedającego, o których wiedziałam, ze musze wejść do nich z młotem pneumatycznym.“

    Tak jest.
  • kk345 Re: jak zrobić remont łazienki za 10k max? - dług 02.08.22, 00:00
   Poza tym, gdyby mi osobiście ktoś połączył wygodne rozwiązanie dla rodziny pt. osobne wc i łazienka w jedną całość, to bym gryzła.
   • koronka2012 Re: jak zrobić remont łazienki za 10k max? - dług 02.08.22, 00:06
    kk345 napisała:

    > Poza tym, gdyby mi osobiście ktoś połączył wygodne rozwiązanie dla rodziny pt.
    > osobne wc i łazienka w jedną całość, to bym gryzła.

    Ja z kolei pierwszą rzeczą którą bym zrobiła to połączenie tych pomieszczeń. Bardzo ubolewałam że w dawnym mieszkaniu pomiędzy tymi pomieszczeniami był kanał wentylacyjny który uniemożliwiał rozwalenie ściany. Miałabym wygodną 6-metrową łazienkę.

    Osobne WC i łazienka są wygodne o ile mają po 4 m2 KAŻDE, a nie jak w naszych blokach 2 klitki…

    Więc tym bardziej nie warto robić remontu bo każdy ma inne potrzeby i inne zapatrywania
    • kk345 Re: jak zrobić remont łazienki za 10k max? - dług 02.08.22, 00:10
     No ale to raczej oczywiste, że różni ludzie mają różnie. Osobiście po trzecim wyjściu biegiem spod prysznica, bo ktoś musi natychmiast do wucetu, własnoręcznie wybudowałabym ściankę między tymi pomieszczeniami, niezależnie od ich wielkości big_grin
    • aandzia43 Re: jak zrobić remont łazienki za 10k max? - dług 02.08.22, 01:00

     > Osobne WC i łazienka są wygodne o ile mają po 4 m2 KAŻDE, a nie jak w naszych b
     > lokach 2 klitki…

     Są wygodne bez względu na powierzchnię jeśli w mieszkaniu mieszka więcej na jedna osoba. Hektary "salonów kąpielowych" nie przebiją komfortu spokojnego korzystania z wanny czy prysznica bez nerwowego "puk puk, wyłaz bo muszę na sedes!" czy komfortu korzystania z toalety bez oglądania się na czyjeś ablucje.     > Więc tym bardziej nie warto robić remontu bo każdy ma inne potrzeby i inne zapa
     > trywania
     • 1matka-polka Re: jak zrobić remont łazienki za 10k max? - dług 02.08.22, 08:48
      "Hektary "salonów kąpielowych" nie przebiją komfortu spokojnego korzystania z wanny czy prysznica bez nerwowego "puk puk, wyłaz bo muszę na sedes!" czy komfortu korzystania z toalety bez oglądania się na czyjeś ablucje.“

      Zgadzam się.
      • aandzia43 Re: jak zrobić remont łazienki za 10k max? - dług 02.08.22, 15:15
       Nie to żeby nie podobały mi się salony kąpielowe, można je pięknie urządzić, na pewno można się w nich zrelaksować. A na co dzień wraz z rodziną zusammen do kupy brać kąpiel, myć zęby i defekować. Zauważyłam jakiś czas temu trend w budownictwie: wielka łazienka kosztem pokoi/ju. Wielka, bo jeśli mieszkanie ma 34 m2 a łazienka prawie 7m2 to łazienka stanowi 1/5 całości. Dużo ludzi dokonuje przeróbek zmniejszając ją do 4m2 i wydzielając sypialnię albo większy aneks kuchenny. Te projekty to chyba taki powiew luksusu, garsoniera z wielkim łóżkiem i łazienką?
       • asia.sthm Re: jak zrobić remont łazienki za 10k max? - dług 02.08.22, 15:22
        > czas temu trend w budownictwie: wielka łazienka kosztem pokoi/ju.

        po to by wyprowadzic wreszcie pralki z kuchni. Nowoczesna lazienka zawiera pralke i czasem na niej suszarke plus blat do skladania prania.
        • aandzia43 Re: jak zrobić remont łazienki za 10k max? - dług 02.08.22, 15:34
         Ok, jest to jakaś idea, zarąbista dla dużych mieszkań. Ale gniecenie się w niedużym pokoju w którym jest salon, spanie i kuchnia i jednocześnie latanie po sporej łazience z blatem do składania prania jest kompletnie niepraktyczne.
         • asia.sthm Re: jak zrobić remont łazienki za 10k max? - dług 02.08.22, 15:37
          > jednocześnie latanie po sporej łazience

          nie polatasz tak bardzo jak ustawisz tam pralnie. Wolisz pralke w kuchni a rozstawianie suszarni w salonie?
          • aandzia43 Re: jak zrobić remont łazienki za 10k max? - dług 02.08.22, 15:46
           Moja łazienka razem z ubikacją mają 4,6m2: 3,4 i 1,2. W ubikacji nawet duży człowiek rozsiądzie się wygodnie nie dotykając boczkami do ścian i nogami do drzwi, jest też umywalka i mała szafka pod nią. W łazience stoi wanna 1,7 długości, duża umywalka, niemaleńka pralka i jest blat z szafką poniżej. Spoko można ustawić suszarkę nad pralką jakby ktoś miał potrzebę, razie czego i blat do składania prania jest wink Nie jest klaustrofobicznie, człowiek nie obija się o sprzęty, wanna wielka, a wszystko na 4,6m2. Powiedzmy że w moim przypadku te 2-3 dodatkowe m2 nie mają dużego znaczenia bo mieszkanie duże, ale gdybym miała do dyspozycji 30m2 na pewno nie walnęłabym sobie łazienki o pow. 7m2.
           • asia.sthm Re: jak zrobić remont łazienki za 10k max? - dług 02.08.22, 16:06
            > Spoko można ustawić suszarkę nad pralką..

            zawsze odwrotnie!

            > gdybym miała do dyspozycji 30m2 na pewno nie walnęłabym sobie łazienki o pow. 7m2.

            Jakby nie patrzyl to musialabys te metry zagospodarowac optymalnie, nie. Jesli lazienka wieksza to pomiesci wszystko co musialabys umiescic gdzies indziej. Byleby z glowa big_grin
            https://images.styleroom.se/image/scaled/normal/dvla/4/675048-v4-badrum.jpg
            • aandzia43 Re: jak zrobić remont łazienki za 10k max? - dług 02.08.22, 16:20
             Ha, pewnie że optymalnie jak się ma mało tych metrów kwadratowych. Na razie na 4,6 wygodnie mieści mi się wszystko co w łazience potrzebne, bez wychodzenia poza nią z pralką czy suszarką (której nie posiadam bo nie odczuwam póki co potrzeby), dużą wanną i wygodnym kibelkiem. Chociaż mieszkanie duże i w razie czego byłoby gdzie ewakuować np. pralkę.
  • koronka2012 Re: jak zrobić remont łazienki za 10k max? - dług 02.08.22, 00:00
   Słuchaj agenta każdy i tak będzie wolał inną wannę, w innym miejscu albo prysznic… niepotrzebnie się wykosztujesz, bo w 10 000 raczej się nie zmieścisz, a do tego mało który fachowiec podejmie się takiej partaniny. Ja bym wolała połączyć oba pomieszczenia w jedno większe

   Zostaw tak jak jest bo to wszystko co zrobisz na pewno nie podniesie jakości tego mieszkania, bo robisz to jak najtańszym sumptem, bez sensownego projektu i nie znając potrzeb przyszłych właścicieli. Szkoda czasu na ten remont.
  • kk345 Re: jak zrobić remont łazienki za 10k max? - dług 02.08.22, 00:05
   Plus: wrzuć ogłoszenie na olx czy inne gumtree, ze szczerymi zdjęciami i rzetelnym opisem, początkowo BEZ pośrednika- sama zobaczysz, jaki będzie odzew. Jeśli nie będzie, to zawsze możesz wrócić do koncepcji liftingu, w międzyczasie zyskując bezcenne komentarze ewentualnych oglądających.
  • szmytka1 Re: jak zrobić remont łazienki za 10k max? - dług 02.08.22, 00:09
   Wolałabym kupic i zrobić po swojemu, takie kafle jak ja chce, wszystko po swojemu niż po remoncie wg gustu poprzedniego właściciela.
  • ichi51e Re: jak zrobić remont łazienki za 10k max? - dług 02.08.22, 07:00
   ja bym nie remontowała jeśli to na sprzedaż tylko oczyściła pod remont. To imho dla nowego nabywcy wygodniejsze.
  • mar_i_monte Re: jak zrobić remont łazienki za 10k max? - dług 02.08.22, 07:56
   Pośrednik ma rację, 10 tysięcy się nie zwróci.
   Zaklajstrować prowizorycznie, żeby nie raziło. Nie chodzi o to żeby nabywca się nie poznał, ma właśnie wiedzieć.
   Co innego wiedzieć a co innego widzieć coś odpychającego, co zniechęca do zakupu.
   Nowy nabywca używanego lokum na 99% i tak skuje wszystko i urządzi pod swój gust i potrzeby.
  • purchawka2020 Re: jak zrobić remont łazienki za 10k max? - dług 02.08.22, 08:20
   Przestań.
   Najpierw wrzuć ogłoszenie i sprawdź czy aby nie sprzeda się z taką łazienka a potem - w razie czego - kombinuj.
  • incel-core Re: jak zrobić remont łazienki za 10k max? - dług 02.08.22, 08:26
   kabaret234 napisała:
   > Jest osobno wc i łazienka. Powoduje to, że przy przechodzeniu z wc do łazienki
   > skrzydła drzwi do obydwu pomieszczeń machają jak bocian, który uczy się latać,
   > a człowiek między nimi - paranoja. A na podłodze leży taki wyrostek robaczkowy
   > parkietu - korytarzyk prowadzący niby do tej łazienki wzdłuż tego wc.
   > Ja bym zburzyła naturalnie te osobne drzwi do wc i osobne drzwi do łazienki,

   Nie wiem dokładnie o co chodzi, ale może wystarczy zmienić kierunek otwierania drzwi.
  • 1matka-polka Re: jak zrobić remont łazienki za 10k max? - dług 02.08.22, 08:45
   "Muszę ją wyremontować, bo z taką łazienką nie sprzedam mieszkania.“

   Bzdura.
   • kabaret234 Re: jak zrobić remont łazienki za 10k max? - dług 02.08.22, 14:37
    Dzięki za wszystkie odpowiedzi. Czyli, cytując klasyka: farba, farba i jeszcze raz farba. A kolor jej to biały. Czy jest jeszcze jakiś inny kolor, który się sprawdza? Może promienno-żołty?
    • 1matka-polka Re: jak zrobić remont łazienki za 10k max? - dług 02.08.22, 14:53
     "Może promienno-żołty?"

     Daj spokój...
    • asia.sthm Re: jak zrobić remont łazienki za 10k max? - dług 02.08.22, 14:55
     > A kolor jej to biały.

     Koniecznie. To kolor niewinnosci i dziewictwa.

     I powodzenia w tancu z rolkami.
    • jednoraz0w0 Re: jak zrobić remont łazienki za 10k max? - dług 02.08.22, 16:25
     ja bym najbardziej doceniła gdyby ktoś zdarł te farbę co jest czy przygotował pod malowanie, a nie dokładał mi roboty zamalowując "landlord white".
     • asia.sthm Re: jak zrobić remont łazienki za 10k max? - dług 02.08.22, 16:34
      Z tym ze niektore plamy czy uszkodzenia sa tak nieestetyczne, ze wystraszyc potrafia kienta juz w progu.

      Znajomy kupil mieszkanie, w ktorym na scianie we wnece przy lozku odbilo sie cialo nieboszczyka. Stuletni staruszek tam spedzil ostatni swoj czas.
      Kupil, bo sporo utargowal, ale jak mowil, wolalby tego sladu na scianie nie widziec.
      Wyremontowal i sprzedal, bo mu ten nieboszczyk stal w oczach jak zywy.
      • jednoraz0w0 Re: jak zrobić remont łazienki za 10k max? - dług 02.08.22, 17:15
       no tak, ale to chyba nie jest problem wątkodajki że tam miała nieboszczyka w tej wannie big_grin
       • asia.sthm Re: jak zrobić remont łazienki za 10k max? - dług 02.08.22, 17:37
        No nie, ale tam bylo jakies bleee. Bleee moze odstraszyc klientow.

        Ja mam za soba wiele ogladania obiektow na sprzedaz dla siebie, znajomych i tak ot dla towarzystwa. I wiem co potrafi zniesmaczyc, czasem drobiazg i czlowiek juz sie tam nie widzi.
  • jednoraz0w0 Re: jak zrobić remont łazienki za 10k max? - dług 02.08.22, 16:12
   Ja sądzę że wolałabym kupić mieszkanie w którym łazienkę remontuje po swojemu, a nie taką, którą ktoś tanio wyremontował byle sprzedać.
  • palacinka2020 Re: jak zrobić remont łazienki za 10k max? - dług 02.08.22, 16:24
   Fliperzy remontuja I zarabiaja na tym. Ale by sie to oplacilo to trzeba miec szybka rzetelna ekipe, woedziec dokladnie co sie robi I woedziec gdzie kupic materialy. Jesli nie to bardziej oplaca sie staging- pomalowac na bialo, zostawic kilka mebli, dac kwiatki, jakis obraz. W wersji ordynarnej- kupic nowe meble z ikei na czas sprzedazy a potem zwrocic (nie polecam ale znsm osobe ktora tak zrobila). W wersji szybkiej- zaplacic za realistyczne wizualizacje potencjalnego wystroju.

   Ja akurat naleze do osob, ktore chetnie kupia wyremontowane mieszkanie. Czesto sie przeprowadzam, wiec nie przywiazuje do tego wagi.
  • olkka_99 Re: jak zrobić remont łazienki za 10k max? - dług 02.08.22, 18:18
   Przede wszystkim uprzątnij mieszkanie ze starych mebli, zaslon, dywanów. To zawsze zbiera zapach, poza tym puste pomieszczenia wyglądają na większe.
   Zaszpachluj dziury w ścianach, napraw ew zwisające kable i kontakty, pomaluj jakąś emalią wannę. Koszt max 200zl za materiały, bo wszystko to mozna zrobić samemu. Nikt nie chce "odremontowanego" po taniości mieszkania z rynku wtórnego, a już tym bardziej jeśli sprzedający upiera się, że "zainwestował" przed chwilą 10 000...
  • samawsnach Re: jak zrobić remont łazienki za 10k max? - dług 02.08.22, 22:13
   Jedyne, co zrobiłabym to odmalowała ( nie wannę na bogów!) I wymieniłam tę nieszczęsną wannę. Koszt nie taki wielki, zmiana na duży plus.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka