Dodaj do ulubionych

Ile włożyć do koperty? Nareszcie koniec dylematów!

04.08.22, 20:07
Jako, że sezon ślubów i wesel w pełni, chciałabym zaprezentować emamom rewolucjyjne narzędzie ułatwiające rozwiązanie odwiecznego problemu: ile pieniążków włożyć do koperty w prezencie parze młodej.
Voila!
www.omnicalculator.com/everyday-life/koperty-weselne
Obserwuj wątek
    • kryzys_wieku_sredniego Re: Ile włożyć do koperty? Nareszcie koniec dylem 04.08.22, 20:16
      Świetne ;P
    • arthwen Re: Ile włożyć do koperty? Nareszcie koniec dylem 04.08.22, 20:32
      Co to jest piosenka z "zarżniętą świnią"? Tylko jakby ktoś mógł słownie odpowiedzieć, bez linków, bo się boję, że nieodzobaczę.
      • neomycyna123 Re: Ile włożyć do koperty? Nareszcie koniec dylem 04.08.22, 20:45
        Teledysku nie znam, więc może nie będzie aż tak źle. Ale z pamięci:
        Weselny klimat, tak się zaczyna
        Jest biały welon, a w nim dziewczyna
        Strumienie wódki i trochę wina
        Zarżnięta 🐷
        I ten tłusty beat🎶🎶
        • arthwen Re: Ile włożyć do koperty? Nareszcie koniec dylem 04.08.22, 20:58
          Aha, dzięki.
          Nie kojarzę smile
        • gama2003 Re: Ile włożyć do koperty? Nareszcie koniec dylem 04.08.22, 22:10
          Zarżnieta świnia to metafora jakaś, czy zwyczajnie - pozycja z menu weselnego ?
    • ginger.ale Re: Ile włożyć do koperty? Nareszcie koniec dylem 04.08.22, 20:34
      😆
    • ga-ti Re: Ile włożyć do koperty? Nareszcie koniec dylem 04.08.22, 20:43
      Nie wiem, co to ta świnia, wyszło mi 580 zł z groszami. Nie jest źle 🤣 tylko, że my całą rodziną, to chyba muszę tę kwotę przemnożyć razy ilość osób? To już kiepskawo się robi. Ale ubaw miałam niezły.
      • maslova Re: Ile włożyć do koperty? Nareszcie koniec dylem 04.08.22, 21:53
        Mi wyszło 652 zł 😊
    • hanusinamama Re: Ile włożyć do koperty? Nareszcie koniec dylem 04.08.22, 20:55
      No dobra ale koperte sie daje przed weselem ...a skąd ja mam wiedziec ile będzie dań wódki czy ulubionych kawałków do tanca?? Ale pomysł fajny
    • daszka_staszka Re: Ile włożyć do koperty? Nareszcie koniec dylem 04.08.22, 21:08
      Wyszło mi 8 koła jakim cudem
      • maslova Re: Ile włożyć do koperty? Nareszcie koniec dylem 04.08.22, 21:54
        Widać to wesele bylo/będzie idealne 😁
    • zwyczajnamatka Re: Ile włożyć do koperty? Nareszcie koniec dylem 04.08.22, 22:00
      Fajne. Przydałby się jeszcze kalkulator na chrzciny, komunię i imieniny teściowej wink
    • zona_mi Re: Ile włożyć do koperty? Nareszcie koniec dylem 04.08.22, 22:28
      Ha - rok temu byliśmy na weselu i daliśmy do koperty 3,50 mniej, niż wyliczył kalkulator - czyli idealnie! big_grin
      • majenkir Re: Ile włożyć do koperty? Nareszcie koniec dylem 04.08.22, 22:51
        Jak idealnie jak mniej??
        Doślij im te 3.50
        • zona_mi Re: Ile włożyć do koperty? Nareszcie koniec dylem 04.08.22, 23:51
          majenkir napisała:

> Jak idealnie jak mniej??
          > Doślij im te 3.50
          >

Racja. Zaraz zrobię przelew.
          • maslova Re: Ile włożyć do koperty? Nareszcie koniec dylem 05.08.22, 00:05
            Moim zdaniem w przelewanej kwocie powinnaś uwzględnić galopującą inflację.
            • zona_mi Re: Ile włożyć do koperty? Nareszcie koniec dylem 05.08.22, 00:40
              maslova napisała:

> Moim zdaniem w przelewanej kwocie powinnaś uwzględnić galopującą inflację.

Słusznie, zaraz prześlę - ile tam, 15% od 3.50?
              • maslova Re: Ile włożyć do koperty? Nareszcie koniec dylem 05.08.22, 17:05
                No, jeśli chcemy być bardzo precyzyjne, to jednak 15,5 % 😏
    • iwles Re: Ile włożyć do koperty? Nareszcie koniec dylem 04.08.22, 23:58

Precyzyjny
      Wyszło mi 300,72 🤣
      • mamkotanagoracymdachu Re: Ile włożyć do koperty? Nareszcie koniec dylem 04.08.22, 23:58
        Mnie wyszło 880, ale zaznaczyłam, ze nie ma szans na spotkanie psów sad
        • arthwen Re: Ile włożyć do koperty? Nareszcie koniec dylem 05.08.22, 00:18
          Ale z psami jest drożej!
    • pyza-wedrowniczka Re: Ile włożyć do koperty? Nareszcie koniec dylem 05.08.22, 14:10
      Wyszło mi 960 zł. Chyba za dobrze się bawię na weselach big_grin
    • andace Re: Ile włożyć do koperty? Nareszcie koniec dylem 05.08.22, 14:28
      Na przykładzie ostatniego wesela na jakim byłam, wyszło mi 322,50 PLN. Na szczęście to było holenderskie wesele wiec do koperty włożyliśmy 30 euro 😂😂
      • maslova Re: Ile włożyć do koperty? Nareszcie koniec dylem 05.08.22, 17:04
        No cóż, wychodzi na to, że holenderskie wesela są mniej kosztowne od polskich😏
        • andace Re: Ile włożyć do koperty? Nareszcie koniec dylem 05.08.22, 18:06
          Zdecydowanie, obiad (czy gorące posiłki przy stole) jest tylko dla rodziny i najbliższych znajomych i nie jest w formie bufetu tylko 3-4 dania i tyle. Znajomi zapraszani są na wieczorną imprezę, zazwyczaj są jakieś mini przekąski i 1 drink, resztę alkoholu trzeba dokupić samemu.
          Byłam na 4 ślubach/weselach i za każdym razem wyglądało to podobnie. Jakbyśmy włożyli do koperty 100 euro, to znajomi by dzwonili i pewnie pytali czy oddać i czy się nie pomyliliśmy.
          • maslova Re: Ile włożyć do koperty? Nareszcie koniec dylem 05.08.22, 18:23
            Całkiem możliwe, że w Polsce za jakiś czas wesela będą wyglądały podobnie. Mam wrażenie, że młodzi ludzie coraz mniej chętnie organizują wystawne, kosztowne przyjęcia.
    • clk Re: Ile włożyć do koperty? Nareszcie koniec dylem 05.08.22, 22:17
      127,30 smile
      Byliśmy tydzień temu na weselu - przeinwestowalismy 😅

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka