Dodaj do ulubionych

Dekoracje okienne czyli firanki i zasłony...

01.08.22, 22:38
W domu gdzie mieszkam, mam wszystkie opcje i firanki+zasłony i same zasłony i okna tylko z roletami.
Remontuję dom po dziadkach i tu ostatnio była wersja rolety+zasłony ale przy okazji tego remontu rozważam wywalenie karniszy i zostawienie tylko rolet. Tylko tak jakoś biję się z myślami, bo mimo że po zdjęciu zasłon pokój wydaje się większy to mam wrażenie że jednak te zasłony sprawiają że jest przytulniej...ale jak pomyślę zdejmowanie, pranie, wieszanie to wybór staje się prostszy.

Jak u Was? Jesteście z opcji dekoracje okienne czy okno bez niczego? Może jest jakiś powód dla którego warto mieć coś w oknach?
Obserwuj wątek
    • kachaa17 Re: Dekoracje okienne czyli firanki i zasłony... 01.08.22, 22:42
      Jestem team zasłony + firanki, inaczej jest dla mnie łyso a już zasłony to są obowiązkowe, ponieważ uwielbiam tkaniny.
    • clk Re: Dekoracje okienne czyli firanki i zasłony... 01.08.22, 22:58
      Team puste okna.
      Nie znoszę firanek. Zasłon tez nie.
      Dodatkowa praca do sprzątania smile
    • magda.z.bagien Re: Dekoracje okienne czyli firanki i zasłony... 01.08.22, 23:02
      Długie zwiewne firany, które robią za zasłony jeśli trzeba. Mam wysokie okno, lubię dużo światła, tradycyjne zasłony byłyby za ciężkie. Łyse okna też lubię, ale tu akurat nie pasuje.
    • bei Re: Dekoracje okienne czyli firanki i zasłony... 01.08.22, 23:02
      Mam zasłony i plisowane rolety, i nie zasłaniam okien.
    • abecadlowa1 Re: Dekoracje okienne czyli firanki i zasłony... 01.08.22, 23:03
      Cenię funkcjonalność nad przytulność.
    • aqua48 Re: Dekoracje okienne czyli firanki i zasłony... 01.08.22, 23:10
      Mam tylko rolety. A na parapetach stoją doniczki i robią całą przytulność oknom.
    • ga-ti Re: Dekoracje okienne czyli firanki i zasłony... 01.08.22, 23:23
      Rolety robią za zasłony, czyli zasłaniają okno na noc, od sąsiadów, do słonka itp. Więc z zasłon możesz zrezygnować. Zostaw firanki, będą ozdabiać okno, dodadzą lekkości, przytulności. Łatwiej zdjąć i wyprać wink

Nie bardzo lubię u siebie puste okna, u kogoś nawet mi się podobają, ale u mnie nie, jakbym była cały czas w trakcie generalnych porządków wink Mam więc rolety i firanki, firanki i zasłonki, firanki, zasłonki i rolety (bo mąż lubi ciemności w sypialni). Dzieciaki mają tylko rolety i tak im dobrze, nie wnikam za bardzo, żeby się nie denerwować.
      • mika_p Re: Dekoracje okienne czyli firanki i zasłony... 01.08.22, 23:29
        Jak dla mnie, zasłony są łatwiejsze do zdjęcia i powieszenia niż firanki, bo zasłony mam w kawałkach, a firankę w całości.
      • grey_delphinum Re: Dekoracje okienne czyli firanki i zasłony... 01.08.22, 23:29
        Tylko rolety. A nie, w sypialni mam dekoracyjnie upietą jedną zasłonę i to było na tyle.

Nie lubię firanek, dla mnie to tylko kurzolapy.
    • brytyjska.mgla Re: Dekoracje okienne czyli firanki i zasłony... 01.08.22, 23:33
      Same zasłony, ewentualnie rolety lub żaluzje. Nigdy i w żadnym mieszkaniu nie miałam firan. Kojarzą mi się z PRLem tongue_out
    • majenkir Re: Dekoracje okienne czyli firanki i zasłony... 02.08.22, 01:33
      panna_lila napisała:
      > Jak u Was? Jesteście z opcji dekoracje okienne czy okno bez niczego? Może jest
      > jakiś powód dla którego warto mieć coś w oknach?

Tam gdzie przeszkadza mi słońce mam rolety (żaluzje?) . Inne okna całkiem gołe.
    • klaviatoorka1 Re: Dekoracje okienne czyli firanki i zasłony... 02.08.22, 08:04
      tylko same rolety.
      Ale one wymagają estetycznych okien i ścian, sprawdzają się najlepiej w uporządkowanych pomieszczeniach.
      W Holandii i Szwecji to jest całkiem oczywiste, fajnie to wygląda i funkcjonuje
    • tanebo001 Re: Dekoracje okienne czyli firanki i zasłony... 02.08.22, 08:07
      Firanki + zasłony. Gołe okna źle wpływają na akustykę
    • extereso Re: Dekoracje okienne czyli firanki i zasłony... 02.08.22, 08:10
      Puste okna, się jakiś z córek ma firany i zasłony, i jej pokój jest chyba najładniejszy w całym domu, nie przez te zasłony, ale ona ma najlepszy gust po prostu .

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka