Dodaj do ulubionych

Niewyszukane menu na 1 tydzień sierpnia

02.08.22, 16:20
Dzisiaj: zupa z kurek z ziemniakami i koperkiem, ciasto drożdżowe + poziomki i maliny
Jutro: zielona fasolka szparagowa z parmezanem, pieczone ziołowe ziemniaczki, jajko sadzone, kefir
Czwartek: leczo z kiełbasą i bobem, bagietka, lody chałwowe z poziomkami i malinami
Piątek: panierowane sznycelki z polędwiczki wieprzowej, sałata z winegretem, szarlotka
Sobota: placki ziemniaczane, sos pieczarkowy lub kefir, co kto woli. Galaretka z owocami różnymi i bitą śmietaną.
Niedziela: łosoś w sosie koperkowym, pieczone ziemniaki, ogórek zielony.
Poniedziałek: szczawiowa z ziemniakami i z jajkiem, naleśnik z serem i owocami.
Taki plan mniej więcej 🙂 proste i niepracochlonne, no może poza plackami. A u Was ?
Obserwuj wątek
    • daniela34 Re: Niewyszukane menu na 1 tydzień sierpnia 02.08.22, 16:24
      Wczoraj był rosół, mielone z ziemniakami i mizerią.
      Dziś pomidorowa, frytki z batatów i jajka sadzone plus buraczki, jutro schabowe z młodą kapustą i nie wiem co na zupę.
      Dalej nie wiem. Pod koniec tygodnia chciałabym zrobić knedle z morelami.
      • woman_in_love Re: Niewyszukane menu na 1 tydzień sierpnia 02.08.22, 19:22
        Rosol a dzis pomidorowa

Nono
        • daniela34 Re: Niewyszukane menu na 1 tydzień sierpnia 02.08.22, 19:46
          A nie 😃 u mnie od prawie 40 lat pomidorowa jest na wodzie. Chyba że krem z pomidorów, ale wczoraj była zwykła pomidorowa. Reszta rosole została zamrożona, będzie do innych zup.
          • mandre_polo Re: Niewyszukane menu na 1 tydzień sierpnia 02.08.22, 20:04
            I to jest ekonomiczna kuchnia - tania, smaczna i pożywna
    • lea_233 Re: Niewyszukane menu na 1 tydzień sierpnia 02.08.22, 17:44
      O fajna ściąga. Ja tak mało kreatywnie;mam pomysł na dwa dni: dziś zupa kapuśniak z kminkiem, jutro fasolka, jajko sadzone i ziemniakami z koperkiem. Potem zobaczysie
    • extereso Re: Niewyszukane menu na 1 tydzień sierpnia 02.08.22, 17:56
      Wczoraj domowe hamburgery z sałatą, dziś makaron z sosem kurkowym, jutro zupa wiśniowa, ziemniaki, mizeria i mielone. Potem nie wiem.
      • 7katipo Re: Niewyszukane menu na 1 tydzień sierpnia 04.08.22, 15:33
        O, zupa wiśniowa. Opowiedz. Proszę.
        • iwles Re: Niewyszukane menu na 1 tydzień sierpnia 04.08.22, 15:54

Nie wiem, jak extereso, ale ja gotuje kompot z wydrukowanych wiśni i zaprawiam śmietaną.
          Cienki makaron nitki oddzielnie ugotowane.
          • iwles Re: Niewyszukane menu na 1 tydzień sierpnia 04.08.22, 15:54

*wydrylowanych
          • 7katipo Re: Niewyszukane menu na 1 tydzień sierpnia 04.08.22, 15:58
            No właśnie dumałam, jak ja te wiśnie mam wydrukować... 😛
            • iwles Re: Niewyszukane menu na 1 tydzień sierpnia 04.08.22, 16:51

Drukarką 3D 🤣
          • incel-core Re: Niewyszukane menu na 1 tydzień sierpnia 04.08.22, 18:54
            iwles napisała:
            > Nie wiem, jak extereso, ale ja gotuje kompot z wydrukowanych wiśni i zaprawiam
            > śmietaną.

Kompot ze śmietaną?
            Porzygać się można od samego czytania.
            • iwles Re: Niewyszukane menu na 1 tydzień sierpnia 04.08.22, 20:11
              incel-core napisał:

> Porzygać się można od samego czytania.

Tak, gryzie się ze smrodem żółtych paluchów, przesiąkniętych papierochami i kwasnym oddechem strawionego alkoholu.

• senin1 Re: Niewyszukane menu na 1 tydzień sierpnia 04.08.22, 21:24
            >
            Nie wiem, jak extereso, ale ja gotuje kompot z wydrylowanych wiśni i zaprawiam śmietaną.
            Cienki makaron nitki oddzielnie ugotowane<

jak dla mnie to do takiej zupy mlode ziemniaki z maslem i koperkiem musza byc zamiast makaronu,
            no i zupa musi byc posolona troche - taka slodkawo slona

Ze trzydziesci lat tego nie jadlam, a marzy mi sie. Ale u nas 'prawdziwych' mlodych ziemniakow 'niet'
    • mysiulek08 Re: Niewyszukane menu na 1 tydzień sierpnia 02.08.22, 18:09
      dzisiaj: golabki z wczoraj (zawsze dwudniowo sa)
      sroda : losos, pieczone 'fryty' mix salatowy
      czwartek: tarta ze szpinakiem a dla mnie piers z kuraczka na parze i mizeria z ogorkow (bez smietany)
      piatek:powtorka z czwartku (dwie osoby calej tarty nie zmoga w jeden dzien tongue_out)
      sobota: albo pizza z salata albo barszcz czysty i empanady z pieczarkami z feta
      niedziala :tradycyjnie losos coho, ryz jasminowy i salata

poniedzialek : lasania (znowu dwudniowa tongue_out)
      sroda nalesniki z serem (bedzie gotowy wlasny)
      czwartek: slodkokwasnie z tofu i ryz jasminowy
      piatek: burgery w tym jeden weganski
      sobota: powtorka z poprzedniej soboty
      niedziela: albo losos z ryzem albo szaszlyki z kurczaka z suszonymi sliwkami, ananasem,cukinia,papryka
    • incel-core Re: Niewyszukane menu na 1 tydzień sierpnia 02.08.22, 18:10
      default napisała:
      A u Was ?

Kotlet mielony, ziemniaki, ogórek małosolny.
    • przeslicznawiolonczelistka Re: Niewyszukane menu na 1 tydzień sierpnia 02.08.22, 18:12
      Bardzo przyjemne menu, ale ma piątek nie planowałabym mięsa.
      • arthwen Re: Niewyszukane menu na 1 tydzień sierpnia 02.08.22, 19:33
        To nie planuj, u nas piątki zazwyczaj mięsne.
        • default Re: Niewyszukane menu na 1 tydzień sierpnia 02.08.22, 20:06
          U nas też dania mięsne są niezależne od dni tygodnia 🙂
      • panna.nasturcja Re: Niewyszukane menu na 1 tydzień sierpnia 02.08.22, 20:05
        Dlaczego?
        • primula.alpicola Re: Niewyszukane menu na 1 tydzień sierpnia 02.08.22, 20:11
          Pewnie koleżanka trzyma się zasad kościoła katolickiego.
          • panna.nasturcja Re: Niewyszukane menu na 1 tydzień sierpnia 02.08.22, 20:18
            To niech się trzyma, ale dlaczego innym zwraca uwagę?
            • primula.alpicola Re: Niewyszukane menu na 1 tydzień sierpnia 02.08.22, 20:33
              O sobie chyba napisała, że ona by nie planowała. Zupełnie tego nie odebrałam jako zwracanie komus uwagi.
        • przeslicznawiolonczelistka Re: Niewyszukane menu na 1 tydzień sierpnia 02.08.22, 20:38
          Tzn. ja, nie planowałabym na piątki mięsne dania. Co nie oznacza, że innym wymawiam. Po prostu źle sformułowałam zdanie.
    • aandzia43 Re: Niewyszukane menu na 1 tydzień sierpnia 02.08.22, 18:23
      Fasolka szparagowa z bułką tartą i ziarnem słonecznika dwa razy dziennie (po co się rozdrabniać) plus surówka (np. mizeria lub pomidor), następnego dnia kalafior z bulką tartą i ziarnem słonecznka plus surówka dwa razy dziennie. I owoce. Czasem kawałek mięsa lub wędliny na pieczywie Waza.To na najbliższe dni bo taką mam ochotę na fasolkę i kalafiora.
    • piataziuta Re: Niewyszukane menu na 1 tydzień sierpnia 02.08.22, 18:36
      To jest niepracochłonne? suspicious
      Weź, nie rób sobie jaj.

U mnie wczoraj indyk w sosie kurkowym z białą kaszą gryczaną (Mieciu pogardził, trzeba było dzisiaj część wywalić).
      Dzisiaj chilli con carne + gotowana kukurydza.
      Resztki chilli zawinę jutro w burito - i uważam, że tylko to z tego wszystkiego jest prawdziwie niepracochłonne.

Chętnie poczytam PRAWDZIWE niepracochłonne przepisy. Od tygodnia padam na ryja.
      • mysiulek08 Re: Niewyszukane menu na 1 tydzień sierpnia 02.08.22, 18:56
        np losos:
        kropisz cytyna, polewasz trocje oliwa, pieprzysz, wkladasz do piekarnika, do tego mix salat z gotowca plus ukrecony sos z oliwy, octu balsamicznego no malinowego, jak chcesz dodatek do ryz jasminowy zalewasz woda, tak na dwa palce powyzej ryzu, gotujesz na malym ogniu (bez przykrywki) az sie zagotuje, przykrywasz pokrywke, opatulasz recznikiem i pod koldre, to robisz rano, na pore obiadu masz gotowy ryz

zamawiasz pizze/pierogi/chinskie/tajskie co tam chcesz
        • piataziuta Re: Niewyszukane menu na 1 tydzień sierpnia 02.08.22, 19:30
          Wiem, jak się gotuje jedzenie, Mysiulek, ale dzięki.

Obecnie preferuję przepisy, które da się zrobić do końca pomiędzy 7.15 a 7.45, bo tylko tyle mam czasu przed pracą.
          • piataziuta Re: Niewyszukane menu na 1 tydzień sierpnia 02.08.22, 19:30
            p.s.
            jak zrobisz te empanadasy i barszcz, to wyślij mi pocztą, pliz! wink
            • mysiulek08 Re: Niewyszukane menu na 1 tydzień sierpnia 02.08.22, 19:38
              empanadasy zrobione, w zamrazarce sobie leza i czekaja
          • mysiulek08 Re: Niewyszukane menu na 1 tydzień sierpnia 02.08.22, 19:37
            no wiem, ze wiesz tongue_out ale nie ty jedna w watku jestes smile
          • mysiulek08 Re: Niewyszukane menu na 1 tydzień sierpnia 02.08.22, 19:39
            Obecnie preferuję przepisy, które da się zrobić do końca pomiędzy 7.15 a 7.45, bo tylko tyle mam czasu przed pracą.

to tylko zamawiane gotowcow ci zostaje 🤣
            • piataziuta Re: Niewyszukane menu na 1 tydzień sierpnia 02.08.22, 20:19
              Daję radę bez gotowców, ale zwykle mam 10 min obsuwy i wysoki kortyzol.
          • primula.alpicola Re: Niewyszukane menu na 1 tydzień sierpnia 02.08.22, 20:15
            "Obecnie preferuję przepisy, które da się zrobić do końca pomiędzy 7.15 a 7.45"

Szukaj tego wątku, gdzie było o obiadach w 15 minut, zostanie Ci jeszcze kwadrans na relaksbig_grin
      • turbinkamalinka Re: Niewyszukane menu na 1 tydzień sierpnia 02.08.22, 19:37
        Ja dziś mam szczupaka i surówkę z kapusty kiszonej. Do tego ewentualnie chleb. Jutro fasolka szparagowa lub kalafior z bułką tartą i kotlet schabowy lub mielony, pojutrze fasolka szparagowa lub kalafior z kotletem. W piątek ogórkowa lub szczawiowa Mam zamrożone 2 litry rosołu, więc w zasadzie tylko wrzucić ze słoika coś. W sobotę i niedzielę się nie narobię, bo nie gotuję nic. Chłop wybywa na ryby, chyba że dla mnie i małego sam kalafior lub fasolka z bułką tartą. Zupełnie nie mam siły i weny.
      • primula.alpicola Re: Niewyszukane menu na 1 tydzień sierpnia 02.08.22, 20:13
        "trzeba było dzisiaj część wywalić"

Właśnie trzeba było ją zjeść, miała niższy IG.
        • piataziuta Re: Niewyszukane menu na 1 tydzień sierpnia 02.08.22, 20:29
          Rzadko daję radę zjeść ten sam obiad dwa razy pod rząd (co najwyżej pizzę, musakę albo lazanię :p).

Nawiązując do wątku rich&classy vs poor&trashy, jestem zdecydowanie poor& popierdolone wymagania.
    • klaviatoorka1 Re: Niewyszukane menu na 1 tydzień sierpnia 02.08.22, 19:03
      W gorące dni obiad szykuję jak najwcześniej rano lub wieczorem, żeby w porze obiadowej nie stać przy kuchence i nie mieszać

poniedziałek: spaghetti bolonese z cukinią
      wtorek: zupa botwinkowo- koperkowa z mięsną wkładką ( schab z kością)
      środa: pierogi z borówką amerykańską ( u mnie tańsza niż jagody z lasu) i śmietanką
      czwartek: wrapy- z kurczakiem usmażonym w salsie, warzywami (sałata, pomidor, ogórek, kukurydza) i sosem czosnkowym
      piątek: pieczone ziemniaki, papryka, bataty z sosem koperkowym, do tego albo jajko sadzone albo jakaś ryba smażona i sałata
      sobota: chińszczyzna
      niedziela: pieczone udka z kurczaka, ziemniaki, mizeria
      :
      • tokyocat Re: Niewyszukane menu na 1 tydzień sierpnia 02.08.22, 23:49
        Ziemniaki i bataty razem ?
    • chococaffe Re: Niewyszukane menu na 1 tydzień sierpnia 02.08.22, 19:14
      Podoba mi się, że są dwa dania i jedno z nich to deser smile
    • mamtrzykotyidwato5 Re: Niewyszukane menu na 1 tydzień sierpnia 02.08.22, 19:21
      Ło jeżu, a kto by mnie miał zmusić, żeby tyle żarcia codziennie gotować!
      • mysiulek08 Re: Niewyszukane menu na 1 tydzień sierpnia 02.08.22, 19:22
        no, tak ty na slawetnej zupce szpinakowej zyjesz przeciez
        • mamtrzykotyidwato5 Re: Niewyszukane menu na 1 tydzień sierpnia 02.08.22, 19:40
          Na szpinakowej to w zimie, z mrożonego szpinaku, teraz na ogórkowej z ogródkowych, kwaszonych ogórków, ale od kilku dni jem głównie borówki, bo pod sklepem ustawiła się pani ze straganem i ma super pyszne. Czasem jeszcze przegryzam fasolką szparagową, ale tu już trzeba się narobić, bo najpierw trzeba zerwać, potem poobcinać końcówki, a potem ugotować. No i jeszcze sos z cukinii, trętwianu, portulaki, cebuli, bazylii, oregano i mąki cieciorkowej, ale tego jak nagotuję cały gar, to jem przez trzy dni co najmniej, tak jak i zupkę ogórkową.
    • sundace46 Re: Niewyszukane menu na 1 tydzień sierpnia 02.08.22, 19:34
      Zupa z kurek, jak robicie żeby mialo jakis fajny smak, a kurki nie były twarde big_grin
      • default Re: Niewyszukane menu na 1 tydzień sierpnia 02.08.22, 20:17
        Kurki najpierw duszę na maśle, dodaje pokrojoną w kosteczkę cukrowa cebulę. Dusi się pod przykrywką jakieś 10-15 minut na niedużym ogniu, potem dolewam wodę, sypie posiekany koperek i trochę soli. Kurki mają delikatny smak, więc musi ich być sporo, u mnie było jakieś 40deko na litr wody. Ewentualnie można podkręcić grzybowy smak kawałkiem bulionu grzybowego z kostki. Potem dorzucam pokrojone ziemniaki, jak są już miękkie, zaprawiam zupę śmietaną, zagotowuje i na koniec dorzucam jeszcze garść posiekanego koperku.
      • gulcia77 Re: Niewyszukane menu na 1 tydzień sierpnia 04.08.22, 13:04
        Z kurkami postępuje jak koleżanka default, a żeby podkręcić smak kruszę że dwa suszone grzyby i sypie do zupy, jak przyprawę.
        • gulcia77 Re: Niewyszukane menu na 1 tydzień sierpnia 04.08.22, 13:04
          *sypię
        • berdebul Re: Niewyszukane menu na 1 tydzień sierpnia 04.08.22, 13:17
          Podpisuję się, tylko grzyby suszone ścieram na proszek w młynku i sypię taki drobniutki pył. Dobrze podkręca smak, nie trzeba długo gotować.
    • arthwen Re: Niewyszukane menu na 1 tydzień sierpnia 02.08.22, 19:38
      dzisiaj było spaghetti bolonese
      jutro naleśniki ze szpinakiem
      w czwartek burgery na mieście
      w piątek polędwiczka w sosie kurkowym
      w sobotę/niedzielę - zależy kiedy będzie chłodniej - dziecko ma obiecany rosół, drugiego dnia będzie tajskie.
      • arthwen Re: Niewyszukane menu na 1 tydzień sierpnia 02.08.22, 19:40
        A wczoraj był pieczony łosoś, pieczone ziemniaki, kapusta kiszona i pomidory z rukolą.
    • migafka357 Re: Niewyszukane menu na 1 tydzień sierpnia 02.08.22, 19:39
      Ja cię kręcę, Default, adoptuj mnie 😍
    • primula.alpicola Re: Niewyszukane menu na 1 tydzień sierpnia 02.08.22, 19:40
      Wczoraj pieczone udka, pure z ziemniaków, surówka z kapusty, marchewki i jabłka.
      Dziś zupa z ciecierzycy i pomidorów, z makaronem (i brownie urodzinowe)
      Jutro jajka sadzone, ziemniaki i fasolka szparagowa

A dalej już nie wiem, aż tak daleko nie sięgam planowaniem kulinarnym.
    • strumien_swiadomosci Re: Niewyszukane menu na 1 tydzień sierpnia 02.08.22, 19:56
      Ja dzisiaj zrobiłam wielki gar leczo, to mam obiady do piątku z głowy wink chyba, że mi będzie bokiem wychodzić, to zawekuję i zrobię coś innego dla odmiany.
      Tylko dla dzieciaków muszę coś innego wymyślić, oni leczo nie tkną. Skończy się chyba na pieczonym łososiu, bo to szybkie i obaj zjedzą.
    • panna.nasturcja Re: Niewyszukane menu na 1 tydzień sierpnia 02.08.22, 20:02
      Dzisiaj: ogórkowa, mielone z indyka, młode ziemniaki, sałata ze śmietaną, kompot
      Jutro: ogórkowa, kurczak w sosie słodko-kwaśnym z ryżem, surówka z młodej kapusty
      Czwartek: chłodnik z botwinki z jajem, pierogi z jagodami
      Piątek: ten sam chłodnik, polędwica z dorsza na fasolce szparagowej, pomidory w śmietanie
      Sobota: domowa pizza
      Dalej nie wiem.
      • mandre_polo Re: Niewyszukane menu na 1 tydzień sierpnia 02.08.22, 20:13
        My też jemy w sobotę domowa pizzę - przegląd lodówki jak ta lala
        • panna.nasturcja Re: Niewyszukane menu na 1 tydzień sierpnia 02.08.22, 20:19
          U nas to nie jest przegląd lodówki, robimy z mozarella, pieczarkami i prosciutto.
          • mandre_polo Re: Niewyszukane menu na 1 tydzień sierpnia 02.08.22, 23:04
            Mozarella i oliwki, passata zawsze w domu. Jedna jest margherita a druga wg zasobu
            • panna.nasturcja Re: Niewyszukane menu na 1 tydzień sierpnia 03.08.22, 00:11
              Rozumiem. U nas wymienione rzeczy też zawsze są, gorzej z pieczarkami.
              • mandre_polo Re: Niewyszukane menu na 1 tydzień sierpnia 03.08.22, 09:28
                Teraz rzadko który sklep ma pieczarki w skrzynce i mus kupować pół kg i kombinować co zrobić z nadmiarem. Gdzie te czasy że kupowało się kilka pieczarek
                • panna.nasturcja Re: Niewyszukane menu na 1 tydzień sierpnia 04.08.22, 02:10
                  Wystarczy wyjść z marketu. U mnie wszystkie sklepy na osiedlu mają pieczarki na wagę, biorę ile potrzebuję.
                  W opakowaniach są tylko te malutkie, ale to nie jest pół kilo, jakoś mniej.
                • panna.nasturcja Re: Niewyszukane menu na 1 tydzień sierpnia 04.08.22, 02:11
                  A poza tym u mnie nie ma czegoś takiego jak "za dużo pieczarek". Uwielbiam w każdej postaci.
    • naturella Re: Niewyszukane menu na 1 tydzień sierpnia 02.08.22, 20:09
      Ciasto drożdżowe, panierowane sznycelki, placki ziemniaczane, zupa z kurek, szarlotka - No rzeczywiście niepracochłonne smile Ja na robienie obiadu mam czas między 6 a 7, a w międzyczasie karmię psy, wstawiam pranie i rozładowuję zmywarkę. U mnie menu takie - poniedziałek nic (bo musiałam na spacer z psami), we wtorek pieczony na grillowej patelni filet z kurczaka, ziołowe ziemniaczki i młoda marchewka, jutro makaron razowy z pesto czerwonym i świeżą bazylią, w czwartek krem z pomidorów z mozzarellą, w piątek nic bo wyjeżdżam na Litwę na wystawę z psami i bacho muszą sobie coś sami wymyślić albo zamówić.
      • naturella Re: Niewyszukane menu na 1 tydzień sierpnia 03.08.22, 06:23
        Jednak zmiana, pesto będzie jutro, a dziś cukinie bo urosły w ogrodzie 💚
    • black.emma Re: Niewyszukane menu na 1 tydzień sierpnia 02.08.22, 20:10
      Fantastyczne menu! Dałabym się zaprosić.
    • mandre_polo Re: Niewyszukane menu na 1 tydzień sierpnia 02.08.22, 20:11
      Naleśniki i mięsem z mięsa gotowanego z kurczaka
      Spaghetti bolognese
      Zupa z pieczarek i ziemniaków
      Pałki z kurczaka z oliwkami i pomidorami - na dwa dni
      Golonka wieprzowa z ziemniakami
      Placki ziemniaczane
      Chałkę z kakao i cynamonem dojadamy od niedzieli - wyszła puchata i duża z 3 szklanek mąki
    • anvalley Re: Niewyszukane menu na 1 tydzień sierpnia 02.08.22, 20:20
      Środa: Makaron z cukinią i suszonymi pomidorami
      Czwartek: upał, więc sałatka z grillowanym halloumi i truskawkami
      Piątek: też upał, więc sałatka Cezara
      Sobota: Kurczak w sosie słodko-kwaśnym
      Niedziela z opcją na dwa dni: filety z kurczaka pieczone w parmezanowej panierce ze świeżymi pomidorami + miks warzyw na parze (fasolka, brokuł, marchewka)
      Wtorek: Pieczeń rzymska z czosnkiem niedźwiedzim, młode ziemniaki, sałata ze śmietaną
    • enigma81 Re: Niewyszukane menu na 1 tydzień sierpnia 02.08.22, 21:54
      Wczoraj placki z cukinii z sosem koperkowym.
      Dziś jajko sadzone, ziemniaki z koperkiem i mizeria.
      Jutro mielone, ziemniaki i ogórek małosolny.
      Piątek to pomidorowa ze świeżych pomidorów.
      Sobota - pizza domowa.
      Niedziela - coś z wołowiny duszonej, z warzywami - jeszcze nie wymyśliłam dokładnie. Z kluskami kładzionymi i buraczkami.
      Poniedziałek chyba leczo.
    • bene_gesserit Re: Niewyszukane menu na 1 tydzień sierpnia 02.08.22, 22:19
      Doceniam, ale ja zawsze gotuję na dwa dni a jeśli coś zostanie to mrożę i mam na trzeci smile I nie mogę robić planów, bo menu dostosowuję do aktualnych promocji tu i tam - to bardzo pobudza wyobraźnię, uwielbiam ten element zaskoczenia, kiedy wchodzę do sklepu z ochotą na ragu bolońskie, a wychodzę z oscypkiem do kaszotta księciunia i też jest dobrze.

Naprawdę chce się wam tak codziennie - codziennie gotować?
      • mysiulek08 Re: Niewyszukane menu na 1 tydzień sierpnia 02.08.22, 23:06
        uwielbiam gotowac/piec, skaza genetyczna, co poradzic

a ty nie lubisz czy sie zgrywasz?
        • bene_gesserit Re: Niewyszukane menu na 1 tydzień sierpnia 02.08.22, 23:34
          Lubię, ale nie jeśli to obowiązek - stąd właśnie taktyka gotowania na dwa dni. No i od zawsze uważałam, że jestem za ładna, żeby spędzać w kuchni całe dnie, więc rzadko robię coś, co wymaga nie wiadomo ile pracy.
          • mysiulek08 Re: Niewyszukane menu na 1 tydzień sierpnia 03.08.22, 00:18
            no to jestem brzydka 😀
          • mandre_polo Re: Niewyszukane menu na 1 tydzień sierpnia 03.08.22, 07:01
            Są potrawy niepracochlonne, sa dania które można odgrzewać i takie które nie smakują następnego dnia. Po latach gotowania każda rodzina ma zestaw łatwych dań, można je też przygotować w małych etapach np wczoraj marynuje mięso czy kroje warzywa, gotuje ryż a dzis piekę np bibmbap czy kotlety mielone, schabowe.
            Dobrze też gdy wszyscy domownicy potrafią coś przygotować a nie tylko jedna osoba ociera pot w czoła
            • bene_gesserit Re: Niewyszukane menu na 1 tydzień sierpnia 03.08.22, 22:38
              No nie wiem.
              To znaczy warto, żeby mąż, kiedy żona wyjedzie slużbowo, zostawiwszy mu szczegółową instrukcję jak zrobić naleśniki, dzwoni do niej podczas jej spotkania pytając, jak ona to robi, że te naleśniki są takie okrągłe.
              Warto, żeby nikt nie był analfabetą w kuchni, tylko umiał się obrobić z co najmniej kilkoma daniami. Ale sprawiedliwie nie znaczy po równo, tylko każdemu według jego talentów i upodobań. Ona spędza pół godziny w kuchni raz na dwa dni, on zmywa codziennie wszystko. Zmywarka stoi nieużywana i wszyscy są zadowoleni.
              • incel-core Re: Niewyszukane menu na 1 tydzień sierpnia 04.08.22, 04:40
                bene_gesserit napisała:
                Ona spędza pół godziny w kuchni raz na dwa dni, on
                > zmywa codziennie wszystko. Zmywarka stoi nieużywana i wszyscy są zadowoleni.
                >

No i racja. Przecież przez pół godziny można przygotować jedzenie na dwa dni dla całej rodziny.
                Ale dlaczego zmywarka nieużywana? To jak myją szczotkę do kibla?

• mandre_polo Re: Niewyszukane menu na 1 tydzień sierpnia 05.08.22, 06:37
                Hehe beztalencia kulinarne były i będą. gotowanie wymaga organizacji i praktyki. Matka mojej koleżanki i moja osobista mama są takimi negatywnymi przypadkami. U niej gotował tata a u mnie w domu babcia od strony taty. Mama robi mączne desery ale obiadów tygodniowych nie praktykowała. Kiedy babci zabrakło obiady świąteczne - rodzinne spadły na mnie bo byłoby siermiężne
        • astramastra Re: Niewyszukane menu na 1 tydzień sierpnia 04.08.22, 19:44
          Ja uwielbiam piecu i gotować, mogłabym tak zarabiać na życie. Odstresowuje mnie to, ale za to sprzątać niebawidzę.
      • astramastra Re: Niewyszukane menu na 1 tydzień sierpnia 04.08.22, 19:52
        Tak, uwielbiam gotować. Poza tym nie lubię jeść dwa dni tego samego
    • magazynka Re: Niewyszukane menu na 1 tydzień sierpnia 02.08.22, 22:34
      Bez deserów nie da się? To może jakaś zupka na początek?
      • default Re: Niewyszukane menu na 1 tydzień sierpnia 02.08.22, 23:28
        Kochamy desery 😉 Jako danie obiadowe jest albo zupa albo drugie danie - nigdy nie jemy i zupy i drugiego - ale deser i herbatka jest po obiedzie zawsze. Czasem to tylko jakieś kruche ciasteczka czy kawałek czekolady - ale musi być 😄

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka