Dodaj do ulubionych

dziecko na obozie - kontakt

01.08.22, 23:28
Czy oczekujecie, że dziecko l(młodsza podstawówka) będzie kontaktowało się z wami w trakcie pobytu na kolonii, obozie? Czy zawozicie na miejsce zbiórki i odbieracie po tygodniu czy dwóch?
Obserwuj wątek
    • taje Re: dziecko na obozie - kontakt 01.08.22, 23:32
      A kto ma zawieźć i odebrać, jak nie rodzic?
      • manala Re: dziecko na obozie - kontakt 01.08.22, 23:36
        Somsiad.
        • taje Re: dziecko na obozie - kontakt 01.08.22, 23:45
          Jasne. To faktycznie, skoro chętny niech somsiad zawozi i odbiera. Telefon do somsiada też podać dziecku, co ma rodzicom głowę zawracać. I najlepiej niech somsiad nie odbiera po tygodniu czy dwóch, niech dziecko zostanie na drugi turnus, a co.
          • banicazarbuzem Re: dziecko na obozie - kontakt 02.08.22, 08:37
            A dlaczego tylko na turnus? Na kolejny sezon niech zostanie
    • ga-ti Re: dziecko na obozie - kontakt 01.08.22, 23:39
      Jeśli dziecko to młodsza podstawówka to zakładam, że organizator kolonii poda numery kontaktowe oraz zawiadomi w razie czego rodzica i pozwoli/pomoże/umożliwi dziecku kontakt z rodzicem w razie potrzeby.

Moje dzieci na koloniach i obozach zhp nie maja telefonów własnych. Mamy podane kilka numerów, na które możemy dzwonić w wyznaczonych godzinach (zwykle sjesta poobiednia), poproszą dziecko i można wtedy sobie pogadać. Zwykle dzieci nie mają czasu na długie rozmowy.

Jeśli dałabym dziecku telefon to jednak miło by było, gdyby choć raz zadzwoniło, ale telefon jakimś cudem szybko się rozładowuje i zapomina się go naładować, zostaje na dnie plecaka, ma wyciszony dzwonek, a czasem się gubi, więc brak kontaktu jest całkiem możliwy.
    • sweterwkrate Re: dziecko na obozie - kontakt 01.08.22, 23:42
      Jak moje się nie kontaktuje, tzn że jest wszystko dobrze. Jak za często dzwoni to zaraz tęskni i chce do domu. Ja zostawiam i życzę miłej zabawy, odbieram po tyg, ale to już nie pierwszy wyjazd.
    • zona_mi Re: dziecko na obozie - kontakt 01.08.22, 23:47
      manala napisała:

> Czy oczekujecie, że dziecko l(młodsza podstawówka) będzie kontaktowało się z wa
      > mi w trakcie pobytu na kolonii, obozie? Czy zawozicie na miejsce zbiórki i odbi
      > eracie po tygodniu czy dwóch?

Oczekiwaliśmy.
      Nie miał swojego telefonu, z tel. druhny dzwonił co dwa, potem co trzy dni.
      Odwiozłam go, a ojciec odebrał.
    • anilorak174 Re: dziecko na obozie - kontakt 02.08.22, 07:33
      Nie oczekuję. Moi na obozach maja tel 2x w tyg i wtedy dzwonią. Jak mieli codziennie to raz na parę dni się któreś odezwało.
      Brak telefonu co chwilę oznacza świetna zabawę.
    • geoardzica_z_mlodymi Re: dziecko na obozie - kontakt 02.08.22, 07:43
      Oczekuję, że w razie chęci i potrzeby dziecko zadzwoni. Jak się dobrze bawi, to najwyżej opowie po powrociesmile
    • a.n.i.a.78 Re: dziecko na obozie - kontakt 02.08.22, 07:48
      ja nie oczekujesmile cieszę się jak nie dzwoni bo znaczy że wszystko w porządku. dwa lata temu dzwonił co chwile i już miałam rozstrój nerwowy bo do tego jeszcze popłakiwał. teraz przez tydzień zadzwonił raz i byłam bardzo zadowolonasmile
    • wapaha Re: dziecko na obozie - kontakt 02.08.22, 08:33
      Na obozach młodego nie ma możliwości kontaktu- zakaz posiadania i używania jakichkolwiek urządzeń elektronicznych Telefony zostają w domu
      Pierwszy raz-rok temu-był dosyć trudny ( dla mnie ) wink
    • kochamruskieileniwe Re: dziecko na obozie - kontakt 02.08.22, 10:56
      Moj jeśdzi na zgrupowania sportowe. Generalnie - miło kiedy dzwoni. Chociaż...
      Ostatnie telefony były z serii "mamo ratuj"
      Bo została uszkodzona pewna kluczowa część sprzętu, a zawody za dwa dni i bez tej części ni dudu.
      Pomijając sprawę kosztów tej części, nawet używanej - te jednak te telefony powodują u mnie mocny stres związany z szukaniem i dostarczeniem owej części. Na szczęście rodzice zawodników z innych klubów bywają bardzo pomocni i uczynni (rozumieją sytuację wink )

Czyli podsumowując - sama nie wiem, czy chcę, by dzwonił big_grin

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka