Dodaj do ulubionych

Czy z zazdrości można wyjść....

03.08.22, 16:49
Tak się zastanawiam po przeczytaniu artykułu
emocje.pro/zazdrosc-i-zaborczosc-jak-sobie-radzic/
I niestety widzę u siebie pewne takie zachowania świadczące o zazdrości i zaborczości... W różnych relacjach. Ponieważ pracuje nad sobą 😉 to nie ma tragedii, najbardziej ciężko w takich momentach jest mnie samej. .

Ehhh da się to odćwiczyć?
Obserwuj wątek
    • homohominilupus Re: Czy z zazdrości można wyjść.... 03.08.22, 17:21
      Ja bym poleciła terapię.
    • la_felicja Re: Czy z zazdrości można wyjść.... 03.08.22, 21:55
      Byam przekonana, że tytuł wątku to początek zdania, które będzie brzmiało:
      Czy z zazdrości można wyjść...za mąż?

A na poważnie, to bardzo dobrze, że zauważasz u siebie zachowania, które Ci się nie podobają. To ogromny krok w kierunku poprawy. W dodatku już pracujesz nad sobą, to super. Ale, jak przedpiszczyni zauważyła - terapia pewnie Ci się przyda.
      • tesknie_sobie Re: Czy z zazdrości można wyjść.... 03.08.22, 21:58
        Może nie ma takiej jeszcze tragedii żeby aż terapia mam nadzieję.
        Ten artykuł pocieszający pokazuje kroki konkretne jakimi można sobie pomóc.
        • taniax Re: Czy z zazdrości można wyjść.... 03.08.22, 22:10
          Moim zdaniem to jest z reguły tak że po prostu są ludzie/faceci którym nie ufamy i nie musi to być do końca uświadomione, dzieje się instynktownie, dawali np jakieś drobne sygnały nielojalności i nasz mózg to wychwycił gdzieś po drodze. Oczywiście że istnieją też ludzie z zaburzeniami istnieją nawet jakies skrajne zaburzenia zespół otella ale jednak życie pokazuje że my kobiety często przewidujemy i czujemy zagrożenie instynktownie, intuicyjnie. Sama tak mam w życiu byłam z facetami których się nie obawiałam i byłam z takimi których obwiałam się i byłam bardzo zazdrosna bo dawali mi powody.
          • tesknie_sobie Re: Czy z zazdrości można wyjść.... 03.08.22, 22:13
            A wiesz że o tym właśnie myślałam, że nie dotyczy to wszystkich przecież... Rzeczywiście, podświadomie może coś się wyłapuje. Czasem wystarczy niedopowiadanie (niektórzy mają taki styl), a już ...
      • taki-sobie-nick Re: Czy z zazdrości można wyjść.... 03.08.22, 22:00
        A ja, że czy można wyjść z siebie.
        • tesknie_sobie Re: Czy z zazdrości można wyjść.... 03.08.22, 22:10
          Hahaha a to akurat można 😁
          Z siebie najłatwiej wyjść jak człowieka zatelepie 🤭

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka