Dodaj do ulubionych

A jeżeli Wasze dziecko nie będzie bogate/zamożne?

03.08.22, 12:30
...bo wybierze na przykład (zamiast kariery) wypasanie kóz w Bieszczadach czy postanowi zrealizować się jako matka, rodząc ósemkę dzieci? Porażka wychowawcza? Czy zaakceptujecie wszystkie wybory Waszego dziecka?
Obserwuj wątek
    • iwoniaw Re: A jeżeli Wasze dziecko nie będzie bogate/zamo 03.08.22, 12:33
      No raczej nie wychowuję dzieci dla swoich fanaberii, to ich zycie. Mi matka ani tesciowa moimi kozami, karierą i ósemką dzieci nie zarządza, więc przekazuję dalej to podejście jako jedynie sluszne
    • g.r.uu Re: A jeżeli Wasze dziecko nie będzie bogate/zamo 03.08.22, 12:36
      Ja nie jestem zamożna to dlaczego miałabym się czepiać dziecka o to?
      • livia.kalina Re: A jeżeli Wasze dziecko nie będzie bogate/zamo 03.08.22, 16:36
        O to to.
    • ichi51e Re: A jeżeli Wasze dziecko nie będzie bogate/zamo 03.08.22, 12:41
      ile osób które się wypowiada w tym wątku jest bogate/zamożne?
      • rosapulchra-0 Re: A jeżeli Wasze dziecko nie będzie bogate/zamo 03.08.22, 17:03
        Ty "błędziaro", ty..!
        • zerlinda Re: A jeżeli Wasze dziecko nie będzie bogate/zamo 03.08.22, 18:04
          rosapulchra-0 napisała:

> Ty "błędziaro", ty..!

Lepiej robić błędy niż porzucić zwierzęta.
    • szmytka1 Re: A jeżeli Wasze dziecko nie będzie bogate/zamo 03.08.22, 12:41
      8 to nie, bo to nie jest dobre dla dzieci, ale 3 czemu nie, ja bym chciała mieć jeszcze dziecko do noszenia i całowania i wąchania, ale nie bede miec, wiec czekam na wnuki 😁. Takie małe wnuczki x3 czemu nie. Tylko niech nie mieszkają daleko, żebym się babciowo mogła realizować. Moje dziecko nr 1 chce być wg wielu ematek prawie zbrodniarzem, wstyd i hańba, bo o zgrozo, chce być p o l i c j a n t e m 🥴 wg emateczek gorzej niż wypasacz kóz. Chciałabym, żeby spełniło marzenie, ale bardziej mnie martwi, że względy zdrowotne mogą stanąć na przeszkodzie.
      • rosapulchra-0 Re: A jeżeli Wasze dziecko nie będzie bogate/zamo 03.08.22, 17:31
        Szmytka, a dziecko jest swiadome tej przeszkody?

Poza tym, z tego co wiem, to np. wielu okularników spokojnie odbywa służbę wojskową, więc wydaje mi się, że mocno zmieniły się teraz ograniczenia pod względem zdrowotnym w służbach typu policja czy straż pożarna.
        • szmytka1 Re: A jeżeli Wasze dziecko nie będzie bogate/zamo 04.08.22, 10:01
          Wzrok akurat ma dobry. Jest świadome, to nastolatek już. Przechodzi pewne operacje laryngologiczne i jeszcze inne przed nim być może, a są one w katalogu zabiegów wykluczających sluzbe
    • woman_in_love Re: A jeżeli Wasze dziecko nie będzie bogate/zamo 03.08.22, 12:41
      Nie:

jak zacznie być religijne - to wyleci, na śmietnik historii
      jak wstąpi do armii i zechce bronić OBCE osoby z macicą - to wyleci, na śmietnik historii
      jak zechce mieć 8 dzieci - to wyleci, na śmietnik historii
      jak zostanie feministką i będzie przeciw surogacji - z***ę własnoręcznie
      • meerkate Re: A jeżeli Wasze dziecko nie będzie bogate/zamo 03.08.22, 16:31
        nie wiem czy traktowac to jako zart.
        Moje dziecko jest w armii, po powrocie dziecka z Afganistanu raczej sie cieszylam niz wyrzucalam na smietnik historii.
        raczej takich zartow nie lubie.
        W spoleczenstwie gdzie mieszkam, powiedzialam sasiadom, ze dziecko jest w Afganistanie to jeden z nich stanal na bacznosc i podziekowal za sluzbe dla kraju.
        Smietnik historii brzmi dla mnie zle.

• woman_in_love Re: A jeżeli Wasze dziecko nie będzie bogate/zamo 03.08.22, 16:43
          jeden z nich stanal na bacznosc i podziekowal za sluzbe dla kraju.

No właśnie o tym piszę: to pierdlolo bez pokrycia.

1) A gdyby syn zginął? Czy to społeczeństwo by tobą się zajęło na starość? Dostałabyś rentę i woziliby cię do lekarza i odwiedzali na święta? I ci pomagali jak rodzony syn?
          2) A gdyby syn został kaleką? Dostałby sutą rentę? Dostałby bioniczne ręce i nogi warte raptem tyle co jedna rakieta czyli +/- 800 000 dolców? Czy społeczeństwo dałoby mu doopy, by się mógł rozmnożyć a tobie dać wnuki?

Usiądź z synem, przestudiuj życie jego poległych kolegów, ich matek oraz życie kolegów którzy zostali kalekami, a potem zastanów się, czy bekowe stawanie na baczność było tego warte.
          • rosapulchra-0 Re: A jeżeli Wasze dziecko nie będzie bogate/zamo 03.08.22, 18:02
            Woman_in_love, od lat piszesz na forum i od lat pi***dolisz trzy po piętnaście. Pamiętam jakieś pięć, dziesięć lat temu twoje wielkie wróżby na temat wejścia Arabii Saudyjskiej, Afganistanu, Kataru, Libanu, Iraku, Iranu, Kuwejtu i wielu innych państw z tamtych stron do Europy. Krzyczałaś, że już nie będziemy mówić w swoich ojczystych językach, a naszą jedyną religią będzie islam, kobiety będą niewolnicami mężczyzn, będą chodziły okutane itd. A potem ucichłaś na jakiś czas, złagodniałaś, ale od jakiegoś krótkiego czasu znowu nadajesz na chorych falach. Schizofrenia? Przestałaś brać leki?

Ogarnij się w końcu, przestań obrażać ludzi i ich najbliższych, tylko dlatego, że cos ci się uroiło we łbie. I nie piszę tego ani złośliwie, ani nienawistnie,.
            • woman_in_love Re: A jeżeli Wasze dziecko nie będzie bogate/zamo 04.08.22, 08:27
              Nie piep***. Jedno nie wyklucza drugiego. Po prostu zauważam to, że ci różni weterani mają przewalone, bo społeczeństwa praktycznie każdego kraju mają na nich potem wywalone. Pal licho jak wracają z PTSD, ale nawet tym z urwanymi kończynami nie chcą potem pomóc, mimo że te bioniczne ręce i nogi to już są w standardzie, tylko kosztują setki tysięcy dolarów.

I po prostu zauważam, że w życiu nie zaakceptuję tego, by moje dziecko się sfrajerzyło, walcząc i się narażając za państwo i wyborców, szczególnie tych z macicami, którzy potem mają wywalone. Meerkate miała wprawdzie najwyraźniej szczęście, ale gdyby nie miała?
          • meerkate Re: A jeżeli Wasze dziecko nie będzie bogate/zamo 03.08.22, 21:29
            Nieco warte odpowiedzi jest jedno:
            Moje dziecko nie jest od tego, zeby mi dawac wnuki.

I ja rodzac moje dziecko nikomu nie dawalam wnuczat.
            Dawalam szanse mojemu dziecku na zycie.

Btw, skad wiesz, ze to syn? Niczego takiego nie wspomnialam.
            • woman_in_love Re: A jeżeli Wasze dziecko nie będzie bogate/zamo 03.08.22, 21:31
              Jak nie syn to juz w ogole
    • triss_merigold6 Re: A jeżeli Wasze dziecko nie będzie bogate/zamo 03.08.22, 12:44
      Oczywiście, że nie wszystkie bym zaakceptowała. Borejkowszczyzny nie akceptuję, ale raczej moim dzieciom nie grozi.
      • brytyjska.mgla Re: A jeżeli Wasze dziecko nie będzie bogate/zamo 03.08.22, 12:54
        A co byś zrobiła, gdyby córka zakochała się na zabój i poślubiła takiego Ignacego?! Tak realistycznie. Wyrzekłabyś się?
        • triss_merigold6 Re: A jeżeli Wasze dziecko nie będzie bogate/zamo 03.08.22, 12:58
          Pomagałabym wnukom, żeby w jak najmniejszym stopniu ponosiły konsekwencje głupoty matki i cwaniactwa ojca.
          • hanusinamama Re: A jeżeli Wasze dziecko nie będzie bogate/zamo 03.08.22, 13:29
            Ale ona by nie chciała aby babcia się wtrącała....i co? Porywasz je?
            • triss_merigold6 Re: A jeżeli Wasze dziecko nie będzie bogate/zamo 03.08.22, 13:39
              Borejkowszczyzna wbrew wzniosłym etycznie deklaracjom, kasę i pomoc dla dzieci przytulała chętnie.
              • tt-tka Re: A jeżeli Wasze dziecko nie będzie bogate/zamo 03.08.22, 13:46
                triss_merigold6 napisała:

> Borejkowszczyzna wbrew wzniosłym etycznie deklaracjom, kasę i pomoc dla dzieci
                > przytulała chętnie.

a nawet sepila na bezczela ! I ta przytulana pomoc/forsa nie byla tylko, ani glownie, dla dzieci, lecz dla borejkoidalnych doroslych.
                • triss_merigold6 Re: A jeżeli Wasze dziecko nie będzie bogate/zamo 03.08.22, 13:51
                  No, im się należało, bo byli tacy ę ą ponad prozę życia.
        • arwena_11 Re: A jeżeli Wasze dziecko nie będzie bogate/zamo 03.08.22, 13:32
          Pamiętaj też, że stary Borejko mógł się oddawać filozoficznym rozkminom - bo wszystko za niego robiła żona. Wątpię aby córka Triss na coś takiego poszła. Moja zdecydowanie uciekłaby w podskokach.
          • triss_merigold6 Re: A jeżeli Wasze dziecko nie będzie bogate/zamo 03.08.22, 13:41
            Moja ma 11 lat, trudno przewidywać.

Synowi, mam nadzieję, leniwa larwa nie grozi, panna społecznica- aktywistka też nie.
            • miadia Re: A jeżeli Wasze dziecko nie będzie bogate/zamo 03.08.22, 15:07

> Moja ma 11 lat, trudno przewidywać.

> Synowi, mam nadzieję, leniwa larwa nie grozi, panna społecznica- aktywistka też
              > nie.

A dlaczego? Będziesz miała szansę się wykazać 😎
            • hanusinamama Re: A jeżeli Wasze dziecko nie będzie bogate/zamo 03.08.22, 21:01
              A co złego w pannie społecznicy aktywistce?
              • aandzia43 Re: A jeżeli Wasze dziecko nie będzie bogate/zamo 03.08.22, 21:10
                hanusinamama napisała:

> A co złego w pannie społecznicy aktywistce?

Zasadniczo nic, pod warunkiem że poza tym zarabia. Można też przy pomocy aktywizmu podczepić się pod rokujące siły i zostać etetowym aktywistą czyli wejść w politykę.
              • triss_merigold6 Re: A jeżeli Wasze dziecko nie będzie bogate/zamo 03.08.22, 21:22
                Zwykle są histeryczne, egzaltowane i wyznają jakąś ideologię (wszystko jedno czy to Ordo Curvis, ekosreko czy twitterowe femiJulki). Razemkowe aktywistki nie pracują z definicji, za to bardzo chętnie krzyczą "daj".
                • angazetka Re: A jeżeli Wasze dziecko nie będzie bogate/zamo 03.08.22, 21:24
                  W przeciwieństwie do ciebie siedzę w środowisku aktywistycznym zbliżonym do Razemków i jakoś ludzie niezależnie od płci pracują.
                  • triss_merigold6 Re: A jeżeli Wasze dziecko nie będzie bogate/zamo 03.08.22, 21:31
                    Dziwne, bo to co kojarzę z Twittera to umie tylko organizować zbiórki i zrzutki na dorosłych nierobów albo blokować legalne eksmisje.

Wracając do meritum, mam niski poziom tolerancji na ludzi zafiksowanych ideologicznie, bez względu na kierunek ideolo, dla mnie to tak samo niezrozumiałe i krępujace zaangażowanie jak w jakąś religię.
                    • boogiecat Re: A jeżeli Wasze dziecko nie będzie bogate/zamo 03.08.22, 21:39

> mam niski poziom tolerancji na ludzi zafiksowanych ideolog
                      > icznie, bez względu na kierunek ideolo, dla mnie to tak samo niezrozumiałe i kr
                      > ępujace zaangażowanie jak w jakąś religię.

Mam bardzo ogolnie podobne stanowisko i od razu pomyslalam, ze wyzej niekoniecznie chodzilo ci (tylko) o zarabianie na zycie, ale tez ze wymieszalas rozne kategorie zaangazowan- ja spolecznikow bym wogole nie wrzucala do wora fixum-ideolum.
                    • ludzikmichelin4245 Re: A jeżeli Wasze dziecko nie będzie bogate/zamo 03.08.22, 21:51

> Dziwne, bo to co kojarzę z Twittera to umie tylko organizować zbiórki i zrzutki
                      > na dorosłych nierobów albo blokować legalne eksmisje.
                      >

Potwierdzam, poznałam w życiu - myślę - coś koło dwustu osób, które zajmują się aktywizmem i nie kojarzę ani jednej, która nie pracowałaby zawodowo.

Wygląda na to, że masz niewielkie pojęcie o środowiskach społeczników, więc nie wiesz, że w tym kraju aktywizm s t o i darmową pracą grafików, copywriterów, programistów, webmasterów i prawników po godzinach.
                      • ludzikmichelin4245 Re: A jeżeli Wasze dziecko nie będzie bogate/zamo 03.08.22, 21:53
                        Tzn. potwierdzam angazetkę.
                • g.r.uu Re: A jeżeli Wasze dziecko nie będzie bogate/zamo 03.08.22, 22:34
                  I z tego daj mają więcej niż niejedna osoba z pracy
              • miadia Re: A jeżeli Wasze dziecko nie będzie bogate/zamo 03.08.22, 21:51
                hanusinamama napisała:

> A co złego w pannie społecznicy aktywistce?
                >

N ie pasuje do banki spolecznej pani x i jej janusza.
          • tt-tka Re: A jeżeli Wasze dziecko nie będzie bogate/zamo 03.08.22, 16:27
            arwena_11 napisała:

> Pamiętaj też, że stary Borejko mógł się oddawać filozoficznym rozkminom - bo ws
            > zystko za niego robiła żona.

nie wszystko - przez kilkanascie lat oboje zgodnie doili swoje protoplastki, do tego stopnia, ze nawet prace (w czasie, gdy to praca szukala czlowieka, a nie czlowiek pracy) zalatwialy jednemu i drugiemu obie mamusie.
            Kolejne mieszkania od tesciowej, meble od tesciowej, furaz nosila tesciowa, ogarniala bardak w domu tesciowa przy okazji wizyt... moge kochac dziecko nad zycie, ale taki numer nie przeszedlby wiecej niz trzy razy tongue_out
            • arwena_11 Re: A jeżeli Wasze dziecko nie będzie bogate/zamo 03.08.22, 16:46
              Dobra, gwoli ścisłości Mila miala Gizelę a nie matkę. Ale co do meritum - pełna zgoda. No, lodówkę Mila zdobyła dla nich w jakimś konkursie piękności - a wtedy Ignacy strzelił focha.
              • tt-tka Re: A jeżeli Wasze dziecko nie będzie bogate/zamo 03.08.22, 17:39
                arwena_11 napisała:

> Dobra, gwoli ścisłości Mila miala Gizelę a nie matkę.

prawnie rzecz biorac Mila byla zapisana w papierach jako corka Gizeli.
                przy sprawach majatkowych, spadkowych, darowiznach, odpowiedzialnosci za nieletnia etc miala matke
                a ze traktowala ja jak bardzo zle wychowana panienka sluzaca, a Gizela na to pozwalala latami, to inna kwestia
                • arwena_11 Re: A jeżeli Wasze dziecko nie będzie bogate/zamo 03.08.22, 17:52
                  No właśnie nie wiem jak ze spadkiem - czy Mila odziedziczyła ten dom Gizeli ( tam gdzie mieszkała przed śmiercią? ), bo mnie wychodzi, że nie.
                  • tt-tka Re: A jeżeli Wasze dziecko nie będzie bogate/zamo 03.08.22, 18:22
                    arwena_11 napisała:

> No właśnie nie wiem jak ze spadkiem - czy Mila odziedziczyła ten dom Gizeli ( t
                    > am gdzie mieszkała przed śmiercią? ), bo mnie wychodzi, że nie.

Mogla odrzucic spadek, mogla zostawic sobie jego przyjecie na pozniej, gdy umrze mieszkajaca tam rowniez kuzynka - ale dziedziczyla ona, jako jedyne dziecko Gizeli. Melania Borejko, z domu Kalemba, corka Gizeli Kalemby, tak stoi w papierach, to masz jednoznacznie powiedziane.
                    Borejkowie sa tak wzniosli w kwestii wlasnosci, ze nigdy nie dowiesz sie, czy np mieszkanie wykupili, czy nie i czyje ono wlasciwie jest smile - ale dom zbudowany przez corke i ziecia od podstaw i za wlasne bardzo szybko zaczeli traktowac jako ogolnorodzinna wlasnosc. W ktorej to cudzej wlasnosci oni, seniorzy, maja najwiecej do powiedzenia.
                    • asia.sthm Re: A jeżeli Wasze dziecko nie będzie bogate/zamo 03.08.22, 18:43
                      O kurcze, zadnej MM ksiazki nie przeczytalam, ale i tak juz wiem co to jest borejkowanie w kazdej dziedzinie big_grin
                      Forum to jednak kopalnia wiedzy.
    • aandzia43 Re: A jeżeli Wasze dziecko nie będzie bogate/zamo 03.08.22, 12:51
      A co tu można poradzić, czas zacząć zbierać kasę na ratowanie licznych wnucząt od biedy i braku perspektyw wink
    • mama_tecza Re: A jeżeli Wasze dziecko nie będzie bogate/zamo 03.08.22, 12:57
      Ja już wiem, że moje dzieci nie będą zamożne ale bardzo się cieszę, że wybierają swoje pasje. Syn zaczyna ratownictwo, wiem że będzie w stanie się w tym zawodzie utrzymać ale ciężko mu będzie np zarobić samodzielnie na mieszkanie. Więc kawalerkę na start dostanie a dalej już sobie poradzi. Sama mam dochody trochę powyżej średniej i jestem bardzo zadowolona. Nie potrzebuję bogactwa, nie mam dużych wymagań i moje dzieci też nie szastają pieniędzmi.
    • nenia1 Re: A jeżeli Wasze dziecko nie będzie bogate/zamo 03.08.22, 12:58
      Na kozach to akurat można zrobić biznes, zwłaszcza na kozim mleku i serach. Co do akceptacji. Nie mam poglądu, że muszę akceptować wszystko co zrobi moje dziecko. Natomiast mam świadomość, że i tak jak będzie chciała to zrobi po swojemu. Nie jesteśmy jednak ze sobą zrośnięte i każda z nas może mieć swoje zdanie. Zdanie, czyli nie fochy, dąsy, obrażania się, naciski i inne manipulacje, ale swoje zdanie w jakimś temacie.
      I mogą to być różne zdania, ze świadomością, że i tak druga dorosła osoba decyduje o sobie, a nie jej bliscy.
    • kryzys_wieku_sredniego Re: A jeżeli Wasze dziecko nie będzie bogate/zamo 03.08.22, 12:59
      Jeśli chodzi o ósemkę dzieci to porażka.
      Jeśli chodzi o wypasanie kóz w bieszczadach to mu chętnie pomogę i dam kasę na rozkręcenie biznesu.
    • sophia.87 Re: A jeżeli Wasze dziecko nie będzie bogate/zamo 03.08.22, 13:03
      Zależy mi by były szczęśliwe, tak czy inaczej dopilnuje by były również zamożne. Ewentualnie zadbam o wnuki
    • tt-tka Re: A jeżeli Wasze dziecko nie będzie bogate/zamo 03.08.22, 13:08
      No to nie bedzie. Bedzie zyc biednie, ewentualnie z wypasionymi wakacjami u mamy/babci. Choc przy osmiorgu wnukach moge miec obiekcje...

Nie, nie wszystkie wybory zaakceptuje. Jakby mi sie dziecko zwiazalo z faszysta czy rasista na przyklad, mowy nie ma o akceptacji. Ale kozy w Bieszczadach sa akceptowalne.
    • mama-ola Re: A jeżeli Wasze dziecko nie będzie bogate/zamo 03.08.22, 13:24
      Trudno by mi było zaakceptować nic nierobienie. (Coś jak w opowiadaniu o "grzypkach" Tokarczuk, kto czytał bizarne, wie, o co chodzi). Trochę bym była niezadowolona, gdyby synowie wybrali pracę robotnika, ale jeśli byłaby to stała praca, to złego słowa na głos bym nie powiedziała. Wybory prywatne typu singiel/w związku/dzieciaty/niedzieciaty nie doczekają się moich komentarzy. Parcia na wnuki nie mam, wręcz wolałabym ich nie mieć. Ale jakby były i byłaby potrzebna moja pomoc, to myślę, że bym pomagała.
    • alpepe Re: A jeżeli Wasze dziecko nie będzie bogate/zamo 03.08.22, 13:25
      Będzie.
    • szafireczek Re: A jeżeli Wasze dziecko nie będzie bogate/zamo 03.08.22, 13:27
      Oczywiście - porażka wychowawcza, ostatecznie - wyjątek od reguły, która mówi się że niedaleko pada jabłko od jabłoni.
    • szara.myszka.555 Re: A jeżeli Wasze dziecko nie będzie bogate/zamo 03.08.22, 13:29
      Nie łączę poczucia szczęścia z pieniędzmi, nie czynią one życia bardziej wartościowym - więc zaakceptuję to, co dziecko wybierze dla siebie w życiu.
    • boogiecat Re: A jeżeli Wasze dziecko nie będzie bogate/zamo 03.08.22, 13:35
      Ja, moj facet i cala jego bliska rodzina jestesmy dumni z mlodszego brata, ktory w wieku 31 lat opuscil posade szefa cukiernika w michelinowskiej trzygwiazdkowej restauracji i pojechal uczyc dzieci w biednym kraju.

Dumni i jednoczesnie cieszymy sie, ze moze robic co mu w duszy gra. I mimo roznych obaw, jestesmy pewni, ze duzo dobrych rzeczy z tego wyniknie.

Wiecej niepokoju w rodzinie jednak bylo, gdy mlody rzucil liceum😛
    • riki_i Re: A jeżeli Wasze dziecko nie będzie bogate/zamo 03.08.22, 13:36
      Mając pasję, z każdego zajęcia można mieć miliony. Pamiętam śmichy chichy jak syn Kuronia został kucharzem... Zrobił karierę ale dziś Ramsey czy Gesslerowa mają z tego jeszcze wielokrotnie więcej
      Poza tym , dowolna profesja moze nagle stać się niezwykle zyskowna - wrestling przed nadejściem Vince'a McMahona był totalną niszą dla zapaleńców, z groszowymi zarobkami.
      • boogiecat Re: A jeżeli Wasze dziecko nie będzie bogate/zamo 03.08.22, 13:49
        Ol nol, zgadzam sie z Rikim. W sumie to samo chcialam napisac o bracie faceta, bo chlopak gdzie nie pojedzie, tam zamienia wszystko w zloto.
        Choc robienie milionow z pasji wymaga przeogromnej PRACY i mysle, ze w pewnym momencie ludzie z milionowa pasja potrzebuja wiecej rownowagi w zyciu i zamieniaja te miliony na « miliony » niebezposrednio spieniezanych wartosci.
        • jednoraz0w0 Re: A jeżeli Wasze dziecko nie będzie bogate/zamo 03.08.22, 18:38
          Nie, to nie tak. Jak ktoś ma talent do robienia milionów to je zrobi. A są branże w których trzeba być pasjonatem żeby się nimi parać a kasa z tego jest taka sobie. No ale ponieważ nikt w nich nie zrobił milionów to one w ogóle nie przychodzą do głowy jako przykład.
      • g.r.uu Re: A jeżeli Wasze dziecko nie będzie bogate/zamo 03.08.22, 13:51
        Mając pasje i nazwisko. No i kasę na start. Bananowa panna Ikonowiczówna korzystnie się wzenila to i poszło. Mariolka z Koziej Wólki to by z tą samą pasją obstawiała kuchnię w domu weselnym
        • miadia Re: A jeżeli Wasze dziecko nie będzie bogate/zamo 03.08.22, 15:11
          g.r.uu napisała:

> Mając pasje i nazwisko. No i kasę na start. Bananowa panna Ikonowiczówna korzys
          > tnie się wzenila to i poszło. Mariolka z Koziej Wólki to by z tą samą pasją obs
          > tawiała kuchnię w domu weselnym

O kim ty mówisz? O Magdzie Gessler?
          • g.r.uu Re: A jeżeli Wasze dziecko nie będzie bogate/zamo 03.08.22, 16:34
            Oczywiście, a o kim?
        • riki_i Re: A jeżeli Wasze dziecko nie będzie bogate/zamo 03.08.22, 18:19
          Bananowy rodzony brat tym niemniej żyje w ubóstwie i pomaga biednym. Ma chłop swoje odpały, ale trudno mu zarzucić egzystencję na wysokiej stopie.

Trochę przesadzasz gruu, wżenienie się średnio zależy od pozycji rodziny i możliwości finansowych rodziców. Agatka Konarska jakoś do tej pory panienka.... a startowała 30 lat temu z mocarnego punktu wyjściowego (rodzice ustosunkowani dyplomaci, ona wszechstronnie wykształcona i władająca językami, do tego w młodości b. ładna).
          • g.r.uu Re: A jeżeli Wasze dziecko nie będzie bogate/zamo 03.08.22, 18:59
            Brat sobie to wybrał, zrezygnowanie z uprzywilejowanej pozycji nie zmienia faktu,że ma ona znacznie. Nie chodziło mi o to, że wżenienie zależy bezpośrednio od możliwości rodziców, choć niewątpliwie córka dyplomaty ma większe szanse na poznanie wysoko postawionych i zamożnych ludzi niż córka sprzedawcy w Pcimiu. Tu jest połączenie odpowiedniego pochodzenia i odpowiedniego ożenku. Samą pasją tego nie osiągnęła. Zresztą sam dobrze wiesz, że to zaplecze ma duże znaczenie i pojedyncze przypadki selfmademanów tego nie zmienią
            • riki_i Re: A jeżeli Wasze dziecko nie będzie bogate/zamo 03.08.22, 19:24
              No ok, pochodzenie społeczne MA ZNACZENIE, ożenek też MA ZNACZENIE, ale nie demonizujmy tego przesadnie.

Na studiach miałem kolegę - syna oficera WSI, do tego nieziemsko przystojnego, miał mocarne możliwości i jakoś z nich nie skorzystał. Z ustosunkowanych panienek podsuwanych przez tatusia , też nie. A niektóre były naprawdę ładne. To zupełnie nie jest tak, że te "możliwości z domu" automatycznie coś załatwiają (vide choćby ta córka Zamachowskiego nad którą -poniekąd słusznie- znęcała się Monisia primo voto Richardson).
              • miadia Re: A jeżeli Wasze dziecko nie będzie bogate/zamo 03.08.22, 19:39
                Jak Monika Richardson znecala się niby nad córką Zbysia?
                • riki_i Re: A jeżeli Wasze dziecko nie będzie bogate/zamo 03.08.22, 19:49
                  Wujek google cię gryzie? Co ja jestem? Usługi dla ludności?

„Maria ma 23 lata i jest rzecznikiem prasowym swojej mamy. Mieszka z mamą i rodzeństwem, nie ma chłopaka ani pomysłu na życie. (…) Od sześciu lat walczymy z mężem o to, żeby umiała zacząć własne życie, stanąć na własnych nogach. Pieniędzy jej nie zabraknie, to gwarantuje jej ojciec. Ale wygodniej jest z jakiejś nieznanej przyczyny podczepić się pod czyjeś żale i pretensje, a nawet czyjąś wojnę. Dokąd ją to zaprowadzi? Jakie ma szanse na samorealizację, własny rozwój? Po co się angażuje, choć nic nie może zrobić? Jest zmanipulowana i nieszczęśliwa”,

taki wpis na Instagramie popełniła Monika wówczas Zamachowska w 2017 roku
              • ichi51e Re: A jeżeli Wasze dziecko nie będzie bogate/zamo 03.08.22, 19:48
                🤣🤣🤣
                • riki_i Re: A jeżeli Wasze dziecko nie będzie bogate/zamo 03.08.22, 19:50
                  Ichaaaa!
              • g.r.uu Re: A jeżeli Wasze dziecko nie będzie bogate/zamo 03.08.22, 20:09
                Możliwości z domu automatycznie nie załatwiają. Ale ich brak dużo utrudnia. Oczywiście spieprzyć można wszystko i jest to znacznie łatwiejsze niż wystartowanie od zera.
          • miadia Re: A jeżeli Wasze dziecko nie będzie bogate/zamo 03.08.22, 19:53
            Agata Konarska ma po prostu paskudniasty charakter, wiec siłą rzeczy nie mogła znaleźć nikogo dla siebie.

Gesslerowa to paskudny babon z ustosunkowanej rodziny. Z ego rozdetym do granic, wiec dla jej brata juz nie starczylo. Ona realizuje sie w życiu na bogato, a on na biedno.

Gesslerowa miała wielu partnerów i wielu mezow. Ikonowicz za to ma sporo przychowku, bo chyba 4 dzieci. Jego najstarsza corka zawsze miała do niego pretensje - w domu pieniędzy nie bylo, moze dlatego po studiach w Hiszpanii rzucila wieloletniego chłopaka, którego poznala w wieku 14 lat (i wtedy tez stracila dziewictwo), a w wieku chyba 16 juz mieszkali ze soba jak dorosła para w mieszkaniu (jakis rodzinny spadek). W Hiszpanii po kilku miesiącach od emigracji rzucila tego gościa, a po x czasu zwiazala z Turkiem. No i sa małżeństwem, które tula się po świecie jak nomadzi.

To jest rodzina, ktora lubi patchworki - trudno sie czasem połapać, kto z kim.
            • boogiecat Re: A jeżeli Wasze dziecko nie będzie bogate/zamo 03.08.22, 19:59
              Czy ty cytujesz co « lepsze » kawalki pipol-Ricza czy jestes nowym forumowym ekspertem?😀
        • boogiecat Re: A jeżeli Wasze dziecko nie będzie bogate/zamo 03.08.22, 19:45
          g.r.uu napisała:

> Mając pasje i nazwisko. No i kasę na start.

Nie tam, bez przesady (chyba, ze te miliony wzielas doslownie, ja to wzielam za metafore porzadnego zarabiania na zycie, w kontekscie watku)
    • nutella_fan Re: A jeżeli Wasze dziecko nie będzie bogate/zamo 03.08.22, 13:40
      Ja z trudem, ale zaakceptuję. Bardziej interesujące jest pytanie, czy w takiej sytuacji należy się dziecku pomoc finansowa od bogatej emamy? smile
      • berber_rock Re: A jeżeli Wasze dziecko nie będzie bogate/zamo 03.08.22, 13:52
        Moje podejscie: wybór mało dochodowego ale za to pasjonującego kierunku studiów akceptuje pod warunkiem że latorośl wybiera to z dobrodziejstwem inwentarza.
        Późniejsze jęki i oczekiwania ponad standard ignoruje i kurek zakręcam. Sorry Winnetou ale trzeba ponosić konsekwencje własnych wyborów. No se puede todo.
        • nutella_fan Re: A jeżeli Wasze dziecko nie będzie bogate/zamo 03.08.22, 17:57
          Myślę podobnie właśnie.
    • andaba Re: A jeżeli Wasze dziecko nie będzie bogate/zamo 03.08.22, 13:57
      No cóż, akurat kozy w Bieszczadach i ósemka dzieci to by było bardzo po mojej myśli.
      Mogę pomóc zarówno paść, jak i bawić.
    • gryzelda71 Re: A jeżeli Wasze dziecko nie będzie bogate/zamo 03.08.22, 14:02
      To będzie żyło jak większość piszacych na ematce.
    • gulcia77 Re: A jeżeli Wasze dziecko nie będzie bogate/zamo 03.08.22, 14:11
      To będzie biedne. Czasem kwestia wyboru, a czasem gustu. W moim życiu też był moment, że poszłam swoją drogą i przepis na smażony ryż znam w stu odsłonach. Niezła szkoła życia. W sumie potrzebne mi doświadczenie, które pozwoliło szybko i skutecznie dorosnąć.
      Nie zaakceptowałabym ekstremalnych odchyłów na prawo/lewo i przemocy. Spawanie, wypas kóz, praca na kuchni są mi znakomicie obojętne. Co więcej, już wiadomo, że kolano uniemożliwi profesjonalny sport, więc pomysł ze spawaniem całkiem mi się podoba. Przynajmniej kasy zarobi opór.
      • panna.nasturcja Re: A jeżeli Wasze dziecko nie będzie bogate/zamo 03.08.22, 18:29
        Gulcia, przykro mi z tym kolanem.
        Z tego, co,pisałaś, wynikało, że Młody bardzo zaangażowany i utalentowany.
        • gulcia77 Re: A jeżeli Wasze dziecko nie będzie bogate/zamo 03.08.22, 19:08
          Cóż, życie. Młody jest zawiedziony na pewno, ale to mój charakter, nie kijem, to pałką. Ostatnio faktycznie rozważa połączenie spawania z projektowaniem. I to może być pomysł na naprawdę niezłe życie. Podoba mu się taka precyzyjna robota, a dziadek zachwycony, że ma następcę.
    • la_mujer75 Re: A jeżeli Wasze dziecko nie będzie bogate/zamo 03.08.22, 14:20
      Ja tam w kościach czuję, że moje bogate nie będą!
      I w zasadzie, z niewielkimi wyjatkami, popierałabym ich wybory życiowe.
      Nie zniosłabym, jakby okazali się prawicowymi z j e b a m i (w tym takimi typowymi incelami), bo dla mnie skrajne prawicowe poglądy oznaczają, że ktos nie jest dobrym czlowiekiem. Sorry, ale tak ja mam.
      A reszta- według ich uznania. Nawet, jakby któremuś odwaliło i zostałby mnichem wink
      Byleby byli szczęśliwi.
    • asia_i_p Re: A jeżeli Wasze dziecko nie będzie bogate/zamo 03.08.22, 14:37
      Zaakceptuję każdy wybór, z którym będą szczęśliwi, równocześnie nie robiąc nikomu krzywdy (mam na myśli konkretną krzywdę, a nie, że Jurkowi serce pęka, bo za niego nie chce wyjść).

Do dzisiaj pamiętam, jak przeglądałam album o wsi krakowskiej i stwierdziłam, że chcę być na takiej wsi nauczycielką, a mój ojciec, trzeźwy biznesmen, zamiast mi perswadować, stwierdził, że się do mnie sprowadzi na emeryturze i będzie mi drzewo rąbał. Nie jestem na tej wsi (tylko na innym zadupiu big_grin ), on mi drzewa nie rąbie, bo ma inne zajęcia, ale zostało to fajne uczucie, że jestem mądrym człowiekiem, który wybiera dla siebie, że można mi zaufać, że moje wybory są OK. To ważniejsze niż ochronienie przed błędami, bo daje siłę, która pozwala naprawić ewentualne błędy.
      • ludzikmichelin4245 Re: A jeżeli Wasze dziecko nie będzie bogate/zamo 03.08.22, 19:32
        asia_i_p napisała:

> Do dzisiaj pamiętam, jak przeglądałam album o wsi krakowskiej i stwierdziłam, ż
        > e chcę być na takiej wsi nauczycielką, a mój ojciec, trzeźwy biznesmen

> ale zostało to fajne uczucie, że jestem mądrym
        > człowiekiem, który wybiera dla siebie, że można mi zaufać, że moje wybory są OK

A nie masz poczucia, że jednak taki wybór jest pewnym luksusem?
        • ludzikmichelin4245 Re: A jeżeli Wasze dziecko nie będzie bogate/zamo 03.08.22, 19:35
          Chodzi mi o to, że wsparcie można i należy okazywać niezależnie od opłacalności wyborów autonomicznej jednostki, jaką jest dziecko, tylko jednak nie da się tego rozpatrywać w oderwaniu od ekonomicznych realiów. Na przykład, gdy ten wybór determinuje, czy będzie dach nad głową, czy nie będzie.

• tiffany_obolala Re: A jeżeli Wasze dziecko nie będzie bogate/zamo 03.08.22, 20:19
            Znam absolwentów prawa na kasie w Biedronce, lekarzy ciągnących po trzy etaty, i historyczke sztuczną, która naprawdę nieźle zarabia, a także fryzjera, do którego trzeba się zapisywać z półrocznym wyprzdzeniem. Kierunek studiów nie determinuje sukcesu.zawodowego ani finansowego - nawet programista może wylądować jako nauczyciel informatyki w szkole. Właściwie nie wiem, co decyduje o tym sukcesie, ale na pewno nie tylko same studia...
            • ludzikmichelin4245 Re: A jeżeli Wasze dziecko nie będzie bogate/zamo 03.08.22, 20:56
              Ktoś jednak w tym kraju (i zdaje się, że zdecydowana większość obywateli) zarabia te 3-4 tysiące, więc najwyraźniej możliwości nie są aż tak nieograniczone.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka