Dodaj do ulubionych

Czemu taka osoba jest na nie

04.08.22, 10:14
Czemu ludzie:
* bez zobowiązań prawnych (ślub),
* bez zobowiązań finansowych (wspólny kredyt, majątek, firma),
* bez zobowiązań rodzinnych (wspólne dzieci),
* samodzielni finansowo,
* samodzielni bytowo (radzący sobie sami w codzienności),
tkwią w niesatysfakcjonujących związkach? Czemu tkwią w związkach wręcz toksycznych i patologicznych? Jakie są główne przyczyny, dla których nie odchodzą, skoro mogą to zrobić w ciągu godziny lub najwyżej doby (tyle pewnie trwa spakowanie rzeczy)? A czasem nawet ze sobą nie mieszkają, a mimo to nadal są w niesatysfakcjonującym związku. Nie potrafię zrozumieć...
Obserwuj wątek
  • heca7 Re: Czemu taka osoba jest na nie 04.08.22, 10:20
   Strach przed samotnością?...
  • fiszrybna Re: Czemu taka osoba jest na nie 04.08.22, 10:20
   Najczęstsze trzy powody to chyba strach, lenistwo i niskie poczucie własnej wartości. Często występujące wspólnie w różnym nasileniu. Ludzie się boją samotności, z różnych powodów. Nie chce im się szukać nowych partnerów, a nie wyobrażają sobie bycia samymi. Dla kobiet od pewnego wieku poszukiwanie sensownego partnera to prawdziwa droga przez mękę. No i to niskie poczucie własnej wartości powoduje zwykle myślenie, że ja nikogo lepszego nie znajdę, na nikogo lepszego nie zasługuję, nie jestem atrakcyjna dla innych. Co zresztą, niestety, niekiedy jest prawdą. I to chyba tyle. Ludzie, których opisałaś teoretycznie mogliby się w chwilę ewakuować z niefajnych związków, no ale stosunkowo często tego nie robią. A całkiem wielu osobom, zwłaszcza mężczyznom, nie przeszkadza ślub, wspólny kredyt, majątek, firma, dzieci, a nawet nieogarnięcie życiowe, żeby z dnia na dzień zostawić żonę i zmyć się do w ich mniemaniu lepszego modelu lub poszukiwać siebie - jak to ładnie określają.
  • figa_z_makiem99 Re: Czemu taka osoba jest na nie 04.08.22, 10:24
   Powodem są uzależnienia behawioralne i deficyty emocjonalne, lęk przed samotnością. W dzisiejszych czasach dochodzą jeszcze kwestie materialne, bo wszędzie drożyzna.
  • ichi51e Re: Czemu taka osoba jest na nie 04.08.22, 10:29
   bo wbrew pozorom w takim związku jest wygodnie i nie zawsze zle. Do tego dochodzi być może syndrom sztokholmski.
  • woman_in_love Re: Czemu taka osoba jest na nie 04.08.22, 10:38
   A po ch... zmieniać kogoś słabego na równie słabego?

   Wiesz jak trudno znaleźć kogoś idealnie nam pasującego? Mam mnóstwo takich koleżanek i one wprost mówią, że nie mogą znaleźć nikogo lepszego. I tak, wyobraź sobie, nie mają ślubu a nawet się niektóre rozmnożyły.

   I żadna tam przemoc, czy inne pierdololo albo uzależnienie. Po prostu nie było nikogo lepszego.
  • login.na.raz Re: Czemu taka osoba jest na nie 04.08.22, 10:43
   Znam osobę, która była w niesatysfakcjonującym związku ze zwykłym pasożytem i nie chciała odejść, bo zegar biologiczny tykał i bała się, że zanim znajdzie kogoś lepszego, to już będzie za późno na macierzyństwo.
  • pepsi.only Re: Czemu taka osoba jest na nie 04.08.22, 10:46

   niskie poczucie wartości? brak pewności siebie? strach przed samotnością?

   pewnie ile osób, tyle powodów.
   • asia.sthm Re: Czemu taka osoba jest na nie 04.08.22, 11:03
    No i jeszcze wszechmocna nadzieja, ze bedzie lepiej jak tylko.... to, śmo, tamto. Zawsze jakis warunek znajdzie sie w perspektywie i bedzie lepiej, dobrze, wysmienicie.
    Nadzieja na lepsze jutro znaczy.
    O milosci juz Gama napisala, o tej durnej i toksycznej. To sila jakich malo.
  • kanna Re: Czemu taka osoba jest na nie 04.08.22, 10:47
   Nieuświadomione lęki, styl przywiązania i realizowania relacji (wyniesione z domu rodzinnego, niestety uncertain )
  • gama2003 Re: Czemu taka osoba jest na nie 04.08.22, 10:54
   Wszystko co wymieniły dziewczyny plus miłość, taka właśnie durna i toksyczna. Wszystko jest źle a ,, kochanie ,, przy kimś kompletnie nie rokującym trzyma. Mało kto, będąc w takim związku, szuka co kryje się pod tym uczuciem.
   Ot, czuje że kocha.

   Bywa, że i brutalna przemoc każdego kalibru nie wystarczy by odejść.
   • daniela34 Re: Czemu taka osoba jest na nie 04.08.22, 11:01
    Ano, miłość. Pisałam parę razy- bliska mi dziewczyna jest w takiej relacji. Już trzy razy pan ją potraktował bardzo źle, ale jak wraca do niej to go przyjmuje. I nie, nie jest zależna finansowo, nie mieszkają razem, nie mają dzieci. Teoretycznie mogłaby mu powiedzieć, żeby spadał, ale jej zależy.
    • taniax Re: Czemu taka osoba jest na nie 04.08.22, 11:04
     Czemu tkwią?
     Bo są prawdopodobnie w koluzji i to jest nieuświadomione to wszystko jest bardziej skomplikowane niż się wydaje.
     • taniax Re: Czemu taka osoba jest na nie 04.08.22, 11:05
      Koluzja jest uwikłaniem. Wzajemnym uwikłaniem partnerów w relację, która niesie dużo cierpienia, a zarazem z której nie można się wydostać.
   • nevertheless123 Re: Czemu taka osoba jest na nie 04.08.22, 11:13
    To samo miałam napisać, uzasadnienie jest takie, że to jest miiiiłość i że ona go koooocha. Ludzie, którzy nie mają przepracowanych swoich dramatów z dzieciństwa lgną do osób, które serwują im podobne jazdy, jakie znali z domu rodzinnego. Wielu ludzi myśli, że związek bez huśtawek emocjonalnych, bez burzliwych rozstań i powrotów, to nie jest "prawdziwa miłość" oraz że miłość musi zawierać w sobie słodki ból. Dobrych wzorców w rodzinnych domach i otoczeniu jest jak na lekarstwo, więc ludzie nawet nie mają szansy zauważyć, że istnieje coś lepszego, zdrowszego i zadowalają się ochłapami.
   • figa_z_makiem99 Re: Czemu taka osoba jest na nie 04.08.22, 11:34
    To właśnie nie jest miłość a uzaleznienie, miłość nie boli i nie rani, jeśli dostaliśmy miłość w dzieciństwie i solidne podstawy emocjonalne, nie będziemy siedziały z przemocowym ćwokiem, który nas na przykład zdradza. Ludzie mylą miłość z pożądaniem, zakochaniem. Jak kocha to się troszczy, dba o nasze emocje, a nie rani kobietę, wykorzystuje, bo jest mu wygodnie. A jak kobieta pozwala na podłe traktowanie i twierdzi, że to miłość, nie kocha i nie szanuje samej siebie. To wszystko powoduje toksyczne dzieciństwo. Z każdych tarapatów można wyjść, jeśli rozumie się, gdzie tkwi błąd.
  • lauren6 Re: Czemu taka osoba jest na nie 04.08.22, 11:40
   O tu masz odpowiedź:
   forum.gazeta.pl/forum/w,567,173785415,173785415,mam_powody_by_sie_czepiac_.html
   I tu:
   forum.gazeta.pl/forum/w,567,173866837,173866837,Swiruje_.html

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka