Dodaj do ulubionych

Allegro lokalnie - czy to ok?

03.08.22, 14:15
E weekend kupiłam coś na all lokalnie. Ponieważ do dziś nic w sprawie nie drgnęło, pytam sprzedawcę, kiedy przesyłka dojdzie. Na co dostałam odpowiedź, nie podpisaną nazwiskiem, że przdmiotu już nie ma, że pan jest za granicą i prosi i nr konta, by oddać kasę.
Nie powinien jej po prostu oddać przelewem zwrotnym?
Czy to może być jakieś oszustwo?
Niby nie wiem jakie by mogło być, ale wolę spytać emamę 🙂
Obserwuj wątek
    • sea.sea Re: Allegro lokalnie - czy to ok? 03.08.22, 14:51
      Może być wał, ale nie musi.

Jak się ma ustawione automatyczne wypłaty, to jkasa z All sama się wysyła na wskazane konto i nie da się jej oddać w systemie Allegro jako "zwróć wpłatę", musisz oddać właśnie normalnym przelewem.
    • perspektywa Re: Allegro lokalnie - czy to ok? 03.08.22, 14:58
      Wysyłanie, podawanie nr konta nie jest niebezpieczne samo w sobie. To tak jak firma podaje nr rachunku do wpłaty na swojej stronie. Firmy też publikują nr rachunków na Białej Liście. Każdy może sprawdzić rachunek jakiejś firmy. Niebezpieczne są linki czy załączniki, w które klikamy.
    • tygryskowata Re: Allegro lokalnie - czy to ok? 03.08.22, 14:58
      Wałki robią na all lokalnie i olx prosząc o maila/nr karty smile Jak tylko nr konta - to przy obecnych zabezpieczeniach chyba się nie da po samym numerze obrobić? I oczywiście nic nie klikać w celu odebrania kasy!
    • nie_ma_niebieskich Re: Allegro lokalnie - czy to ok? 03.08.22, 15:23
      Dzięki! Tak sądziłam, że samo konto to mało, no ale lepiej się upewnić.
    • jasnozielona_roslinka Re: Allegro lokalnie - czy to ok? 03.08.22, 16:32
      po co mu numer karty? Czasem sprzedaje na alegro lokalnie i tam jest przycisk dla sprzedającego "zwrot". Niedawno tak zwracałam i było szybko i bez problemu.
      Coś kręci, ale nie chodzi o kradzież z karty
      • nie_ma_niebieskich Re: Allegro lokalnie - czy to ok? 03.08.22, 16:39
        Nr konta, nie karty.
        • jasnozielona_roslinka Re: Allegro lokalnie - czy to ok? 03.08.22, 17:09
          wystarczy że przyciśnie "zwróc pieniądze" i dostaniesz zwrot, nie wiem co on kombinuje, albo może nie wie, że się w ten sposób zwraca

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka